Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Prezydent Lech Kaczynski. Wielki Polski patriota

Tezeusz, 24.10.2025

 

Profesor Lech Kaczyński Wielki Patriota wspaniały Prezydent RP. Pamiętamy

Lech Kaczyński to jedna z najważniejszych postaci w najnowszej historii Polski. Prezydent Rzeczypospolitej, prezes NIK, prezydent Warszawy, minister sprawiedliwości i działacz opozycji w okresie PRL. Lech Kaczyński był postacią budzącą różne emocje. Zarówno przeciwnicy polityczni, jak i zwolennicy byłego prezydenta RP są jednak zgodni: był wielkim polskim patriotą. Lech Kaczyński zginął lub został zamordowany w katastrofie smoleńskiej, pełniąc urząd prezydenta Polski.

Dokładnie 20 lat temu Prezydentem Polski wybrany został śp. prof. Lech Kaczyński. W jednym z felietonów dla lokalnej prasy w 2012 roku tak wspominałem Jego prezydenturę.

"Przez całe swoje życie, mimo wielkich przeciwności, nie wahał się mówić "To dla Ciebie Polsko". Dla Ciebie walczę o Twoją tożsamość i pamięć! O to by Twoja historia przez inne siły nie zmieniła swego prawdziwego kształtu, by inne państwa liczyły się z Tobą i Twoim zdaniem, o to abyś nie utraciła swojej tradycji, a świat nie stracił pamięci o Twych synach, którzy przelali krew za Ciebie."

"Prof. Lech Kaczyński, Prezydent najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej. Wybrany z woli narodu, a następnie przez część tego samego narodu tak bardzo krytykowany i zwalczany. Dla mnie był niebywałym profesjonalistą w tym co robił, niestrudzenie walczył w imię interesu naszego państwa, mimo wszelkich przeciwności dążył do jasno określonych celów. Wielki Mąż Stanu, patriota, człowiek szlachetny, o wielkich, niezachwianych zasadach i o bardzo silnym charakterze. Wzór przywódcy na miarę XXI w. Był jednak człowiekiem za bardzo wybitnym, by móc uczestniczyć w politycznym "wyścigu szczurów". Brak w nim było natury "cwaniaka", by podobać się publice."

"Prezydenta Kaczyńskiego cenię za to, że nie prowadził polityki na klęczkach, gdziekolwiek się pojawiał, godnie reprezentował interesy naszego państwa. Człowiek ciepły, o wielkim sercu, tak bardzo naturalny, skromny, kochający swoją Ojczyznę i jej dedykujący całe swe życie."

"Czy takiego Prezydenta można było poznać z "naszych" polskich, a raczej jedynie "polskojęzycznych mediów"? Wielu ludzi niczym marionetki pociągane za sznurki tych samych mediów, nie przypuszczało nawet, kim naprawdę mógł być nasz Prezydent. Ogarnia nas dziś wielki żal, że dopiero po śmierci poznajemy inny, nadzwyczaj pozytywny i nade wszystko prawdziwy obraz tej wyjątkowej postaci."

10.04.2010 r. - ta tragiczna data została zapisana na zawsze w historii naszego kraju. Tragiczna śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego z małżonką oraz wybitnych polityków, wojskowych, duchownych, pilotów i obsługi TU 154, który rozbił się w Smoleńsku, uderzyła głęboko w serca narodu polskiego.

Ginie w katastrofie lotnicze ( zamachu bombowym ) w tragicznych okolicznościach, najważniejsza osoba w państwie prezydent RP. Największa katastrofa lotnicza w dziejach naszego kraju zabiera 96 istnień ludzkich.

Dlaczego zginął prezydent Polski? Czy była to katastrofa, jak oceniają powołane zespoły państwowych ekspertów z Polski i Rosji, czy może był to zamach, jak podaje sejmowa komisja parlamentarna oraz eksperci z krajów zachodnich ?

Prezydent Lech Kaczyński był niewątpliwie nie tylko politykiem, ale i wielkim patriotą swego kraju, kochał swój kraj, zawsze pamiętał o tych, co walczyli o Polskę wolną i niepodległą. To dzięki niemu Powstańcy Warszawy mają swoje muzeum, gdzie dzięki staraniom Lecha Kaczyńskiego uratowano od zapomnienia wspaniałe karty walki o niepodległość. Był bardzo wyczulony na ludzką krzywdę, pochylał się nad każdym Polakiem, bogatym czy biednym, zdrowym czy chorym. Takim był, jak go widzieliśmy w mediach, spokojny, uśmiechnięty i stonowany.

Lech Kaczyński leciał wojskowym samolotem rządowym pilotowanym przez najlepszych pilotów Wojska Polskiego - armii, której był zwierzchnikiem, by oddać hołd tym, którzy zostali podstępnie w okrutny sposób wymordowani przez oprawców NKWD w Katyniu.

Nie wiadomo jakby potoczyła się historia naszego kraju, gdyby nie doszło to tej zbrodni. Tam w lasach Katynia i innych miejscach kaźni wymordowano kwiat inteligencji Polski przedwojennej. Uderzenie w nasz kraj było celowe i zaplanowane przez Stalina. Była to zemsta na narodzie, który się nie ugiął przed bolszewizmem, za Bitwę Warszawską z sierpnia 1920 r. Wiedział o tym Lech Kaczyński i spieszył oddać rocznicowy hołd umęczonym i bestialsko zamordowanym synom swego narodu.

Śmierć otuliła go tragicznym całunem wraz z całą delegacją niedaleko miejsca zbrodni Katyńskiej. Zginął nasz prezydent ze swoją ukochaną żoną i z ludźmi, których szanował i z nimi pracował dla dobra swego kraju. Zginął  lub został zamordowany zapewne myśląc o Polsce.

 

Żródło :

https://www.prezydent.pl/kancelaria/archiwum/archiwum-lecha-kaczynskiego/aktualnosci/rok-2008/prezydent-patriotyzm-nie-oznacza-nacjonalizmu,26936,archive

https://chopin.polskieradio.pl/artykul/1746570

https://polskieradio24.p…


 

 

 

S

 

 

 

 

 

 

 

  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 354
Katla

Katla

24.10.2025 15:21

To prawda, prezydent Kaczyński wielkim był ...

Szkoda tylko, że jako konstytucyjny minister RP stawał na baczność przed jakimś rabinem.

Tezeusz

Tezeusz

24.10.2025 15:33

Dodane przez Katla w odpowiedzi na To prawda, prezydent…

Ruszkiewicz vel Katia rus, vel Pers, vel viva Izrael vel szperaczka z odmianami.. Ty raczej uwielbiasz smród swego idola bandyty osranego Putlera uwielbiasz też, jak piszesz bandycką faszystowską roSSję jak to u rusofila  jest na topie, za co pewno wyleciałeś z wielu portalu jak NEon24, Salon, Niepoprawni, Wykop był wykop w dupsko . Komentarze twoje jak zwykle lecą na stronkę - nic się nie zmieniło Rutkiewicz..nic !!

Stań na baczność przed sowieckom gównem...

https://naszeblogi.pl/64…

Katla

Katla

24.10.2025 15:44

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na Ruszkiewicz vel Kakla rus,…

@Tezeusz

Nie bardzo rozumiem co bełkoczesz ale to przykre, że nie potrafisz zachować choć trochę klasy pod notką o tak wielkim ...

To w pewnym sensie profanacja tej postaci.

Tezeusz

Tezeusz

24.10.2025 15:59

Dodane przez Katla w odpowiedzi na @TezeuszNie bardzo rozumiem…

@Katia rus vel Ruszkiewicz

Dokładnie wiesz rusofilu .. dokładnie a tutaj zgrywasz idiotę jak zwykle. Przypomnieć jak ciebie charakteryzował twój kolega Admin z NEon24 @ Zawisza...

Tak pisze rusofil o swoich to twoje słowa :

"Osobiście, powiem ci w tajemnicy, bardzo cieszę się, że Rosjanie utylizują banderowców w Donbasie"

Przypomnieć jak lizałeś osrane dupsko bandycie karakanowi putlerowi...

Katla

Katla

24.10.2025 16:06

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na @Katia rus vel…

@Tezeusz

Czyli uważasz, że tylko idiota dobrze wypowiada się o Lechu Kaczyńskim?

No ładnie...

"Przypomnieć jak ciebie charakteryzował twój kolega Admin z NEon24 @ Zawisza..."

Nie wiem ale nie interesują mnie opinie banderowskiego propagandysty. To był kiedyś fajny chłop ale zeszmacił się przy okazji pic-demii a już całkowicie pogrążył się przy okazji Ukrainy.

Tezeusz

Tezeusz

24.10.2025 16:11

Dodane przez Katla w odpowiedzi na @TezeuszCzyli uważasz, że…

Przypomnieć jak ciebie charakteryzował twój kolega Admin z NEon24 @ Zawisza...

"Nie wiem ale nie interesują mnie opinie banderowskiego propagandysty. To był kiedyś fajny chłop ale zeszmacił się przy okazji pic-demii a już całkowicie pogrążył się przy okazji Ukrainy."

Ruszkiewicz  vel Kakia ..rus tak pisze o Tobie  cytuję:

"W oparciu o to co napisał stawiam trzy tezy dotyczące osoby J. Ruszkiewicza:
J.R. to przypadek kliniczny, osoba, która albo na głodzie alkoholowym, albo na kacu wypisuje rzeczy bez logicznego związku, a wyłącznie na podstawie swoich urojeń lub niewiedzy i chaosu poznawczego, z którym sobie umysłowo nie radzi?
J.R. to przypadek osobowościowo-psychologiczny, to człowiek o urojonym wyobrażeniu o własnej wielkości i wpływach, głęboko zakompleksiony, niespełniony dziennikarz i przewymiarowany analityk, zazdrosny o popularność i uznanie.
J.R. to pracownik na zlecenie służb ( najprawdopodobniej żydowskich lub żydowskiego skrzydła służb rosyjskich, dobrze rozgrywających dwie w/w skłonności J.R.), nieudolny nadzorca poprawności politycznej, bazujący na podsyłanych mu materiałach oraz wykonujący „ miękką mokrą robotę”.

https://naszeblogi.pl/64…

BINGO ! bez komentarzy a co na to służby..Pewno wiedzą ?

I znowu ciebie Ruszkiewicz wykapowałem- takie to proste rusofilstwo po prostu śmierdzi gawnem kacapskim.

A twój kompel @ dżon  - Admin z NEon24 chce bym tam pisał ? i co łyso ! A ty mnie tam banowałeś permanentnie, blokowałeś, usuwałeś komentarze.... i jak wygladasz ? 

Katla

Katla

24.10.2025 16:27

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na Ruszkiewicz  vel Kakia ..rus…

@Tezeusz

Ty naprawdę masz jakąś schizę :))

"A twój kompel @ dżon  - Admin z NEon24"

To nie jest mój żaden "kompel", to złodziej, który skradł Oparze Neon. Po tym fakcie przestałem tam komentować, zresztą odeszło bardzo wielu blogerów i komentatorów.

I wcale się nie dziwię, że cię chce, to teraz miejsce dla pajaców. W sam raz się nadajesz.

Widzę, że uparcie trollujesz własny wpis, i to jeszcze o człowieku tak wielkim ...

Tezeusz

Tezeusz

24.10.2025 16:29

Dodane przez Katla w odpowiedzi na @TezeuszTy naprawdę masz…

Ruszkiewicz  mylisz się jak zwykle i kłamiesz gdyż Pan Opara inaczej o @ dżonie pisał -  a chcesz wiedzieć co pisał o Tobie ? 

A pajacem i zwykłym chamem jesteś ty co udowodniłem - przypomnieć jak obrażaleś tutaj blogerów, jak zmieniałeś tutaj osobowości.... Nie ma sprawy

Katla

Katla

24.10.2025 16:31

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na Ruszkiewicz a Opara inaczej…

@Tezeusz

O mnie nigdy nie pisał bo byłem zwykłym komentatorem.

A co pisał o Jarku? To może być ciekawe. Tylko z linkami proszę :)

Tezeusz

Tezeusz

24.10.2025 16:34

Dodane przez Katla w odpowiedzi na @TezeuszO mnie nigdy nie…

@ Ruszkiewicz vel @ Katla ..rus.. jak to o tobie pisali na portalu NEon 24 cytuję :

""Widzisz Jarku, jeśli ktoś się myli, to można napisać w czym się myli, ale ty niczego takiego nie znalazłeś, stąd wypisujesz "stek bzdur", opowiadasz o twoim klubie żydobanderowskich ścierwoiszy, których z rozpalonymi policzkami czytasz, a potem informacje o nich na Neon przynosisz? Ja im życzę zdrowia, bo tak postępuje każdy człowiek, któremu nienawiść rozumu nie wypaliła i niech sobie idą swoją drogą. A ty ślęczysz tam, ekscytujesz się, robisz im reklamę. Pomyśl, kogo to interesuje, jeśli rosyjska propaganda nie wyprała ci mózgu ze sterylizacją?"

"Naczytałeś się rosyjskiej propagandy i już w sierpniu 2022 głosiłeś pogrom ofensywy Ukrainy. Och jaka ta ofensywa Ukrainy miała być w krwi utopiona, a zasmrodzona była wiatrami w portkach uciekających wojsk rosyjskich.
Lepiej rozmawiać o aktualnej sytuacji a nie wykrzykiwać "Слава России". Zawsze proponowałem ci szklankę zimnej wody... zamiast..."
"Jarku przedawkowałeś rosyjską propagandę, a to jak narkotyk, przestaje się myśleć logicznie, myśli się logiką propagandzisty prowadzącego."....

https://wps.neon24.net/post/166428,czy-syjonista-moze-byc-antysemita-rozwazania-nad-teoria-spisku-j-ruszkiewicza

"O mnie nigdy nie pisał bo byłem zwykłym komentatorem." - Kłamiesz byłeś tam Adminem prawie właścicielem.

Katla

Katla

24.10.2025 16:47

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na @ Ruszkiewicz jak to o tobie…

@Tezeusz

To napisał następny syjonistyczny pajac Ziemiński, nie Opara.

Daj coś Opary :)

Tezeusz

Tezeusz

24.10.2025 16:54

Dodane przez Katla w odpowiedzi na @TezeuszTo napisał następny…

Ruszkiewicz znowu zostałeś ujawniony. BINGO rusofil padł... HAHAHAHAHAHHAAHAH

Co do Opary pytaj gdzie indziej. Ktoś tobie blog z literką " Z" zlikwidował

sake3

sake2020

24.10.2025 17:20

Dodane przez Katla w odpowiedzi na To prawda, prezydent…

@Katla.....Owszem konstytucyny minister ale tylko minister RP mający nad sobą premiera i prezydenta,bo to oni zadecydowali o przerwaniu robót. Oczywiście cały gniew skupił się na Lechu Kaczyńskim i tak trwa do dziś.Odmawia mu się prawa do szacunku, oskarża do dziś a pan też wyraża się ironicznie i z przekąsem . Czy naprawdę wobec całego peletonu ministrów ,wyższych urzędników dzisiaj sprawujących władzę można powiedzieć że stawał na bacznosć przed rabinem? To dlaczego wiceminister w rządzie Tuska Szejna stanął na baczność przed ambasadorem Izraela wrzeszczącego o polskim antysemityzmie? Wie pan dlaczego? Izraelscy żołnierze zamordowali polskiego wolontariusza wiozącego razem z innymi pomoc humanitarną dla głodujacej Palestyny w zgłoszonych i oznakowanych samochodach. Izraelski ambasador nawet nie raczył przeprosić tylko w polskim MSZ grzmiał o antysemityzmie.Nie było przeprosin, nie było nawet śledztwa ale pan widzi tylko Kaczyńskich do bicia. 

Tezeusz

Tezeusz

24.10.2025 17:25

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Katla.....Owszem…

@ sake nie Katla a Ruszkiewicz.....sam sie do tego przyznał.

Katla

Katla

24.10.2025 17:35

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na @ sake nie Katla a…

@Tezeusz

"nie Katla a Ruszkiewicz.....sam sie do tego przyznał."

Ja się do czegoś "przyznałem"?

Ty naprawdę jesteś chory.

Tezeusz

Tezeusz

24.10.2025 17:39

Dodane przez Katla w odpowiedzi na @Tezeusz"nie Katla a…

Ruszkiewicz kpisz czy pytasz o drogę. Przyznanie w komentarzach powyżej..tylko idiota tego nie rozumie. Ale rusofil zawsze się wypiera...

Wypierałeś się co do @ szperaczki, @viva , @ Persa i kilkunastu innych ( mogę zacytować) .. Nie kpij bo sam siebie ośmieszasz

Katla

Katla

24.10.2025 17:45

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na Ruszkiewicz kpisz czy pytasz…

@Tezeusz

"Przyznanie w komentarzach powyżej..tylko idiota tego nie rozumie."

Nie, tylko idiota wierzy w swoje projekcje. Tak jak ty.

Tezeusz

Tezeusz

24.10.2025 17:48

Dodane przez Katla w odpowiedzi na @Tezeusz"Przyznanie w…

Znowu Ruszkiewicz - cham normalka ...wiadomo @ szperaczka . buhahahahaha dałeś sie złapać jak dziecko ...

sake3

sake2020

24.10.2025 18:08

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na @ sake nie Katla a…

To nie ma większego znaczenia kim jest pan @Katla,- Persem, Ruszkiewiczem czy Kaperem albo Vivą Palestiną.na portalu jest po prostu jednym z komentatorów i jako taki powinien być traktowany. Jaki jest sens takich przepychanek skoro w Polsce jest tak źle,czemu o tym nie rozmawia się,nie dyskutuje?

Katla

Katla

24.10.2025 18:15

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na To nie ma większego…

@2020

"jest po prostu jednym z komentatorów i jako taki powinien być traktowany"

Niestety, tym trollom schizofrenikom brakuje elementarnej kultury.

Tezeusz

Tezeusz

24.10.2025 18:31

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na To nie ma większego…

@sake

Obrażał nas Ruszkiewicz wulgarnie, wyszydzał, wyśmiewał się z blogerów NB co opisano w 7 materiałów, co chwila podszywa się pisz kogoś innego, co chwila oszukuje...co to za komentator ? żarty ? Traktowany jest jak na to zasługuje szczególne na moim blogu.

Po prostu ujawniłem kim  on jest i tyle.

Katla

Katla

24.10.2025 18:39

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na @sakeObrażał nas Ruszkiewicz…

@Tezeusz

Schizofrenię paranoidalną już podobno można leczyć.

Udaj się do specjalisty, może jeszcze nie jest za późno?

J z L

JzL

24.10.2025 19:02

Dodane przez Katla w odpowiedzi na @TezeuszSchizofrenię…

Taki dialog z salonu 24.pl

@Viva.Palestina 
Czemu ryja otwierasz
Soro nie jestes ruszkiewiczem tym znanym pedofilem
Nie jeste Katla z Naszych Blogow tym ruskim pedofilem
Wiec nie drzyj ryja

https://www.salon24.pl/newsroom/notka-komentarze/1469522,rosyjski-cien-nad-lpp-spolka-torpeduje-wazne-sledztwo

Katla

Katla

24.10.2025 17:33

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Katla.....Owszem…

@sake2020

".Owszem konstytucyny minister ale tylko minister RP mający nad sobą premiera i prezydenta,bo to oni zadecydowali o przerwaniu robót."

Nieprawda. Pamiętam doskonale i to była suwerenna decyzja L.Kaczyńskiego.

"Czy naprawdę wobec całego peletonu ministrów ,wyższych urzędników dzisiaj sprawujących władzę można powiedzieć że stawał na bacznosć przed rabinem?"

Oni wszyscy stają na baczność przed rabinami. L. Kaczyński nie był tu wyjątkiem. Ale od wielkiego męża stanu oczekiwałbym czegoś innego.

"Nie było przeprosin, nie było nawet śledztwa ale pan widzi tylko Kaczyńskich do bicia. "

Nieprawda. Odniosłem się do L. Kaczyńskiego bo wpis jest o nim. Tak się jednak nieszczęśliwie składa, że w Polsce wszyscy politycy leżą plackiem przed Żydami i robią im (A)laskę. Zresztą L. Kaczyński powiedział w Knesecie (cytuję z pamięci): "Nie ważne kto będzie rządził w Polsce, interes Izraela zawsze będzie chroniony", czy jakoś tak ale sens był ten.

Lech Kaczyński miał wielkie serce, mieściła się nie tylko Polska ale także Izrael. No i oczywiście Gruzja.

Tezeusz

Tezeusz

24.10.2025 18:43

Dodane przez Katla w odpowiedzi na @sake2020".Owszem…

Ruszkiewicz  vel Katia rus, vel viva izrael..wyluzuj kłamiesz i mataczysz jak zwykle. Wal do kibla.

Stronicowanie

  • Wszyscy 1
  • Wszyscy 2
  • Następna strona
  • Ostatnia strona
Tezeusz
Nazwa bloga:
Tezeusz
Zawód:
https://albicla.com/Tezeusz
Miasto:
Gdynia

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 1, 758
Liczba wyświetleń: 3,427,825
Liczba komentarzy: 18,153

Ostatnie wpisy blogera

  • Sąd zdecydował. UE nie ma kompetencji wobec prawa w Polsce
  • Zapaść w służbie zdrowia nadchodzi. To dla pacjentów katastrofa
  • Karol Nawrocki - mój Prezydent RP

Moje ostatnie komentarze

  • A co na to bloger z NB lekarz @Marek Michalski, on wie najlepiej.To już prawdziwa zapaść. Z mapy Polski zniknie kilkadziesiąt oddziałów szpitalnychZ mapy Polski zniknie kilkadziesiąt oddziałów…
  • A może dotacje dla Ukrainy 10 mld zł przeznaczyć na Służbę Zdrowia w Polsce.
  • Wiadomo @ jebe na kogo głosowałeś Putlerek ?..A kaca komuszego masz zawsze..tradycje ?

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Przesmyk Suwalski – czy tam zaatakuje Rosja?
  • Szczepionki przeciwko COVID-19 – dlaczego są bezpieczne?
  • Dlaczego Polscy nie chcą się szczepić przeciwko Covid19

Ostatnio komentowane

  • sake2020, Wyczekiwana przeze mnie wizyta w Poradni Hematologicznej skończyła się zawiadomieniem przez szpital o likwidacji . W innych placówkach mam szanse dostać się po koniec 2027 roku.
  • spike, Prezydent Nawrocki powinien publicznie oświadczyć, że wszelkie działania obecnego nie-rządu, będące niezgodne z polskim prawem, Konstytucją, nie będą uznane w skali kraju, ale także w zakresie  …
  • spike, A Żulik - tfu Żurek na to: "niemożliwe", nie uznajemy wyroku Trybunału Konstytucyjnego, możecie nas w du.ę pocałować i co nam zrobicie?

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2025, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności