Dlaczego MUSISZ opuścić Zachód i przenieść się do Moskwy! ✈️

"Why You MUST Leave The West And Move to Moscow! ✈️" czyli po naszemu: "Dlaczego MUSISZ opuścić Zachód i przenieść się do Moskwy! ✈️" mówi Anglik - Szkot pracujący w Moskwie. Zachwycony Moskwą, czystością, bezpieczeństwem, niskimi kosztami życia.  Film znaleziony na rosyjskim portalu KONT ("Szkot wyjaśnia, dlaczego musisz przeprowadzić się do Rosji").
Nie da się ukryć, że na zdjęciach Moskwa wygląda pięknie, bogato, imperialnie, metro to dzieło sztuki, że o baletach i galeriach malarstwa nie wspomnę. O możliwościach naukowców i technice było w innym moim wpisie.
Niestety nie dane mi było jechać tam w latach 80-tych, bo w Polsce pojawiła się "Solidarność", więc jakikolwiek czynnik polski bez względu na wiek i płeć, był nie do pomyślenia dla rosyjskich władz. 
O tym autor filmu nie ma pojęcia, ani o technikach władzy, stosowanych chociażby przez ostatnie 150 lat. Nie ma pojęcia o gułagach, Katyniu, Wielkim Głodzie, ani nie wspomina o wojnie na Ukrainie i ginących młodych Rosjanach. 
Dla niego ważne jest, że oto jest miejsce w Europie, gdzie może się ewakuować tzw. "Zachód" w znaczeniu biali Anglicy, bez naleciałości kolonialnych i całej kolorowej menażerii, która własnie zajmuje Wyspy i zaczyna przejmować władzę w demokratycznych wyborach. Oczywiście zasady wyboru były dostosowane do imperialnej białej rasy, a nie tych co zrobili z nowoczesnego Zachodu wielki śmietnik i obóz dla leniwych imigrantów z całego świata. 
Naiwny Anglik. Nie wiem, czy pochodzi z dawnej emigracji rosyjskiej, tej sprzed Rewolucji Październikowej, czy zna język rosyjski? Nie sądzę, żeby Rosjanie dali sobie zaszczepić drugi język urzędowy - angielski. 
Ciekawe w tym filmie jest jedno - sam pomysł, że oto Zachód już musi się ewakuować ... I co  z tego może wynikać w przyszłości. Ot. np. wspólny marsz Rosjan z Brytyjczykami na Zachód w celu odzyskania Europy dla Europejczyków, Wysp dla Brytyjczyków i korony. Los Polski w tej zawierusze trudno  przewidzieć.

Jest jeszcze jeden aspekt, który wg mnie kładzie cały pomysł ewakuacji np. Londyńczyków do Moskwy. To zimowy klimat. Jestem pewna, że większość przeciętnych Londyńczyków nie przetrwałaby rosyjskiej zimy. 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

09-06-2024 [21:58] - Pers | Link:

O czym jest właściwie ta notka?

Obrazek użytkownika u2

09-06-2024 [22:05] - u2 | Link:

***nie dane mi było jechać tam w latach 80-tych***

Ja byłem dwie dekady temu. Bardzo ładne miasto, europejskie. Ceny są dwie, dla ziomali i dla obcokrajowców. Ale i dla obcokrajowców da się przeżyć. Co prawda taksówka z Szeremietiewo kosztowała 100 dolarów hamerykańskich. Wrubelkami płacą miejscowi.

Ale jak się nie zna języka to trzeba uważać. Mojego znajomego dopadło dwóch cwaniaków. Jeden upuścił portfel, kiedy kolega podniósł i chciał zwrócić ten drugi dopadł go i zaproponował że zatrzymają portfel i się podzielą zdobyczą. Kolega stanowczo odmówił. Okazało się, że ci dwaj byli w zmowie. Ledwie się wyrwał z ich uścisku :-)

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-06-2024 [22:20] - Chatar Leon | Link:

Nawet sami Ruscy opowiadają kawały w stylu: spotkanie na szczycie delegacji Rosji z delegacją Moskwy.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

09-06-2024 [22:41] - SilentiumUniversi | Link:

Klasyk, markiz de Custine, też na początku tak myślał. Potem ze strachem uciekał. Nie wszyscy są tak domyślni - lub są zmotywowani: co najmniej finansowo