Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Kto rządzi w UE?

Grzegorz GPS Świderski, 30.05.2026

Ru­muń­scy dzien­ni­ka­rze śled­czy, So­rin Roșca Stănescu i Ore­ste Teo­do­re­scu: "UE je­st cał­ko­wi­cie kie­ro­wa­na przez Björna Se­iber­ta (agen­ta CIA/Mos­sad), sze­fa ga­bi­ne­tu von der Ley­en, któ­ra je­st ma­rio­net­ką o bar­dzo ogra­ni­czo­ny­ch moż­li­wo­ścia­ch in­te­lek­tu­al­ny­ch."

  To, co wy­kry­li ru­muń­scy dzien­ni­ka­rze do­brze klei z mo­ją te­zą z wpi­su: "Rola sekretarek w polityce." — tylko na poziomie sekretariatów imperialnych, a nie partyjnych biurek w Warszawie.

  U mnie sekretarka to interfejs wodza ze światem: filtr informacji, dostęp, telefony, nastroje, dokumenty, kasowanie, przecieki. Kto kontroluje filtr, ten kontroluje obraz świata w głowie wodza. Pokazuję całą galerię historycznych przypadków: Guillaume przy Brandcie, sekretarki prezydentów RFN, Rose Mary Woods u Nixona, Fawn Hall przy Iran‑Contra, agenci wokół AfD w PE itd. — zawsze ta sama figura: formalnie nisko, informacyjnie bardzo wysoko.

  Coś bardzo analogicznego wykryli Rumuni, że UE jest faktycznie kierowana przez Björna Seiberta, szefa gabinetu von der Leyen, przedstawianego jako agent CIA i Mossadu, a sama Ursula jako marionetka o ograniczonych możliwościach.

  Nowe Ateny dociągają do tego motyw tresury w USA — czyli klasyczny schemat kadr imperialnych: ktoś, kto siedzi za plecami nominalnego szefa, ma szkolenie i powiązania z mocarstwem.

  Ja piszę o biurach partyjnych (Konfederacja, Nowa Nadzieja, Wolnościowcy) i klasycznym modelu: prezes jest od wizerunku, sekretariat od systemu nerwowego. Rumuni dorzucają poziom wyżej — szef gabinetu przewodniczącej KE jako coś w rodzaju super‑sekretarza, tyle że w skali systemu unijnego, kontroluje obieg dokumentów, kalendarz, briefingi, kto ma dostęp do szefowej, jakie opcje w ogóle pojawią się na stole.

  To jest dokładnie mój opis, tylko przeskalowany. Ja wprost napisałem, że sekretarki i asystenci są łakomym kąskiem dla służb, często werbowani albo wręcz podstawiani. A rumuńska narracja jest taka, że Seibert to agent — czyli dokładnie ta sama kategoria, którą opisuję, tylko z innym zestawem służb i innym centrum imperialnym.

  Na końcu mojego wpisu stawiam tezę, że pojawienie się LLM‑ów i agentów AI pozwala zastąpić tę klasę sekretarek‑zwrotniczych wirtualnym sekretarzem na własnym serwerze, którego nie da się uwieść, przestraszyć, ani zwerbować klasycznymi metodami.

  Jeżeli zestawić to z rumuńskim obrazkiem, wychodzi brutalna puenta, że dzisiaj unijna polityka stoi na ludziach dokładnie tego typu co Seibert, z całym pakietem ryzyk agenturalnych, zależności i lojalności.

  Ja proponuję model, w którym polityk minimalizuje ten ludzki wektor ataku, przenosząc filtr rzeczywistości na własną infrastrukturę AI. W tym sensie te ustalenia Rumunów są wręcz ilustracją mojej diagnozy. Pokazałem mechanizm, oni dowieźli przykład z najwyższego poziomu drabiny.

Grzegorz GPS Świderski
t.me/KanalBlogeraGPS
Twitter.com/gps65

  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 283
Marek Michalski

Marek Michalski

30.05.2026 11:31

Prawda!

Niby jak funkcjonuje - nadal - metoda na "i/lub czasopisma"?

Grzegorz GPS Świderski

Grzegorz GPS Świderski

03.06.2026 14:12

Dodane przez Marek Michalski w odpowiedzi na Prawda!Niby jak funkcjonuje …

Metody są bardziej wyrafinowane! Tak cwane, że przekręt kowidowy udał się na całym świecie!

Grzegorz GPS Świderski
Nazwa bloga:
Pupilla Libertatis
Zawód:
Informatyk
Miasto:
Warszawa

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 417
Liczba wyświetleń: 716,138
Liczba komentarzy: 5,932

Ostatnie wpisy blogera

  • W dupę wieloryba…
  • The Largest Legal Data Leak in Europe
  • Odrzucenie AI ogłupia ludzi

Moje ostatnie komentarze

  • Ale przecież Bąkiewicz to zadymiarz PiSu-! Jakich zadymiarzy ma Konfederacja?
  • Wytłumaczę istotę problemu, który poruszyłeś. Ta plemienna wojna na symbole, narracje i personalia musi być taka, jaką widzimy, bo w istocie jest to wojna wewnątrz obozu socjalistycznego. Oni się jak…
  • Na tym portalu to powszechne. Tutejsze chamstwo tworzy sobie chochoły i wypisuje o nich swoje insynuacje. To wynika z głupoty. Bo cham to często głupek. 

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Przekop nie dla żeglarzy!
  • Wojna dla opornych. W punktach
  • Komentarze na naszych blogach

Ostatnio komentowane

  • spike, O większego trudno zucha,Jak był Grzesio Świrekmucha,- Ja nikogo się nie boję!Choćby wieloryb... to dostoję!Komu zechcę, to dam radę!Zaraz w dupę wielorybom włazić, nad Zalew jadę!:))))))))))))
  • Tomaszek, A ta dupa tego wieloryba z obrazka to wsrywa czy wysrywa  . Bo to zmienia sens notki . Bardzo pouczająca notka , ale ta o serze spod napletka była lepsza . Jednak AI i narzędzia do "…
  • spike, In culo alla Gregorio, speriamo che caghi.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności