Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Modlitwa żeglarzy

Grzegorz GPS Świderski, 01.06.2026

Mo­dli­twa i me­dy­ta­cja na to sa­mo wy­cho­dzi — to ta­kie sa­me za­bie­gi ma­gicz­ne, któ­re uka­ja­ją du­szę. Po­wta­rza­nie w kół­ko ty­ch sa­my­ch for­mu­łek po pro­stu czło­wie­ka uspo­ka­ja. Moż­na do te­go jesz­cze do­rzu­cić jo­gę czy ta­niec. To ta­ka man­tra. Waż­ny je­st mo­no­ton­ny rytm. Mó­zg czło­wie­ka po­trze­bu­je ta­ki­ch za­bie­gów, by le­piej pra­co­wać.


  Naj­do­sko­na­lej to łą­czą że­gla­rze: dłu­go sto­ją przy ste­rze (jo­ga), pra­cu­ją na chy­bo­tli­wym po­kła­dzie przy ża­gla­ch, cu­ma­ch czy ko­twi­cy (ta­niec), po­wta­rza­ją so­bie w kół­ko kurs, któ­ry mu­szą trzy­mać (me­dy­ta­cja), po­wta­rza­ją so­bie lo­cję por­tu, do któ­re­go pły­ną (mo­dli­twa) i na do­da­tek śpie­wa­ją szan­ty, któ­re są ro­dza­jem ryt­micz­nej man­try. Dla­te­go że­gla­rze są psy­chicz­nie naj­zdrow­si. War­to być że­gla­rzem.

Grzegorz GPS Świderski
t.me/KanalBlogeraGPS
Twitter.com/gps65

  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 124
EsaurGappa

EsaurGappa

01.06.2026 20:26

Ach...w samotności kocham siebie,ocean cały jest tylko mój ,niebo i gwiazdy milczące towarzyszą mi jak przyjaciele,a ja do nich śle pocałunki ubrane w moje modlitwy.

Lech Makowiecki

Lech Makowiecki

02.06.2026 10:55

Kłamstwo powtarzane wiele razy koduje się jako "prawda" (Goebbels).

Dlaczego by Prawda, Dobro i Piękno - powtarzane jak mantra - nie miało się przyjąć?

Stąd potęga różańca...

Poniżej - kilka moich morskich propozycji:

GDAŃSKA BALLADA

youtube.com


NAJDALEJ OD BRZEGU

youtube.com

Grzegorz GPS Świderski
Nazwa bloga:
Pupilla Libertatis
Zawód:
Informatyk
Miasto:
Warszawa

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 417
Liczba wyświetleń: 716,176
Liczba komentarzy: 5,932

Ostatnie wpisy blogera

  • W dupę wieloryba…
  • The Largest Legal Data Leak in Europe
  • Odrzucenie AI ogłupia ludzi

Moje ostatnie komentarze

  • Ale przecież Bąkiewicz to zadymiarz PiSu-! Jakich zadymiarzy ma Konfederacja?
  • Wytłumaczę istotę problemu, który poruszyłeś. Ta plemienna wojna na symbole, narracje i personalia musi być taka, jaką widzimy, bo w istocie jest to wojna wewnątrz obozu socjalistycznego. Oni się jak…
  • Na tym portalu to powszechne. Tutejsze chamstwo tworzy sobie chochoły i wypisuje o nich swoje insynuacje. To wynika z głupoty. Bo cham to często głupek. 

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Przekop nie dla żeglarzy!
  • Wojna dla opornych. W punktach
  • Komentarze na naszych blogach

Ostatnio komentowane

  • spike, O większego trudno zucha,Jak był Grzesio Świrekmucha,- Ja nikogo się nie boję!Choćby wieloryb... to dostoję!Komu zechcę, to dam radę!Zaraz w dupę wielorybom włazić, nad Zalew jadę!:))))))))))))
  • Tomaszek, A ta dupa tego wieloryba z obrazka to wsrywa czy wysrywa  . Bo to zmienia sens notki . Bardzo pouczająca notka , ale ta o serze spod napletka była lepsza . Jednak AI i narzędzia do "…
  • spike, In culo alla Gregorio, speriamo che caghi.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności