10 pomysłów rosyjskich inżynierów - dla mnie ostrzeżenie

Człowiek uczy się całe życie. Tym razem z zaciekawieniem obejrzałam film na YT "10 Pomysłów INŻYNIERÓW z ZSRR".  
Wcześniej nie słyszałam o żadnym z tych pomysłów. Ba, żeby to były tylko pomysły! Te pomysły, oprócz ostatniego zostały ZREALIZOWANE! 

Jeśli jakieś nasze media wspominają rosyjską technikę, jest to przeważnie kpina, sarkazm, pokazanie jacy to oni idioci. Nie wiem skąd się to bierze?

Teraz jest zupełny szlaban na wieści z Rosji, od kiedy trwa agresja Rosji na Ukrainie. Dziennikarze nie muszą się wysilać, bo przecież technika jest poza ich możliwościami intelektualnymi, więc co tam rosyjskie wynalazki.
Tymczasem ten filmik pokazuje co oni mogą zrobić - wszystko! I dlatego polecam ku przestrodze kiedy w jakimś imperium zapanuje zło, to dobro może nie zdążyć się obronić oszukiwane, że zło jest łatwe do zniszczenia. Nie jest! 

Najbardziej interesujące są mobilne elektrownie jądrowe. Pomysł wręcz genialny, szkoda, że nasi inżynierowie energetycy go nie kupili. albo nie zrealizowali. Bo kilka, kilkanaście takich mobilnych elektrowni wraz z OZE zapewniłyby Polsce ZUPEŁNĄ NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNĄ.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

30-05-2024 [22:09] - Alina@Warszawa | Link:

Tymczasem Biden pozwala użyć broni NATO na Ukrainie w większym zakresie niż do tej pory:
We wpisie na Interii "Ukraina dostała zielone światło. Media: Potajemna zgoda Bidena" czytamy:
"Prezydent USA Joe Biden udzielił potajemnie zezwolenia na użycie amerykańskiej broni wobec obiektów, znajdujących się na terenie Rosji" - podaje Reuters powołując się na Politico.

Kolejny krok do rozpoczęcia oficjalnej III wojny światowej, czy Biden robi to w ramach kampanii wyborczej. Jeśli tak, to świat zwariował bardziej niż się nam wydaje, a rządzą nami/światem zbrodniarze bez żadnych zasad. Szkoda tylko, że wielcy tego świata nie staną w bezpośrednim pojedynku i nie ustalą wszystkiego miedzy sobą. 

Obrazek użytkownika spike

30-05-2024 [22:31] - spike | Link:

Będziesz patrzeć jak bolszewicy będą gwałcić, mordować niewinnych ludzi kobiety starców i dzieci?
Ukraina za gwarancję pomocy militarnej, dała się rozbroić, jakby mieli tą broń, Putin by się nie odważył na atak.
Jak rakiety będą spadać na Moskwę, to wojna może się skończyć, Atomu nie odważy się użyć, bo sam nim dostanie.
III Wojna nie z Rosji przyjdzie.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

30-05-2024 [22:47] - Alina@Warszawa | Link:

Kiedyś na początku wojny w 2022 r. napisałam tu, że gdyby ode mnie zależało, to zaraz po ataku Rosji na Ukrainę wysłałabym rakiety na Kreml. Wówczas to jakaś idiotka mi odpowiedziała, że jak mogę popierać zbrodnie na Rosji, ja katoliczka... 
Gdyby ktoś w 2022 wystrzelił parę rakiet w kierunku Kremla, czy innych ważnych miejsc w Rosji, to wojna zakończyłaby się natychmiast odstrzeleniem obecnej wersji Putina, a wszyscy żołnierze, którzy leżą na ukraińskich i rosyjskich cmentarzach, żyliby sobie spokojnie w swoich domach. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

31-05-2024 [00:17] - Tomaszek | Link:

A ja pisałem niech się walą i rżną do ostatniego po obu stronach . I tej wersji się trzymam . To taka rzadka i jedyna sytuacja gdzie kurwa kurwie łeb urywa .

Obrazek użytkownika spike

31-05-2024 [01:46] - spike | Link:

To musiała być idiotka.
Co samych ruskich wynalazków.
Np. t małe reaktory, nie słyszałem skąd je mieli, podobne są stosowane w sondach satelitarnych, dalekich misji, baterie słoneczne są nieskuteczne. Zasad jest dość prosta, rdzeń promieniotwórczy rozpada się, wydzielając sporo ciepła, w elektrowniach A to ciepło zamienia wodę w parę, a ta napędza generator prądotwórczy, w tym ciepło od razu jest zamieniane na energię el. za pomocą termopar, wadą jest niska wydajność, do zasilania elektroniki satelity wystarczy, nie wiem czy do zastosowań np. domowych by zdały egzamin. Problem z Sowietami jest inny, złomowane atomowe okręty podwodne, też mają mobilne reaktory, są dość mocne, zasilają cały okręt, głównie napęd, a to sporo mocy konsumuje, te reaktory "znikały", a to już problem, bo mat.rozszczepialny trafiał na czarny rynek.
Co do wyrzutni kolejowej rakiet, coś podobnego zbudowali Niemcy w czasie IIWŚ, tylko było to olbrzymie działo, rakiet jeszcze nie było.

Tymi ich wynalazkami nie ma się co przejmować, to było dawno, obecnie cokolwiek jak chcą zbudować, to muszą kupować elektronikę wojskową z zachodu, ostatnio była afera, że mimo embarga Francja i Niemcy im coś sprzedawali, teraz może Chiny, choć im się to nie opłaca, mają swoje plany względem Rosji.

Jedynym straszakiem jaki Putin posiada, to rakiety A, co było powodem niezgody USA na ataki na Moskwę, by Putin na Ukrainę ich nie rzucił, a ucierpi cała Europa, a możliwe i świat.

Za dawnych czasów, cały przychód Rosji był pod kontrolą władz, obecnie Rosja to oligarchia, z Putinem na czele, skarbiec nie ma już takich wpływów gotówki na własne badania, rozwój itp. wszystko jest rozkradane, mówi się, że oligarcha Putin jest najbogatszym człowiekiem na świecie, w co wierzę.

Pomyśleć, że Rosja mogła być największym i najbogatszym krajem na świecie, takim Eldorado.

Obrazek użytkownika Pers

31-05-2024 [03:00] - Pers | Link:

@szpajk
//Pomyśleć, że Rosja mogła być największym i najbogatszym krajem na świecie, takim Eldorado.//
I niebawem będzie tylko odstrzeli "kolektywny zachód". A dzięki bezdennej głupocie tej bandy satanistyczno - pedalskiej jest już na dobrej drodze bo sami się prosicie o kuku.
Na razie pan prezydent Putin zajmuje się wyborami w USA i wszystkich państwach wasalnych. Tak podają zachodnie przekaziory więc to musi być prawda :)))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-05-2024 [09:57] - Tezeusz | Link:

@ Pers
3.00 w Izaelu - zobacz przez okno - a w Polsce to która godzina jest ?

Obrazek użytkownika Tomaszek

31-05-2024 [00:13] - Tomaszek | Link:

Autorka
I jeszcze może bomba gumowa co skacze i skacze . Po poziomie i bzdetach ostatniej dyskusji to może kolorowy to jednak inżynier . Po Schwindelschule i Garnkenverkaufen , ale zawsze . Dla autorki to ostrzeżenie , dla mnie jaja jak czołg Maus Porschego .
 

Obrazek użytkownika Adam66

31-05-2024 [01:47] - Adam66 | Link:

@Tomaszek
Oglądając to wideo tylko czekałem na taczke o napędzie atomowym ;-)
Ale tak na poważnie, Autorka ma rację, bez względu na jakość, te projekty zostały zrealizowane przynajmniej w wersji prototypowej. Największy błąd jaki do tej pory zrobili wszyscy próbujący Rosję podbić, to ją zlekceważyli i ponieśli klęskę.  Rosja ma niesamowity potencjał gospodarczy, jako jeden z nielicznych krajów na świecie, mogłaby być samowystarczalna.  A nie jest tylko ze względu na to, że globaliści pilnują żeby żaden kraj nie był samowystarczalny.  Wprawdzie podjęli próbę uwolnienia się od globalistycznej hołoty pod koniec lat 80tych ale nie udało się kompletnie oczyścić, zostało zbyt dużo oligarchów handlowego wyznania no i mają to co mają.

Obrazek użytkownika Tomaszek

31-05-2024 [21:18] - Tomaszek | Link:

Cześć Darek
Poronionych pomysłów bez szacunku dla rozumu mają bez liku . Ten jednak wygląda tak że Frankensteina można straszyć (nie bój sie Alinko to tylko ruski poroniony złom ) https://gadzetomania.pl/ekrano... . Miał być zabójcą lotniskowców , tylko ktoś nie wziął pod uwagę że na lotniskowcu są samoloty a ten latający słoń jest celem jak krowa dla strzelca wyborowego . Nawet niecelna rakieta rozwala ekran nośny powietrza i wszystko w pizdu .Takich w pizdu było jeszcze bez liku . Potencjał gospodarczy mają żaden , nawet swojej ropy nie przerabiają i gazu . Trochę nawozów niczego nie zmienia . To samo jest z resztą surowców i produktów rolnych . Z wódka mieli problem nawet bo ta eksportowa była produkowana z ukraińskiego spirytusu . Ten ich produkcji miał w eksporcie wartość opałową . Mój kolega w latach 90tych eksportował do Rosji 30 procent polskiej produkcji aluminium wysokoprzetworzonego (profile przede wszystkim) . Drzewo do lasu woził . Jelcyn dał drwalom z Syberii po minimum 100 hektarów pod wyrąb ,  niektórzy z rodzinami dostali nawet więcej jak tysiąc . Tylko co ? siekierą wyciąc i na plecach wynieść . Chińczyk sie zakrecił i ma . Tam sa drogi i koleje , których nie ma na mapach . większośc administracji na tych i nie tylko terenach może żyć bez wypłaty , Chinczk o to zadbał . Jedzie wszystko co się da wywieźć . tam ruska administracja pilnuje interesów Chińczyka . Bentaygi , Bentleye , Rollsy , Ferrari w garażach z zerowym przebiegiem bo dróg nie ma , Oni nie potrzebują tego zajmować zbrojnie . U nas też tak może byc , to cel Tuskowców , to już trwa  i rośnie . To nie potencjał , to kupa gówna z diamentami . Wiadomo czyje gówno a czyje diamenty . A propos oligarchów w Rosji , to ich za ryje trzyma Putin niezależnie od posiadania napletka czy nie . To główna różnica w porównaniu a UPAdliną gdzie oligarchowie trzymają za ryj wszystkich prezydentów . Drugi najbogatszy Brytyjczyk Rosyjsko UPAdliński oligarcha Len Bławatnik ( napletek poszedł w pizdu) Zwinął kasę i jest teraz " Brytyjczykiem". . Założyl i sfinansował Blawatnik School of Governement  w ramach Oxford University . Oficjalnie 100 baniek funa go to kosztowało . Co pod stołem to legendy . Ty wiesz ze głowna domeną jest tam demokracja , przejrzystość i walka z korupcją . Szpicbródka w grobie się przewraca . To jest przykład potencjału i jego działania a ściganie takiego np Abramowicza za Chelsea to pic na wodę . Takich Blawatników tu i nie tylko jest bez liku . Tyle że miliardów mają nietrzydzieści .
 

Obrazek użytkownika Maverick

31-05-2024 [03:30] - Maverick | Link:

Na przetarcie patrzałek; https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Es

31-05-2024 [11:26] - Es | Link:

Może i dobrej mikrofalówki nie wymyślili, ale w kosmos to oni Amerykanów wożą. A do tego narazie nie muszą być liderem technologii 45nm. 
Z politycznych i ideologicznych przyczyn zrealizowali wiele absurdalnych pomysłów , ale lekcewazenie potencjalnego przeciwnika to błąd podstawowy. Z pewnym rozbawieniem przyjmowałem chociażby powielane nawet przez uważających siebie za poważnych komentatorów, doniesienia o rosyjskich dronach sterowanych przy użyciu procesorów wyciąganych z ukraińskich pralek.
Mozna dodać jedynie:  Lekeważone przez lata Chiny dzisiaj trzęsą światem.

Obrazek użytkownika tricolour

31-05-2024 [11:40] - tricolour | Link:

Już nie wożą.

Owszem wozili swoimi silnikami RD180, bo tak wychodziło Amerykanom, że taniej. Ale już nie wychodzi więc umowa z ruskimi skończona, co pogrąża Roskosmos z braku funduszy.

Obrazek użytkownika spike

31-05-2024 [13:32] - spike | Link:

@es
Owszem USA lekceważyła Rosję, widać to było jak zaraz po Hiroszimie, odpalili bombę A, pomijając fakt, że skradli cały projekt, jak setki czy tysiące innych. Dążenie Sowietów do panowania nad światem, było motorem wielu projektów, bez względu na koszty, szczególnie ludu pracującego, który przymierał głodem, jak i obecnie.

mam znajomego, który zdobywał wiedzę za PRLu, spec od elektroniki i wysokiej próżni, praktykował w Rosji, opowiadał, że widział u nich lutownice laserowe, robili różne dziwaczne projekty "na drutach", co najdziwniejsze, wiele z nich działało.
Jakby nie patrzeć, wielu Rosjan którzy uciekli na zachód, pokazali, że głupi nie są, podobnie jak z Polakami, widać jak komuna niszczyła ludzi.

Co do Chin, kiedyś też kradli co się dało, aż zachód sam do nich przyszedł, oczywiście dla zysku, pobudowali zakłady, wykształcili, pokazali i dali technologię, teraz są dość samodzielni i do tego bogaci, oczywiście jak to w komunie, nie wszyscy.
To się na nas zemści.
Dodać należy, że Chińczycy to pracowity naród, a to oni mogli już przed wiekami rządzić światem, mieli wiedzę i technologię, o jakiej "zachodowi" się nie śniło.

Obrazek użytkownika Tomaszek

31-05-2024 [21:55] - Tomaszek | Link:

Chińczycy są przede wszystkim pazerni i agresywni inaczej . Nikt im technologii nie dawał , oni to  po prostu ukradli . Frajerstwo europejskie i amerykańskie tak był w sobie zadufane aż się obudzili z ręką w nocniku . Chińscy studenci szczególnie na kierunkach politechnicznych stanowili czasem jedną czwartą studentów . Koleżanka mojej córki ze studiów w wieku 23 lat była już w Brytanii adwokatką bo jej chińska kancelaria karierę urządziła . Przyleciała z Chin na studia . Koszt dla Chińczyka 20 tys funtów czesnego i drugie tyle na inne koszty rocznie .Za uśmiech tego Chiny nie dają .Całe firmy prawnicze budują tu i nie tylko . To fundament ekspansji .Oni się nie uśmiechają tylko szczerzą zęby dla kamuflażu . Pracowitość mają wymuszoną feudalnymi stosunkami społecznymi . I tylko kombinują jak coś skręcić . Tak ich lepszyswiat ustawił a teraz ma rękę w nocniku a tam gówno . I naszą rękę też. A obok tej lutownicy to pewnie jeszcze było dużo innych wynalazków , np rowery od Niemca ze strychu i pewnie dużo zegarków . Dziadek mi mówił że "za pierwszego sowieta" i po wojnie czyli jak mówił za "drugiego sowieta " ludzie zegarki nosili w kieszeni albo nie nosili . O godzinę pytali z długą przedmową żeby ktoś nieopatrznie nadgarstka nie odsłonił . To było ze strachu przed "wynalazcami".

Obrazek użytkownika spike

01-06-2024 [21:35] - spike | Link:

@tomaszek
ale żeś upichcił groch z kapustą :)))))))))))))))))))
Ja pisałem o Chinach sprzed wieków, drobny przykład, jak u nas robili dzidy z ostrzem kamiennym, to oni już mieli kusze, a co najciekawsze, zamki były z mosiądzu, słyszałeś a terakotowej armii? to właśnie tam je znaleziono, kusze zmurszały, ale zamki zostały, o prochu słyszałeś, a słyszałeś że potrafili budować rakiety, nie dla zabawy, ale to była śmiercionośna broń, miała głowicę wybuchową, dość spory zasięg i to w postaci baterii, jak słynne katiusze,  zbudowali sejsmograf, który wykrywał trzęsienia Ziemi do 600 km, ich astronomia nie była gorsza od tej europejskiej dawnych czasów, to tylko "kropelka" tego co wiedzieli i potrafili, tylko ich izolacyjna polityka, odcięła ich od świata, świat się rozwijał, co nieco im skradziono, jak proch, ale stali w miejscu. Obecnie owszem, chcieli dogonić świat i dogonili, stworzyli takie warunki dla zachodniego kapitału, że ten sam do nich przyszedł z pieniędzmi i technologią.

Co do Sowietów, dajesz bzdurne przykłady żołdaków ściągniętych z odległych terenów, którzy nie mieli dostępu do cywilizacji, ale decydenci głupi nie byli, z racji zimnej wojny, nie mieli dostępu do technologii zachodniej, więc rozbudowali szpiegostwo nie tylko polityczne, ale szczególnie przemysłowe i gdzie się dało, to kradli i budowali jako swoje.

Obrazek użytkownika Tomaszek

01-06-2024 [23:43] - Tomaszek | Link:

Spajku
Jak na półtoramiliardowy naród z wielotysiącletnią historia to rzeczywiście ten proch i kusze to "dużo"? Dodaj jeszcze może porcelanę i parę innych dobrych rzeczy . Napisałem o metodach ostatnich czasów na pozyskanie wiedzy , technologii i przyczółków prawnych do ekspansji . Tu nie ma miejsca na szczere sytuacje . Znałem też studentów psychologii i prawa  członów mojego klubu Scramblersów (samochody głównie i technika klasyczna ). Żebyś wiedział jakie to miłe kotki i fajne chłopaki . Szczególnie do gości co dużo mogą . Jednemu z nich to cały prawie silnik części do Delagea Becqeta dostarczyli za kasę oczywiście ( he he he jaką , do golfa pewnie taniej)  i plecy są . Właściciel jest zwykłym emerytem . znaczy Senior Partnerem w firmie prawniczej co Volkswagena pociągnęła na trzy czy coś koło tego miliardy funtów za emisję . Mnie to tylko jakąś kaczką z bambusem chcieli poczęstować , ale wykręciłem się sraczką i mam spokój bo i tak nic ze mnie nie będą mieli ani ja z nich . Ich stworzenie warunków do tych wszyskich transferów to coś jak wciąganie podpitego gościa do burdelu czy pokazywanie cipki małolatom . Co do sowietów to też nie wiesz o czym piszesz . Po wojnie zostali Rosjanie , kałmuckie i inne dzikie mięso armatnie odjechało , zostanie w Polsce czy innych krajach było nagrodą dla wybranych na każdym szzeblu . Po wojnie i przed mieli szerokie kontakty i kupowali licencje na wszystko czego potrzebowali . Czołg t34 to rozwinięcie i adaptacja czołgu pościgowego Christie ( Polacy tez go chcieli , ale ruscy polską delegację "zaginęli" w USA). Większość silników przed wojną produkowali na licencjach głównie amerykańskich . Warszawa to zdaje się Ford a Wołga to GMC , podobnie z dużymi ciężarowymi czy wojskowymi . Na tym jechali do końca sojuza . Podstawowy Motocykl ruskiej armii do Wojny czyli protoplasta późniejszej M72 to był BMW R12 . Kupili motocykle , później je sobie montowali i licencją na produkcję nawet dostali chyba w prezencie . Ural to był Zundapp. Minsk to DKW . Oba Oba zayebane po wojnie (słusznie z reszta ale jednak) AK47 czyli kałach skonstruowany podobno przez Kałasznikowa . Tyle ze w innym zakłądzie pracował jeniec wojenny Hugo Schmeisser , pewnie podłogę zamiatał a jego STG44 to tak przypadkowo "wstecznie" był podobny do kałacha . Rakiety i technike też wyciągnęli im Niemcy po wojnie . Amerykanie mieli Wernera von Brauna zzwespołem , ruscy też swojego mieli ( złapali) tylko cisza o tym . W Grodnie które dobrze znam z czasów młodszych ( tylko qrwa nie pisz że na jakiejś whoyorusi) dwa największe zakłady czyli Kardany i Azoty przyjechały po wojnie z byłych Niemiec .
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-06-2024 [00:00] - Tomaszek | Link:

Ciąg Dalszy grochu z kapustą
 Azoty spod Wałbrzycha , Kardany z różnych miejsc w NRD i Austrii . Wujek był tam inżynierem . Wszystkie maszyny do końca sowietów były niemieckie i angielskie . do końca lat 50 tych pracowali tam Niemcy , jęńcy  inżynierowie i majstrzy ( nawet złapani po wojnie bez związku z wojną ), wyciągnęli poziom załogi na wysoki poziom , dużo było Polaków sprzed wojny . ci cenniejsi nie mieli szans na repatriację  , jak ich zabrakło to zaczął się zjazd . Podobnie było z całym przemysłem sowieckim . Mieli brylanty , zamienili w gówno .
Był jeszcze pizdzawod ( to skrót od fabryka  pierczatocznych izdielij , czyli rękawiczek) Z tysiąc zatrudnionych . Wszystko z trofiejów z Niemiec .  I niemieckie krawcowe uczyły szyć . Fajne były te rękawiczki , skórka , na futerku , nie do znoszenia . Póki były szyte przez starych uczniów niemieckich krawcowych .
 Przebiegłości im nie odmawiam ani wiedzy , Tyle że samodzielnie wszystkie złoto w gówno zamieniają . To taki szczególny rodzaj "złotej rączki" czyli talent narodowy i to ich odróżnia od Chińczyków i nie tylko . W konfrontacji ze światem czy Chinami mają szansę jak mucha z bykiem . Ugryźć moga , nawet boleśnie , ale machnięcie ogonem i wsio na whoy .
Aha 
Chińczykom nikt prochu nie skradł . To był wynalazek równoległy . Były ognie Grecki  i Rzymskie i inne prochy i nikt po licencje czy na jumę do Chin nie jeździł . Ale Porsche Volkswagena od Tatry i Ledvinki zajumał i nawet dziś Wikipedia jest poczyszczona i pełna zmyłek nawet modele tatry pomieszali celowo żeby się wykręcić . Ato po prostu Tatra 570 . Bo Szwab szwabi .

Obrazek użytkownika spike

03-06-2024 [10:05] - spike | Link:

@tomaszek
miej litość, tylko nadmieniłem historyczny aspekt Chin, gdyś poczytał o tym regionie świata, to byś się dowiedział o chińskich zdobyczach, Indie też sroce spod ogona nie wypadły, w tamtych czasach Polanie mieszkali w szałasach, czy ziemiankach.
Podobnie ma się sprawa rzymskiej cywilizacji, która wyprzedzała swoje czasy o ponad 1000 lat, a są też inne zapomniane cywilizacje, mające na swoim koncie osiągnięcia, które obecnie nie potrafimy rozgryźć.
To co było w naszej erze, to inna sprawa i inna historia.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

01-06-2024 [00:21] - Alina@Warszawa | Link:

Tymczasem teraz też się dzieje:

WYNALAZKI, KTÓRE WKRÓTCE ZMIENIĄ ŚWIAT

Obrazek użytkownika Tomaszek

01-06-2024 [22:17] - Tomaszek | Link:

Alinko dzieciaku . 
Piszesz jak Ptyś do Balbinki i Balbinka do Ptysia  . Tak naprawdę to najwyżej wzory przemysłowe lub użytkowe . Taki nowoczesny rower od Niemca ze strychu. Pełen szacunek dla konstruktorów , ale skakać na jednej nodze to i Ty potrafisz  , oprócz tego pare bzdur i Eureka Te kontenery z solarami to chyba za granty unijne budowali przy pomocy ruskich . . Spróbuj czegoś co jest  lub może być podstawą prawdziwie wolnej energii i do tego czystej . Tu nie chodzi mi o gaźniki z początku filmu czy nawet ten samochód na wodę . ale obejrzyj sobie po kolei . Czegoś nie zrozumiesz to apiać od nawa . Gugluj i wikipediuj .Znasz jezyki to lepiej , nie znasz to Google translate . Do roboty , kraina czarów jest tu https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-06-2024 [00:55] - Alina@Warszawa | Link:

Tomaszku - dzieciaku!
Dziś-wczoraj Polsat pokazał wynalazek naukowców z krakowskiej AGH ogniw termo-elektrycznych o dużo większej sprawności niż fotowoltaiczne. Jeśli to co mówią to prawda, to bomba technologiczna i prąd za darmo. mam nadzieję ze prototypy nie pojadą ukradzione do Izraela, ani w innym kierunku.
Zastosowanie widzę natychmiast, nie tylko w urządzeniach, w których pojawia się ciepło odpadowe, ale na dachach, pod panelami fotowoltaicznymi, gdzie ciepło obniża wydajność paneli, a tu można je zamienić na prąd, na ciemnych elewacjach. Już nie wspomnę o jakichś źródłach geotermalnych, gdzie nie trzeba kombinować z turbinami, bo prąd będzie od razu. 

A na marginesie, to daruj sobie Tomaszku pouczanie mnie z wysokości jakiejś twojej katedry. Nikt nie jest specjalistą od wszystkiego - jeśli masz do mnie jakieś konkretne zarzuty - wskaż je, a nie każ mi szukać - sam się goń do szukania i nie udawaj najmądrzejszego na świecie - też nie jesteś!
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-06-2024 [08:12] - NASZ_HENRY | Link:

 

Naukowcy z AGH stworzyli "przełomowe" moduły termoelektryczne
Dlaczego "przełomowe" w cudzysłowie?
Bo od dwóch lat poszukują inwestora, który podejmie się stworzenia prototypowej linii produkcyjnej!
Morał;
Łatwiej znaleźć łatwowierną blogerkę niż naiwnego inwestora 😉
 
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-06-2024 [10:01] - Tomaszek | Link:

Heniutku 
To może we Franka Dolasa niech zainwestują , będzie łatwiej i zysk pewny .

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-06-2024 [13:54] - Tomaszek | Link:

Tu jest jak to działa i projekcja profitów w mikroskali . https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-06-2024 [09:58] - Tomaszek | Link:

To fajne wiesz Aluńka ?
Nawet se z kaloryferów prąd pociągniesz . Rower od Niemca ze strychu też może robić prąd , wystarczy postawić na słońcu . Nie trzeba pedałować . Nikogo nie pouczam , nie jestem belfrem zjełopiałym czy politykiem . Mam Tomaszek na imię nie Donaldzik . Pokazuję inne przykłady moim zdaniem trochę "bardziejsze " niż fallistyczna armata ku uciesze i podziwowi ogółu .
Ogniwa termoelektryczne są znane od lat , a koc pod dupę na plaży jeszcze dłużej . Wystarczy podłączyc i radyjka można słuchać .
A tak serio
Wygugluj sobie Olę Malinkiewicz i Perowskity na przykład . I nie pajacuj jak dziennikarka , jesteś ponoć inżynierem . 
Jadę na car boot , tan jest sporo fajnej techniki klasycznej i wynalazków ze strychu . może coś napiszę po południu . 
Aha 
Belfrów prawdziwych informuję że to nie do nich piłem .

 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-06-2024 [11:41] - Alina@Warszawa | Link:

Na szczęście to co piszesz Tomaszku świadczy tylko o tobie. Jak widać kolejna kompromitacja, zupełny brak samokrytycyzmu, jakby się czytało pitolenia starego tępego rabina, który zjadł wszystkie rozumy i już nie pamięta kiedy. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-06-2024 [13:47] - Tomaszek | Link:

Alunia
No tak , wiesz że abstrahując od całokształtu zagadnienia widzimy że powyższy post to  ewenement i jest kompletną alienacją od powyższego tematu zagadnienia  wymienionego na wstępie i w notce ?
Miłej niedzieli życzę Pani Gazrurko . I nie słuchaj rabina bo ci drosselklapa ryksztosuje .
Aha 
Ola Malinkiewicz  i jej Perowskity . Tyle  na temat . Więcej to później , parę nazwisk jeszcze w odwodzie .
I niebój się ruskich , oni tak fajnie ogonkami merdają .
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-06-2024 [19:24] - Alina@Warszawa | Link:

Perowskity to już chyba ponad 5 lat .... Jak na razie nie ma na wolnym rynku, z tego co wiem ktoś miał kupić technologię i cisza. 
Widać, że ktoś kto nie ma pojęcia o technice, nie ma pojęcia, że rozwój techniczny cywilizacji polega na rozpatrywaniu WSZYSTKICH wariantów i wykorzystaniu w konkretnych warunkach i dziedzinach.
Wybór tylko jednej drogi, zawsze może się okazać wyborem ślepej uliczki.
W dziedzinie energetyki "najnowocześniejszy" atom nie wyeliminował energetyki cieplnej gazowej, węglowej, czy z biomasy. Każda dziedzina rozwija się niezależnie i to pomimo kilometrów kwadratowych paneli fotowoltaicznych i niby darmowej energii słonecznej (przez ok. 5 lat nie jest darmowa). 

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-06-2024 [21:58] - Tomaszek | Link:

Piszesz o wynalazkach to Ci podaję co nowego w trawie piszczy . To co pokazałaś ostatnio to tylko wzory użytkowe , nic nowego ani odkrywczego . Takie niestety ale większość trochę "ruskich" wynalazków , jak te z początku notki , podobnie jak Toyota na wodór o której sami autorzy twierdzą że nie ma przyszłości . Sprawdzili i wyszło . Ten chłopak co to prowadzi stwierdził to też . Przed filmem trochę odrobił pracę domową i wyszło . Ja wskazuję możliwe kierunki i tyle . Może ich być więcej , ale rower z nadwoziem to zbyt trywialne i może służyć tylko do straszenia Tuskiem . Dziś prawie wszystko jest wynalezione . Nie ma miejsca na chłopaków w garażu w sobotę .albo jak to było w sowietach że poszedł Arkadi Medes się kąpać i mu żonka wody za gorącej nalała , to wyskoczył , krzyknął job twaju mać (eureka po grecku jak mawiał Żyrinowski ) i odkrycie gotowe . Prawa patentowe należą do Oli Malinkiewicz , i nikt ich nie wykupił na wyłączność ani w większości . Co do cześci to nie wiem . Columbus energy mający 20 procentudziałów w firmie nie ma praw do patentu jedynie do pośrednictwa . Japończyk Hideo Sawada Uruchamia produkcję ogniw w Japonii . Projekt jest bezpieczny i tyle . O eliminacji z rynku europejskiego można mówić w przypadku biogazowni przepływowych . Pwód prosty , sa zbyt proste i nie potrzebują całych ton szwabskiego chłamu . i jeszcze silników i agregatów do produkcji prądu żeby na starcie zmarnować 2/3 energii . A tu jama jak fundament i trochę plandeki . To cios w gospodarkę gebelsów .  Fotowoltaika nigdy nie jest darmowa nie po 5 latach . To w zasadzie sztuczny póki co rynek napędzany z naszych podatków .  ok 12 może 15 lat temu w czwchach była afera . Farma fotowoltaiczna pracowała na 100 procent wydajności 24/7 kasa szła z a to z cen zakupu przez państwo zajebista . Zmieniła się władza i skończyło babki sranie . Chatka niedaleko farmy miała potężną trafostację z której prąd był sprzedawany spowrotem do systemu jako ten z farmy . Farma nie miała nawet połowy odpowiedniej mocy falowników do synchronizacji . I to byłby na prawdę jedyny i najlepszy biznes na fotowoltaice . Sprawa pewnie do dziś sie rozwodniła i przedawniła . Kasa Nie . Nie wypisuj też o czyjejś wiedzy bo to Ty się błaźnisz jak tricolour . Tyle że z Ty zastępujesz technikę dialektyką a on pieprzy androny . Ciekawie i spostrzegawczo piszesz o polityce i wydarzeniach i tej wersji się trzymaj . A ciekawostki traktuj jako ciekawostki , nie wynalazki przełomowe . 
Powodzenia życzę . 

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-06-2024 [22:26] - Tomaszek | Link:

Aha 
Perowskit to technologia nie produkt . To na wolnym rynku tego nie będzie nigdy , produkty owszem . 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-06-2024 [22:36] - Alina@Warszawa | Link:

Perowskit to minerał .... Doucz się zanim coś napiszesz.

Obrazek użytkownika tricolour

02-06-2024 [23:13] - tricolour | Link:

@tomaszek

Część bękarcie, czas na wieczorny kop w twoją dupę: perowskity - grupa minerałów zbudowanych z nieorganicznych związków chemicznych o ogólnym wzorze ABX3, gdzie A – to zwykle kation metalu z grupy litowców lub berylowców (rzadziej któregoś z metali przejściowych), B – to kation o liczbie koordynacyjnej równej 6 (najczęściej tytan, niob, tantal, mangan), zaś X – to zazwyczaj anion tlenkowy O2−, rzadziej halogenkowy lub siarczkowy. Nazwa tej grupy związków pochodzi od reprezentatywnego przedstawiciela grupy, perowskitu (tytanianu(IV) wapnia, CaTiO3).

NIe całuj mnie po rękach w podzięce...

😛😛😛

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-06-2024 [00:07] - Tomaszek | Link:

Kolorowy
Tak cie wklejać w tej Schwindelschule nauczyli ? To prostsze od nawijania cewek , Tym razem Wikipedia . Poproś Jugola o coś więcej Może on coś wie , bo on jeden z was dwóch ma trochę w głowie . Ty to masz bąbel na końcu szyi . Jeszcze se to przyklej na dupie trochę perowskitu Butaprenem to se na hulajnodze pojeżdzisz . Dyskusja i patent dotyczyły technologii wykorzystania do celów budowy i nadruku ogniw fotowoltaicznych . A Alinka chciała Perowskit w sklepie kupić , to ją odesłałem z motyką w Alpy . Chcesz to jej pomóż , tylko uważaj bo drosselklapa jej ryksztosuje . A w dupę to możesz sobie swoją makrelę ...

Obrazek użytkownika tricolour

03-06-2024 [00:15] - tricolour | Link:

@ferdek

Znów o tym Jugolu? To nudne już...

Napisz o swoim ojcu. To on cię nauczył jak się załatwia urlop u szefa: obciągnąć próżniowo szefowi kiełbasę. Jaki ojciec taki syn.

Rusz główką - czas na nowe wyzwania, łachudro!

😁😁😁

Obrazek użytkownika tricolour

03-06-2024 [00:23] - tricolour | Link:

Ferdek, kiełbasa do obsługi próżniowej się szykuje:

https://android.com.pl/tech/74...

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-06-2024 [22:30] - Alina@Warszawa | Link:

Człowieku! Widze, że masz natręctwo pisania tych swoich mądrości - napisz więc swoją notkę i odczep się ode mnie - będę wdzięczna!

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-06-2024 [23:56] - Tomaszek | Link:

Patent dotyczył technologii wykorzystywanej w zastosowaniu do celów nadruku fotowoltaiki i dyskusja też . Wikpedia oświeciła rzutem na taśmę ?  Trochę się niezręcznie wyraziłem a i Ty też . Nawet na brak w sprzedaży narzekałaś . Minerału to se możesz nakopać motyką w ogródku jak go masz w Alpach . Tylko trzonek zrób z gazrurki . bo to ciężka robota . Wolny rynek i za darmo . Albo zapytaj w sklepie ogrodniczym .
 Drosselklapa Pani ryksztosuje Pani Gazrurko . 
P.S.
Z tym spokojem to będzie słabo jak takie farmazony będziesz wypisywała . 

Obrazek użytkownika spike

03-06-2024 [10:34] - spike | Link:

@alinka
ja ten "wynalazek naukowców z krakowskiej AGH ogniw termo-elektrycznych" by raczej nazwał "przełomowym udoskonaleniem", jak oglądałaś to powinnaś wiedzieć w czym rzecz, bo ogniwo peltiera jest znane i stosowane od dawna, ale tak się już dzieje w różnych dziedzinach, że jakieś odkrycie nabiera znaczenia dopiero, jak zostanie dopracowane, a dopracowanie też podlega ochronie patentowej, często jest tak, że wynalazek czy odkrycie, znajduje zastosowanie tam, gdzie nikt się nie spodziewał, świat zna wiele takich przypadków, też coś o tym wiem.

Kiedyś pokazywano inny wynalazek, fotoogniwo foliowe, czyli folia, którą można np. nakleić na dowolną powierzchnię i czerpać z niej en.elektryczną, zaletą istotną ma być jego niska cena, ale coś nie słychać o wdrożeniu. Podobnych wynalazków jest sporo, ale lobby jednych opracowań, blokuje inne i tak to się kręci, też coś o tym wiem, przeżyłem to.

Kłócić się nie ma co, do niczego to nie prowadzi, a tylko niezdrowo podnosi ciśnienie, a wtedy to jakich udar wisi w powietrzu :)

Obrazek użytkownika spike

03-06-2024 [12:17] - spike | Link:

PS. zapomniałem dopisać, że ten wynalazek termoogniwa ma jeden "mankament", jego sprawność wzrasta, im większa jest różnica temp. między okładkami. Ogniwa Peltiera są stosowane w turystycznych lodówkach, 'dobrze" chłodzą, jeżeli z drugiej strony ogniwa, jest dobrze odprowadzane ciepło, mają więc duże radiatory i wentylatory.
W pewnych zastosowaniach lepsze są termopary, je wystarczy grzać, nie trzeba chłodzić, ale mają małą skuteczność, jeżeli to by się udało polepszyć, to mamy przełom, nadmienię jeszcze, że termoogniwa są stosowane w kuchenkach gazowych, a także w reaktorach jądrowych w satelitach dalekiego zasięgu.

Obrazek użytkownika tricolour

03-06-2024 [13:00] - tricolour | Link:

@spike

Co ty pierdzielisz? 

Przepływ energii jest wynikiem ZAWSZE różnicy temperatur więc nie ma termopary, która będzie tylko grzana, pracowała w jednej temperaturze i dawała choć pikoamper. 

Jakie termoogniwa stosowane są w kuchenkach gazowych?

Toś dał do pieca... może byś coś skleił na początek, z Małego Modelarza na przykład - warto zacząć od prostych rzeczy.

😛😛😛

PS - i jeszcze jedna perełka: sprawność zależy od temperatury. Mniam.

Obrazek użytkownika spike

03-06-2024 [13:24] - spike | Link:

@tri
pierdzielił twój ojciec i durnia wypierdzielił, inaczej byś wiedział, że termopara jest termoogniwem, poszukaj sobie w wiki, bo w głowie masz sieczkę.
Bucu.

Obrazek użytkownika tricolour

03-06-2024 [13:59] - tricolour | Link:

@spike

Pisałem coś o twoim ojcu? Fajnie wygląda jak znów szmatę z siebie zrobiłeś, specjalisto od ciekłego dwutlenku węgla, a teraz od termopary.

To jak działa termopara bez chłodzenia, tylko grzana? I jak sprawność zależy od temperatury?

😁😁😁

PS. Coś ci mordę wykrzywiłem, bo śmiechu nie napisałeś żadnym znakiem. Mniam.

Obrazek użytkownika spike

03-06-2024 [17:29] - spike | Link:

@tri
nie odpowiem ci,
"......bo to mezalians byłby dla psa."
członku Colegium tHumanum.

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-06-2024 [19:52] - Tomaszek | Link:

Jeszcze napisz mózgu z dupy jak się przykręca felgi za obręcz i wyprowadź wzór na "twojego" Pitagorasa . I od ojca mojego się odjeb , już swojego do załamania doprowadziłeś . Nawet nawijanie cewek nie pomogło . A na sprawność to rób kutasie przysiady w każdej temperaturze i licz to będzie policzone , na zimno w domu czyli pod mostem i na polu szparagów bo to chyba na ciepło  . Tylko dzieci nie zaczepiaj i szparagów nie podjadaj bo ci gwbelsy szturchen dupen zrobią . A z tych ryj\ów zębatych to strasznie szwabskż dupą daje , umyłbyś im zęby jak siadasz do kompa . Mentor cię nie uczył ?

Obrazek użytkownika tricolour

03-06-2024 [21:45] - tricolour | Link:

@ferdek

Tak, tak!

Fakt, że zestawiłeś swojego ojca ze słowem "odjebać", w kontekście załatwiania urlopu przez próżniowe obciąganie kiełbasy szefa, stanowi niepodważalny dowód, że syn kontynuuje standardy domu rodzinnego.

Przy okazji zalecam asertywność w kontakcie ze mną ponieważ trzęsące się ręce, w wyniku czego gubisz literki, dodatkowo ilustrują, jak bardzo mam rację.

Jeżeli chcesz, bym ci coś wytłumaczył, bo twój ojciec tego nie zrobił, to musisz mnie poprosić. Uczynię wtedy chętnie zadość twojej prośbie.

😁

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-06-2024 [22:57] - Tomaszek | Link:

Kumpla ci łosiu posrany załatwiam . Podaj adres mostu pod którym mieszkasz , to go wykopię z dostawą . Wisi mi kasy worek . Pizzy ci nie postawi ale na ogryzki możecie sobie pójść , jak ktoś browara nie dopije to będziecie mieli szóstkę w totka . Sprzedaj cewki na złom to na bilet do Jagodna może ci starczy . Dobrze że ryja tylko jednego wstawiłeś to mniej jebie szwabską dupą .
Aha
Twojego ojca to zestawiam ze słowem współczuć . Miał chłopina przejebane . Tyle zachodu i wszystko w pizdu . 

Obrazek użytkownika tricolour

03-06-2024 [23:29] - tricolour | Link:

@ferdek

Toż o tym piszę: ty wszystkich rodziców zestawiasz z jebaniem - to jest optyka, którą wyniosłeś ze swojego domu rodzinnego opartego o jebanie. To oczywiste i dlatego nic innego nie potrafisz.

O dobrą szwabską dupę coraz trudniej, ale tak mnie prosisz, że aż zdobyłem dla ciebie trzy paluchy z jej środka. Daj znać czym czuć.

🖕🖕🖕

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-06-2024 [23:37] - Tomaszek | Link:

Łżesz palancie . 
To wygląda jak oldschoolowe smoczki do butelki . Pewnie na bzykanie pod sąsiedni most się wybierasz . Uważaj bo za duże mogą być i będą spadać przy dymaniu . Wal lepiej minetę to swoją idolkę makrelę poczujesz i posmakujesz .

Obrazek użytkownika tricolour

04-06-2024 [00:04] - tricolour | Link:

@ferdek

Toż o tym piszę: jebanie, minety, dymanie - pochodzisz z burdelu.

😁😁😁

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-06-2024 [00:30] - Tomaszek | Link:

Wal pod most , laski czekają . Tylko smoczek załóż , jak spada to na trytytki . Im smród z ryja nie przeszkadza .