RoSSja werbuje agenturę w Polsce i podpala kraj

Prasa w tym Niezależna .pl podaje :
"Rosja, oferując duże pieniądze, werbuje przez Telegram ludzi do podpaleń". Kulisy śledztwa dot. pożarów
"Rzeczpospolita" ujawnia kulisy śledztwa prowadzonego przez prokuraturę, w ramach którego zatrzymano już osiem osób, w tym Ukraińców, Białorusinów, Rosjanina z kanadyjskim paszportem oraz Polaka. "Dziś wiadomo, że Rosja, oferując duże pieniądze – od 10 do 15 tys. euro – werbuje m.in. przez rosyjskojęzyczny Telegram ludzi, którym zleca podpalenia miejsc publicznych w dużych miastach" - pisze gazeta.

"W ubiegłym tygodniu ABW zatrzymała pięć osób, w tym Ukraińców i Rosjanina z kanadyjskim paszportem, w związku z podpaleniem pod Warszawą. W tę środę za wzniecenie ognia m.in. na Pomorzu ujęła trzech mężczyzn – dwóch Białorusinów i 40-letniego Polaka"

"Poszlaki wskazują, że Rosjanie mogą stać również za niedawnym pożarem hali Marywilska 44 w Warszawie i za próbą podpalenia innego obiektu handlowego w stolicy (jakiego – to tajemnica). Tu ogień w zarodku ugasiły wewnętrzne systemy przeciwpożarowe. Śledztwa w obu tych sprawach prowadzi mazowiecki wydział przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej" - czytamy. "Mogły to być ładunki uruchamiane zapalnikami radiowymi" – sugerują źródła gazety.

"Wśród pięciu zatrzymanych – co wiemy nieoficjalnie – mają być m.in. trzej mężczyźni z Kramatorska z ukraińskimi paszportami i Kanadyjczyk z paszportem rosyjskim. Prokuratura ani ABW nie chwaliły się tym wątkiem zatrzymań. Powód? Ta piątka aresztowanych ma być typowana również do pożaru hali przy Marywilskiej i do podobnych podpaleń na Litwie (magazynu Ikei w Wilnie z 9 maja 2024 r.), Łotwie, w Estonii i Londynie. W rozpracowywaniu tego członu grupy mają być zaangażowane służby specjalne innych krajów, w tym Austrii i Czech, wykorzystujące najnowocześniejsze szpiegowskie systemy na wzór Pegasusa (Polska od dwóch lat już go nie posiada)"
https://niezalezna.pl/polska/b...

O ww. faktach pisałem kilka dni temu w NB :
https://naszeblogi.pl/70342-ro...

Według mojej skromnej opinii bandycko - faszystowska roSSja werbuje od dawna w Polsce swoją agenturę aktywną i uśpioną obecnie także i terrorystów z grona osób im bardzo przychylnych ( rodziny rosyjskie zamieszkałe w Polsce z różnymi paszportami) nazywanych prosto rusofilami z uwagi na ich wypowiedzi i postawy nie tylko w mediach społecznościowych. Dlatego też zauważone takie postawy, wypowiedzi czy fakty działania osób, czy instytucji wspierających jawnie wroga Polski bandycko - faszystowską roSSję zgłaszamy do :
https://form.abw.gov.pl/fm/for...

TO JEST OBYWATELSKI I PATRIOTYCZNY OBOWIĄZEK POLAKA - PATRIOTY.

"MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM "
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-05-2024 [08:39] - Tezeusz | Link:

Rozumiem i zdaje sobie sprawę ,że w czasie bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa naszej ojczyzny przez faszystowską roSSję i Białoruś Polskie Służby monitorują wiele instytucji pro rosyjskich i media społecznościowe oraz korzystają z informacji społeczeństwa. Ale nie dopuśćmy by kacapskie rakiety spadały na nasze domy i zabijały nasze dzieci. Stąd mój powyższy apel - Polaka - patrioty. Bądżmy patriotami Polskę mamy jedną.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

31-05-2024 [11:27] - Marek Kudła | Link:

Rosjanie to naród durniów wierzących, że Stalin miał usta słodsze od malin !  I co Stalin rozkazał, było wykonane w 100 %, bo jeśli nie to kulka w łeb, albo Sybir, mordowali oficerów strzałami w tył głowy, wywozili Polaków na Sybir, na nieludzką ziemię,  na pewną śmierć, posłali Polaków na rzeź pod Lenino.  I już po wojnie mordowali Polaków w tzw. obławie augustowskiej , mordowali niezłomnych, a do roku 1990 są odpowiedzialni za zamordyzm komunistyczny ! I jakby tego było mało to jeszxze zamordowali nam prezydenta i 96 członków delegacji do Smoleńska !
Chcemy mieć obwód królewiecki w ramach reparacji wojennych i WON od Polski !!!
 

Obrazek użytkownika Pers

31-05-2024 [11:52] - Pers | Link:

@kudla
Jak to dobrze że istniejesz. Dzięki tobie dowiedzieliśmy się wielu ważnych informacji.

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-05-2024 [14:45] - Tezeusz | Link:

@ Pers
Rusofili zamykaja do tiurmy ? i co ty na to ? A to czytałeś ?
https://zawisza.neon24.net/pos...

Obrazek użytkownika Pers

31-05-2024 [15:09] - Pers | Link:

@fekaliusz
Jasne że czytałem. Bełkot jak zwykle ale za to komentarze miodzio:))(
Tylu plaskaczy to Zawisza zakuty dawno już nie dostał :)))
Jeszcze ode mnie dostanie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-05-2024 [17:32] - Tezeusz | Link:

@ Rus gówno
jak ciebie @ Zawisza spałował i ocenił przeczytaj miodzio :

"Do momentu wyszczepienia byłeś normalny. Teraz już nie."
"Naczytałeś się rosyjskiej propagandy i już w sierpniu 2022 głosiłeś pogrom ofensywy Ukrainy. Och jaka ta ofensywa Ukrainy miała być w krwi utopiona, a zasmrodzona była wiatrami w portkach uciekających wojsk rosyjskich.
Lepiej rozmawiać o aktualnej sytuacji a nie wykrzykiwać "Слава России". Zawsze proponowałem ci szklankę zimnej wody... zamiast..."
"Jarku przedawkowałeś rosyjską propagandę, a to jak narkotyk, przestaje się myśleć logicznie, myśli się logiką propagandzisty prowadzącego."

" "Widzisz Jarku, jeśli ktoś się myli, to można napisać w czym się myli, ale ty niczego takiego nie znalazłeś, stąd wypisujesz "stek bzdur", opowiadasz o twoim klubie żydobanderowskich ścierwoiszy, których z rozpalonymi policzkami czytasz, a potem informacje o nich na Neon przynosisz? Ja im życzę zdrowia, bo tak postępuje każdy człowiek, któremu nienawiść rozumu nie wypaliła i niech sobie idą swoją drogą. A ty ślęczysz tam, ekscytujesz się, robisz im reklamę. Pomyśl, kogo to interesuje, jeśli rosyjska propaganda nie wyprała ci mózgu ze sterylizacją?"

I jak tutaj @Zawiszy nie gratulować celnych uwag.

Twoje uwagi nie oceniam jak wiesz czynią to już specjaliści na stronce ja nie posiadam uprawnień. A rusofili zgłaszamy... pewno to czynią ci co czują się Polakami z Scierwoneonka kogo ? wiesz sam !

Obrazek użytkownika Marek Kudła

31-05-2024 [11:37] - Marek Kudła | Link:

Ruscy nie dają za wygrane i ciągle atakują ! Chcą od nowa pisać historię, manipulują i oczerniają Polskę wykorzystując internet i wojnę hybrydową.
A wszystko zaczęło się w 1610 roku, kiedy królewicz Władysław, syn Zygmunta III, został carem i zasiadał na moskiewskim tronie przez 2 lata.   Tej hańby ruscy nie mogą przełknąć do dziś !
W 1772 pierwszy, w 1793 drugi, w 1795 trzeci rozbiór Polski, i właściwie dopiero po 146 latach niewoli w 1918 roku za sprawą J. Piłsudskiego Polska uzyskała niepodległość.  Sowieci wytrzymali tylko 2 lata i już w 1920 najechali Polskę, ale Piłsudski dał im srogirgo łupnia, nazwanego „cudem nad Wisłą”.  Niestety, 17.09.1939 Rosja ponownie napadła na Polskę dzieląc się jej terytoriami z Hitlerem i czyniąc podwójny holokaust na ludności polskiej.  
Polacy, rozliczmy wreszcie te długie czasy i nie pozwólmy nigdy więcej, żeby nas ruscy mordowali !  Sprowadźmy do kraju ostatnich Polaków z tej nieludzkiej ziemi  i zabierzmy im obwód królewiecki w ramach reparacji wojennych.  Silna i dobrze uzbrojona armia wojska polskiego, członkostwo w NATO oraz obecność wojsk amerykańskich są naszym gwarantem, by te wschodnie ścierwa trzymały się od nas z daleka.  For ever – für immer – nawsjegda - na zawsze !!!
 

Obrazek użytkownika Pers

31-05-2024 [11:57] - Pers | Link:

@kudla
//obecność wojsk amerykańskich są naszym gwarantem, by te wschodnie ścierwa trzymały się od nas z daleka//

Ten "gwarant" sprzedał nas w Jałcie a dzięki "wschodnim ścierwom" mamy granicę na Odrze. Zobaczymy jak długo jeszcze.
To by było na tyle historyku @kudla.

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-05-2024 [14:43] - Tezeusz | Link:

@ Pers nie napisałeś czy jest gorąco w Izraelu ? a nosisz jarmułkę ? wiesz gorące słoneczko na główkę żle działa..
Na stronce znowu zamiesciłem komentarz na twój komentarz
 Szczęśliwy ?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

31-05-2024 [19:06] - Marek Kudła | Link:

@Pers
O Boże jaki ty jesteś durny !

Obrazek użytkownika Pers

31-05-2024 [22:38] - Pers | Link:

@kudla
//Pers
O Boże jaki ty jesteś durny !//
Ło Matko ty więcej :)))

Wiesz czym się różnisz od @fekaliusza ?
Piszesz trochę poprawniej po polsku.
Niewiele ale zawsze coś...

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-06-2024 [07:50] - Tezeusz | Link:

@Rus gówno
Ponoć rusofili zamykają....wiesz coś o tym. Ty piszesz tylko z gównem kacapskiego scierwa..Rusofil nie podpierd... dzień stracony takie teksty na NEonku..brawo ! A wiesz Rus .gówno  czym różnisz się od chama ? niczym !

Obrazek użytkownika Pers

01-06-2024 [13:48] - Pers | Link:

@ścierwousz
//piszesz tylko z gównem kacapskie//

A teraz spuść wodę @fekaliusz :))

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-06-2024 [21:42] - Tezeusz | Link:

@Rus..gówno bo śmierdzi.  Rusofili podpierdzielają słyszałeś ? ponoć często a stronka się gotuje !

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

31-05-2024 [12:04] - Alina@Warszawa | Link:

W moich uszach hasło "murem za polskim mundurem" zakrawa na kpinę z nas wszystkich. Bo jakim murem, za jakim mundurem? Co ten mundur może, skoro coraz to słychać, że wojskowi a to nie mają karabinów, a to pocisków, a to wozów, ani czołgów, że o dronach i innych latających cudach nie wspomnę. Przypadki głębokiej ingerencji rosyjskich pocisków na tereny polskie świadczą, że prawdę mówią ci, którzy twierdzą,  że radary nie obejmują swoim wzrokiem wysokości tuż przy ziemi. 
Hasło będzie miało sens dopiero wówczas, kiedy każdy kto chce będzie przeszkolony w strzelaniu i będzie  miał dostęp do broni w celach osobistej obrony. Bo wówczas będziemy mogli stanąć murem za swoimi żołnierzami, nawet jeśli będą rozbici i niezdolni do walki. Bo tego stanu, że żołnierze mogą być niezdolni do dalszej walki nie przewidują nawet sami żołnierze! Przecież to w ich osobistym interesie jest wsparcie uzbrojonych cywilów, od czego będzie zależeć nie tylko ich życie, ale istnienie narodu i państwa! Każdy, kto wyśmiewa i bagatelizuje problem jest dla mnie skończonym głupcem, bez własnej wyobraźni, powtarzający debilne argumenty TVN-ów, że jeśli cywile dostaną broń, to się powybijają ... 

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-05-2024 [14:45] - Tezeusz | Link:

@ Alina
"Co ten mundur może, skoro coraz to słychać, że wojskowi a to nie mają karabinów, a to pocisków, a to wozów, ani czołgów, że o dronach i innych latających cudach nie wspomnę."
Skąd masz te rewelacyjne informacje z armii... osranego kacapa putlera ?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

31-05-2024 [18:48] - Alina@Warszawa | Link:

Z publicznych mediów - każdy to wie, kto nie chodzi spać z kurami.

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-05-2024 [18:49] - Tezeusz | Link:

@ Alina
Fajnie że masz kury a jajeczka ? a twoje uwiąd ?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

31-05-2024 [18:54] - Alina@Warszawa | Link:

Na Twoim miejscu martwiłabym się o własne jajeczka

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-05-2024 [19:43] - Tezeusz | Link:

@Alina moje zawsze na posterunku..a twoje uwiąd...

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-05-2024 [14:51] - Tezeusz | Link:

Kolejny atak migrantów na polskich żołnierzy. "Na granicę ściągani są afgańscy bojownicy"
Polscy żołnierze ponownie zostali zaatakowani na granicy polsko-białoruskiej przez migrantów. Dwóch Polaków zostało rannych i trafili do szpitala. - Na granicę białoruską ściągani są przez służby Łukaszenki bojownicy z Afganistanu, ludzie przeszkoleni, którzy wiedzą jak atakować - przekazała w TV Republika Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-05-2024 [15:17] - Tezeusz | Link:

Atak hakerski na PAP. Trop już prowadzi do Rosji. "Cel to dezinformacja przed wyborami"
W sprawę ataku hakerskiego na PAP został włączony w sposób pilny premier Donald Tusk, który też już po kilku minutach wszystko wiedział - podkreślił wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Wiele wskazuje na to, że cyberatak z fałszywą depeszą to rosyjska robota.
W piątek, po godz. 14:00 w serwisie PAP ukazały się dwie depesze pod tytułem "Premier RP Donald Tusk: 1 lipca 2024 r. zacznie się w Polsce częściowa mobilizacja". Polska Agencja Prasowa podkreśliła, że nie jest źródłem tej informacji; depesza nie powstała w agencji, nie została napisana ani nadana przez pracowników PAP. Depesze zostały anulowane.

"Już po dwóch minutach od informacji zostały podjęte działania, delegowana została Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, delegowany został NASK, które mają odpowiednie służby przeciwdziałania dezinformacji, zostały podjęte działania koordynacyjne między koordynatorem służb, panem ministrem (Tomaszem) Siemoniakiem a Ministerstwem Cyfryzacji i moją osobą. W sprawę został włączony w sposób pilny premier Donald Tusk, który też już po kilku minutach wszystko wiedział" - mówił Gawkowski.

Obrazek użytkownika Jabe

31-05-2024 [17:04] - Jabe | Link:

Oby się nie okazało, że Rosjanie są lepiej poinformowani.

Obrazek użytkownika sake3

31-05-2024 [17:29] - sake3 | Link:

Cóż,to było do przewidzenia że państwo słabe ,skłócone wewnętrznie,z bylejaką władzą będzie rozgrywane przez obcych.Rząd nie rządzi bo nie ma fachowców,a tych którzy do tej pory  piastowali stanowiska w urzędach,instytucjach sądownictwie zwalnia się w sposób urągający prawu.doprowadzając do tego że dwie osoby zaszczuwane przez służby Bodnara zmarły w pracy.  Rząd umie tylko organizować czystki ,napady na domy polityków z PiS,i urządzać prowadzone przez kretynów komisje,żeby pokazać swoją władzę.Jak obcy mają nie wykorzystać okazji kiedy minister MON czeka spakowany na ucieczkę ,kiedy z wojska zwalnia się dobrych wojskowym zastępując dawnymi szkolonymi w Moskwie i skompromitowanymi wojskowymi.Zajęci walką z opozycją rząd nie zauważył coraz wiekszej działalności obcych służb.i cyberataków.

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-05-2024 [18:13] - Tezeusz | Link:

Sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych opublikował zdjęcie płonącego terminalu naftowego w porcie "Kaukaz" w Kraju Krasnodarskim w Rosji. Celem ataku była także przeprawa promowa.
Brawo Ukraina utylizacja osranego bandyctwa terrorystycznej roSSji, gwałcicieli i ludobójców trwa..

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-06-2024 [08:20] - Tezeusz | Link:

Sciapan K., białoruski zawodnik mieszanych sztuk walki, jest jednym z zatrzymanych przez ABW w związku z dokonywaniem aktów sabotażu, w szczególności podpaleń, na zlecenie rosyjskich służb - ustalili białoruscy dziennikarze i byli mundurowi. Prawdopodobieństwo tego, że osobę o takim życiorysie mogły zwerbować służby specjalne, jest "bardzo wysokie"
Białoruski Alians Dziennikarzy Śledczych zdobył informacje, z których wynika, że K. znany był pod pseudonimem "Polak". Co więcej, żoną Sciapana K. jest Kaciaryna, córka byłego konsula generalnego Białorusi w Gdańsku Siarhieja Michniewicza.
"Według BELPOL prawdopodobieństwo tego, że osobę o takim życiorysie mogły zwerbować rosyjskie służby specjalne, jest 'bardzo wysoka'" - wskazuje Biełsat.
Według informacji przekazanych przez ABW prokuratura postawiła zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej charakterze międzynarodowym oraz dokonywania aktów dywersji i sabotażu lub przestępstw o charakterze terrorystycznym, działając w ramach obcego wywiadu, co karane jest nawet dożywotnim pozbawieniem wolności. 

Rusofilowe poglądy są w zaintersowaniu GRU- pamiętajcie !