Czy Putin zmieni nam premiera?

Incydenty przed ambasadą rosyjską miały miejsce już po ogłoszeniu decyzji o delegalizacji Marszu Niepodległości.  Niezależnie od  ustaleń dotyczacych odpowiedzialności za demonstrację, z chwilą jej zakończenia pełna odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników i mienia spada na władzę. 

Premier i podległe mu służby nie zapewniły bezpieczeństwa rosyjskiej placówce dyplomatycznej mieszczącej się na terenie Warszawy. Ambasador Rosji Aleksander Aleksiejew domaga się przeprosin od polskiego rządu*.
Na czele rządu stoi Donald Tusk, który "ufa swoim ministrom i bierze za wszystko odpowiedzialność". To znaczy mówi, że bierze, ale jak do tej pory nikt jej skutecznie od Tuska nie wyegzekwował. Może Putinowi się uda? 

--
*) http://tvp.info/informacje/polska/nie-chcemy-przeprosin-od-zwyklych-polakow-ale-od-wladz/12991256
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika PS

13-11-2013 [01:43] - PS | Link:

przynajmniej na razie. Nawet Sienkiewicza nie ruszy chyba. O dziwo.

Obrazek użytkownika Paczula

13-11-2013 [18:47] - Paczula | Link:

Tusk nie jest Putinowi już potrzebny, więc wkrótce go zmieni. Tak sądzę.

Pozdrawiam :)