Rude baśnie:Mocarstwo Europa

SZG. Te litery mocno wryły się w pamięć naszych dziadków i pradziadków. Jak się domyślacie był to akronim mający stale przypominać o mocarstwowości II RP – Silni, Zwarci, Gotowi.

Niestety, jak okazało się 1 września 1939 roku nie byliśmy gotowi do starcia z nazistowskim agresorem wspomaganym przez najsilniejszą armię ówczesnego świata – sowiecką. Co prawda jak się okazało niespełna rok później na spodziewany atak niemiecki nie była również gotowa Francja, chociaż w tym przypadku pomoc sowiecka ograniczyła się tylko do dostaw żywności, paliwa i niezbędnych dla przemysłu surowców. Trzeba jednak zauważyć, że bez nich niemiecki atak byłby niemożliwy, a Niemcy załamałyby się pod ciężarem nieuchronnego kryzysu.
To powinna być nauczka dla wszystkich pokoleń Polaków. Musimy mieć Państwo na tyle silne, by potencjalny wróg nawet nie próbował przekroczyć granicy.
Tymczasem jak jest, każdy widzi. Ukraina dokonuje cudu walcząc już trzeci rok z najrozleglejszym państwem świata, ongiś chełpiącego się posiadaniem drugiej armii świata. Trzeba jednak zakładać, że kiedyś padnie, a wówczas u naszych granic pojawi się, tak jak przez wieki bywało, Rosja.
W odróżnieniu jednak od 1939 roku wszystko wskazuje, że od zachodu nie grozi nam już żaden militarny atak. Współczesne Niemcy należą bowiem do krajów zwijających się; problemem kolejnego rządu będzie najprawdopodobniej ułożenie stosunków z powstałym na ich miejscu Kalifatem Nadreńskim oraz zagospodarowanie nowych zachodnich województw – Bawarii, Saksonii a może i jeszcze kawałek jakiegoś. Góra dwie kadencje Sejmu…
Agresji należy spodziewać się zatem od wschodu. To zresztą nie powinno dziwić. Na przestrzeni wieków najspokojniejszą granicą I RP była bowiem… zachodnia. Dopiero II wojna światowa zaburzyła ten obraz.
Dzięki Ukrainie mamy teraz czas, by dźwignąć armię na poziom gwarantujący co najmniej chwilę zastanowienia Putina przed kolejną agresją.
Rząd Zjednoczonej Prawicy poczynił kroki pozwalające na uczynienie z Wojska Polskiego najsilniejszej armii lądowej w UE. To jednak koliduje z interesami niemieckimi.
Zakup czołgów w Korei oznacza bowiem brak zamówień dla niemieckich zakładów zbrojeniowych.
Najwyraźniej zdaniem Tuska i „wodza” Kosiniaka-Kamysza godzi to w solidarność europejską. Zamiast koreańskich tanków już teraz powinniśmy wzorem Czech czy… Węgier pokornie czekać, aż niemieckie fabryki dokończą testów najnowszego „pancra” Leoparda A8 i zaczną produkcję. Tak mniej więcej za 5-10 lat polska armia otrzymywać będzie jakieś dwadzieścia sztuk rocznie.
Pośpiech wskazany jest bowiem tylko przy łapaniu pcheł. Tak przynajmniej mówi popularne porzekadło.
Ale czy Putin zgodzi się POczekać?
Niestety. Czołgi to nie jedyna broń, która kole w oczy rudego wodzusia.
Okazuje się, że człowiek, który ongiś nie dopuścił do stworzenia systemu antyrakietowego broniącego również Polski dzisiaj pociska pierdoły o europejskiej żelaznej kopule!
Konkretnie. Na facebooku Tusk pisze:

No fajniasto, ale… Europejska Żelazna Kopuła na razie istnieje wyłącznie jako hasło. Być może powstanie za 8-12 lat. I to pod warunkiem, że uda się przekonać te państwa, które już się z tej koncepcji wycofały.
Tak naprawdę zaniechanie prac nad obroną polskiego nieba na rzecz brukselskiej (czyli berlińskiej) mrzonki oznacza, że Polska będzie bezbronna przez kolejną dekadę.
Rudy pewnie wierzy, że jako „ruski człowiek w Warszawie” uniknie agresji Putina. To jednak oznacza, że powtarza się historia. Po prawie 120 latach niewoli (tak naprawdę zaś od „sejmu niemego” z 1717 r.) znowu będziemy ruskim protektoratem.
Udało się pozbyć moskiewskiej zwierzchności jedynie w latach 1919-1939 (prawie 20) oraz… 1993 -2023, chociaż trzeba pamiętać o wcześniejszych staraniach rządu Tuska (film Reset).
Dzisiaj, pozbawieni wizji ataku od zachodniej strony (chociaż nie wiadomo, co już niedługo zacznie knuć Kalifat Nadreński) dla świętego spokoju mamy podporządkować się opętańczej wizji Putina i znowu tworzyć sowieckie imperium.
Ale co tam. Ważne, by się kasa zgadzała.
Oczywiście tylko u tych, u których POwinna się zgadzać.
 
17.04 202
https://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/rude-basnie-mocarstwo-europa