Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Zjazd TYSIĄCLECIA Polski

Alina@Warszawa, 18.10.2025

Konfederacja Korony Polskiej z G. Braunem zorganizowała jedyny jak do tej pory zjazd z okazji 1000 lecia Królestwa Polskiego, w rocznicę koronacji pierwszego polskiego króla i powstania królestwa. Oto relacja na żywo:  

ZJAZD TYSIĄCLECIA CZĘŚĆ II  

"WIELKA DEBATA HISTORYCZNA" - Prelegentami jest wielu znanych naukowców, m.in. J. R. Nowak. 

Zjazd ma miejsce w Skaryszewie pod Radomiem. 

  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 655
Alina@Warszawa

Alina@Warszawa

18.10.2025 12:22

Kiedy nie ma się własnego państwa, najlepiej w formie królestwa, dzieją się takie oto "ynteresy":

dakowski.pl 

Alina@Warszawa

Alina@Warszawa

18.10.2025 12:29

Pierwsza część uroczystości w Skaryszewie: 

ZJAZD TYSIĄCLECIA CZĘŚĆ I 

Alina@Warszawa

Alina@Warszawa

18.10.2025 15:40

III część relacji Zjazdu Tysiąclecia ze Skaryszewa: 

youtube.com 

Alina@Warszawa

Alina@Warszawa

19.10.2025 16:16

Polska 100 lat za Białorusią, czy tylko 50? 

Takie pytanie nasuwa się natychmiast po lekturze takiej wiadomości jak ta:

pol-belta-by.translate.goog  

"Sudan zaproponował Białorusi współpracę w sektorze energetycznym i gazowym" 

(...) Szef delegacji sudańskiej opowiedział o prowadzonych w kraju pracach nad odbudową i rozwojem infrastruktury sieci energetycznej oraz systemu dystrybucji gazu. „Jesteśmy zainteresowani współpracą z białoruskimi partnerami w tych obszarach, zarówno w zakresie realizacji prac budowlanych, jak i dostaw niezbędnego sprzętu do Sudanu. Jesteśmy gotowi zaoferować stronie białoruskiej korzystne warunki” – powiedział. 

Z kolei Denis Moroz zaznaczył, że Białoruś ma niezbędne doświadczenie i wykwalifikowany personel w wymienionych branżach. Ponadto z powodzeniem zrealizowano projekt budowy białoruskiej elektrowni jądrowej i w przypadku zainteresowania Sudanu Białoruś jest gotowa dzielić się doświadczeniem w dziedzinie energetyki jądrowej. (...) 

Dziennikarze powinni codziennie pytać polityków odpowiedzialnych za inwestycje strategiczne w Polsce jak to z tą Białorusią jest, że Łukaszenka ma elektrownię jądrową, a Tusk nie? co ciekawe, obaj panowie są HISTORYKAMI ...

Alina@Warszawa

Alina@Warszawa

09.12.2025 22:36

O naszym, POLSKIM, języku: 

"Czy polski język skrywa wyjątkowy potencjał? Marek Chodorowski"  

Alina@Warszawa
Nazwa bloga:
Codziennie pytam "DLACZEGO"
Zawód:
mam
Miasto:
POLSKA

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 382
Liczba wyświetleń: 968,638
Liczba komentarzy: 6,754

Ostatnie wpisy blogera

  • Polska eksporterem netto energii elektrycznej w marcu 2026 roku
  • 2 afery z ONET - podkarpaccy gangsterzy na usługach służb i red. Klarenbach oskarżony w sprawie Collegium Humanum
  • O polskim złocie - teraźniejszym i historycznym. Gdzie jest?

Moje ostatnie komentarze

  • "najbardziej energochłonne zakłady pracują non stop" - to wie każde dziecko po podstawówce! Ja napisałam o MASZYNACH, a nie piecach hutniczych i podobnych konstrukcjach energetycznych! 
  • Problem jest w ilości. Bo ile jest wielkich wiatraków, dużych elektrociepłowni a ile instalacji fotowoltaicznych. Te ostatnie trzeba liczyć w setkach tysięcy... 
  • Ja się cieszę, że inżynierowie nie marnują czasu na czytanie wypocin mjk1, bo po pierwszych słowach wiedzą, że to pustostan ...

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Prezydent Braun
  • Reżyserka A. Holland na kolanach u Bieruta
  • RESET 6

Ostatnio komentowane

  • Alina@Warszawa, "najbardziej energochłonne zakłady pracują non stop" - to wie każde dziecko po podstawówce! Ja napisałam o MASZYNACH, a nie piecach hutniczych i podobnych konstrukcjach energetycznych! 
  • tricolour, Nie, Alino. Te najbardziej energochłonne zakłady pracują non stop, nikt huty, kopalni, KGHM, Azotów na noc nie wyłącza.Jeśli PV stanowi dziś 65% całej mocy Polski, to piękna pogoda nad Europą…
  • Alina@Warszawa, Problem jest w ilości. Bo ile jest wielkich wiatraków, dużych elektrociepłowni a ile instalacji fotowoltaicznych. Te ostatnie trzeba liczyć w setkach tysięcy... 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności