Ideowe dzieci PiS?

Wśród dziesiątków tysięcy uczestników poniedziałkowego Marszu Niepodległości przytłaczającą większość stanowili ludzie młodzi, przed 35 rokiem życia. W żaden sposób nie dało się tego ukryć w relacjach TV – każde ustawienie kamer pokazywało młode sylwetki i twarze. Udało się natomiast wyeliminować z czwartkowego programu TVP audycję „Bliżej” Jana Pospieszalskiego, w trakcie której autor zapowiadał dyskusję o fenomenie marszu.
 
W publicznej TVP dyskusję uznano za zbędną, bo przecież premier i szef MSWiA orzekli autorytatywnie – „11 listopada sprawcami zamieszek w Warszawie były ideowe dzieci PiS”. Pan minister (podobno potomek Henryka Sienkiewicza) z iście literacką fantazją rozszerzył był tę enuncjację – „margines kibolski i bandycki”.
 
Z danych GUS możemy się dowiedzieć, że spośród 2083,1 tys. zarejestrowanych w Polsce bezrobotnych 56% stanowią ludzie przed 35 rokiem życia. Blisko 1,2 miliona naszych rodaków w wieku najwyższej aktywności życiowej III RP wyrzuciła poza margines życia społecznego.
 
Poza obyczajowością podwórkowo-blokerską tym młodym ludziom pozostał tylko jeden sposób aktywności społecznej – kibicowsko-stadionowy. Tam rozwinął się ten nurt patriotyczny, który możemy podziwiać w „oprawach stadionowych” meczów piłkarskich. Nic więc dziwnego w tym, że ta młodzież 11 listopada zjechała z całej Polski aby pójść w Marszu Niepodległości.
 
Rząd wyraźnie potrzebował rozróby i stąd taka wręcz prowokacyjna bierność policji. Przeto te zgromadzone w Warszawie minimum 50 tys. młodzieży stadionowej zachowywało się wyjątkowo spokojnie, szczególnie gdy uwzględni się wszystkie czynniki demoralizujące wylewające się z maestremowych mediów.
 
Tzw. gdańscy liberałowie Bielecki, Lewandowski i Tusk et consortes przekonywali onegdaj, iż nie potrzebna jest aktywna polityka gospodarcza rządu. Eldorado w Polsce uczynić miały prywatyzacja za wszelką cenę, „niewidzialna ręka” oraz kapitał zagraniczny. Przemiany te zapoczątkowali oni w 1991 r. W rezultacie znikły nam całe gałęzie przemysłu, na przykład stoczniowego, maszynowego, elektrotechnicznego oraz włókienniczego – bawełnianego, wełnianego i syntetycznego.
 
W Polsce niby liberalny flet szczurołapa przestał już działać, a Prawa i Sprawiedliwości nie udało się rozbić. Polskie dzieci zaczęto więc kusić nowymi mamidłami. Znaleźli się też nowi „prorocy” cudownych sposobów  – zmniejszania podatków, jednomandatowych okręgów wyborczych lub emerytur obywatelskich. Wszystko jest dobre, co odciągnie od PiS parę procent elektoratu.
 
11 listopada pokazał, że III RP nie może już liczyć na młodzież. Teraz młodzież musi zrozumieć, że tę „rzeczpospolitą kolesiów” nie obali się przy pomocy nowych kilkuprocentowych partyjek – nowej prawicy, narodowców czy republikanów. Aby dokonać zmiany i pożegnać III RP musimy skupić się wokół najsilniejszej partii niepodległościowej.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

16-11-2013 [18:56] - dogard | Link:

ze im NIE WSZYSTKO JEDNO...to cieszy i zobowiazuje nas starszych, niestety, od nich.Za nic nie mozemy sie poddawac w tej walce o NIEPODLEGLA , NAWET KOSZTEM OSOBISTYCH WYRZECZEN...

Obrazek użytkownika wandaherbert

16-11-2013 [20:17] - wandaherbert | Link:

"Aby dokonac zmiany i pozegnać IIIRPmusimy skupić sie wokól najsilniejszej partii niepodległościowej"Jak w tej dośc jasnej sytuacji zachowują się liderzy RN min.Winnicki ,Bosak,Zawisza ,Kowalski .Wiem ,że na prawej stronie blogerskiej także obowiązuje ,pewnego rodzaju, poprawnośc polityczna .Mnie szaraczka nie obowiązuje.Więc ,według mnie, ci wymienieni liderzy działają na utrzymanie obecnie rządzących i uważam ich za zdrajcow prawej strony.Natomiast tych młodych bioracych udzial w marszu 11.11.2013 za odważnych i bohaterskich na ktorych mozna będzie polegać w przyszłości, i PiS powinnien o Was powalczyć.Na tych liderow PiS nie mozne liczyć ,to są osoby podobne do tych z PJN,SP