Obudzić się w Warszawie Macierewicza

Straszą nas panem Macierewiczem mędrcy nawołujący do bojkotu referendum w sprawie niewiasty o uroczym pseudonimie „Bufetowa”.
 
Ale to już było – pozwalam sobie przypomnieć.
 
Na początku lat 90. mieszkałem na warszawskiej Sadybie. Nieomal tuż za oknami miałem tam całodobowy sklep z alkoholem, który mieścił się w uroczym pawiloniku u zbiegu ulic Limanowskiego i Gołkowskiej. Każdej nocy rozgrywały się pod nim sceny tzw. dantejskie – ryki, krzyki, bijatyki, tłuczenie butelek, a samochody zatrzymywały się tam oraz ruszały z miejsca z rozgłośnym i fantazyjnym piskiem opon.
 
Okoliczni mieszkańcy musieli to znosić, bo żadne interwencje, prośby ani groźby nie były w stanie tego zmienić.
 
Wreszcie, chyba gdzieś tak w styczniu lub lutym 1992 roku, kładąc się spać późnym wieczorem, wyczułem jakąś zmianę, której istoty zrazu nie umiałem nazwać. Kręciłem się zaniepokojony w pościeli, aż nagłe mnie olśniło – CISZA. Otworzyłem okno i nic – cisza taka, że aż słychać mruczącą lampę latarni oddalonej o 50 m. Pewno zamknęli ten zasmarkany sklep – pomyślałem...
 
Jakież było moje zdziwienie, gdy idąc rano do pracy stwierdziłem, że wzmiankowany sklep funkcjonuje i jak głosi napis – całą dobę. Stanąłem z rozdziawioną gębą nic nie rozumiejąc, aż z za rogu wyłoniło się dwóch młodych policjantów krocząc niespiesznie przez ulicę – „To takie proste” – pomyślałem.
 
Wszędzie o każdej porze dnia i nocy można było wtedy w Warszawie podziwiać piesze patrole policji. Od 23 grudnia 1991 r. Ministrem Spraw Wewnętrznych był wówczas pan Antoni Macierewicz.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mostol

09-10-2013 [15:31] - mostol | Link:

to sobie zakarbowało w pamięci

Obrazek użytkownika jan.kalemba

09-10-2013 [16:04] - jan.kalemba | Link:

Na to wygląda

Obrazek użytkownika jasimalgosia

09-10-2013 [15:54] - jasimalgosia | Link:

w moim rodzinnym 30-tys. miescie w przeciagu kilku miesiecy morduja dwoje ludzi, rozbojow nie zlicze a odznaczenie dla pani burmistrz z PO pt: "gmina na piatke" sie nalezy. Chcialam wrocic do Polski po dlugich latach na obczysnie. Odradzono mi, bo lubie sobie wieczorem pobiegac, a w tym kraju polaczone jest to ponoc z duzym ryzykiem.
Nie wiem, moze policja za malo zarabia i zamiast patrolowac, dorabia gdzies na boku, albo sama sie boi...

Obrazek użytkownika jan.kalemba

09-10-2013 [16:10] - jan.kalemba | Link:

Ryba psuje się od głowy, a organom ścigania można zmienić głowę.

Obrazek użytkownika wicenigga

09-10-2013 [15:59] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

Ba, nie PO to jest POlicja. Ona PO to coby Doniu spał spokojnie. Armija takoż. W końcu czyja jest ta Polska!?

Obrazek użytkownika jan.kalemba

09-10-2013 [16:13] - jan.kalemba | Link:

Polacy muszą sobie Polskę odwojować - nie ma lekko

Obrazek użytkownika herbu Rogala

09-10-2013 [16:31] - herbu Rogala | Link:

Brawo , brawo i jeszcze raz BRAWO !!!
oni sie tego boja ... Antoniego Macierewicza.

Obrazek użytkownika jan.kalemba

09-10-2013 [16:59] - jan.kalemba | Link:

A pies ich chap!

Obrazek użytkownika Grisza

09-10-2013 [17:19] - Grisza | Link:

to także jest i moje marzenie. Wiedziałbym, że broni nas czysty, uczciwy, rzetelny POLSKI patriota. Człowiek, który się nie cofa, odważny aż do szaleństwa bo czymże jest jego praca przy likwidacji WSI oraz przy katastrofie smoleńskiej kiedy na każdym rogu czeka na niego jakiś michnikoid z pałą medialną wręku albo co - nie daj Panie Boże - ubeccy rzeźnicy tacy jak np. Seryjny Samobójca.
Taki człowiek u władzy to bezpieczeństwo dla Narodu i nieustępliwość wobec korupcji czy gróźb.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

09-10-2013 [22:30] - Marcin Gugulski | Link:

Dziękuję za przypomnienie tych dziś już rzadko pamiętanych faktów.
Link do Pańskiego wpisu wysłałem m.in. do tych mokotowskich radnych, którzy próbują zaradzić problemom wciąż powstającym w okolicach sklepów i budek "Alkohole 24h" (ostatnio np. na Piwarskiego i Belwederskiej, a przedtem m.in. na Nabielaka).
Pozdrawiam, a zainteresowanych zgłaszaniem i rozwiązywaniem podobnych problemów proszę o kontakt
Marcin Gugulski
radny Dzielnicy Mokotów (klub radnych PiS)
gugulskimarcin@gmail.com

Obrazek użytkownika jan.kalemba

10-10-2013 [08:21] - jan.kalemba | Link:

Jednym z fundamentalnych problemów Polski jest demoralizacja organów ścigania. Mam na myśli nie tę grubą, przestępczą lecz tę drobną, to jest polegającą na unikaniu wysiłku w pracy. Ze względów towarzyskich i zawodowych mogłem to obserwować zarówno w prokuraturaze jak i policji.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika bolesław

09-10-2013 [22:47] - bolesław | Link:

W niedzielę okaże się czy WARSZAWIACY wolą Bufetową czy wolą WARSZAWĘ NORMALNĄ.
Mam nadzieję, że to drugie. Dzięki za notkę,która przypomniała zasługi Antoniego Macierewicza.
Bez Pana pozwolenia notkę przesyłam do znajomych (niestety też takich mam) którzy Go krytykują.
Serdecznie pozdrawiam.