Wiec poparcia dla puczysty Tuska

Wg. Wikipedii: „Rząd mniejszościowy Jana Olszewskiego (z ramienia Porozumienia Centrum) był pierwszym po II wojnie światowej rządem w Polsce wyłonionym przez Sejm (I kadencja) po całkowicie wolnych wyborach w październiku 1991. Jednymi z najważniejszych celów rządu było przyspieszenie reform politycznych i dekomunizacja sfery publicznej. Rząd nie cieszył się wsparciem prezydenta RP Lecha Wałęsy, a konflikt polityczny z ośrodkiem prezydenckim zaostrzał się. Jednym z przedmiotów sporu z obozem prezydenckim i wspierającymi go stronnictwami parlamentarnymi była kwestia wynegocjowania wycofania wojsk rosyjskich z terytorium Polski. […..] 26 maja 1992 roku Lech Wałęsa ogłosił wycofanie swego poparcia dla rządu. W obliczu groźby odwołania rządu, 28 maja poseł Janusz Korwin-Mikke złożył projekt uchwały lustracyjnej, ujawniającej nazwiska posłów, senatorów, ministrów, wojewodów, sędziów i prokuratorów będących tajnymi współpracownikami Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa w latach 1945–1990, która została przyjęta przez Sejm. Następnego dnia (29 maja) opozycja złożyła wniosek o wotum nieufności dla rządu Olszewskiego. Realizując wykonanie uchwały, 4 czerwca zostały dostarczone do Sejmu teczki z listą tajnych współpracowników, tzw. listą Macierewicza (zawierającą 64 nazwiska). Na drugiej liście, dostarczonej jedynie kilku najważniejszym osobom w państwie, figurowały nazwiska Lecha Wałęsy i marszałka Sejmu Wiesława Chrzanowskiego. Koperty z nazwiskami osób zarejestrowanych jako agenci wręczono tuż po godzinie 10:00 szefom klubów parlamentarnych. Wniosek o wotum nieufności poparło 273 posłów, przeciwko było 119.
Dziś, w 32 rocznicę puczu wobec pierwszego po II wojnie światowej rządu w Polsce wyłonionego przez Sejm odbędzie się w Warszawie wiec, na który przybędą wyborcy puczysty Donalda Tuska, który wraz z komunistami i TW „Bolkiem” liczył głosy potrzebne do obalenia pierwszego, niekomunistycznego rządu Polski.
Okazją do świętowania w dniu 4 czerwca 2024 roku jest także obalenie Konstytucji RP przez Donalda Tuska i jego juntę 13 grudnia przez wprowadzenie w Polsce prawa takiego, jak je rozumie Donald Tusk – nienawidzący Polskości. Tuskowi i jego juncie udało się bowiem w zaledwie niecałe pół roku podbić telewizję polską - po śmiałym, nocnym ataku bojówek podpułkownika Sienkiewicza na siedzibę TVP przy ul. Woronicza 17 w Warszawie, poprzedzonym wyłączeniem sygnału telewizji w dniu 20 grudnia 2024.
Dodajmy, że był to pierwszy przypadek wyłączenia sygnału polskich mediów od dnia 27 września 1939 roku, gdy zamilkło Polskie Radio po zajęciu Warszawy przez niemieckie wojska Adolfa Hitlera. I tak jak wtedy był, tak i dzisiaj jest to powód do dumy dla okupantów Polski: „To był jeden z ważniejszych momentów odbudowy demokracji w Polsce” – powiedział minister Bartłomiej Sienkiewicz o wyłączeniu sygnału TVP Info.
Nie należy zapomnieć także o Bodnarze – nazywanym teraz „rzeźnikiem praw obywatelskich”, któremu udało się opanować polską Prokuraturę, zgodnie z takim prawem, jak je rozumie Donald Tusk. Na nic się bowiem zdały „poszukiwania podstaw prawnych” przez Bodnara, który powołał uzurpatora na stanowisku Prokuratora Krajowego i zgodnie z takim prawem, jak je rozumie Donald Tusk – odwołał wszystkich prokuratorów, sprzeciwiających się okupantom Polski.
Świętowanie w 32 rocznicę obalenia rządu premiera Jana Olszewskiego jest więc zrozumiałe dla okupantów Polski oraz dla nienawidzącego polskości Donalda Tuska tym bardziej, że junta 13 grudnia zawiązała się w wyniku demokratycznych wyborów w dniu 15 października 2023 roku. Nie zaskakuje też wystąpienie na tym wiecu "bohatera tamtego czerwca", czyli TW Bolka, dla którego oraz dla armii sowieckiej agentury w Polsce - Tusk wraz z komunistami z SLD dokonali puczu w dniu 4 czerwca 1992, nazwanego jako "Noc teczek". Nazwa ta nawiązuje do "Nocy długich noży" (niem. Nacht der langen Messer) – przeprowadzonej w nocy z 29 na 30 czerwca 1934 akcji schwytania i wymordowania przeciwników Adolfa Hitlera. Marzenia  o wolnej od komuny Polsce zamordowano bowiem w "Nocy teczek" w dniu 4 na 5 czerwca 1992 roku... 
Dlatego razem z wyborcami Donalda Tuska świętuje dziś cała Rosja Władymira Putina, o czym nie omieszkał przypomnieć Polakom śledczy Szczerba – występujący także jako ścigający prezesa Kaczyńskiego rzecznik Prokuratury "rzeźnika" Bodnara. Bo przecież nienawidzący polskości Donald Tusk nie zmienił się od czasu, gdy wraz z komunistami obawiającymi sie lustracji obalał niekomunistyczny rząd Jana Olszewskiego 32 lata temu!  To wczoraj śledczy Szczerba wypowiedział w Radiu ZET znamienne słowa, które dziś trzeba przypomnieć masom ludowym, zebranym na Placu Zamkowym na wiecu POparcia dla puczysty Tuska : "Stanowiska, które prezentował Donald Tusk i po aneksji Krymu i później jego polityka jako Przewodniczącego Rady Europejskiej była jednoznaczna - była absolutnie prorosyjska"
https://twitter.com/SliwkaAndrzej/status/1797295930527354890?ref_src=tws...
https://niepoprawni.pl/blog/kapitan-nemo/wiec-poparcia-dla-puczysty-tuska-w-32-rocznice-nocy-teczek

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika spike

05-06-2024 [08:55] - spike | Link:

Zabawne jest, że POlszewia chwali się frekwencją na spędzie jego trzody w ilości 30 tys. szt., a ich medialna tuba ONET podaje tylko 15 tys.! ktoś się będzie musiał tłumaczyć.

Ciekawostką jest pewna migawka z tego spędu, którą pokazał chyba nieopatrznie Polsat, w czasie gdy Tyfus zagrzewał swoją trzodę , kamera pokazała twarz jednego tam słuchacza, który z niedowierzaniem kręcił głową, miał szczęście, że go Kurwiński nie zauważył, życie by stracił biedak.