Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Likwidacja kopalń węgla kamiennego - który rząd ile zlikwidował?

Alina@Warszawa, 24.03.2026

Ile który rząd zlikwidował kopalń węgla kamiennego przeważnie nie wiemy, a media specjalnie się tym nie zajmują. Tymczasem jest to dość ciekawy temat, bo jak coś źle, to zwolennicy PiS uważają, że to wina PO, a zwolennicy PO, że to wina PiS. 

No i znalazłam wpis, który wyjaśnia sprawę kopalń: 

"Likwidacja Kopalń w Polsce po 1989 Roku"; autor Karwacki Oskar 31/08/2023. 

Końcowy wniosek: Podsumowując, po 1989 roku zlikwidowano 47 kopalń, z czego: 

  • za Rządów SLD – 9 kopalń, 
  • za Rządów AWS -19 kopalń, 
  • za Rządów PO – 5 kopalń, 
  • Za Rządów PIS -14 kopalń. 
  • ... do VIII 2023. 
  • ile obecny rząd?

Jak to wpłynęło na miejscową ludność, na budżety domowe, na budżety miejskie i wojewódzkie, i na budżet państwa - tego w tym opracowaniu nie ma. Nie wiem, czy ktokolwiek robił takie analizy ekonomiczne? Np. poszczególne rządy, ministerstwo przemysłu, czy gospodarki? Czy może po to te ministerstwa były "restrukturyzowane" przez poszczególne rządy, żeby takie oszołomy jak ja nie mogły dojść prawdy, a winni niegospodarności, albo zdrady - pozostali bezkarni? 

Może ktoś ze Śląska wie? 

  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 332
Alina@Warszawa

Alina@Warszawa

24.03.2026 20:20

Obecny rząd Tuska z braku kopalń do likwidacji, likwiduje oddziały porodowe i szpitale. Szkoda, że nie likwiduje urzędów...

Adam66

Adam66

24.03.2026 22:34

Czyli kolejne potwierdzenie układu okrągłego stołu - popisu, który oficjalnie się żre ale Polsce szkodzi wspólnie...

mjk1

mjk1

25.03.2026 10:38

Dodane przez Adam66 w odpowiedzi na Czyli kolejne potwierdzenie…

Czy mamy POPiS a szczególnie jacy politycy do POPiS-u należą wyjaśni się w dyskusji i głosowaniu na projektem PSL-u SAFE 0%. Za jeden, góra dwa tygodnie, jak wypali się grzanie tematu przyjęcia ślubowania sędziów TK.

Marek Michalski

Marek Michalski

25.03.2026 07:33

Mechanizm jest znany. W oparciu o fałszywe przesłanki, albo bez dani racji wprowadza się regulacje zmieniające zasady działalności gospodarczej i innych przejawów życia oraz dotuje to co nie jest normalne i opłacalne.

W ten sposób z podatku ETS dotowano montaż nieopłacalnych wiatraków i paneli fotowoltaicznych a zniszczono górnictwo.

Z podniesionym czołem zdrajcy mówią, że wykonywali rozkazy unii, a nawet, że kierowali się rachunkiem ekonomicznym.

Ten mechanizm dotyczy całości gospodarki, dlatego nie znane są rzeczywiste relacje cenowe, a zatem nie wiemy jaka jest opłacalność czegokolwiek. 

Właśnie odkryto, że wszystko działa na prąd i z najwyższymi cenami energii elektrycznej możemy dosłownie w Polsce zgasić światło. Znany aktywista Mateusz Morawiecki nawet twierdzi, że on zawsze o tym wiedział. 

energetyka24.com

Mamy zatem przyznanie do świadomego działania na szkodę Polskie, nadużycia władzy, niedopełniania obowiązków i podżegania do przestępstw klimatycznych, które wdrożono za jego rządów. Ubranie się w ornat nie zmienia faktów dokonanych.

Alina@Warszawa
Nazwa bloga:
Codziennie pytam "DLACZEGO"
Zawód:
mam
Miasto:
POLSKA

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 380
Liczba wyświetleń: 967,710
Liczba komentarzy: 6,718

Ostatnie wpisy blogera

  • O polskim złocie - teraźniejszym i historycznym. Gdzie jest?
  • 2 wielkie suwnice dotarły do Gdyni z Chin
  • Prezydentowi Zełenskiemu - uzupełnienie wiedzy historycznej o UPA

Moje ostatnie komentarze

  • Panie Lechu! To nie Niemcy dali nam 12 pkt!  To mieszkający w Niemczech Polacy odżałowali parę euro, żeby masowo zagłosować na Polkę w telefonicznym głosowaniu. Przez analogię można przyjąć…
  • Teraz w Opolu jest koncert poświęcony Agnieszce Osieckiej i Magdzie Umer. A. Osiecka jest niekwestionowanym geniuszem, była autorką tekstów wielu (ponad 2000!) piosenek o niepowtarzalnym uroku.…
  • Poza nielicznymi wyjątkami "Opole" to festiwal wycia i darcia się. Tam mało kto śpiewa. Teraz produkują się stare wyjce z Lady Pank. Tego się nie da ani słuchać ani oglądać. Pomijam elektroniczna…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Prezydent Braun
  • Reżyserka A. Holland na kolanach u Bieruta
  • RESET 6

Ostatnio komentowane

  • paparazzi , Bo złoto to zaufanie a jak się je straci to przechodzi do strefy mafijnej i to następuje thriller .
  • spike, Złoto jest od zawsze symbolem majątku, dającego władzę, obecnie także pełni taką rolę, z tym, że już nie gromadzi się go w domu , a w bankach, czy ci co go posiadają w dużej ilości, trzymają w domu…
  • paparazzi , Drodzy Komentatorzy, złoto należy zakopać w ogródku , najlepiej w ogródku Tuska.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności