Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Jeszcze nie pękłem Na razie mam dosyć

jazgdyni, 26.06.2026

Każdy komputer, laptop, smartwatch i wiele innych, posiadają swoje "rozumy". Od superminiaturowych mikroczipów w telefonach. Do przepotężnych stacji serwerowni. I każdy taki rozumek ma swoją granicę: - dzisiaj to zaczyna się od gigabajtów (GB),a na górze mamy nawet milion GB, czyli petabajty, PB. A i tak dzień po dniu tworzy się jeszcze wyżej. Taki eksabajt (EB) = 10¹⁸ B już nawet działa. Dodam jeszcze, że 1 GB = około 1000 książek. 
 

Ludzki mózg zawiera około:

  • 86 miliardów neuronów,
  • około 100–500 bilionów synaps (połączeń między neuronami).

Każda synapsa nie jest tylko włączona lub wyłączona. Jej siła może przyjmować wiele poziomów. Gdy uwzględni się liczbę synaps i możliwe stany każdej z nich, otrzymuje się pojemność rzędu 10¹⁵ bajtów, czyli około 1 PB.

Mózg

  • przechowuje informacje,
  • przetwarza je równocześnie,
  • stale zmienia sposób ich zapisu,
  • zapomina rzeczy nieistotne,
  • tworzy nowe skojarzenia.
     

Ale, ale... Jeżeli komputer ma dysk 1 PB, to może przechować ogromną ilość danych, ale sam nic z nimi nie zrobi, dopóki procesor ich nie przetworzy.

I co również ciekawe: - komputery poziomu petabajtów potrzebują do zasilania i pracy tych petabajtów muszą zżerać prąd całych elektrowni. Więcej niż elektryczność w mojej Gdyni.

A nasze mózgi, gdy na przykład po nocach szykujesz się do egzaminu, albo kombinujesz jak tu wyciągnąć kolejny miliard zł, konsumują tylko 20 W (watów).
 

Oczywiście jestem ciągle – non-stop – zainteresowany zdobywaniem wiedzy. Jak wiemy, źródła poznania mamy dwa: - empirycznie, czyli wszystko, co łapiemy zmysłami; głównie oczami i uszami; i racjonalnie, gdy sami sobie rozmyślamy. Lecz gdy docierające do nas informacje są ekstremalnie chaotyczne, gdy nie możemy nawet powiedzieć stanowczo gdzie prawda i gdzie fejk – kłamstwo, to jesteśmy w czarnej d..ziurze. Na dodatek niezwykle często informacja jest tak świadomie konstruowana by zatrudniać nasze przeróżne emocje. W większości negatywne. I wtedy naszej centrali musimy rozkazać – pauza!

Jak wszyscy dawniej korzystałem ze źródeł informacji z kategorii co się dzieje w kraju i na świecie, i to były gazety, magazyny i siermiężne stacje telewizyjne. Wszystko precyzyjnie cenzurowane i modelowane zgodnie z życzeniem władz.

Gazety nie kopiłem już chyba dziesięć lat, a żadnej polskiej stacji telewizyjnej (oprócz od kanałów sportowych) nie oglądam od czasów Covidu. Teraz już nawet nie trawię TVRepublika.Praktycznie siedzę tylko w Internecie. Źródła krajowe i zagraniczne. Głównie słucham i patrzę na You Tube, z rzadka na Facebooku czy na X. Na You Tube – oprócz muzyki – 80% informacji to tak zwany szit. I Wymagało to pewnego czasu, by zdobyć tych jutjuberów – publicystów/dziennikarzy, którzy są wiarygodni. Nigdy nie kłamią i nie konfabulują. I co również tu, na YT jest ważne – nie nudzą i ładnie mówią. Nie znoszę bełkotu, machania łapami i gdy tak głupio pokazują, że są narcyzami. Poza tym kiedyś ciekawi i szanowani po prostu się wypalili. Tak jest – a szkoda z Rafałem Ziemkiewiczem, który zaczął gonić w piętkę i często powtarza swoje ulubione zwroty. Żal także Witolda Gadowskiego. Ma od dwóch lat ma widzenie tunelowe. Przy swojej ogromnej i poufnej wiedzy on się zafiksował na Ukrainie. Chwała Bogu że w trybie negatywnym. Raz wspaniale przedstawił, czym jest i czego Polska uzyska od Ukrainy. No i teraz co tydzień tylko o tym mówi.
 

Jak trzeba bez przerwy słuchać to samo tysiące razy?. I nawet zawodowi dziennikarze ślizgają się i paplają. Byli poprzednio w tzw. mediach głównego nurtu byli nawet gwiazdami. Doprawdy można się wściec. A może jednak oni są po prostu ostrożni bo się boją?
 

Dlaczego mają się bać? Najlepiej to przemyślał nasz największy w kraju zagończyk w sferze informacji Krzysztof Stanowski – właściciel i szef kanału ZERO (i już za pewne błyskawiczny milioner). Tylko ważne – osiągnął to w stylu błyskawicy - swoją pracą i sprytem, a nie jak gang Tuska bycie przydupasem i kanciarzem z KO/PO.

Siedzę w tej Gdyni i okolicach i jakoś się nie boję. Lecz ciągłe wyszukiwanie prawdy, filtrowania setek głupot – i to wszystko w krajowym i globalnym chaosie, specjalnie wytworzonym i jak już wspomniałem, przyjęte przez władze, decydujących polityków i możnych z gospodarki i finansów, Przyjęli sposób działania, stosując model karteli gangsterskich, czyli modus vivendi zbrodniarzy. Mają przecież ze sobą umundurowanych fachowców jako parasol.

Jak tu nie czuć strachu, obawiać się, a nawet mocno bać.. Gdy premier Donald Tusk – capo di tutti capo, wskazuje nam w stylu Mao i Stalina, że:

nijaki, znany w podejrzanych kręgach, Jacek Murański jest wiarygodny!

doktor Emil Jędrzejewski, ordynator chirurgii, pułkownik WP i radykalnie odważny jest niewiarygodny!

Wbijcie t sobie w głowy ciemniaki!

Jego przydupas ze Szczecina, lekarz z karetki pogotowia, Bartosz Arłukowicz, po szefie jeszcze podkreślił:

Mordy w kubeł, bo będzie źle!

Jak tu się nie bać?

Boję się o swoją rodzinę...

  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 31
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

26.06.2026 12:47

Myślenie bez telewizora lepiej wychodzi...😉...

Oczami przyswajamy więcej niż uszami ;-)

dakowski.pl

dakowski.pl

u2

u2

26.06.2026 13:05

"gazety, magazyny i siermiężne stacje telewizyjne. Wszystko precyzyjnie cenzurowane i modelowane zgodnie z życzeniem władz."

Obecnie w telewizorze są nie tylko kanały telewizyjne ze sztywnym programem, ale również aplikacje oraz streamingi internetowe. Można wybrać to co sie chce. Ja mam trochę streamingów filmowych typu HBO Max, Disney+. Prime Amazon, Netflix. Zawsze można przy zimnym pifku coś obejrzeć. Jest również YT, a że mam subskrypcję premium, to nie ma tych durnych reklam. :)

Mundial nie interesuje mnie kompletnie. Trudno wymagać, aby facet po 60-tce biegał jak młodziak za szmacianą gałą, a zachowania stadne mnie nie jarają, nigdy nie jarały. Choć podobały mi się mecze Wigier Suwałki, kiedy grali w 2 lidze, a nawet w 3-ciej. Kiedy awansowali do 1-ej już nie miałem okazji ich oglądać :)

PS. Przeglądarka internetowa w moim TV Philipsie jest do bani, więc piszę z laptopa :) Ale ogólnie Philips to jest to :)

jazgdyni
Nazwa bloga:
Żadnej bieżączki i propagandy
Zawód:
inżynier elektronik, oficer ETO (statki offshore), obecnie zasłużenie odpoczywa
Miasto:
Gdynia

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 1, 158
Liczba wyświetleń: 8,964,140
Liczba komentarzy: 32,588

Ostatnie wpisy blogera

  • Czyżby wreszcie? Budowa IV RP start!
  • Boski nekar – eliksir życia
  • Wreszcie to się stało

Moje ostatnie komentarze

  •  Ciekawe.
  • @paparazziPapaFakt, niestety swoje lata mam. Mimo tego, jak się przekonał o tym jeden naćpany gangus, całkiem niedawno, gdy złapałem go w precyzyjnym miejscu, że aż uklęknął i błagał o łaskę. I mam…
  •       @Ula UjejskaCześć Ulu. Jakże miło cię ponownie widać. Mam nadzieję, że ze zdrowiem wszystko w porządku?Widzisz, moi przodkowie to kresy. Czyli Rzeczpospolita ON.…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • PROWOKATOR
  • Czego my nie wiemy, choć powinniśmy wiedzieć.
  • Mafia powstała w Trójmieście. Tak, jak obecny rząd.

Ostatnio komentowane

  • u2, "gazety, magazyny i siermiężne stacje telewizyjne. Wszystko precyzyjnie cenzurowane i modelowane zgodnie z życzeniem władz."Obecnie w telewizorze są nie tylko kanały telewizyjne ze sztywnym programem…
  • NASZ_HENRY, Myślenie bez telewizora lepiej wychodzi...😉... Oczami przyswajamy więcej niż uszami ;-) dakowski.pl dakowski.pl
  • EsaurGappa, youtu.beSzczurze lądowy to dla ciebie!

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności