Stawka większa niż samorząd

Nigdy nie przeceniałem wyborów samorządowych, bardziej interesowała mnie krajowa i globalna polityka. To prawda, że postawy obywatelskie powinny wykuwać się w społecznościach lokalnych, tych, które decydują o naszym otoczeniu. Tylko że Polska od setek lat znajduje się w takiej sytuacji, iż kluczowe decyzje dotyczące naszego życia zapadały poza naszymi granicami. Kiedy państwo się odradzało, dawało nam szansę, żebyśmy brali sprawy w swoje ręce, również w samorządach. Dzisiaj polskie państwo znalazło się w realnej opresji. W wyniku bezczelnej manipulacji do rządzenia dorwali się ludzie, którzy w wielu przypadkach są uzależnieni od wrogich Polsce zagranicznych ośrodków.

Donald Tusk nie wygrał wyborów, dostał władzę dzięki wyhodowaniu ugrupowania, które udawało alternatywę dla Platformy Obywatelskiej, a jest całkowicie bezwolne wobec jego działań. Obecnie partia Hołowni przestaje być mu potrzebna i przystępuje do jej rozmontowania. Być może dogada się z PSL-em i zaorze zupełnie Trzecią Drogę. Tylko to dogadanie się nie będzie miało żadnego znaczenia dla roli PSL. Partia ludowa, która nie zaprotestowała, gdy bito rolników, i nie robi realnie nic, by zatrzymać proces likwidacji rolnictwa w Europie, a szczególnie w Polsce, nie może być traktowana jako poważny podmiot polityczny. Ma zbierać głosy naiwnych i oddawać poparcie Tuskowi, jak kiedyś lewicy. Na tym przecież polegał ZSL.

My nie powinniśmy się przejmować walkami w gangu, który rządzi Polską. Dobry wynik obozu patriotycznego będzie oznaczał, że istnieje alternatywa, i zacznie otwierać możliwości, które dzisiaj mało widać. Co to znaczy dobry wynik? Przede wszystkim przewaga, nawet symboliczna, w wyborach do sejmików, po drugie – utrzymanie władzy w kilku z nich, po trzecie – możliwość walki o większe jednostki samorządowe. Sondaże pokazują mniej więcej równowagę między PiS i PO i doganianie przez Konfederację Trzeciej Drogi. To jak na obecną sytuację nieźle, ale podejrzewam, że sondaże nie odzwierciedlają tego, co się teraz realnie dzieje. Wielu ludzi po takiej skali represji i przemocy ze strony władzy boi się ujawniać swoje poglądy. Inna rzecz – bardzo trudne będzie powtórzenie mobilizacji dużych miast z ostatnich wyborów parlamentarnych. Wyborcy Tuska na ogół nie zmienili swoich poglądów, ale część z nich jest już trochę zniechęcona. Większości twardy kurs na razie odpowiada, tylko że to i tak może oznaczać straty. 

Atak na Kościół i rolników obudzi część rezerw społecznych uśpionych w ostatnich latach. O tym wszystkim przekonamy się już 7 kwietnia. W tych wyborach chodzi o coś więcej niż samorządy, dlatego trzeba iść i głosować. 

Felieton z najnowszego wydania "Gazety Polskiej" z 3 kwietnia 2024
* * *

W tygodniku:
Grupa rekonstrukcyjna SB, esbeckie metody poczuje ten, kto krytykuje rząd. Tusk postawił na przemoc
Unia uderzy w nasze portfele
Homopropaganda dla 3-latków
Komiczni detektywi Tuska
Wszystkie tajemnice Pegasusa
Terror praworządności
Rosja na czarnym lądzie
Historia – Walery Sławek
I przepis na chleb

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-04-2024 [20:54] - NASZ_HENRY | Link:

 
 
J23 - ksywa @Pers grasuje znowu na NB😎
 

 

Obrazek użytkownika Mika

03-04-2024 [21:17] - Mika | Link:

Panie Tomaszu tak zostawię te pytania:
1. Czy Prawica zadbała o swoich przedstawicieli w komisjach wyborczych? Przekręty znane od lat, a my dalej mrugamy oczami.
2. Czy przez te 8 lat rządów Prawicy zadbano o potencjał ludzki na szczeblu lokalnym? To co się dzieje, w niektórych miejscowościach jest nawet niesmaczne, a wręcz obrzydliwie, a my dalej mrugamy oczami.

I tyle ....

 

Obrazek użytkownika Jabe

03-04-2024 [23:20] - Jabe | Link:

Jaka zaś prawica?

Obrazek użytkownika Jabe

03-04-2024 [23:24] - Jabe | Link:

Ich niska wiary­godność nie prze­sądza o Waszej wiary­godności. Do czorta ze stron­nictwami chanu­kowymi!

Obrazek użytkownika Kaczysta

04-04-2024 [06:44] - Kaczysta | Link:

Pamiętacie to jebaćpisy? Jak mamusia za "pierwszego" Tuska brała chlebuś na zeszyt, stała bezrobotna w kolejce pod Urzędem Pracy, albo musiała wyjechać do Niemca na szparagi, robiliście wtedy jeszcze w pieluchy.
Ale spokojnie - Donald zadba byście to zafundowali swoim dzieciom