Pokolenia?

Syn zapytał kiedyś swego ojca:
„Jak żyłeś wcześniej bez dostępu do technologii:
bez internetu, bez komputerów, bez telewizorów, bez klimatyzacji, bez telefonów komórkowych? ”
Ojciec odpowiedział:
„Tak jak dzisiaj żyje twoje pokolenie:
bez modlitwy, bez współczucia, bez honoru, bez szacunku, bez wstydu, bez skromności, bez czytania książek .....
My, ludzie urodzeni w latach 1945 - 1985,
jesteśmy błogosławieni.
Nasze życie jest tego żywym dowodem:
grając i jeżdżąc na rowerach, nigdy nie nosiliśmy kasków.
Nie baliśmy się chodzić do szkoły samotnie od pierwszego dnia.
Po szkole bawiliśmy się do zachodu słońca.
Nigdy nie oglądaliśmy telewizji przez pół dnia.
Graliśmy z prawdziwymi przyjaciółmi, a nie z przyjaciółmi
z Internetu.
Jeśli kiedykolwiek byliśmy spragnieni, piliśmy wodę z kranu,
a nie z butelki.
Nie chorowaliśmy często , chociaż dzieliliśmy tę samą szklankę soku z czterema przyjaciółmi.
Nigdy nie przytyliśmy, chociaż codziennie jedliśmy dużo chleba
i ziemniaków.
Jesteśmy przyzwyczajeni do tworzenia naszych zabawek
i zabawy nimi.
Dzieliliśmy się naszymi zabawkami, książkami.
Nasi rodzice nie byli bogaci. Dali nam swoją miłość, nauczyli nas cenić duchowość, dali nam pojęcie prawdziwych ludzkich wartości - uczciwość, wierność, szacunek, ciężka praca.
Nigdy nie mieliśmy:
telefonów komórkowych, DVD, PlayStation, Xbox, gry wideo, laptopów, czatu internetowego.
"Ale mieliśmy prawdziwych przyjaciół!"
Odwiedzając dom przyjaciela bez zaproszenia, byliśmy ugoszczeni prostym i skromnym jedzeniem.
Nasze wspomnienia były na czarno-białych fotografiach,
ale były jasne i kolorowe, z przyjemnością przeglądaliśmy rodzinne albumy i z szacunkiem przechowujemy portrety naszych przodków.
Nie wyrzucamy książek do kosza, stanęliśmy po nie w kolejce.
Nie podawaliśmy naszego życia opinii publicznej i nie rozmawialiśmy o życiu innych z zachwytem, ​​tak jak ty - pokazując swoje życie na Instagramie, publicznie omawiając swoje rodzinne sekrety w mediach.
Jesteśmy unikalnym i najbardziej wyrozumiałym pokoleniem,
ponieważ jesteśmy ostatnim pokoleniem, które słuchało swoich rodziców
i pierwszym pokoleniem, które słucha swoich dzieci.
Jesteśmy edycją limitowaną.
Ucz się od nas.
Doceń nas!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kamil Olszówka

14-05-2024 [19:05] - Kamil Olszówka | Link:

,,Nasze wspomnienia były na czarno-białych fotografiach,
ale były jasne i kolorowe, z przyjemnością przeglądaliśmy rodzinne albumy i z szacunkiem przechowujemy portrety naszych przodków"

Święte słowa Tezeuszu, święte słowa...

https://naszeblogi.pl/67441-fo...

Obrazek użytkownika Pers

15-05-2024 [06:46] - Pers | Link:

O tfurczości @tezeusza słów kilka:
"- Ale czemu przeklejasz do swojego bloga całe artykuły? To chyba nie o to chodzi aby do swojego bloga kopiować cudze teksty? Nie wiem czy masz zgodę na kopiowanie, jeśli nie to możesz mieć problem ze względu na prawa autorskie.
- Masz rację Adminie ale to są MOJE materiały publikuję je równocześnie na kilku portalach pod różnymi nicami - czy to zabronione ? Przecież wiesz.
- To są teksty w ogromnych fragmentach (o ile nie w całości) skopiowane. Jeśli nie dostałeś zgody na kopiowanie i rozpowszechnianie to jest to nielegalne wykorzystanie tekstów. Narażasz siebie ale i portal na konsekwencje.
Zatem - proszę o weryfikację czy masz zgody na kopiowanie. Jeśli nie to proszę pousuwaj te teksty. I zapoznaj się z tym wątkiem i stosuj do niego. Mam wrażenie że już to przerabialiśmy.
Co do zasady nie można korzystać z własności intelektualnej innych ludzi. Wyjątkiem jest sytuacja gdy ma się zgodę, odkupi się te prawa, posiada licencję, upłynął określony ustawą czas od powstania utworów, albo robi się to na tzw. prawie cytatu. Innej możliwości nie ma.
-  Adminie po prostu pomyliłem portale. Wybacz."TEZEUSZ"
- Nie. Ty nie pomyliłeś portali. Ty nie rozumiesz o czym ja piszę albo udajesz, że nie rozumiesz o czym ja piszę.
Niedawno broniłem portalu i blogerów przed roszczeniami właścicieli zdjęć, grafik, które zostały mniej czy bardziej świadomie bezprawnie użyte.
Ja rozumiem, że treści cyfrowe można magicznie mnożyć, kopiować, ale od strony prawnej jest to tym samym co przywłaszczenie stojącego pod płotem roweru."

Ciekawy dialog, prawda?

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-05-2024 [07:31] - Tezeusz | Link:

Ej Ruszkiewicz o tobie już tyle napisano tomów iż rusofil się zesrał ciekawy jest ten 6 tom o twoich dokonaniach chama 
 https://naszeblogi.pl/64030-ch...

To jest ciekawe...oj ciekawe....a co na to inni ? A dlaczego Admin Niepoprawni.pl wywalił ciebie kilkakrotnie na zbity pysk blokując możliwości publikowania...pochwal się ? podobnie było w Salonie24, no i twoim mateczniku NEon 24 won z Admina..Ciekawe ?
Twoi idle mordercy to rowery kradną na Ukrainie a ich właścicieli mordują  ? Przecież wiesz...
Dzisiaj skomentuję dwa scierwoneonowe materiały na stronce zgadnij jakie ? Misja Ruszkiewicz misja...

Zgadnij Ruszkiewicz kto tak pisze o tobie na portalu NEon24.  cytuję :

""Widzisz Jarku, jeśli ktoś się myli, to można napisać w czym się myli, ale ty niczego takiego nie znalazłeś, stąd wypisujesz "stek bzdur", opowiadasz o twoim klubie żydobanderowskich ścierwoiszy, których z rozpalonymi policzkami czytasz, a potem informacje o nich na Neon przynosisz? Ja im życzę zdrowia, bo tak postępuje każdy człowiek, któremu nienawiść rozumu nie wypaliła i niech sobie idą swoją drogą. A ty ślęczysz tam, ekscytujesz się, robisz im reklamę. Pomyśl, kogo to interesuje, jeśli rosyjska propaganda nie wyprała ci mózgu ze sterylizacją?"

"Przecież ty nie masz zielonego pojęcia na te tematy a próbujesz się mądrzyć.
Miej trochę litości dla siebie samego.
Do momentu wyszczepienia byłeś normalny. Teraz już nie."
"Naczytałeś się rosyjskiej propagandy i już w sierpniu 2022 głosiłeś pogrom ofensywy Ukrainy. Och jaka ta ofensywa Ukrainy miała być w krwi utopiona, a zasmrodzona była wiatrami w portkach uciekających wojsk rosyjskich.
Lepiej rozmawiać o aktualnej sytuacji a nie wykrzykiwać "Слава России". Zawsze proponowałem ci szklankę zimnej wody... zamiast..."
"Jarku przedawkowałeś rosyjską propagandę, a to jak narkotyk, przestaje się myśleć logicznie, myśli się logiką propagandzisty prowadzącego."
"le razy to już Pieskow zrobił cię w balona, a ty nadal wiernie przy nim stoisz, tak wiernie jak u tych od Sakiewicza, bez których dnia nie przeżyjesz. Ciebie stamtąd wyrzucają drzwiami to wracasz oknem.  Co chwila przynosisz tu wieści, co to oni zrobili jakby kogoś to interesowało. Żyją sobie, to Bóg z nimi. Ale ty byś dnia bez nich nie przeżył. Jak wygląda ta twoja "konająca Ukraina" i nieudana kontrofensywa o której ostatnio tak barwnie pisałeś? Nie budzi to w tobie refleksji, że bycie papugą Pieskowa to jednak nie najlepsze źródło wiedzy?
I jak tam z synami dwóch "bohaterów z bunkra"? Ruszyli wspierać Rosję na froncie, czy jak wielu młodych Rosjan o odpowiednim statusie materialnym, wieję, by nie wypełnić patriotycznego obowiązku?"  itd, itd...

Biedaczek...
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

15-05-2024 [07:40] - Kaczysta | Link:

dachowiec
kupiles juz ten Neonek?

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-05-2024 [07:46] - Tezeusz | Link:

@Ruszkiewicz
"A swoją drogą to podziwiam pana prezydenta Putina bo to chyba największy Mąż Stanu obecnie na świecie. Szkoda że nie jest Polakiem i nie może być naszym prezydentem..."
Wylizałeś .. smaczne ?