Dziwna śmierć biznesmena z Krosna

Od rana media informują, że poszukiwania Jerzego Krzanowskiego, biznesmena, jednego z najbogatszych Polaków, zakończyły się. W nocy ekipy poszukiwawcze z psem odnalazły ciało zaginionego. Nie są podawane okoliczności śmierci. 
Można znaleźć wiele informacji, ale znalazłam tylko jedną, w której ktoś napisał o powiązaniach politycznych zmarłego: 
"Nie żyje Jerzy Krzanowski. Był współzałożycielem firmy Nowy Styl".
Czytamy m.in.  

Jerzy Krzanowski to znany krośnianin. W latach 90. on i jego brat Adam założyli firmę Nowy Styl, która swoją działalność zaczęła od produkcji prostych modeli krzeseł. Na początku, aby je sprzedać, sami je rozwozili własnym polonezem. W ciągu 30 lat ich firma stała się w swojej branży światową potęgą.
Bracia szybko awansowali także na listach najbogatszych Polaków, a ich firma w rankingach największych polskich przedsiębiorstw prywatnych. 
W 2016 roku Jerzy jako wiceprezes spółki został zatrzymany przez CBA w związku z zarzutem korupcyjnym. Zwolniono go za poręczeniem majątkowym. Szczegółowo pisaliśmy o tym tutaj. Sprawa związana była z budową nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Jaśle. Pisaliśmy o nim tutaj. Prokuratura Krajowa wróciła jednak do sprawy początkiem 2024 roku. Poinformowała o tym w komunikacie tutaj. Nie wiemy, na jakim etapie jest obecnie. 
W latach 2020-23 był członkiem Rady Gospodarczej przy marszałku Senatu Tomaszu Grodzkim. Pisaliśmy o tym tutaj. W 2021 roku w Warszawie otworzył wraz z Robertem Lewandowskim restaurację i bar sportowy Nine’s. Artykuł o tym jest tutaj.
W styczniu 2023 roku Jerzy Krzanowski przekazał wszystkie swoje udziały w spółce dwóm swoim córkom, sam też zrezygnował z funkcji wiceprezesa zarządu Nowego Stylu. Powody tych decyzji nie są nam znane. 

Inni nie podają żadnych szczegółów związanych z polityką, o których wspomina portal https://krosno24.pl/ 
Ciekawe dlaczego? Nie wierzę, że nie wiedzą. 
Nie podejmuje się wygłaszania żadnych spekulacji na temat tragedii.
Rodzinie można tylko współczuć, bo bez względu na przyczynę, odejście każdego członka rodziny to wielka tragedia. W tym przypadku mamy człowieka o wybitnych osiągnięciach i nietuzinkowym talencie do robienia interesów. A w Polsce to nie jest łatwe.
RIP.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

07-06-2024 [11:19] - Alina@Warszawa | Link:

Z róznych wpisów wynika, że zarzuty korupcyjne postawiono zmarłemu w 2016 roku, czyli dotyczyły działalności inwestycyjnej w czasach poprzednich rządów Tuska i Kopacz. Co człowiek wiedział? Czy był w jakiś sposób niebezpieczny dla obecnej władzy?
No cóż.
Rządy Tuska są jak przedstawienie Hamleta: trup ściele się gęsto i tym razem.

Obrazek użytkownika tricolour

07-06-2024 [11:46] - tricolour | Link:

I oczywiście nie podejmujesz się wygłaszania żadnych spekulacji ani sugestii...

😛😛😛

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-06-2024 [11:41] - Alina@Warszawa | Link:

Jako konkretne i dobrze udokumentowane dopowiedzenie do stwierdzenia, że kiedy rządzi Tusk to trup ściele się gęsto znajduje sie tu: 
"Tusk, jego krąg, wybory i reszta białych ekranów do projekcji
(...) Tusk zniszczył Polskę i polskość do szczętu. Nie tylko z państwa – uczynił państwo teoretyczne (czyli nieistniejące). Z prawdy zrobił prawdę teoretyczną. Z przyzwoitości zrobił przyzwoitość teoretyczną czyli najwulgarniejsze chamstwo. Ze złodziejstwa zrobił cnotę. Z patriotyzmu zrobił patriotyzm teoretyczny, czyli zdradę. Wyśmiewał i deptał wszystko. Podstawowe wartości chrześcijańskiej Europy wydrwiwał i unicestwiał z pasją najzacieklejszego ich wroga. Moralność i etyka życia publicznego zmieniła się za dotykiem jego nihilistycznej czarodziejskiej różdżki w kamieni kupę. ​(...) 
Jak to powiedział ś.p. M.Płażyński: gdyby Tusk żył kilkaset lat wcześniej, trup by się słał gęsto…  
Toteż trup słał się gęsto. Nie tylko smoleński. Pozabijał dusze ludzi wierzących w sens uczciwości, moralności, etyki, prawdomówności. Wściekle unicestwiał chrześcijańskie korzenie polskości. Wyrwał z Polaków duszę, a z Polski wszelkie ślady własności i szybkiej szansy na jakiś dobrobyt. Całkiem nieźle jak na tchórzliwego piłkarzyka. A może to nie był tchórzliwy piłkarzyk, tylko czarny Anty-Mesjasz?  Otwierający bramy RP dla wyciągających się z zewnątrz rąk? Niech nas nie dziwi, że Sławomir Nowak powiedział o Tusku, że jest “dotknięty przez Boga wielkim geniuszem” albo, że w kręgach kibicowskich powszechne było nazywanie Tuska „mesjaszem”. Taka była logika rozwoju tej sekty i umiejętnego nadzoru skrytych w cieniu jej animatorów. (...) 

Całość zalinkowanego wpisu należy potraktować jako lekturę obowiązkową, szczególnie polecaną dla zwolenników Platformy Obywatelskiej, którzy jeszcze nie mają świadomości kogo wybrali i kto tak naprawdę nami rządzi. Jesteście współwinni śmierci każdego polskiego żołnierza na granicy! Jesteście współwinni śmierci wszystkich w Smoleńsku i po "Smoleńsku"!

Obrazek użytkownika spike

07-06-2024 [12:58] - spike | Link:

Bycie biznesmenem w Polsce, to niebezpieczna profesja.

Pewnie się okaże, że ś.p.Krzanowski popełnił samobójstwo, strzelając sobie kilka razy w plecy, a jak popełnić samobójstwo, za Tyfusa pokazał "seryjny samobójca", a reż.Vega to dokładnie zobrazował w serialu Służby specjalne, więc każdy już wie, jak to się robi.

Obrazek użytkownika tricolour

07-06-2024 [13:03] - tricolour | Link:

A Vega równie dobrze zobrazowała, jak to się robi, w filmie "Kler"?

😄

Obrazek użytkownika u2

07-06-2024 [13:27] - u2 | Link:

Równie dobrze możesz za przykład najprawdziwszej prawdy zapodawać film "Zielona Granica" Agi Holland :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika tricolour

07-06-2024 [13:31] - tricolour | Link:

Mamy dokumentalistów, co się zowie...

Obrazek użytkownika u2

07-06-2024 [14:07] - u2 | Link:

Ano macie, Klich, Miller, Lasek by wymienić waszych kilku szpeców od Tuska :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika MFW

07-06-2024 [19:54] - MFW | Link:

Jakoś we wpisach prasowych i  na forach internetowych nikt nie wspomina  o trzecim udziałowcu spółki "Nowy Styl".
Wikipedia tak pisze:
(...)
Firma Nowy Styl została założona w 1992 roku w Krośnie przez braci Adama i Jerzego Krzanowskich, dziś prezesa i do 2024 wiceprezesa przedsiębiorstwa. Razem z amerykańskim partnerem Ronaldem Sternem są jego jedynymi udziałowcami.
(...)
 RONALD ISAAC STERN i jego kasa stały za szybkim zdobywaniem rynków na całym świecie przez firmę Nowy Styl(firma sprzedaje produkty w ponad 100 krajach świata).
Może  powstały jakieś wewnętrzne spory pomiędzy braćmi Krzanowskimi a tym amerykańsko żydowskim udziałowcem i pozbycie się wiceprezesa miało być propozycją nie do odrzucenia dla jego brata i prezesa Nowego Stylu?
Tak przecież załatwiono dr Dariusza Ratajczaka w 2010 roku, którego Gazeta Wyborcza oskarżała o antysemityzm i negowanie holokaustu.
Wykonawcą wyroku był  agent Mosadu Uri Brodsky, który został zatrzymany na Okęciu i przekazany Niemcom na podstawie europejskiego nakazu aresztowania wystawionego przez sad niemiecki. 
Po przekazaniu go Niemcom, został wypuszczony za kaucją i tyle go widziano. 
Gazeta Wyborcza tryumfowała:
"Uri Brodsky na wolności"
http://wyborcza.pl/1,75477,8249733,Uri_Brodsky_na_wolnosci.html

Obrazek użytkownika spike

07-06-2024 [20:10] - spike | Link:

Wszystko jest możliwe - "is fecit, cui prodest",

Tak mi się skojarzył film "Mściciel z Wall Street", jest tam taka scena, jak Mściciel dopadł szefa maklerów, a ten wyjaśniał mu pochodzenie majątków znanych światowych bogaczy, którzy nie przebierali w środkach, by się wzbogacić, mordując i oszukując biednych,
a nieprzypadkowo ci bogacze to głównie rasa lichwiarska.

Poczekamy zobaczymy, nie wprost, ale "między wierszami".

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-06-2024 [20:27] - NASZ_HENRY | Link:

 

@MFW...trzy grosze a dźwięczą jak trzy dukaty🌼 
 

 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-06-2024 [12:10] - Alina@Warszawa | Link:

[19:54] - MFW 
Czyli mogę się mylić? To mógł być nie talent do robienia interesów, ale pakt z diabłem, jak u pana Twardowskiego, któremu się wydawało, że coś może na rynku opanowanym przez same diabły?