Znamy już terrorystów z roSSji i Białorusi

Kilka dni temu w NB pisałem o roSSyjsko - Białoruskiej agenturze terrorystycznej działającej w Polsce.
https://naszeblogi.pl/70362-ro...

Dzisiaj Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ujawniła personalia tych terrorystów kierowanych z Moskwy :
https://niezalezna.pl/polska/b...

Zatrzymany przez ABW Białorusin to zięć byłego dyplomaty. Był powiązany z neonazistami.
Kilka dni temu Prokuratura Krajowa poinformowała o zatrzymaniu na jej zlecenie przez ABW na terenie Warszawy, Pruszkowa oraz woj. pomorskiego trzech osób - obywatela RP oraz dwóch obywateli Białorusi - w związku ze śledztwem dotyczącym prowadzenia działalności na rzecz obcego wywiadu. Sprawa ma związek z podpaleniami dokonywanymi na terenie całej Polski.

Jak donoszą białoruskie niezależne media, zatrzymany przez ABW w związku z podpaleniami w Polsce obywatel Białorusi to Sciapan K., były zawodnik MMA i zięć białoruskiego dyplomaty - byłego konsula w Gdańsku. Mężczyzna miał być powiązany również ze środowiskami neonazistowskimi i grupami działającymi pod egidą FSB.Mężczyzna w przeszłości miał być karany za kradzież telefonów komórkowych. Porozumienie Śledczych Białorusi ustaliło, że Białorusin - pod pseudonimem "Polak"- był od kilkunasty lat związany z neonazistowskimi grupami bliskimi środowiskom kibicowskim. Wskazano na jego związku z grupą "Combat-18", "Blood&Honour" oraz batalionem "Espanyola", który miał być tworzony przez FSB w środowisku rosyjskich kibiców. Mężczyzna miał zostać zwerbowany na Białorusi w wyniku kontaktów na tle narkotykowym. Co więcej, zatrzymany to mąż Kaciaryny z domu Michniewicz, córki byłego Konsula Generalnego Białorusi w Polsce, Siarhieja Michniewicza. Michniewicz był konsulem w Gdańsku od 2013 r. do dnia zamknięcia placówki w 2018 r.

W śledztwie zatrzymanych zostało już łącznie osiem osób. "Rzeczpospolita" informowała, że "z ustaleń wrocławskiej prokuratury wynika, że nowo zatrzymani najpierw nocą z 21 na 22 czerwca 2023 r. podpalili koktajlem Mołotowa włoską restaurację w Gdyni, a w tym roku z 8 na 9 kwietnia – magazyn europalet w Markach pod Warszawą (spłonęło 100 metrów sześc. towaru)". "Usiłowali też podłożyć ogień w Gdańsku w centrum farb i tynków" - dodano.
Gazeta wskazuje, że "mężczyźni mieli działać na zlecenie GRU, a są powiązani z ujętym przez ABW w styczniu tego roku Ukraińcem, który szykował się do podłożenia ognia pod wrocławską fabrykę farb".
Biełsat opisuje tymczasem wyniki dziennikarskiego śledztwa, prowadzonego z pomocą organizacji byłych białoruskich mundurowych BELPOL. Z jego ustaleń wynika, że jeden z Białorusinów zatrzymanych kilka dni temu przez polską ABW to Sciapan K., były zawodnik MMA.

Według mojej skromnej opinii bandycko - faszystowska roSSja werbuje od dawna w Polsce swoją agenturę aktywną i uśpioną obecnie także i terrorystów z grona osób im bardzo przychylnych ( rodziny rosyjskie zamieszkałe w Polsce z różnymi paszportami) nazywanych prosto rusofilami z uwagi na ich wypowiedzi i postawy nie tylko w mediach społecznościowych. Dlatego też zauważone takie postawy, wypowiedzi czy fakty działania osób, czy instytucji wspierających jawnie wroga Polski bandycko - faszystowską roSSję zgłaszamy do :
https://form.abw.gov.pl/fm/for...

TO JEST OBYWATELSKI I PATRIOTYCZNY OBOWIĄZEK POLAKA - PATRIOTY.
"MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM "

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-06-2024 [09:04] - Tezeusz | Link:

Kogo najczęściej werbuje GRU  w Polsce według literatury przedmiotu, w tym na stronach ABW, (https://www.abw.gov.pl/pl/info...) - rusofili
https://www.polityka.pl/tygodn...
https://dziennikarzobywatelski...
https://wyborcza.pl/7,75399,30...
 

Obrazek użytkownika Pers

03-06-2024 [08:43] - Pers | Link:

//faszystowska roSSja werbuje od dawna w Polsce swoją agenturę aktywną i uśpioną obecnie także i terrorystów z grona osób im bardzo przychylnych ( rodziny rosyjskie zamieszkałe w Polsce z różnymi paszportami) nazywanych prosto rusofilami z uwagi na ich wypowiedzi i postawy nie tylko w mediach społecznościowych. Dlatego też zauważone takie postawy, wypowiedzi czy fakty działania osób, czy instytucji wspierających jawnie wroga Polski bandycko - faszystowską roSSję zgłaszamy do ://

Naucz się matole pisać po polsku.

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-06-2024 [09:41] - Tezeusz | Link:

@ Rus .. gówno
Rusofili ponoć zamykają.. wiesz coś na ten temat chamski trollu z Izraela. Komentarze na stronce sukcesywnie idą głównie o rusofilach....to patriotyzm

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-06-2024 [09:41] - Tezeusz | Link:

Rosyjskie służby śledzą nastroje nad Wisłą. Do firm trafiają podejrzane oferty
Kreml przygotowuje wielką akcję dezinformacyjną? Jego służby prześwietlają nastroje nad Wisłą - zauważa "Rzeczpospolita". Minister cyfryzacji, komentując ostatnią aktywność obcych działań w cyberprzestrzeni, stwierdził, że "jesteśmy na cybernetycznej zimnej wojnie z Rosją". Polacy uważają, że najwięcej rosyjskich wpływów widocznych jest w polityce, biznesie oraz mediach.
Rzeczpospolita" poinformowała, że krajowe firmy otrzymują podejrzane oferty na przeprowadzenie badań opinii Polaków o Rosjanach i Ukraińcach, które zawierają bardzo tendencyjne pytania. Oferują za to o 200–300 proc. wyższą zapłatę, niż wynoszą stawki rynkowe. Nie tylko to zaskoczyło firmy badawcze.
"Jak ktoś przygotowuje zapytanie, to łatwo go zidentyfikować, np. po nazwie firmy, adresie mailowym itd. A tu maile przychodziły wyłącznie z adresów Gmail" – przyznaje gazecie anonimowo przedstawiciel jednej z firm.

"Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że polskie firmy zauważają, że w stopkach maili były podawane adresy, które po sprawdzeniu albo w ogóle nie istniały, albo kierowały do firm czy instytucji, które nic o takich ofertach nie wiedziały. Z reguły były podawane dwa kraje zleceniodawców – Holandia i Francja. Ponadto numery telefonów, które były podawane w stopkach, były fałszywe.

Obrazek użytkownika Pers

03-06-2024 [10:05] - Pers | Link:

@fejk aliusz
A co się stało z goopim stasiem?

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-06-2024 [06:58] - Tezeusz | Link:

@Rus gówno..
Twój kompel w Izraelu ? A rusofili ponoć zamykają wiesz coś o tym ? "Czyli system już sra pod siebie.A wy razem z nim:))))" - BINGO
"Rosja nie ma już żadnych praw. Rosyjscy terroryści i terroryści mają prawo jedynie do powolnej i bolesnej śmierci." - i tu masz rację !

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-06-2024 [08:00] - Tezeusz | Link:

@ Rus .. gówno
Piszesz :
"Im bardziej UPAdlina dostaje wp..l, im bardziej widać, że tzw. "kolektywny zachód " to banda satanistów i tęczowych tym więcej pojawia się różnych dżonow, zawiszy i radogostów, którzy dyskretnie wciskają podprogowy przekaz "jaka ta Rosja zła jest".
Nie są tak prymitywni jak żydobanderowskie ścierwa od Sakevycza bo też publika tutaj jest na innym poziomie.

Nie mam nic przeciwko nowej wiedzy o Rosji, ideały nie istnieją.
Liczę na następne porcje wiedzy. Na przykład o śmierci Kennedyego, Pearl Harbor, Gladio czy 11/09.
Fachowcy od wiedzy tajemnej jak wymienieni wyżej z pewnością dadzą radę :)
A tymczasem źli Rosjanie rozwalili główną siedzibę wywiadu banderowskiego w Kijowie. W bazie w Jaworowie znowu złożył wizytę pan Kindżał i posłał do piachu ze 3 setki "instruktorów".
Czyżby żarty się skończyły?"

Mój komentarz poszedł na stronkę, tam będzie odpowiedż. Do Izraela dojdzie ?