O facecie, który mi zaimponował

Nazywa się on Julio Gomez, ma niecałe 17 lat i gra w młodzieżowej reprezentacji Meksyku na mistrzostwach świata do lat 17 w piłce nożnej.  W nocy z czwartku na piątek /7/8.07/ oglądałam w Eurosporcie półfinał tych rozgrywek, czyli mecz Meksyk - Niemcy.  Już w trzeciej minucie Gomez strzelił Niemcom gola.  Nie to jednak było jego największym wyczynem.  Do przerwy Niemcy wyrównali, a w drugiej połowie objęli prowadzenie 2:1.  Tak było aż do 76 minuty meczu.
  Wtedy to, po rzucie rożnym dla Meksyku, Jorge Espericuela wyrównał na 2:2.  Do tej samej piłki wyskoczyli jednak Gomez i jeden z Niemców zderzając się z dużą siłą głowami.  Gomez upadł na boisko, krwawiąc obficie z rozbitej głowy.  Zniesiono go z boiska na noszach i opatrywano.  Sytuacja Meksyku była fatalna, bo wykorzystano już wszystkie trzy zmiany i drużyna musiałaby grać w dziesiątkę.  Po kilku minutach jednak, ku ogólnemu zdumieniu, Julio Gomez pojawił się z grubo obandażowaną głową na boisku i włączył się do gry.  Wtedy poczułam dla niego prawdziwy podziw, gdyż jasne było, iż łeb musiał go potężnie boleć.  Poświęcenie piłkarza podkreślał też niechcący polski sprawozdawca sportowy, komentujący mecz.  Biadolił bowiem strasznie nad Gomezem, twierdząc, że to co on robi jest bardzo niebezpieczne.  Wymyślił nawet historyjkę o jakimś trzecioligowym graczu, który w podobnej sytuacji dostał wylewu.
 Julio Gomez nie ograniczył się bynajmniej do obecności na boisku i w 90 -tej minucie meczu strzelił decydującą bramkę.  Dzięki niemu drużyna Meksyku wygrała ten mecz 3:2 i to ona zagra w finale z Urugwajem.  Mam nadzieję, że wystąpi nim także Julio Gomez, bo zasłużył sobie na to.  Nam w Polsce przydałoby się trochę takich Gomezów, bo na co dzień widzimy wokół nas maminsynków, łajzy i mazgajów potrafiących głównie jojczeć, tak jak opisany wyżej sprawozdawca sportowy.

Informacje o meczu plus wideo  /TUTAJ/.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.