Rząd Tuska zgotuje Polakom migracyjny armagedon

Zanim wejdzie w życie pakt migracyjny, rząd Tuska zgotuje Polakom imigracyjny armagedon

1. Pakt migracyjny, na który zgodził się ostatecznie w maju rząd Tuska, wejdzie  w życie wprawdzie dopiero od  stycznia 2026 roku, ale już w ostatnich tygodniach widać, że presja migracyjna na Polskę, wyraźnie się nasiliła.         Dzieje się to zarówno na granicy z Białorusią, która jak wszystko na to wskazuje stała się mniej szczelna, niż było podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości, ale niestety także na granicy z Niemcami, gdzie niemiecka policja, coraz częściej wydala do Polski nielegalnych imigrantów. Rząd Donalda Tuska, a w szczególności resort spraw wewnętrznych, zarówno wtedy, kiedy kierował nim minister Kierwiński, jak i teraz kiedy jego szefem został Tomasz Siemoniak  jest mniej restrykcyjny dla nielegalnych imigrantów, stąd zdecydowanie więcej, niż do niedawna, nielegalnych przekroczeń tej granicy.
 
2. Większa przepuszczalność nielegalnych migrantów na granicy z Białorusią jest konsekwencją wydarzeń z ostatnich miesięcy, kiedy to doprowadzono do zatrzymania i zakucia w kajdanki przez Żandarmerię Wojskową trzech żołnierzy, którzy broniąc granicy oddawali strzały ostrzegawcze. Wszczęto wobec nich postępowanie prokuratorskie, oni sami zostali odsunięci od wykonywania obowiązków, co więcej obniżono im wynagrodzenie o 50%, co poważnie osłabiło morale wszystkich żołnierzy pilnujących granicy. Ba, jak się okazuje, minister Bodnar powołał na stałe grupę prokuratorów, która ma się wyspecjalizować w tego rodzaju dochodzeniach, w tej sytuacji żołnierze zwyczajnie boją się używać broni, nawet w sytuacji zagrożenia swojego zdrowia i życia. Sytuację pogorszyła jeszcze śmierć żołnierza, który został ugodzony nożem przez nielegalnego imigranta, co więcej wielu ekspertów wiązało tę śmierć z wcześniejszym zatrzymaniem żołnierzy za oddawanie strzałów ostrzegawczych. W konsekwencji jak informują lokalne media, a także internauci, publikując zdjęcia  w wielu miejscowościach, przy wschodniej granicy, pojawiły się liczne grupy nielegalnych imigrantów, które sprawiają wrażenie czekających na przemytników, którzy będą ich transportowali w głąb naszego kraju.
 
3. Jeszcze bardziej niepokojąca sytuacja ma miejsce na naszej zachodniej granicy, gdzie wręcz masowo, są wpychani do Polski przez niemieckie służby mundurowe, w tym głównie policję, nielegalni imigranci z Niemiec. Rzeczywiście w ramach UE, a w zasadzie strefy Schengen, działa prawo o readmisji, więc Niemcy mają prawo cofać np. do Polski zatrzymanych imigrantów, ale muszą tu być spełnione 4 warunki. Po pierwsze jeżeli imigrant nie wnioskuje na terenie Niemiec o azyl, po drugie istnieją twarde dowody, że przybył do Niemiec z Polski, po trzecie, jeżeli imigrant odwołuje się od decyzji o readmisji to jest ona automatycznie zawieszana, po czwarte wreszcie Niemcy w każdym przypadku muszą zapytać odpowiednie władze polskie o pozwolenie na przyjęcie z powrotem i te władze muszą takie pozwolenie wydać. Jak się wydaje polska straż graniczna na zachodniej granicy, nie wymaga tych wszystkich formalności od strony niemieckiej, więc  jak ustaliła red. Aleksandra Fedorska na podstawie korespondencji z niemiecką policją, tylko w okresie styczeń-kwiecień do Polski zawrócono ok. 3,5 tys imigrantów i jak się można spodziewać z miesiąca na miesiąc ta ilość „zawracanych”, rośnie.
 
4. O tym że rząd Tuska ma „lekkie” podejście do przyjmowania nielegalnych imigrantów świadczy debata w Sejmie w poprzednim tygodniu w ramach informacji bieżącej zgłoszonej przez klub Prawa i Sprawiedliwości, podczas której rząd reprezentował podsekretarz stanu w MSWiA Maciej Duszczyk. Otóż minister nie tylko podważał dane o ilości nielegalnych imigrantów zawracanych przez służby niemieckie do Polski, zaprezentowane przez posłów Przydacza i Jabłońskiego (do niedawna przecież wiceministrów sprawa zagranicznych), ale wręcz je wyśmiewał. Tyle tylko, że te liczby potwierdza  już nie tylko niemiecka policja, ale także wojewodowie (np. wojewoda lubusko-gorzowski), a to oznacza ,że minister nie wie, albo nie chce wiedzieć tego, co wiedzą przedstawiciele rządu Tuska w terenie. Wszystko więc wskazuje na to, że jeszcze przed tym jak wejdzie w życie pakt migracyjny, ze wszystkimi jego negatywnymi konsekwencjami, rząd Tuska zgotuje Polakom migracyjny armagedon.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-06-2024 [07:46] - NASZ_HENRY | Link:

 

Migracyjne prowadzenie
https://pbs.twimg.com/media/GQMZsxtXwAAbrou?format=jpg&name=medium
Tuska jest synonimem lekkiego prowadzenia 😎
 
 

Obrazek użytkownika u2

17-06-2024 [07:50] - u2 | Link:

Sprowadzili setki tysięcy migrantów z Azji i Afryki oraz rosyjskich i białoruskich “informatyków”, pomagając w budowie obcej agentury. Przykryć to chcą rasistowską propagandą - napisał w niedzielę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

publikacja
2024-06-16 15:22

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tusk-Sprowadzili-setki-tysiecy-migrantow-z-Azji-i-Afryki-oraz-rosyjskich-i-bialoruskich-informatykow-8766126.html

A więc jeszcze raz. Sprowadzili SETKI TYSIĘCY migrantów z Azji i Afryki (zarabiając przy okazji na wizach) oraz rosyjskich i białoruskich “informatyków”, pomagając w budowie obcej agentury. Przykryć to chcą rasistowską propagandą. Liczą na krótką pamięć i siłę swojego wrzasku.
9:49 AM · 16 cze 2024

 

Obrazek użytkownika sake3

17-06-2024 [10:21] - sake3 | Link:

Przypuszczam,że granica z Białorusią zostanie wkrótce otworzona.Działania Bodnara potwierdzają że jest przeciwny jej ochronie i nawet wprowadza przepisy uniemożliwiające wojsku skuteczną obronę.Rzekome(być może) fundusze na owe mokradła i bagna już zapewne zostały rozdysponowane do kieszeni i kont Koalicji więc Polaku broń się sam.Pan premier powiedział że to wina PiS-u jako rosyjskiego agenta.Nie wiadomo po co w takim razie Polacy ślą do niego apele skoro to on sam jest autorem tej intrygi a kłopoty po otwarciu granicy zrzuci na PiS by po prostu dokonać pełnej zagłady tej partii i elektoratu..

Obrazek użytkownika RinoCeronte

17-06-2024 [17:07] - RinoCeronte | Link:

Może kiedyś Polacy się domyslą? Jožin z bažin już to wie. Dlatego w Brukseli słychać pozytywne komentarze o tematyce bagiennej...