Na Zachodzie święto wolności w Polsce dramat zniewolenia

8 MAJA 1945 r  KAPITULACJA NIEMIEC. KONIEC II WOJNY ŚWIATOWEJ A NIE DZIEŃ ZWYCIĘSTWA. 
Jednocześnie jest to czas kłamliwej propagandy historycznej. Wojna pochłonęła miliony ludzi. Polska walcząca z III Rzeszą od pierwszego do ostatniego dnia, na frontach całego świata, jako jedyna niepodległości nie odzyskała. Po okupacji niemieckiej nastała okupacja sowiecka. Sowiecki ,,wyzwoliciel" przyniósł nam gwałty, mordy i rabunki a radziecka okupacja była krwawa i bezwzględna. Sowieci w czasie wojny i po niej mordowali Polaków przy biernej postawie USA i Wielkiej Brytanii. 
Rosja stała się współsprawcą wybuchu II wojny światowej i atakując Polskę 17 września 1939 r. Związek Sowiecki stał się głównym sojusznikiem Hitlera i wydatnie ułatwił Niemcom odniesienie pierwszego sukcesu w wojnie. Znika gdzieś zbrodnicza rola Sowietów z pierwszej fazy wojny, której symbolem stał się Katyń. Znikają: zagarnięcie połowy przedwojennej Polski, zniewolenie państw bałtyckich, setki tysięcy ofiar instalowania na zajętych terenach systemu komunistycznego. Narody Europy Środkowo-Wschodniej znalazły się formalnie w obozie zwycięzców, lecz ta wiktoria nie przyniosła im wolności. Obozy, z których wyszli więźniowie niemieckiego okupanta, wkrótce zapełniły się na nowo. Tylko że w strażniczych wieżyczkach stali teraz Sowieci albo rodzimi komuniści. Sowieci Europy nie ocalili, ale przynieśli jej półwiecze totalitaryzmu.

8 maja 1945 nastąpiła bezwarunkowa kapitulacja III Rzeszy. 7 maja o godz 2.41 przed przedstawicielami armii USA, Wspólnoty Brytyjskiej i Armii Czerwonej. W imieniu aliantów pod aktem kapitulacji, później nazwanym ,,wstępnym protokołem kapitulacji" podpisał się ze strony aliantów gen. Walter Bedell Smith przedstawiciel Naczelnego Dowódcy Wojsk Ekspedycyjnych, gen. Eisenhowera oraz gen artylerii Iwan Susłoparow reprezentujący najwyższe dowództwo radzieckie. 
                                                              
Ze strony niemieckiej złożyli podpisy gen. Alfred Jodl, Szef Sztabu Dowodzenia Wehrmachtu w Naczelnym Dowództwie Wehrmachtu, reprezentujący całość sił zbrojnych oraz wojska lądowe, gen. Wilhelm Oxenius, przedstawiciel Naczelnego Dowódcy Luftwaffe, i adm. Hans-Georg von Friedeburg, Naczelny Dowódca Kriegsmarine.
Delegacja niemiecka działała z upoważnienia Naczelnego Dowódcy Wehrmachtu wlk. adm. Karla Dönitza. Warto podkreślić, że nie wywieszono wówczas flagi francuskiej, a zaproszony w ostatniej chwili francuski generał François Sevez – przedstawiciel gospodarzy był podczas tej ceremonii świadkiem, nie stroną. Akt kapitulacji mówił o zaprzestaniu działań zbrojnych przez wszystkie siły lądowe, morskie i powietrzne będące pod dowództwem niemieckim w dniu 8 maja o godz 23.01 czasu środkowoeuropejskiego.
Na kategoryczne żądanie Stalina 8 maja (było to późnym wieczorem, według czasu moskiewskiego nastał już 9 maja) w kwaterze marszałka Żukowa, w gmachu szkoły saperów w dzielnicy Karlshorst w Berlinie powtórzono podpisanie bezwarunkowej kapitulacji Wehrmachtu i innych sił zbrojnych III Rzeszy. Z uzupełnieniem, że kapitulujące wojska zdają broń miejscowym dowódcom koalicji, przed przedstawicielami trzech mocarstw sojuszniczych – ZSRR, USA i Wielkiej Brytanii.Obecni byli: generał Carl Spaatz (USA), brytyjski marszałek lotnictwa Arthur Tedder oraz marszałek Gieorgij Żukow. Na uroczystość do Berlina generał Charles de Gaulle wysłał generała Jeana de Lattre de Tassigny'ego. Zagroził on samobójstwem, gdyby odmówiono mu prawa do podpisania dokumentu i wywieszenia francuskiej flagi.
A podpisujący akt kapitulacji Wehrmachtu w imieniu zwyciężonych Niemiec feldmarszałek Wilhelm Keitel skomentował obecność de Tassigny'ego w ten sposób, że powinien on złożyć podpis po obu stronach – składających i przyjmujących kapitulację. W końcu po protokolarnych przepychankach, miejsce na flagę i podpis (po stronie przyjmujących kapitulację, ale też jako świadek) się znalazło.                                                                               
   
Oprócz Keitela, Szefa Naczelnego Dowództwa Wehrmachtu i Naczelnego Dowódcy Wojsk Lądowych kapitulację podpisali Naczelny Dowódca Marynarki Wojennej (Kriegsmarine) admirał Hans-Georg von Friedeburg i generał pułkownik lotnictwa (Luftwaffe) Hans-Jürgen Stumpff, jako reprezentant Naczelnego Dowódcy Sił Powietrznych, gen. felmarsz. von Greima.   Również przy ,,drugiej" kapitulacji delegaci niemieccy, zanim złożyli podpisy, przedłożyli aliantom pełnomocnictwa otrzymane od Naczelnego Dowódcy Wehrmachtu, wlk. adm. Karlla Denitza.  Przebieg procesu kapitulacji Wehrmachtu wpłynął w zasadniczy sposób na światową politykę w następnych dziesięcioleciach. Francja uzyskała dzięki temu status czwartego mocarstwa, dostała swoją strefę okupacyjną w Niemczech, a w ONZ stałe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa. 

A w 2005 r wizerunek francuskiego żołnierza, obok radzieckiego, amerykańskiego i brytyjskiego na moskiewskim pomniku na Pokłonnej Górze z okazji sześćdziesiątej rocznicy końca wojny.    Mniej natomiast ważnym skutkiem faktu, że ceremonia w Berlinie odbyła się także ze względu na nieporozumienia wokół osoby de Tassigny'ego, dopiero późnym wieczorem 8 maja.  Było to powodem tego, że przez następnych 40 kilka lat świat zachodni obchodził rocznicę zakończenia wojny z hitlerowskimi Niemcami 8 maja, a ZSRR i państwa bloku socjalistycznego, w tym PRL– 9 maja, ponieważ ceremonia odbyła się po północy czasu moskiewskiego.
.
NIGDY WIĘCEJ WOJNY..
Niestety na całym świecie nadal są wojny. Od 1945 r na świecie wybuchło ponad 160 wojen. Pochłonęły one ok 16 mln ludzi. ale też miliony ludzi cierpi biedę i głód z ich powodu. Krwawe konflikty ostatnich dziesięcioleci:  Wojna w Wietnamie, Afganistanie i Iraku, Libii i Sudanie. Jeszcze wcześniej w Etiopii, Erytrei i Somalii. Ostatnie dziesięciolecia przyniosło akty ludobójstwa w Rwandzie, dwie wojny w Zatoce Perskiej, dwie wojny w Czeczenii i brutalny konflikt w byłej Jugosławii. A obecnie w Ukrainie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

08-05-2024 [21:37] - u2 | Link:

@Tezeusz

"Rosja stała się współsprawcą wybuchu II wojny światowej i atakując Polskę 17 września 1939 r."

Bez tego ciosu w plecy Niemcy nie odważyłyby się zaatakować Polski. Utknęliby w błotach pińskich. Straty Niemiec podczas ataku na Polskę były istotne, a nie odtworzyliby swoich sił szybko bez pomocy Rosji.

Warto również pamiętać co Rosjanie zrobili z pojmanymi Polakami na Kresach przetrzymywanymi w Katyniu i innych obozach.

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-05-2024 [07:54] - Tezeusz | Link:

@ u2
Faszystowska roSSja to państwo terrorystyczne, pijaków, morderców, złodziei i zwyrodnialców o czym świadczy historia świata głównie Polski. Co wyprawiali w Katyniu teraz wyprawiają ci zbrodniarze na Ukrainie ale ich ścierwo zalega ukraińskie pola jak w 1920 roku pod Warszawą. Dzisiaj ich agentura sra ze strachu w gacie...  a mają powody oj mają..

Obrazek użytkownika Pers

08-05-2024 [23:25] - Pers | Link:

@fekaliusz
//Ostatnie dziesięciolecia przyniosło akty ludobójstwa w Rwandzie, dwie wojny w Zatoce Perskiej, dwie wojny w Czeczenii i brutalny konflikt w byłej Jugosławii. A obecnie w Ukrainie.//

A o jawnym ludobójstwie w Gazie @ścierwousz nie raczy wspomnieć?
To się dzieje na żywo w mediach.
No ale jak @fekaliusz może fekaliować swoją nację?...

(wiem @adminek, że tego nie puścisz bo ty kochasz i szanujesz takich debili jak ten. )
I jeszcze jedno- ciągle nie mam dostępu do moich notek. "Problemy techniczne," trwają? Może wam pomóc?
Mam sprytnego informatyka z Olgino :))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-05-2024 [07:40] - Tezeusz | Link:

Pitolisz Ruszkiewicz, jak zwykle walisz kacapem. A ja za to od tygodnia codziennie komentarze na stronce sobie piszę... Szczęściwy ? Zgadnij czyje materialy scierwoneonowe komentuję ?  Napisz tak z ciekawości  dlaczego znowu ciebie wyjeb...  z adminka ścierwoneonka... biedaczek. Ale fajnie,ze zacząłeś pisać w ścierwoneonku - jest co komentować  i zadawać pytania...
A kto tak pisze o tobie zgadnij :

"Przecież ty nie masz zielonego pojęcia na te tematy a próbujesz się mądrzyć.
Miej trochę litości dla siebie samego.
Do momentu wyszczepienia byłeś normalny. Teraz już nie."
"Naczytałeś się rosyjskiej propagandy i już w sierpniu 2022 głosiłeś pogrom ofensywy Ukrainy. Och jaka ta ofensywa Ukrainy miała być w krwi utopiona, a zasmrodzona była wiatrami w portkach uciekających wojsk rosyjskich.
Lepiej rozmawiać o aktualnej sytuacji a nie wykrzykiwać "Слава России". Zawsze proponowałem ci szklankę zimnej wody... zamiast..."

A to :
""Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie". BUHAHAHAHAHAHAHAAH !!!!! BUHAHAHAHA TY Poljak a co na twoi komple i nie tylko komple ?  chamie fakty ? proszę :
https://naszeblogi.pl/64030-ch...

PS. stad pochodzisz jak sam piszesz
":Mam sprytnego informatyka z Olgino"
Olgino (ros. Ольгино) – wieś (sieło) w Rosji, w obwodzie samarskim, w rejonie biezienczuckim. W 2010 liczyła 1498 mieszkańców[1].

WIADOMO ! NIE MA TO JAK RODZINKA..

Obrazek użytkownika Janekzlasu

09-05-2024 [06:39] - Janekzlasu | Link:

Skapitulowała armia , rzesza nie skapitulowała!!
Taka ciekawostka!

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-05-2024 [07:57] - Tezeusz | Link:

IV Rzesza niemiecka wciąż żywa - widać to na co dzień głównie w Polsce ( Rzad, Sejm, Senat)

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-05-2024 [08:28] - Tezeusz | Link:

Rosjanie dali się jak zwykle poznać nie tylko  jako bandyci mordercy dzieci równi  z SS, ale i okazali się międzynarodowymi złodziejami
Jak podają media, prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę pozwalającą rosyjskim przewoźnikom zatrzymanie zagranicznych samolotów. Dokument ten zmienia kodeks lotniczy oraz szereg aktów prawnych.
Po zamknięciu przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów, na terenie Rosji pozostało wiele samolotów zagranicznych operatorów.
- Rosyjskie lotnictwo znajdowało się więc w bardzo złym położeniu. Przewoźnicy w swoich flotach mają głównie samoloty zachodnich firm – jak Airbusy i Boeingi – których w ramach sankcji nie będzie można nawet serwisować. Zdaniem eksperta lotniczego, idąc tym tokiem, zmierzch rosyjskiego lotnictwa cywilnego mógłby nastąpić w ciągu 2 do 3 tygodni – czytamy na portalu 300gospodarka.pl.
Podpisana przez Putina ustawa „sankcjonuje” zatrzymanie floty zagranicznych samolotów, a ich certyfikacja ma zostać prowadzona przy udziale laboratoriów badawczych i centrów certyfikacji.
Przywłaszczenie sobie przez Rosję zagranicznych samolotów uzasadniono wprowadzeniem przez Zachód sankcji wobec Rosji.
Rosyjscy przewoźnicy w związku z sankcjami powinni zwrócić do leasingodawców z Europy nawet kilkaset samolotów .
Jak podają liczne źródła przygotowywany z rozmachem i reklamowany przez Putina statek powietrzny Irkut MC-21 jako „nawet lepszy od zachodnich technologii” z pewnością nie zaspokoi potrzeb przewoźników w samej Rosji. Moce produkcyjne samolotów typu Suchoje, Iljuszyny i Antonowy także są niewystarczające dla zaspokojenia potrzeb wewnętrznych Rosji.
Pozostało bandycie i mordercy putinowi już tylko złodziejstwo. Kompromitacja rosji ciąg dalszy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-05-2024 [09:05] - Tezeusz | Link:

Miłosierdzie komunistów cytuję :
"Akt II tragedii z Radomska - 9 maja 1946 r. – dzieło komunistów!!!
"...zwłoki Karola Wielocha były zmasakrowane, miał ucięty język, wydłubane oczy i wbite w głowę gwoździe - zeznanie Zdzisława Stępnia - w głowę tych osób były powbijane gwoździe” [...] Z zeznań siostry por. Jana Rogulki "Grota" - Cecylii Kruszyńskiej, wynika, iż zamordowani mieli obcięte języki i wybite oczy. [...] Jan Bartnik widział, iż wszystkie zwłoki były zmasakrowane, posiadały ślady kłucia bagnetami, rany postrzałowe w tył głowy i klatkę piersiową, kilku miało roztłuczone czaszki, jak gdyby od uderzeń kolbą. [...] Zwłoki Czesława Turlejskiego, które rozpoznała jego matka były tak zmasakrowane, że poznała je tylko po koszuli i cerowanych przez siebie skarpetkach. [...] wszyscy mieli ręce powiązane z tyłu drutem kolczastym..."
9 na 10 maja 1946 r, od roku świat szaleje z radości zakończenia najkrwawszej wojny. Ponura, ciemna piwnica budynku UB w Radomsku, ok. 1-ej w nocy, ledwo się jarzy żarówka, półmrok rozświetla błysk strzałów z pistoletu - 12 osób traci życie...
Ciężarówka pod eskortą katów z UB wywozi swój "bagaż" do bunkra w lesie w Bąkowej Górze, gm. Ręczno, woj. piotrkowskie. Zwłoki zostają zakopane.
Mieszkańcy Bąkowej Góry, zaraz po odjeździe UB odkopali zwłoki, powiadomili bliskich i pochowali na cmentarzach. Dlatego mają groby...
- Jan Rogulka lat 33 (ur. 5 marca 1913 r. Wola Rożkowa)
- Leopold Słomczyński lat 19 (ur. 4 maja 1927 r. Radomsko)
- Józef Kapczyński lat 24 (ur. 16 marca 1922 r. w Moszczenica)
- Józef Koniarski lat 36 (ur. 23 grudnia 1909 r. w Piotrków)
- Benedykt Ratajski lat 20 (ur. 5 lutego 1926 r. w Piotrków)
- Ryszard Nurkowski lat 20 (ur. 26 kwietnia 1926 r. w Piotrków)
- Czesław Turlejski lat 19 (ur. 1 kwietnia 1927 r. w Kamieńsk)
- Karol Wieloch lat 19 (ur. 21 września 1926 r. w Barczkowice)
- Stanisława Wersal lat 19 (ur. 8 czerwca 1926 r. w Gomunice)
- Ryszard Chmielewski lat 22 (ur. 22 lutego 1924 r. Radomsko)
- Tadeusz Schabowski lat 22 (ur. 2 stycznia 1924 r. Radomsko)
- Piotr Proszowski lat 23 (ur. 15 marca 1923 r. Strzałków)
Cześć i Chwała Bohaterom