Moje "trzy grosze" o Konfederacji

Na początku dla jasności powiem, że nie mam żadnego problemu z konfederacką młodzieżą. Ta młodzież w moim mieście tworzy nawet koalicję z pisiorskim prezydentem. Co roku idziemy razem w Marszu Niepodległości - razem z Narodowcami i tysiącami Polaków. Natomiast od lat mam problem z przywództwem tej partii. Ciągle słyszę z ust przywódców, że PiS i PO to samo zło itd. Jednak jeśli chodzi o realną politykę, to zawsze dmuchają w "tuskowy puzon", najlepszym przykładem jest tzw. "porozumienie Lubelskie" Korwina i Tuska przeciwko PiS. Nie zapominajmy o przemożnym wpływie Giertycha w czasach "wszechpolaków" na dzisiejszą elitę Konfederacji - to był ich wychowawca i nauczyciel. Ten przebieraniec wszedł potem w koalicję z PiS - a czym się to skończyło, to chyba pamiętacie?  Czy dzisiaj mają podobny plan? Na przebierańców PiS już się nie nabierze.

Teraz znów poszli na wybory ze starym hasłem - i miało być "kopnięcie w stolik" a skończyło się jak zawsze, wskoczeniem pod tuskowy stolik - i liczeniem głosów z Tuskiem. Teraz cel mają jeden: uwalić PiS gdzie się da i wskoczyć na miejsce Lewicy - no może nie tak oficjalnie, ale Tusk na ich głosy może już liczyć - zwłaszcza po "eksporcie" braunowego obciachu.

Inny z wodzów Konfederacji ma ciekawą przeszłość. A przypomniała nam o tym parę lat temu nasza blogerka Pani Izabela Brodacka w jednej ze swoich notek. Jak pisze Pani Izabela, kiedy ogłoszono stan wojenny, to wszystkim Polakom wyłączono telefony - JKM do nich nie należał, jego telefon nie został wyłączony. I tym sposobem Pani Izabela mogła spokojnie wezwać pogotowie i urodzić dziecko - wielu Polaków nie mogło i musiało umrzeć. Jak ktoś nie wie, to w moim mieście nawet najważniejszym komuchom wyłączono telefony na trzy dni. No i w sprawie Ukrainy warto coś przypomnieć. JKM na kilka dni przed ruską inwazją, przekonywał nas że tylko idiota może mówić że Putin zaatakuje Ukrainę itd. O wspólnej wyprawie na Ukrainę z jego ekstelencją Putinem to już nie wspomnę.

Ostatnie zachowania posłów z listy Konfederacji, świadczą o tym, że nigdy nie wystąpią przeciwko Tuskowi. A Dziambor, Giertych i "banasie" są tego gwarantem. To przebierańcy, takie "palikmiotki" po prawej stronie sceny politycznej - i spełniają taką samą rolę jak kiedyś Palikot.

Dziękuję za uwagę.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-06-2024 [17:42] - NASZ_HENRY | Link:

 

Intuicja kobieca ważniejsza niż wiedza polityka 🌹

 

Obrazek użytkownika u2

30-06-2024 [18:57] - u2 | Link:

***Dziambor, Giertych i "banasie" są tego gwarantem***

Bo dla nich liczy się ogromna kaska, którą zarobili - vide dziesiątki milionów od Ryszarda K. dla Qnia. Sądzą naiwnie że będą ją mieli do końca świata i o jeden dzień dłużej :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-06-2024 [20:57] - Ula Ujejska | Link:

U2
Zapomniałeś o stołkach.  "Bwanakubwa naczelny wieszatiel" już sobie zapewnił na parę lat dochody w UE - co się będzie męczył z frajerami  za połowę sejmowej pensyjki.

Obrazek użytkownika u2

30-06-2024 [21:15] - u2 | Link:

"Bwanakubwa naczelny wieszatiel"

W PE można zarobić z pensji zasadniczej 2,5 mln PLN za 5 lat. Dodając diety można zarobić około 5 mln. Jak na polskie warunki całkiem nieźle. Choć Krwisty Tatar zarobił miliony na lipnych firmach doradczych dla ORLEN-u. Więc raczej ucieka przed odpowiedzialnością karną. Nawarzył piwa i chce, aby go inni wypili :-)

Obrazek użytkownika Ijontichy

30-06-2024 [19:16] - Ijontichy | Link:

Niniejszym Ula otworzyła na NB sezon ogórkowy!! 
Dostępne media i portale w łamanej polszczyźnie (pani ministra) i inne nowotwory już sypią "newsami" z d###y i innych części ciała.
JEDZIEMY!!!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-07-2024 [09:31] - Ula Ujejska | Link:

Ijontichy
Sezon ogórkowy?  Coś ci się pomerdało. Ta notka nie jest o przysłowiowej dupie Maryni, no chyba że za takową uważasz Konfederację - to niech ci będzie.
🤣🤣🤣

Obrazek użytkownika Ijontichy

01-07-2024 [15:08] - Ijontichy | Link:

Tak!!! Tak uważam!!! Bo ciągłe wspominanie draństwa Konfy,to taka gadka jak u Mrożka...cytuję:"siedzielismy w okopach i gadaliśmy o dupie Maryny"---koniec cytatu.
Mam się z rozpaczy pochlastać czy powiesić? TO TYLKO POLITYKA...NIC OSOBISTEGO! Konfa i inni  jebaćpisy.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-07-2024 [21:02] - Ula Ujejska | Link:

Ijontichy
Konfa ci tego nie wybaczy że ją porównujesz do jakiejś dupy - w podtekście, do taniej dziwki z opowieści żołnierskich.

Obrazek użytkownika Jabe

30-06-2024 [19:43] - Jabe | Link:

Jakich posłów? Jakie działania? Co ta nie­szczęsna kobieta bełkocze?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-06-2024 [20:53] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Czy "bwanakubwa" Jabe znów czegoś nie zrozumiał i doznał kolejnej amnezji? Tyle razy już prosiłam, że jak czegoś nie rozumie, to niech da do przeczytania komuś rozgarniętemu!

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

30-06-2024 [20:23] - Alina@Warszawa | Link:

Resztę groszy proszę poświęcić większym partiom proporcjonalnie :) 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-06-2024 [20:49] - Ula Ujejska | Link:

@Alina
Ma Pani rację. Przez te wszystkie lata, to napisałam chyba ze trzy notki o Konfederacji, łącznie z tą. Czas więc przywrócić proporcje, zwłaszcza wobec łże propagandy którą uprawiają Konfederaci nawet tutaj na NB.

Obrazek użytkownika Ptr

30-06-2024 [22:58] - Ptr | Link:

Konfederacja ma co najmniej jeden pozytywny punkt programu: wyjście z największego dramatu polskiej państwowości po II WŚ gdyż potencjalnie grozi po prostu rozbiorem lub w pierwszej fazie landyzacją, w drugiej rozbiorem - przynależności do Eurokołchozu. 

Obrazek użytkownika spike

30-06-2024 [23:12] - spike | Link:

Konfa tak będzie gadać do końca świata i jeden dzień dłużej, kury znoszącej złote jajka się nie piecze na ognisku, tylko naiwny może im wierzyć, to partyjka kanapowa wzajemnej adoracji.
Nim weszli do sejmu, czego to oni nie chcieli naprawić i co, biorą udział w demolowaniu Polski, zaniechanie jest tak samo oceniane jak działanie.
Za kilka lat Boska wprowadzi do sejmu swoje dziecko, potem wnuki, widać teściów to nie interesuje, ale kto wie w przyszłej kadencji :))))))))))))

Obrazek użytkownika Ptr

01-07-2024 [11:10] - Ptr | Link:

PiS zgodził się na ETS i Fit for 55( chyba, do cholery nikt nie wie na co się zgodzili i kto się zgodził i na jakich warunkach). Ale ETS płacimy i nienawidzimy się za wzrost kosztów i ocieplanie , wizję zamykanych kopalń i rozbieranych elektrowni.  Wyborca został olany. Na nic nie miał wpływu, o niczym nie decydował. Niby w ostatniej chwili były referenda. Ale taki ciężar pomocy Ukrainie wzięliśmy i nic w zakresie władzy w mediach i sądach nie wynegocjowaliśmy z protektorami. Co teraz ma zrobić wyborca ?  

Obrazek użytkownika Jan1797

01-07-2024 [13:01] - Jan1797 | Link:

@Ptr
Co Konfa zrobiła w kwestii tego ponoć programu oprócz konferencji prasowej i oświadczenia Korwina „unia musi się rozpaść”? Przy warunku który unii przypisuje w Polsce 78% poparcia… Jedyny logiczny sposób na zablokowanie negatywnego zjawiska migracji nie został przez Konfę wsparty, a wręcz był negowany. : „wyjście z największego dramatu polskiej państwowości po II WŚ” jest trafną uwagą, ale nie w oderwaniu od powyższych uwarunkowań. Mała uwaga; „Nowy scenariusz PEP zakłada częściowe zastąpienie generacji z gazu ziemnego przez elektrownie węglowe oraz źródła nisko emisyjne”. Miks krajowej produkcji energii elektrycznej netto wystarczyło kontynuować. Tutaj; https: //instrat.pl/pep2040-post-mortem/ ? Jak wygląda to teraz, po hura deklaracjach i wczorajszej decyzji groszkowej? 

Obrazek użytkownika Ptr

02-07-2024 [16:02] - Ptr | Link:

Straciliśmy suwerenność bo baliśmy się sankcji i krytyki mediów unijnych. 
Wymóg demokracji czyli nieuświadomionych pragnień mas. One chciały wrócić do jakiejś wersji komunizmu i trafiła się wersja niemiecka. 

Obrazek użytkownika Es

01-07-2024 [01:07] - Es | Link:

Wiadomo przecież wszem i wobec, że młodzi z konfederacji popierają Ujejską i Pis, a nie swoich przedstawicieli. Czego nie rozumiecie?
Giertych oczywiście przeszedł pozytywnie weryfikację i mógł z pisem tworzyć rząd i to było w porządku.Nie ma co do tego wracać, a tym bardziej mieć to pisowi za złe i się czepiać. Najgorsze jest to, że ów Giertych kiedyś,zamiast trafić do jeziora, mógł mieć wpływ na młodych wówczas obecnych przywódców Konfy. Tego Konfederacji wybaczyć nie można.Co  takiego, zakłamana babo w swoich chorych majakach jeszcze sobie uroisz? Jakie "rewelacje" jeszcze światu obwieścisz?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-07-2024 [08:15] - Ula Ujejska | Link:

Es
Widzę że "beanakubwa" nie rozumie o czym ta notka - proszę dać do przeczytania komuś rozgarniętemu.
Do twoich idiotyzmów nie zamierzam się odnosić - pogadaj sobie z Jabe - obaj reprezentujecie podobny żałosny poziom rozgarnięcia. Tylko mi nie śmiecić pod notką!

Obrazek użytkownika Es

01-07-2024 [08:37] - Es | Link:

UU 
Twoje notki sa zawsze "o czymś innym" niż piszesz. Abys mogła stosownie do potrzeb , krytyki i chwili je interpretować.  Jak na megalomankę, blagierkę, i załganą manipulatorkę przystało. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-07-2024 [08:51] - Ula Ujejska | Link:

Es
Spieprzaj dziadu!
Te twoje tefałenowskie gówno prawdy nikogo tu nie obchodzą. Prosiłam żebyś mi tu nie śmiecił.
Jasne?

Obrazek użytkownika sake3

01-07-2024 [10:18] - sake3 | Link:

@UU....Ho,ho pan@Es chyba niezbyt lubi kobiety.Ma bowiem dla nich jedynie inwektywy.Załózmy klub -możemy zbierać wypowiedzi panocka @Es.Ja jestem wg tego ,,psychołoga'' nazwana niewiastą naduzywającą alkoholu nie licząc oczywiście pomniejszych.

Obrazek użytkownika Es

01-07-2024 [12:16] - Es | Link:

Sake
Panocek Es szanuje kobiety. Nie szanuje babonów manipulatorek, konfabulantek, hipokrytek i innych zakłamanych mitomanek, czy megalomanek. 
Tych cech nie lubie u wszystkich. Niezależnie od płci. Rzeczywistej czy deklarowanej.

Obrazek użytkownika sake3

01-07-2024 [14:02] - sake3 | Link:

@Es......Ja  odróżnieniu od panocka Es szanuję wszystkich różniących się ode mnie wiekiem,osobowością czy wykształceniem,a,nawet tych których poglądy są dalekie od moich.Nie szanuję natomiast pewnych siebie arogantów którzy w ciemno wmawiają nieznanym sobie ludziom pijaństwo,słabość umysłową ,czy brak intelektu.Nie zawsze świat zdobywa się krzykiem czy poniżaniem drugich.To że taki dziś panuje trend nie oznacza że jest on słuszny i właściwy.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-07-2024 [14:29] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Czego Pani oczekuje od przebierańca? On nie lubi własnej pupy, więc o ludzi to już nie ma co się upominać. To typowa kurwinowska pacynka. Wyje tu na wszystko co zaprzecza tuskowej propagandzie. Ostatnio pod jedną z moich notek próbowali udowodnić że to nie Tusk tylko Morawiecki zrujnował Polskę. A jak protestowałam, to jestem troll, mitomanka etc. Es to wyjątkowo nierozgarnięty osobnik, według niego, wszyscy kłamią i konfabulują jeśli tylko mają odwagę coś złego powiedzieć na Konfederację. Natomiast sam nie przedstawi dowodu że jest inaczej. On wie, że faktów w tej notce nie da się podważyć. Gdyby był cwany, to mógłby spróbować podważyć moją interpretację, ale na to jest zbyt głupi. To typowy produkt TVN - ma drzeć japę a nie dyskutować.

Obrazek użytkownika Jabe

01-07-2024 [15:21] - Jabe | Link:

Jest jeszcze rzeczywistość.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-07-2024 [21:19] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
//Jest jeszcze rzeczywistość//
Dla takich jak ty "bwanakubwa" jest kilka rzeczywistości. To zależy od koloru tabletki jaki wam z rana podadzą.

Obrazek użytkownika Es

01-07-2024 [15:45] - Es | Link:

UU
Nie mam czasu ani ochoty,  na życzenie oszołoma frajerzyć się zbieraniem i wypisywaniem faktów doskonale znanych wszystkim, które przez oszołoma zostaną i tak odrzucone albo zmanipulowane. To Tusk złożył całą serię podpisów w Brukseli po których Polska jest w czarnej... ? Czy raczej morawiecki. Ale tego oszołomie nie przyznasz. Jakich dowodów jeszcze potrzebujesz?
Dla mnie Morawiecki tak samo jak Tusk za szkody dla Polski powinien gnic w pierdlu. Bez różnicy czy jeden czy drugi jest " swój" czy nie. Ale tego oszołomy nie pojmują.Prawda?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-07-2024 [21:09] - Ula Ujejska | Link:

Es
Ty "bwanakubwa" nie masz czasu? Koledzy mi podpowiadają, że ostatnio spędzasz na NB całe noce. W pierwszym wpisie pod tą notką zarzuciłeś mi kłamstwa - a teraz piszesz że nie masz czasu na dowody?  Ty tak zwyczajnie drzesz tu kłamliwą japę - bo nic innego zrobić nie możesz w temacie Konfederacji. 
Żeby się odnieść do pozostałych idiotyzmów jakie tu wypisywałeś, potrzebny jest psychiatra.
Papa 🤣🤣🤣

Obrazek użytkownika Es

02-07-2024 [02:01] - Es | Link:

UU 
Koledzy podpowiadają? To ile was jest w tej trolowni i kto wami dowodzi? Ten zaatakowany toytoyem, czy sam szef szefów Marek? Stawiam osobiście na tego pierwszego, bo szef szefów wziąłby bardziej rozgarniętych do tej roboty. 
Jak widac twoja sekcja dostala zadanie wypisywania rożnych bzdur, niby  poparcia dla Pis, aby każdy rozsądny czlowiek czytając je musiał pomyśleć, że w tym Pis to sami idioci jesli w te krętactwa wierzą. I przyznam wywiązujesz się z roli wzorowo, a przykrywka babci patriotki nawet na niektórych tutaj działa. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-07-2024 [07:44] - Ula Ujejska | Link:

Es
Widzę że "bwanakubwa" zarwał kolejną nockę? No i tym razem z sukcesem, bo jak rasowy esbek, wytropiłeś grupę przestępczą i podejmujesz próbę inwigilacji🤣 Tu już był taki jeden z Krakowa, on także wykrył na NB grupę przestępczą - i zaczął od pisania donosów do śp. Jerzego Targalskiego a gdzie skończył nie trudno zgadnąć, zanim dostał kopa w dupę. Jeszcze inny, znana tutejsza maskotka Putina, po odkryciu grupy przestępczej straszył nas prokuratorem, a później nawet gwałtami i napadem. No cóż, okazał się zwykłą męską ciotą, bo ani prokuratora ani napadów nie było - za to była kupa śmiechu.
A ty "bwanakubwa" czym nas zaczniesz straszyć?

Obrazek użytkownika Es

02-07-2024 [09:58] - Es | Link:

UU 
No i trafilem. To jednak ten od toytoya. Nie potraficie towarzysze nawet załapać, ze nocki nie musze nawet zarywać. 
Tak . Rzeczywiscie trolownia to miejsce gdzie mozesz sie spelniać. Pasuje do posiadanych cech jak ulał. 
Tylko powiedz mi jedno . Po jaką cholerę miałbym was czymkolwiek lub kimkolwiek straszyć? Jakaś mania prześladowcza dochodzi jeszcze do ułomności już wcześniej zdiagnozowanych? 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-07-2024 [12:39] - Ula Ujejska | Link:

Es
Tak trzymaj! Wykazałeś się dużą czujnością operacyjną - a my mamy ubaw z kolejnego przygłupa 🤣

Obrazek użytkownika Jan1797

01-07-2024 [01:18] - Jan1797 | Link:

@Ula,
Konferencjaprasowa24.-Żaden z nich nigdy nie odpowiedział; Jak głosował Korwin po wniosku o odwołanie Rządu Jana Olszewskiego?

Obrazek użytkownika Jabe

01-07-2024 [15:22] - Jabe | Link:

Nie odpowiedział na co?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-07-2024 [21:12] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
To "bwanakubwa" nie wie na co się odpowiada? Lekcja nr.1: Odpowiada się na pytania!
Następna lekcja będzie już płatna.

Obrazek użytkownika Kaczysta

01-07-2024 [20:01] - Kaczysta | Link:

Bosak patridiotyczna szmata w amoku
Posłuchajcie co ta ciota i ruska dziwka mówi o chorym Z.Ziobro
To sukinsyn,hiena cmentarna i zwykły śmieć ludzki

https://youtu.be/G2ic3tGWxow

Obrazek użytkownika sake3

01-07-2024 [21:08] - sake3 | Link:

@Kaczysta.....Właściwie nie odsłuchałam tego wywiadu do końca.Szkoda czasu.Ale zdziwiły i zainteresowały mnie tylko komentarze pod tym wywiadem..Widać naiwność komentujących bezreflaksyjne potakiwanie Bosakowi aż po stawianie go jako kandydata na prezydenta.Za co ,za jakie zasługi? Chyba tylko za basowanie Tuskowi,wspieranie go w walce z PiS-em gdzie deklaruje pomoc w delegalizacji i zniszczenia PiS-u.To taki kundelek tuskowy udający rasowego polityka. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-07-2024 [21:15] - Ula Ujejska | Link:

Sake3 i Kaczysta
Ten wywiadzik pięknie potwierdził i rozwinął tezy z mojej notki. Tak więc spokojnie od dzisiaj można mówić o Konfederacji, że to fraucymer Tuska.
 

Obrazek użytkownika sake3

01-07-2024 [22:31] - sake3 | Link:

@UU....Raczej bym powiedziała,że nie fraucymer tylko cichy wspólnik czy przyjaciel w potrzebie.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-07-2024 [12:18] - Alina@Warszawa | Link:

 [21:15] - Ula Ujejska 
Najbardziej wynalazek potwierdził tezy Twojej notki tym, którzy wywiadu nie wysłuchali wcale, albo krytycznie ze zrozumieniem. Ot takie "nie wiem, ale napisze, co mi tam jakieś cudze gadanie, czy rozumienie".
Aha! Bosak nie jest z mojej bajki, żeby mi ktoś tu nie zarzucił miłości do Bosaka... 

Obrazek użytkownika Kaczysta

01-07-2024 [21:23] - Kaczysta | Link:

Antypolskie bydle
Szmata i tyle

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

02-07-2024 [02:30] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Do: Kaczysta/ ciężko mi pisać w podróży z tableta /
Zdaje się, że popularna autorka bloga pisząc o Konfederacji, trafiła w czuły punkt planów niemiecko-ruskich, które próbują zrealizować. Raz, tworząc po cichu lub wspierając różne nowe byty polityczne i "komentatorskie", wściekle atakujące poprzedni rząd "z prawa" i uszczuplając jego bazę po "prawej" stronie, planem było odsunąć PiS od władzy ( Konf, PJJ, Gadowski i in., itd. Przecież Gadowski wcale nie ukrywał, że jego celem jest odsunąć PiS od władzy, chociaż jak to on werbalnie kołował, do przodu, w bok, potem do tyłu, potem dwa kroki do przodu, w ciekawej, jak i Michalkiewicz, przyjaciel JKM otoczce). To im się udało. Przy pomocy tych samych, jako "nowej, prawdziwej alternatywy prawicowej", "nieskalanej prawicy" itd. zniszczyć, najlepiej unicestwić ZP.  To jest w realizacji. Zastąpić ZP, "prawdziwie patriotyczną" prawicą, z silnym komponentem "katolickim", "uzdrowicieli Polski" (w cieniu oczywiście też  "narodowo-patriotyczno-katolicka" rodzina Giertychów a ich wychowanek i nadzieja Bosak, odbierający głosy kandydatowi ZP, kandydatem na prezydenta) . W ten sposób, poprzez podmianę niszczonej, rzeczywisto  polskiej ZP  i wstawienie "nieskalanych prawicowych patriotów"  podział sceny politycznej na domenę wpływów  niemieckich i rosyjskich. Takie jej umeblowanie, sceny politycznej, z "ich" także prezydentem za rok. Wtedy "więzienne" i majątkowe unicestwienie dotychczasowej ZP jako emanacji interesów narodu polskiego. 
Słaby punkt? Młody i starszy elektorat narodowy, ultrareligijny ale i inny, te masy oddolne, często szczere ale naiwne, 1-2 mln, plus inni, to 3 mln, plus młodzi niezaangażowani to razem może 4 mln, mogą się połapać. To nie do końca przewidywalne. By było pewniejsze, muszą jeszcze zniszczyć nie "ich" media, lub przynajmniej dławić i przyprawiać im jeszcze większą gębę. Próby unicestwienia będą. 
Na tym tle tekst Pani U. U. jako popularnej blogerki jest tym cenniejszy. I jest im bardzo nie po drodze. 

 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-07-2024 [07:40] - NASZ_HENRY | Link:

  

@Bogdan Jan Lipowicz
@Ula sobie doskonale radzi ale trzeba Ją wspierać słowem żeby nie czuła się jak kołek w płocie😉
 

 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-07-2024 [07:47] - Ula Ujejska | Link:

NASZ_HENRY
Dziękuję za dobre słowo i za wsparcie.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-07-2024 [12:22] - Alina@Warszawa | Link:

Teza, że PiS jest jedyny do rządzenia Polską, niewinny, bez wad i nie należy go kontrolować jest IDIOTYZMEM, niebezpiecznym, tak samo jak dopuszczenie innych agentur do pełni władzy w Polsce. 
"Po owocach ich poznacie"... 
Owoce każdy może sobie na bieżąco porównywać. Tylko bez żadnej tezy poproszę!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-07-2024 [12:45] - Ula Ujejska | Link:

@Alina
Nie ma w Polsce przyzwoitej alternatywy dla PiS/ZP. I tak dla jasności, PiS ideałem nie jest - popełnił wiele błędów i więcej oberwał w moich notkach niż Konfederacja 

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

03-07-2024 [04:55] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

DO: Alina Warszawa, 12.22.
A cóż takiego chcieliście osiągnąć ci "przenajświętsi" patrioci atakując a więc pomagając obalić poprzedni rząd? Mniej Unii Europejskiej? No to idzie "mniej". Lepszą sytuację gospodarczą Polski? Właśnie "idzie". Tańsze ceny na wszystko? Właśnie wchodzą, jesień niedaleko. Lepsza edukację dla dzieci? "Wejdzie" we wrześniu, lewacy z Tuskiem o to zadbają. Więcej "wolności"? Właśnie "wolnościowy" Bodnar wprowadza. Większe zyski i wpływy dla Polski z polskich firm do budżetu? Na pewno będą, już "są". Mniej ruskiej agentury w Polsce? Na pewno "jest mniej". Lepiej chronione granice? Widać. Mniej nachodźców? Macie "mniej". Lepsze drogi, komunikację, inwestycje? "Na pewno" będą. Większą wolność medialną? Właśnie Tusk z Niemcami nad tym pracują. Lepsza egzekucję prawa, większe bezpieczeństwo ludzi?  Też już Bodnar realizuje.
"Po owocach ich poznacie". Jesteście, "ludźmi sukcesu". Możecie razem z Giertychem i Bosakiem otworzyć szampana. A to dopiero początek "owoców" waszego działania. Niszczyć, burzyć łatwo. Buduje się w trudzie i wśród przeciwności. Nasze dzieci i mnuki za te "sukcesy" zapłacą. 

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2024 [10:46] - Jabe | Link:

Polska dzieli się na chanukową i nie­chanukową, a nie na pisową i plat­formianą. To PiS za­fundował nam tę drożyznę, jedynie tym­czasowo ad­ministracyjnie dławiąc ceny przed wy­borami. Na­chodźców sprowadzał set­kami tysięcy, co dosko­nale widać na ulicach polskich miast. Stosował cenzurę pre­wencyjną, łamał prawo pod pre­tekstem pan­demii, dając Tuskowi przykład, że to uchodzi. Siał pa­nikę, paraliżował służbę zdrowia, doprowadzając do „nad­miarowych zgonów”. Nawet zgodnie po­pierają lewa­ckie po­mysły!

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

04-07-2024 [06:45] - SilentiumUniversi | Link:

Trafiony. Niestety, chyba nie zatopiony. Wielu z wyborców żyje w rzeczywistości wirtualnej i jeszcze nie zderzyło się z realiami 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-07-2024 [07:51] - Ula Ujejska | Link:

 Bogdan Jan Lipowicz
Panie Bogdanie, bardzo dobra analiza - dziękuję za ten wpis

Obrazek użytkownika sake3

02-07-2024 [09:17] - sake3 | Link:

@Bogdan Jan Lipowicz.......Zauważalne jest obecne ,,pompowanie'' Konfederacji.Nawet opłacalne i dla Koalicji i Tuska i dla samej Konfederacji,której nie zarzuci elektorat bycie podnóżkiem Tuska a tylko ne rzucającym się w oczy wspólnikiem.Co elektorat tak pociaga.Konserwatystom podoba się sprytna akcja Bosaka ,,dziecko w nosidełku'' w Sejmie reklamująca wartości rodzinne ,elektoratowi Platformy czy Lewicy walenie na odlew w PiS i zapowiedzi udziału w jego delegalizacji.Elektoratowi niezdecydowanemu wystarczą dumne zapowiedzi wywracania stolika,odsuwania chanukowców i okrągłostołowców od władzy czy wprowadzenie ,,powiewu świeżości'' W gruncie rzeczy Konfederacja idzie posłusznie na smyczy Tuska i robi tylko to a co on pozwoli.Tusk przymyka oko na antytuskowe wypowiedzi Bosaka czy innych ale wie ,że to tylko hasełka dla ,,ciemnego luda'' a w gruncie rzeczy ma sojusznika oddanego i cierpliwego i niewymagającego.Pozwala Bosakowi na brykanie i pokazywanie jakim to jest Polakiem,katolikiem,politycznym gigantem Toteż Bosak się stara marząc o prezydenturze.Widać te starania w wywiadzie którego ostatnio udzielił.Bosak abrał już cech rasowego polityka rodem z koalicji-fałsz i atakowanie opanował doskonale.Tylko o programie jakoś cicho.j

Obrazek użytkownika Pers

02-07-2024 [11:28] - Pers | Link:

@sake
A według ciebie PiS jest potrzebny czy lepiej zaorać?

Obrazek użytkownika sake3

02-07-2024 [13:04] - sake3 | Link:

@Pers.....PiS jest potrzebny ,Szkoda,że nie zauważyliście jego dokonań chocby gospodarczych.a błędy popełnia każdy.No może nie każdy-Tusk to geniusz który błędów nie popełnia bo wykonuje tylko rozkazy jeszcze bardziej ,,geniuszowatych'' od niego Niemców.Jak widać takimi jak pan łatwo manipulować.Powoli wchodzimy w krainę szczęśliwości serwowanej nam przez Tuska i Bodnara.Będzie tak więc okazja porównań tuskowej krainy mlekiem i miodem płynącej ze zgnilizną rządów PiS-u i nędżą społeczeństwa za tych rządów.Wyście już PiS dawno zaorali nienawiścią,poniżaniem i chamstwem.Czas na was i wasze dokonania.Nie musicie już nic zaorywać .Uśmiechajcie się w uśmiechniętej Polsce.Tylko dlaczego usmiecha się pan pod Etną zamiast tu?Tusk i Bodnar tak się przecież starali żeby pan uśmiechał się szeroko.

Obrazek użytkownika Pers

02-07-2024 [19:09] - Pers | Link:

@sake
//Jak widać takimi jak pan łatwo manipulować//

Mną nie da się manipulowany. Dla mnie PiS PO to jedno zło. Grabarze Polski.

//Wyście już PiS dawno zaorali nienawiścią,poniżaniem i chamstwem)//
Ja nic nie orałem. Sami się zaoraliscie.
 

 

//Tylko dlaczego usmiecha się pan pod Etną zamiast tu?T//
 

Przyjedź to zobaczysz:)) 
 

Im dalej od PO PiS u tym lepiej.

Obrazek użytkownika sake3

02-07-2024 [20:10] - sake3 | Link:

@Pers.....Mam obawy,że to co zobaczę to sterta agitek do przeczytania,Zgadłam?.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-07-2024 [20:27] - Tezeusz | Link:

@ Rus... Jaka Etna... Izrael......nie wstydz się.

Obrazek użytkownika Es

02-07-2024 [13:31] - Es | Link:

BJL
Twierdzenie i to po ośmiu miesiącach od  wyborow, żePIS je przegrał z powodu Konfederacji i Gadowskiego, a nie przez ciąg poważnych błędów tak w polityce Krajowej jak i międzynarodowej jest dowodem chyba kiepskiego rozeznania i oceny zarówno nastrojów społecznych, sytuacji politycznej jak i następujących po sobie wydarzeń.
Darcie szat z kolei z powodu zwyczajnej walki politycznej konkurujących ze sobą o wyborców parti jest dowodem braku zrozumienia zasad funkcjonowania demokracji i żądaniem na przyzwolenie istnienia wyłącznie "jedynej siły przewodniej". Bez względu na katastrofalne dla Polski skutki przynoszone przez istniejący duopol partyjny wymieniający się cyklicznie wladzą( ja twierdzę, że według ustaleń z kiszczakiem).
Mamy juz 35 lat od upadku niby starego systemu, a kraj tkwi w nim "po same uszy", bo zarówno jedni jak i drudzy robią wiele hałasu, ale pilnują skrupulatnie, aby nic się nie zmieniło. Proszę przy tym nie traktować ładnych budynków ulic i fontann na każdym kroku jako dowodu że jest zupełnie inaczej. 
Tak ten stary uklad nie wróżący niczego dobrego dla Polski trzeba zniszczyć. Jeśli nie da rady inaczej to razem i z pisem i platformą. 
Ps. Nie. Nie glosowalem na konfederację. Uważam, że najpierw musi okrzepnąć i stać się poważnym projektem politycznym. To się dzieje. Ale jak dla mnie za wcześnie.
Tym bardziej nie głosowałem na platformę-aby nie pozostawiać miejsca wielu zainteresowanym na spekulacje. 
 

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

03-07-2024 [05:19] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Es.  Wybory się przegrywa nie dlatego, że rządowi patriotycznemu zabraknie 30 %. Ale kilku, 3,4,5 %. I o to toczy się bezwzględna gra ruskich i niemieckich wobec Polski. Historii nie interesują "przepobożne intencje" "najporządniejszych" patriotów. Historia z nich szydzi. Tak samo zresztą jak ruscy i niemieccy. A naród za to płaci upadkiem  i zniewoleniem. Pomóc przejąć rządy przez Tuska, i niemiecko ruską ferajnę w imię "demokracji" to rzeczywiście "mądrość" polityczna. Rozumiem, że zmierzamy do tej  "lepszej" Polski, by nie było niemiecko-ruskiego duopolu :). Rozumiem, że po "zniszczeniu" poprzedniego rządu właśnie nastaje "lepsza" Polska. 

Obrazek użytkownika Es

03-07-2024 [13:54] - Es | Link:

BJL
Nie nastaje. I wiadomo było na długo przed jesiennymi wyborami, że z punktu widzenia polskiej racji stanu  nie nastanie. Polska konsekwentnie od pierwszego rządu Tuska jedzie tymi samymi torami. Lub jak kto woli: zjeżdża po tej samej równi pochyłej. Spodziewane odwrócenie trendu po 2015 roku nie nastąpiło a wręcz zjazd ku katastrofie uległ ostremu przyspieszeniu, natomiast Tusk załączył wersję turbo. To że "  jeńców brać nie będą", też było wiadome. Bo też sytuacja w unii stała się bardziej dynamiczna, a jej w większości niemieckie elity postanowiły iść na zwarcie.  
To wsztstko było wiadome od lat. A mimo ostrzeżeń a nawet ostrego sprzeciwu najważniejszego koalicjanta Pis, a w zasadzie Kaczyński i Morawiecki robili to co robili. Nikt mi nie powie, że nie wiedzieli, popełnili drobny błąd, nie byli świadomi. I z tego powodu Pis stał się największym po blamażu Solidarności po roku 90 rozczarowaniem. Poprzez nieodpowiedzialne, a wręcz głupią politykę paru kmiotow na jego czele, roztrwonił zarówno zaufanie jak i cały polityczny kapitał dający niekończący się kredyt na rządzenie. A tak mogło być . Gdyby nie arogancja, i lekceważenie kluczowych dla kraju dziedzin i grup społecznych. Przekonanie, że dzięki 500plus i 13,14 emeryturze , oraz coraz bardziej tępej i intensywnej propagandzieda się wygrywać wybory w nieskończoność okazało się rzeczywiście jednak złudne. No jaka niespodzianka.
Moze jjednak Polacy po przećwiczeniu finansową nahajką po wyborach prezydenckich jednak zmądrzeją na tyle, żeby zanim pójdą do urny wyborczej zacząć poszukiwaćnowych opcji,  zawczasu weryfikować kandydatów i wybierać świadomie. Tego Polsce przede wszystkim należałoby życzyć. A nie bezdyskusyjnego powrotu Pis do wladzy tylko dlatego, że 20 procent wyborcow-  najgorliwszych jego wyznawcow uważa ich za " swoich" I jedynie godnych " sprawowania władzy

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

04-07-2024 [03:36] - Kazimierz Kozio... | Link:

Mistrz Kochanowski ujal to pieknie juz 438 lat temu, i nic sie nie zmienilo. 
"«Polak mądr po szkodzie»; Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie, Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate (porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie) - napis nad brama piekielna wg. Dantego. pasuje do blogosfery politycznej

 

Obrazek użytkownika juur

02-07-2024 [18:10] - juur | Link:

Może jest cień nadziei? Cała inwencja skierowana by utrzymać chanukowców przy władzy nie jest już jedyną opcją ale  są też  świadome i krytyczne opinie, które może coś zmienią.
Widać, że nawet Admin ma chwile słabości i czasem krytyczny głos dopuszcza do publikacji, nawet prze upływem 12 godzin. Idą zmiany.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

03-07-2024 [22:25] - Alina@Warszawa | Link:

Ten "grosz" trzeba koniecznie obejrzeć, szczególnie wystąpienie G. Brauna:
"Haniebna postawa ambasadora" Liwne. Braun wzburzony: Wara wam od tego 
Komentarze też. Co ciekawe, takie komentarze nigdy nie są cytowane w mediach telewizyjnych.