Dlaczego wybory w Polsce są takie jakie są?

Pytanie dotyczy i wyników i systemu wyborczego. 

O tym jak działa przyjęty system wyborczy można sobie poczytać tu: OSZUSTWA wmontowane w ordynację „proporcjonalną” przyczyną dziwacznych, szkodliwych “koalicji” - To nie „paradoksy”, lecz świadome OSZUSTWA ordynacji „proporcjonalnej”. 

System wyborczy to tak naprawdę czysta matematyka, kombinacje liczbowe, procentowe. 
Ten "nasz" jest tak ułożony, że po pierwsze rzadko kto orientuje się jak działa, a jak głosować wyborca dowiaduje się tuż przed wyborami, oczywiście jeśli uda mu się trafić na telewizyjne szkolenie. Tak było i tym razem. Dokonywaliśmy kilku wyborów, bo i prezydenta (burmistrza, wójta) i członków sejmików wojewódzkich, i radnych rad powiatów, i radnych miejskich (dzielnicowych). 
Może kiedyś się dowiemy jacy matematycy robili symulacje przed wprowadzeniem tego systemu wyborczego w Polsce (przypominam, że to SLD, czyli przefarbowane komuchy z Kwaśniewskim i Millerem wprowadzili nam "nową" konstytucję i nowy system wyborczy w 1997 roku). Starym nie trzeba mówić kim są Miller i Kwaśniewski, ale młodzi mogą nie wiedzieć jeszcze, że to stare czerwone wygi, marionetki rosyjskie, członkowie PZPR od wczesnej młodości, To podkomendni Kiszczaka i Jaruzelskiego, elementy sowieckiego aparatu terroru na Polskę i Polaków,
Jest wiele dowodów, że ten aparat wciąż trzyma się mocno (szczególnie w sądach i prokuraturze). Już sama obecność obu panów w przestrzeni publicznej współczesnej Polski o tym świadczy - w innych czasach (w niepodległej Polsce) byliby osądzeni za zdradę główną i dawno zlikwidowani, albo jeśli sąd znalazłby jakieś okoliczności łagodzące - siedzieliby w odosobnieniu do końca żywota. Na pewno nikt by ich nie zapraszał do studia telewizyjnego w roli gościa - co najwyżej świadka historii odbywającego należną karę. 
Jest więc bardzo możliwe, że matematyczne mechanizmy "polskiego" systemu wyborczego zostały przebadane np. na jakimś uniwerku w Moskwie, może w konsultacji z Tel Avivem, a podstawą była rzeczywista (nieznana nam Polakom) faktyczna liczba rosyjskiej, żydowskiej, niemieckiej i ukraińskiej agentury (czytaj mniejszości etnicznej, pod zmienionymi polskimi nazwiskami).  Te symulacje matematyczne doprowadziły do wprowadzenia takiego systemu wyborczego. A przecież cały demokratyczny i wolny świat stosuje JOW-y i nikt nie bawi się żadnymi szemranymi metodami jak u nas d'Hondta.
No cóż - Rosja wciąż nas traktuje jak swoją kolonię, nawet jeśli inny kolonialny kolos usiłuje tu wprowadzać swoje interesy. Bo jak widać ten inny kolos docenia zalety 'polskiego' systemu wyborczego w utrzymywaniu tu swoich wpływów. 

O tym jak działałyby JOW-y pisał śp. prof. Jerzy Przystawa. Szczególnie w Polsce powiatowej, bo tam ludzie dużo lepiej się znają. 
W dużych miastach ludzie znają swoich polityków dużo mniej, przeważnie tylko z telewizji.  I tu wielką rolę odegrała i gra TVN. Wprawdzie Polsat był trochę wcześniej, ale chyba nie poczynił takich spustoszeń w mózgach wielkomiejskich mas najemnych pracowników, robotników i funkcjonariuszy jak TVN (N - to chyba od "Nowosti"?). 
Posłużę się prostym przykładem. Czy ktoś sobie wyobraża, że takie indywiduum jak Rafał Trzaskowski kandyduje na burmistrza np. Zakopanego, Pruszkowa, Kołobrzegu, Sandomierza, albo np. Wrześni? Warszawscy niewolnicy z niedotlenionych korporacji może i tak. Ale mieszkańcy tych miast potraktowaliby takiego kandydata stosownie do jego zasług, czyli wybraliby sobie kogoś innego. 
RT może być prezydentem Warszawy, miasta-bohatera tylko dlatego, że ma za sobą oszukańcze media, które przez 24h/dobę wciskają jego kandydaturę za pomocą technik goebbelsowskiej propagandy. Określenie, że RT ma za sobą media nie jest precyzyjne. On jest narzucany przez antypolskie media, po to żeby władza w najbogatszym polskim mieście - a więc największe publiczne pieniądze - była w rękach naszych wrogów, czyli w rękach ich człowieka - Rafała T.! 
Mnie zdumiewa tylko, że tak łatwo wcisnąć Rafała T. warszawiakom. A może nie mam racji, tu nie chodzi o wciskanie na siłę, tylko o informowanie tych wszystkich obcych, udających Polaków warszawiaków, żeby wybierali Trzaskowskiego we własnym interesie? 
Każdemu przypominam, że kiedy TVN rozpoczął nadawanie w Warszawie, to po miesiącu, dwóch, został wyłączony sygnał telewizji moskiewskiej, który był nadawany w Warszawie po wyborach w 1990 roku. Nikt z publicystów nigdy nie analizował tego dziwnego zjawiska telewizji moskiewskiej w Warszawie po 1990 roku. Ja czasami ją oglądałam i podziwiałam rosyjskie prezenterki za doskonałą elegancję w stroju i makijażu.

Ciekawe jak liczna jest mniejszość  rosyjska we współczesnej Warszawie? A żydowska? A ukraińska? 
Jeśli moje przypuszczenia są słuszne, to jest jakaś iskra nadziei, że może jakiś etniczny Polak odzyska kiedyś Warszawę. Tym bardziej, że jak widać nasi wrogowie nie dysponują żadnymi wybitnymi jednostkami, skoro wystawili na prezydenta Warszawy faceta w typie Trzaskowskiego, dupiarza, który za pomocą taśmy do papieru wstawia szybę w drzwi. Niestety obca zbyt liczna "mniejszość" wybrała tego typa znowu na prezydenta W-wy! W dodatku planuje wystawić go na prezydenta Polski. 
Tu czarno widzę, bo widziałam w Sejmie spektakl ze świecami chanukowymi, w którym brali udział wszyscy obcy - prawie wszyscy posłowie! I tylko poseł G. Braun zgasił te świece. Niestety tylko na 2 dni. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

09-04-2024 [04:29] - Adam66 | Link:

@Alina@Warszawa
Wygląda na to, że tylko poseł G. Braun jest jednym z niewielu patriotów polskich zasiadających w polskim(?) Sejmie, reszta to, jak to zgrabnie nazwał, "chanukowa koalicja".  Zaraz zacznie się wrzask i zostanę nazwany "ruską onucą" bo dla mnie PIS i PO to jedno zło.  Pisałem już wielokrotnie o tym, dopóki w polskiej polityce będą się udzielać politycy, którzy byli czynni w czasach okrągłego stołu, to w Polsce nic się nie zmieni na lepsze.  Wszyscy oni bez wyjątku powinni być wyp...ni w kosmos, głosowania młodszych powinny być przeanalizowane i kto głosował przeciw Polsce, też w kosmos.  Ale kto to zrobi? Gadowski próbuje coś oddolnie zorganizować ale to zajmie lata, niestety, na dzisiaj żadnej innej opcji nie widzę, nadprezes znowu odniósł "zwycięską klęskę", jeszcze zostało mu uwalenie wyborów do eurokołchozu i prezydenckich i wtedy spokojnie, zostając ponownie nadprezesem, dobić to co z PISu zostanie.

Obrazek użytkownika Maverick

09-04-2024 [05:13] - Maverick | Link:

Gdyby  Polaków porównać do lasu. To głosują tak jak głosują wybierają siekierę bo podoba im się im rękojeść jest zrobiona z drewna.
Nie pojmują ze siekiera jest do ich wycinania.

I tak wmówiono im ze solidarność to był piękny zryw co miał dawać właściwych ludzi na stanowiska i motywować innych. Okazało się ze to była pierwsza kolorowa rewolucja CIA, gdzie paru cwaniaczków sprzedało resztę za śmiesznie małe kieszonkowe 50 zielonych na m-c.
Dlatego nie ma już dzisiaj stoczni, nie ma cegielskiego, elektroniki z Dzierżeniowa, nie ma nawet rybaków i dorsza. zniszczono ponad 8000 fabryk. A gdy rolnicy protestują bo i ich też chcą się pozbyć, naiwniacy nawet śmieją się z nich bo wolą jeść europejskie robale niż polskie schabowszczaki czy steki. 

W Polsce niewielu naprawdę pojmuje jak zachód ich rozgrywa, aby zrobić z nich niewolników, i to w taki sposób aby o tym nie wiedzieli.

Obrazek użytkownika r102

09-04-2024 [05:44] - r102 | Link:

"Ale mieszkańcy tych miast potraktowaliby takiego kandydata stosownie do jego zasług, czyli wybraliby sobie kogoś innego."   - jakoś w 2014 roku w Słupsku wybrali sobie na prezydenta niejakiego pana Biedronia -  pomijając już jego różne cechy osobnicze -  który w Słupsku nawet nigdy nie mieszkał ???

Obrazek użytkownika sake3

09-04-2024 [09:11] - sake3 | Link:

@r102....A dodatkowo przez całą swoją kadencję cały czas spędzał na zagranicznych ,,wycieczkach życia'' oczywiście za państwowe pieniądze.Jego  decyzją było wyniesienie portretu Honorowego Mieszkańca Słupska-Jana Pawła II do piwnicy.

Obrazek użytkownika Maverick

09-04-2024 [05:47] - Maverick | Link:

Zmieniłem wpis.

Gdyby  Polaków porównać do lasu. To głosują tak jak głosują wybierając siekierę bo podoba im się im rękojeść jest zrobiona z drewna.
Nie pojmują ze siekiera jest do ich wycinania.
I tak wmówiono im ze solidarność to był piękny zryw co miał dawać właściwych ludzi na stanowiska i motywować innych. Okazało się ze to była pierwsza kolorowa rewolucja CIA, gdzie paru cwaniaczków sprzedało resztę za śmiesznie małe kieszonkowe 50 zielonych na m-c.
Dlatego nie ma już dzisiaj stoczni, nie ma cegielskiego, elektroniki z Dzierżeniowa, nie ma nawet rybaków i dorsza. zniszczono ponad 8000 fabryk. A gdy rolnicy protestują bo i ich też chcą się pozbyć, naiwniacy nawet śmieją się z nich bo wolą jeść europejskie robale niż polskie schabowszczaki czy steki. 
​W Polsce niewielu naprawdę pojmuje jak zachód ich rozgrywa, aby zrobić z nich niewolników, i to w taki sposób aby o tym nie wiedzieli. Od czasu do czasu poklepią ich po plecach, a ponieważ Polacy są zakompleksieni przed zachodem, więc tylko pokornie spuszczają głowy, jak kundle które podwijają ogony w poddawając się woli zachodu, tym samym dobrowolnie oddając im swoją suwerenność. Mają jakieś mityczne marzenia o super potędze, aby nią właśnie być trzeba mieć bazę przemysłową a tej już dawno nie ma.

Obrazek użytkownika Maverick

09-04-2024 [07:59] - Maverick | Link:

Słowacja pokazała ze ma lidera a nie kundli i wasali. U nas skudlenie i wasalstwo to choroba narodowa.   https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika u2

09-04-2024 [08:00] - u2 | Link:

"Mnie zdumiewa tylko, że tak łatwo wcisnąć Rafała T. warszawiakom."

Ale co w tym dziwnego? Ma właściwe pochodzenie po matce z domu Arens. Brat przyrodni  Ferster z Krakowa, dyrektor Piwnicy pod Baranami (po śmierci Skrzyneckiego) który w końcu pożarł się z artystami. Wiadomo, jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi :-) A RT nie pojawia się nawet na radach miasta, bo i po co? Tylko się zbłaźni, a rywale tylko na to czekają :-)

PS. HGW  czy PLK również mieli właściwe pochodzenie. Tylko Paweł Piskorski nie miał i to był cud, bo wygrał wiele razy w kasynie (podobno) :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-04-2024 [09:18] - NASZ_HENRY | Link:

Na poważnie:

Wybory 24 - sejmiki wojewódzkie:
PiS – 34.27%
KO – 30.59%
TD – 14.25%
Konfederacja & BS – 7.23%
Lewica – 6.32%
Pozostali bezpartyjni? – 7,34%
Na podium bez zmian! Traci Lewica i Konfederacja, głosy bezpartyjnych stracone bezpowrotnie bo indywidualnie nie przekraczają 5% progu 😉

Mankamenty obecnej ordynacji to;
- 5% próg wyborczy
- stosowanie reguły  d'Hondta.
które powodują zabetonowanie sceny politycznej!
Aby to zmienić potrzeba jedynie znieść 5% próg wyborczy i regułę d'Hondta przeliczającą głosy na mandaty zastąpić regułą Sainte-Laguë.

---------------
Metoda Sainte-Laguë jest stosowana m.in. w systemach wyborczych w Nowej Zelandii, Norwegii, Szwecji, Bośni i Hercegowinie, Łotwie oraz Kosowie, a od 2009 roku również w Niemczech
Metoda D’Hondta jest najczęściej stosowaną metodą reprezentacji proporcjonalnej w wyborach do parlamentów narodowych. Stosuje się ją przy podziale mandatów w wyborach parlamentarnych m.in. w Austrii, Finlandii, Izraelu, Holandii i Hiszpanii.
------------
------------

Metoda Sainte-Laguë generuje wyniki lepiej odzwierciedlające poglądy wyborców, podczas gdy metoda D’Hondta sprzyja dużym partiom.😉

Obrazek użytkownika Ijontichy

09-04-2024 [10:00] - Ijontichy | Link:

Heniu!  A słyszał  Ty o Wandzie Wasilewskiej? 
To ona opracowała jak sie robi i liczy..."wybory"

Obrazek użytkownika Darek65

09-04-2024 [11:27] - Darek65 | Link:

Bo zmienić się miało wszystko, aby nie zmieniło się nic. Od lat pisze, że zmianę należy zacząć od zmiany Konstytucji. To podstawowe zło, wygenerowane przez komuchów. I im służy.

Obrazek użytkownika Jabe

09-04-2024 [11:34] - Jabe | Link:

Na jaką? Na lepszą, jak od­powiadała ś.p. Eska.

Obrazek użytkownika Darek65

09-04-2024 [15:00] - Darek65 | Link:

Jabe
Po pierwsze powinniśmy się zdecydować na system kanclerski lub prezydencki. Po drugie, zapisy powinny być jasne, konkretne i jednoznaczne. Nie potrzebny nam żaden TK przy takiej Konstytucji.

Obrazek użytkownika u2

09-04-2024 [15:06] - u2 | Link:

Konstytucja jest wadliwa, bo wprowadza dwuwładzę. Żaden trójpodział władzy. Zapisy konstytucji są bezczelnie łamane przez Tuska i jego szajkę, aby pozbawić władzy prezydenta, czyli tzw. duży pałac. Przy okazji Tusk demontuje instytucje demokratyczne typu TK, NBP. Władza sądownicza jest podporządkowana władzy wykonawczej, czyli władzy niemieckiego namiestnika na Polskę. Po zniszczeniu publicznych mediów na pierwszy odstrzał poszli polscy rolnicy. Jak namiestnikowi uda się ich odstrzelić to będzie odstrzeliwał kolejnych Polaków. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

09-04-2024 [13:36] - Alina@Warszawa | Link:

Teraz w moim telewizorze Donald T. gada, że PiS poniósł wyborczą klęskę .... Tia...
Dodał też, że tylko na wsi utrzymał swój stan poparcia. Czyli - durne wieśniaki głosują na PiS, a 'mądrzy postempowcy' z wielkich miast wybrali KO i opcję Tuska (zapomniał podać jaki sukces odniósł w wiezieniach).

Ten du*** oczywiście nie wprowadzi JOW - jak obiecał kiedyś Pawłowi Kukizowi, bo gdyby wprowadził, to nie wiem, czy kandydaci popierający Tuska zdobyli 5% mandatów w sejmie... W dużych miastach na tamtejszą gawiedź działają kablówki z TVN-24. Na wsiach nie każdego stać na kupno telewizji, więc i promień rażenia tej obcej agentury jest ograniczony, a z nadajników naziemnych TVN-24 jest nieosiągalny. Poza tym na wsiach ludzie się znają i jak raz ktoś straci zaufanie, to przepadło panie TUSK! Na wsiach nikt nikomu nie wmówi, że w Smoleńsku samolot uderzył w jakąś brzozę i w związku z tym rozpadł się w miliony kawałków, bo każdy chłop od dziecka zna się na materii (no może wmówić tylko nauczycielom z PO).

Obrazek użytkownika Roz Sądek

09-04-2024 [13:39] - Roz Sądek | Link:

Nieco lekkie OT: wyczytałem w naszej postępowej prasie, że mamy już demokrację prawie na poziomie wzorca. Skąd takie stwierdzenie? Ano dlatego, że mamy już bardzo rozbudowaną strukturę organów społecznych. Dla uproszczenia: wybieramy dużo radnych do różnych struktur, różnych szczebli. Niewiele krajów jest jeszcze do przeskoczenia, by nasza demokracja była już optymalna. Dużo radnych/ 1000 mieszkańców jest miarą współrządzenia krajem przez ogòł. Z kolei w dyskusji w 6 osobowym przedziale EC usłyszałem gorszącą dyskusję, w której kluczowym zagadnieniem był koszt demokracji wyrażony w PLN, a wyliczany jako iloczyn ilości radnych i ich diet. No nie wiem, co o tym wszystkim sądzić?