Propaganda Tuska idzie pełną parą

 Propaganda Tuska idzie pełną parą- kredyt z EBI, to realizacja umowy z grudnia 2022

1. Skoro w sferze realnej, idzie rządowi Donalda Tuska, z dnia na dzień, coraz gorzej, to propaganda jest realizowana pełną parą, na taką skalę, że coraz trudniej się zorientować co jest, a co nie jest rzeczywistością. Wczoraj premier Donald Tusk uczestniczył w podpisaniu umowy na zaciągniecie przez Polskę pożyczki w Europejskim Banku Inwestycyjnym (EBI) w wysokości 300 mln euro na realizację Polskiego Programu Satelitarnego. Uroczystość odbyła się z wielką pompą, premier Tusk wygłosił płomienne przemówienie, jak to Polska dzięki tej pożyczce, będzie mogła kontynuować rozwój technologii satelitarnych, co z kolei ma się  przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa w przestrzeni powietrznej.
 
2. Jak jednak szybko ustalili internauci, chodzi o środki na sfinansowanie zakupu we Francji dwóch satelitów i zbudowaniu sieci naziemnych stacji kontroli w Polsce, przy czym umowa w tej sprawie została zawarta 27 grudnia 2022 roku przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Środki na jej sfinansowanie, miały pochodzić z pozabudżetowego Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych, który został powołany nową ustawą o Obronie Ojczyzny uchwaloną w marcu 2022 roku. Fundusz został powołany w maju 2022 roku porozumieniem zawartym przez ministra obrony narodowej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, a środki na ten fundusz miały pochodzić  z aż 15 różnych źródeł wymienionych w ustawie, między innymi z kredytów, pożyczek i wyemitowanych obligacji. Ta pożyczka z EBI jest właśnie jednym ze źródeł pozyskiwania środków na ten Fundusz, a środki z niej pochodzące, jak już wspomniałem, zostaną przeznaczone na realizację umowy zawartej jeszcze w grudniu 2022 roku.         
 
3. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że pozyskiwanie środków o charakterze pożyczkowym, szczególnie jeżeli chce się pożyczyć na korzystnych warunkach, trwa bardzo długo, nawet i kilkanaście miesięcy, ale w wokół umowy z EBI sam premier Tusk i jego kancelaria, rozpowszechniali takie informacje, jakby chodziło o program satelitarny, który stworzył jego rząd i właśnie załatwił jego finansowanie. Kancelaria Premiera nawet nie zająknęła się w swoim komunikacie, że chodzi o umowę podpisana blisko 1,5 roku temu i  jej sfinansowanie ze środków Funduszu stworzonego w połowie 2022 roku. Zarówno sam premier Tusk jak i jego Kancelaria informację o pożyczce z EBI przekazywali tak, jakby chodziło o stworzenie nowego programu satelitarnego, na którego realizację pozyskano europejskie pieniądze. A więc czysta propaganda, zobaczcie jak my pracujemy, nie minęło jeszcze pół roku rządzenia, mamy nowy polski program satelitarny i co więcej na korzystnych warunkach, środki na jego finansowanie.
 
4. Podobnie najprawdopodobniej, będzie z ogłoszoną niespodziewanie przez  premiera Tuska w ostatnią sobotę w Krakowie „Tarczą  Wschód”, na którą rząd, chce przeznaczyć aż 10 mld zł. Nie wiedzieć czemu premier Tusk zdecydował się obchodzić 80-rocznicę bitwy o Monte Cassino właśnie w Krakowie (choć uroczyste obchody  rocznicy tej bitwy, odbyły się we Włoszech z udziałem prezydentów Polski i Włoch, bez udziału ministrów polskiego rządu) i podczas swojego wystąpienia ogłosił budowę wspomnianej tarczy. Ma to być system fortyfikacji i różnego rodzaju zapór ( w tym pól minowych)  budowany w głębi naszego kraju, wzdłuż granicy z obwodem królewieckim i Białorusią, przy czym na razie jest to zaledwie mglista koncepcja. Nie bardzo wiadomo na jakiej podstawie określono więc koszt tego przedsięwzięcia na 10 mld zł, jak szybko może ono zostać zrealizowane i skąd mają pochodzić środki na jego finansowanie, a zostało to przedstawione tak jakby wszystko było gotowe, a na stole leżało owe 10 mld zł, po które w każdej chwili można sięgnąć. Jak przypomnimy jakie było podejście Tuska i Platformy do budowy muru na granicy z Białorusią, miał być to „wielki wał” i w związku z tym posłowie tej partii głosowali  przeciw jego budowie, to trudno uwierzyć w jego nawrócenie i budowanie „Tarczy Wschód”. Znowu wygląda to na czystą propagandę, choć w sprawie zapewnienia Polakom bezpieczeństwa tego rodzaju „gry i zabawy” są wręcz skrajną nieodpowiedzialnością. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-05-2024 [07:11] - NASZ_HENRY | Link:

  
Budowanie Tarczy wschód jako linii Tuskomłota, na wzór linii  Maginota, nie uchroni od inwazji imigrantów z zachodu  ani kacapów ze wschodu. Dlatego były premier Morawiecki apeluje do rządzących, aby Polska wycofała się z traktatu ottawskiego zabraniającego stosowania min do obrony. USA nie są sygnatariuszem tego traktatu, Rosja oczywiście też nie, ale Korea Południowa, która żyje dzień po dniu w warunkach zagrożenia, też nie jest sygnatariuszem tego traktatu. Wojna na Ukrainie pokazała dobitnie, że do budowy skutecznych umocnień na granicy potrzebne są zaminowane  tereny.Ale Tuskomatoły o tym nie wiedzą😎
  

 

Obrazek użytkownika Jabe

21-05-2024 [08:33] - Jabe | Link:

Kaczomatoły też tego nie wiedziały, gdy rządziły.

Obrazek użytkownika sake3

21-05-2024 [09:22] - sake3 | Link:

A tuskochamy wiedzą?

Obrazek użytkownika sake3

21-05-2024 [07:36] - sake3 | Link:

Poczekajmy do wyborów. O projekcie natychmiast się zapomni a Tusk będzie łkał o biednych ludziach szukających swego miejsca na ziemi.

Obrazek użytkownika r102

21-05-2024 [20:15] - r102 | Link:

5. A ktokolwiek w miarę rozsądny to wierzy w jakieś obietnice Tuska ???

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika spike

21-05-2024 [21:27] - spike | Link:

Granicę z Białorusią można już spokojnie zaminować, wystarczy tam przeprowadzać krowy, dla sprawdzenia skuteczności wysłać tam Jońskiego, Szczerbę i naszego blogowego matołka @jabe, choć on pewnie lubi po tych minach stąpać :)))

Obrazek użytkownika Adam66

22-05-2024 [03:42] - Adam66 | Link:

@spike
Dlaczego chcesz wysyłać krowy, co one Ci zrobiły, że ich tak nie lubisz?  Krowy należy zostawić na pastwiskach żeby mleczko produkowały, a jak druga część Twojej wypowiedzi sugeruje, wysłać tam sodomitów i idiotów - i to jest plan!