Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Nagonka na PiS

Zbigniew Kuźmiuk, 14.04.2011
1. W mediach w tym w szczególności elektronicznych po obchodach pierwszej rocznicy tragedii smoleńskiej rozpoczęła się wręcz nagonka na PiS. Wcześniej też nie było łatwo, ale zachowywano przynajmniej pozory. Teraz zaprasza się do programu przedstawiciela PiS i 3-4 przedstawicieli pozostałych partii obecnych w parlamencie, dołącza do tego jeszcze dziennikarz i wszyscy go atakują. W telewizjach prywatnych tak już było od dawna, ale teraz dołączyła do tego także telewizja publiczna. W ostatnim programie Tomasza Lisa w telewizyjnej dwójce, sytuacja była jeszcze bardziej kuriozalna. Przedstawiciela PiS-u w ogóle nie było, (zaproszono Czesława Bieleckiego, który startował w ostatnich wyborach na Prezydenta Warszawy z poparciem PiS), natomiast obecni byli trzej tzw. eksperci, wszyscy wręcz jawnie popierający Platformę. Dziennikarz ten, który standardów prowadzenia debat uczył się ponoć w USA, także dołączył do tego grona i zaczęła się jazda po Kaczyńskim i jego partii. Bielecki próbował wyrazić swoje zdanie, między innymi w sprawie katastrofy smoleńskiej ale polemizowanie z 3 osobami o odmiennych poglądach, do których co i rusz dołącza prowadzący program, jest po prostu niemożliwe.

2. W tych debatach używa się, przeinaczeń słów wypowiadanych przez Kaczyńskiego i przedstawicieli PiS, półprawd i coraz częściej po prostu kłamstw. Żeby nie być gołosłownym, przytoczę tylko 2 tezy używane dzisiaj w debacie po godzinie ósmej w TVP Info, gdzie posłowie PO i SLD atakowali przedstawiciela PiS, a prowadząca debatę dziennikarka także nie zasypiała gruszek w popiele. Przedstawiciel PO twierdził, że PiS po tragedii smoleńskiej podzielił społeczeństwo i dzieli je nadal. Wystarczy jednak spojrzeć do jakichkolwiek badań socjologicznych sprzed 10 kwietnia 2010 roku i już na pierwszy rzut oka wynika z nich , że Polacy byli podzieleni i to mocno i przed tą tragedią. Podziały polityczne to bowiem naturalna cecha każdej demokracji i chyba tylko zwolennicy poprzedniego ustroju, mogą dążyć do powrotu do Frontu Jedności Narodu.

3.Drugie kłamstwo, którego użył przedstawiciel PO w tym programie, to stwierdzenie,że za rządów PiS były zamrożone stosunki z Rosją i nastąpiło pogorszenie stosunków z Niemcami. W czasie dwuletnich rządów PiS miała miejsce pierwsza od kilku lat wizyta Ministra Spraw Zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa, a rząd Kaczyńskiego doprowadził do tego, że Angela Merkel (wtedy Niemcy przewodniczyły UE) mimo całej swej przyjaźni z Putinem ,musiała od niego zażądać odblokowania eksportu polskiego mięsa do Rosji. I w tym sporze wcale nie o ten eksport mięsa chodziło. Rosjanie bowiem posługując się blokadą eksportu naszej żywności do Rosji, testowali na ile Polskę można dalej traktować jako kraj, który wprawdzie jako członek UE korzysta ze wszystkich uprawnień tej wspólnoty, ale jednocześnie jest w rosyjskiej strefie wpływów. Ten spór Rosjanie przegrali i to nie dlatego, że my uderzyliśmy pięścią w stół, ale dlatego ,że w naszym imieniu ustami Angeli Merkel, zrobiła to cała Unia Europejska. I rząd Kaczyńskiego to tego doprowadził. Jak na tym tle wygląda postępowanie rządu Tuska nie wypada nawet wspominać choć przynajmniej niszczeniu rafinerii w Możejkach przez Rosjan, należałoby się w ten sam sposób przeciwstawić. Podobnie było z Niemcami, relacje były poprawne, a w sprawach najważniejszych dla przyszłości UE zarówno Premier Kaczyński jak i ś. p. Prezydent Kaczyński byli regularnie konsultowani i to nie po to,żeby im coś zakomunikować, tylko po to aby uczestniczyli w wypracowaniu decyzji. O takiej sytuacji teraz możemy tylko pomarzyć, bo rząd Tuska uznał, ze najlepiej jest uprawiać politykę „bycia w głównym nurcie UE” czyli popierać bez zastrzeżeń to co ustalą wcześniej Niemcy i Francja.

4. Tak można by argumentować w każdej sprawie poruszanej w debatach publicznych. Tyle tylko,że tych debat w zasadzie nie ma, nawet w Parlamencie, a za to odbywają się regularne nagonki na PiS. Obawiam się aby ten nagonki nie doprowadziły do polowań na przedstawicieli PiS, bo początki takich reakcji ludzi ,ogłupionych sączącym się z mediów jadem, ponad pół roku temu w Łodzi, już przecież mieliśmy.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 4629
Domyślny avatar

kokon

14.04.2011 10:07

To widać i słychać i czuć.
Domyślny avatar

Gość

14.04.2011 10:41

Od powietrza, głodu, wojny, TVN i Platformy - wybaw nas Panie !
Domyślny avatar

lego

14.04.2011 12:00

Dokładnie tak -Nagonka z polowaniem która zaczęła się od 2005 roku i trwa do tej pory.
Domyślny avatar

Jermar

14.04.2011 17:38

Posłowie PiS powinni we wszyystkich rozmowach transmitowanych na żywo, podkreślać prawdę, wypowiadać głośno, dobitnie: telewizja publiczna i radio są reżimowe, manipulowane, nieobiektywne. Tego nie robią, a społeczeństwo to w większości lemingi jest przekonane, że publiczna oznacza wszystko cacy. Przeciętniak nie wie kto jest z jakiej partii, czy jaką opcję reprezentuję dyskutujący publicysta. Za zarządu w którym byli przedstawiciele PiS a TVP i PR były obiektywne platformersi (Niesiołowski, Karpiniuk, Katarasińska) ciągle podkreślali że te media są stronnicze, bo są w rękach PiS. Należy domagać się transmitowania obrad sejmu w TVP tak jak to było przez 10 lat, dopiero POłamańcy zlikwidowali. Bo w sejmie każdy poseł może mówić i to ich boli.
Domyślny avatar

kreska

14.04.2011 22:01

Nalezy zwracac uwage prowadzacym ,ze klamia a pytania sa tendencyjne.Nalezy im to powtarzac bez konca ,lub wyjsc ze studia i z debilami nie rozmawiac.
Domyślny avatar

bezpartyjny

15.04.2011 00:52

zastanawiam się też czasem, czego oczekuje PO od opozycji? Klaskania i uśmiechów? Przytakiwania i głaskania po głowach? Może wszyscy powinni się zapisać do PO? Tak Panie Tusk? Tego Pan oczekuje od Polaków? Po 3 latach nieróbstwa, pustych obietnic, fatalnej polityki wewnętrznej i zagranicznej.Chce Pan następnej szansy? Może 10-20lat? Za mało? Może więcej? Może jednak się Pan zastanowi i pomimo swoich wygórowanych ambicji,pomyśli i złoży dymisję.I niech Pan przestanie straszyć PiS-em. PO ma większość w Parlamencie,Prezydenta a jednak coś jest nie tak. Ja wiem co. Wy nie macie pojęcia o rządzeniu 40 milionowym krajem.To Was i Pana Panie Tusk przerasta.
Domyślny avatar

Gość

15.04.2011 07:02

Polowanie na członkow PIS i osób podobnie myślących dawno się już rozpoczęło. Szczególnie w instytucjach, związanych z samorzadami. W terenie trwa bezpardonowa walka z osobami myślącymi kategoriami patryjotycznymi. Pracownicy zostają zwalniani z pracy pod pretekstem trudnej sytuacji finansowej. Szczególnie nasililo się to w instytucjach samorządowych wojewdztwa mazowieckiego. W pracy pozostają dawni członkowie PZPR, PSL,oraz funkcjonariusze dawnej SB i ORMO.Te kliki dobrze się trzymają razem. Chodziaż niektórzy dawno osiągneli wiek emerytalny, i powinni odejść, to dalej trwają na stanowiskach, a zwalnia się ludzi w sile wieku, z przygotowaniem merytorycznym . W województwie mazowieckim szczególnie to widać w jednostkach podległych Marszałkowi .Takie instytucje jak WORD-y to przechowalnie członków dawnych służb związanych z PRL.
Domyślny avatar

Gość

15.04.2011 09:00

Z jednym nie do końca się zgodzę w debacie u Lisa p. Czesław Bielecki zmiażdżył tych panów z Lisem na czele. W pewnym momencie sami zaczęli się zakrzykiwać łącznie z prowadzącym. Przyłapał Smolara na manipulacji cytatem .
Domyślny avatar

bolko1

26.04.2011 08:37

A wszystkiemu winien jest ten przeklęty okrągły stół.Ja tak naprawdę uważam tylko z Solidarnściowców Anię Walentynowicz i pana Gwiazdę.O zapomniałem o Ojcu Isakowiczu Zalewskim i JP II.Pan JK też brał udział w okrągłym stole i nie wiem co powiedziec.Pozdrawiam pana.
Domyślny avatar

bolko1

26.04.2011 08:44

Jeżeli my Polacy pozwolimy na takie zagrywki to zdrajcy 'rządzący nami' będą to kontynuowac.Żaden przywódca bez wsparcia narodu nic nie wskóra.
Zbigniew Kuźmiuk
Nazwa bloga:
Blog autorski
Zawód:
Zbigniew Kuźmiuk
Miasto:
Radom

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 5, 852
Liczba wyświetleń: 10,385,185
Liczba komentarzy: 15,576

Ostatnie wpisy blogera

  • Dwa megaskandale resortu Żurka prezentami pod choinkę dla koalicji 13 grudnia
  • Premier Tusk skompromitował się po pytaniach dziennikarzy Polsat News i TVN24
  • Minister rządu Tuska o obniżce cen energii w sytuacji kiedy one po raz kolejny wzrosną

Moje ostatnie komentarze

  • Ja jestem teraz posłem do polskiego Sejmu  a w Parlamencie europejskim pracowałem do roku 2009
  • Jak dogonimy Niemcy pod względem poziomu infrastruktury technicznej i społecznej to wtedy zaczniemy mieć budżety zrównoważone. Pozdrawiam

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Kogo my mamy za prezydenta?
  • Czy śmierć Andrzeja Leppera spowoduje polityczne trzęsienie ziemi?
  • Za gaz płacimy jak za przysłowiowe zboże

Ostatnio komentowane

  • JzL, "A dzisiaj idziemy na Ryżego!" - Polska piosenka Patriotyczna https://youtu.be/4lxAKOjGbhU
  • NASZ_HENRY, ... --- ... / ... --- ... / ... --- ... / / --- .-. .--. / -. -... / - --- -. .. . / -- .- -.-- -.. .- -.-- / -- .- -.-- -.. .- -.-- / -- .- -.-- -.. .- -.-- /
  • NASZ_HENRY, ... --- ... / ... --- ... / ... --- ... / / -. .- ... --.. . -... .-.. --- --. .. / - --- -. .- / -- .- -.-- -.. .- -.-- / -- .- -.-- -.. .- -.-- / -- .- -.-- -.. .- -.-- ;-)

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2025, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności