Myto mostowe zakorkuje Warszawę

Warszawa to najbogatsze miasto Polski, jest też politycznym, administracyjnym, biznesowym i kulturalnym centrum kraju. Przeto bardzo natężony ruch kołowy nikogo tu nie powinien dziwić, zwłaszcza gdy uwzględni się liczbę 1,7 mln stałych mieszkańców i setki tysięcy osób przebywających w stolicy okresowo.
 
Miasto przedziela Wisła, co utrudnia komunikację, bo mosty są dla niej „wąskimi gardłami” powodującymi korki w godzinach szczytu ruchu. Poza tym jest ich za mało – 10 to bardzo skromna liczba w porównaniu z innymi aglomeracjami europejskimi pełniącymi stołeczne funkcje. Na przykład czeska Praga ma 18 mostów przy 1,2 mln mieszkańców.
 
Jak doniosły media, w stołecznym ratuszu zrodził się pomysł na wprowadzenie myta za przejazd przez mosty. Nie trzeba chyba wielkiej przezorności aby wyobrazić sobie korki giganty, tworzące się przed bramkami do pobierania myta na warszawskich mostach.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

13-10-2013 [21:49] - Teresa Bochwic | Link:

Północny, Grota Gdański, Śląski, Świętokrzyski, Poniatowskiego, Łazienkowski, Siekierkowski - czy coś pominęłam? 8 mostów drogowych mi wychodzi, a one decydują o korkach ulicznych.