Kronoski i bodnarowcy elytą reżymu 13 grudnia

Zachodzę w głowę skąd komentatorzy wiedzą o czym populacja rozmawia przy świątecznych stołach? Z własnych doświadczeń biesiadnych? Z sondaży? Z podsłuchu Pegasusem? Właściwie nieprecyzyjnie postawiłem pytanie, które powinno brzmieć: dlaczego ci domorośli eksperci sądzą, że przy wielkanocnym jajeczku i przy wigilijnym karpiu, lud sącząc drinki debatuje o polityce? Ba, między ustami, a brzegiem pucharu wznosi toasty za pomyślność ekipy Tuska, na pohybel pisowskiej klice?
Widocznie moje otoczenie nie należy do sondażowego targetu. Bowiem wyciągając średnią z minionych lat mogę z góry naszkicować scenariusz naszych pogwarek przy wielkanocnym śniadaniu, daleki od schematów lansowanych przez media. Tak więc, po obowiązkowej porcji rodzinnych plotek, pojawią się zapewne wątki sportowe, z intrygującym roller coasterem Igi Świątek, blamażem skoczków narciarskich i fartownym rzutem na taśmę piłkarzy u podnóża schodów, na których czekają reprezentacje Francji i Holandii… Spełzną na panewce próby ożywienia intelektualnego uwagami o mizerii literatury współczesnej, filmowej bryndzy i teatralnej hucpie, gdyż bardziej atrakcyjne okaże się biadolenie nad poziomem „Tańca z gwiazdami” i deliberacje kto z kim, gdzie ,, jak i kiedy, czyli rozkminanie życia erotycznego celebrytów i celebrzytek(z w ostatnim wyrazie to nie literówka).
politykę zaś skwituje parę ironicznych monosylab zdobnych stosowną gestykulacją. Być może wzbogacę ową pantomimę kilkoma zwischenrufami na temat nowego reżymu, w rodzaju: bogatemu to i byk się cieli, kto bogatemu zabroni i świnia by grała, gdyby cztery asy miała… Z tymi asami to oczywiście przesada. Pozostając w poetyce brydżowo-pokerowej, ci hazardziści asów nie mają nawet w rękawach skrywających co najwyżej prawne gazrurki do walenia w pisowskich kryminalistów.
Pozornie bezwzględna władza koalicji 13 grudnia wynika ze sporej większości parlamentarnej, bo kto bogatemu w ponad 240 sejmowych kresek zabroni czegokolwiek? Stąd siepacze Tuska z miedzianymi czoły nazywają totalną demolkę konstytucyjnych filarów niezawisłości Rzeczpospolitej przywracaniem rządów prawa i demokracji. Po kraju grasują bodnarowcy, dawno już nikt nie wykoncypował tak trafnego neologizmu, naruszając mir domowy prominentów poprzedniej władzy.
W istocie jednak, gdyby o polskich sprawach decydowały wyłącznie polskie Instancje, do okiełznania wybryków butnych buców w togach, groteskowych przesłuchujących w komisjach śledczych, żądnych zemsty prokuratorów i całej machiny prawa kaduka wystarczyłby pierwszy lepszy podsędek, no, asesor, z sądu rejonowego. Ale o tym, co jest legalne, a co trefne w kraju pod nadzorem unii Europejskiej, decyduje Bruksela. I koniec balu, panno Lalu, przynajmniej na jakiś czas, bo przecież nie na wieczność, jako że nawet wieczny odpoczynek nie będzie wieczny, lecz potrwa jedynie do zmartwychwstania na Sąd Ostateczny.
A wracając do pogwarek przy wielkanocnym stole, by przynajmniej w święta odetchnąć od politycznej bieżączki, zamierzam zainspirować biesiadników do snucia refleksji bardziej ponadczasowych, ale strawnych przy żurku. Na przykład czemu aborcja jest od dawna najbardziej zapalnym tematem sporów egzystencjalnych? I jaka formacja pojawi się wkrótce nieuchronnie na skali czasu: emancypantki, sufrażystki, feministki, genderystki, aborcjonistki…? Kronoski? A prawna dostępność terminacji ciąży sprawi, że do obiegu wróci określenie skrobanka?
Aby jednak nie pointować radosnej biesiady w ponurej tonacji, przy deserze zabawię towarzystwo odkryciem powinowactwa między politykami a uczestnikami teleturniejów. Do obu tych przedsięwzięć pchają się dyletanci, o których Piłsudski mawiał: wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić… Ja również nie mogę pojąć, jak osobnicy i osobniczki z potężnymi brakami wiedzy ?i w ogóle beztalencia nie wstydzą się obnażać publicznie swej miernoty? Nie pojmuję, ale ściskam za nich i za nie kciuki, sprawiają mi bowiem wiele uciechy.
Życzę więc także wszystkim innym Wesołego Alleluja!
 
Sekator
 
Ps.

- Skąd ci się wzięły te Kronoski? - pyta mój komputer.
- Kronos to bóg z mitologii greckiej, który zjadał własne potomstwo - wyjaśniam niedouczonemu Eustachemu.
 
 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

31-03-2024 [15:37] - NASZ_HENRY | Link:

  

Wszyscy narzekają, więc aby podnieść na duchu, podzielę się wspaniałą wiadomością. Pan Artur Dziambor, który miał pełne usta teorii wolnorynkowych i wszystkich pouczał jak robić prywatny biznes, dostał właśnie posadę. Państwową ma się rozumieć! Radujmy się z sukcesu bliźniego😉

Obrazek użytkownika Ryan

31-03-2024 [16:20] - Ryan | Link:

Jak Donek mówi o pojednaniu i wyciszeniu, to Budce włosy dęba stają

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

31-03-2024 [17:04] - Edeldreda z Ely | Link:

Obrazek użytkownika Kaczysta

31-03-2024 [17:10] - Kaczysta | Link:

We Wielki Czwartek aresztowano księdza Michała Olszewskiego.
Nieprzypadkowo, bo w dniu ustanowienia kapłaństwa.
Ot zwykła sprawa w dyktaturze.
Zapewne nie wyrywają mu jeszcze paznokci i nie maltretują jak to czynili z biskupem Antonim Baraniakiem, ale dopiero raczkują...

https://pbs.twimg.com/media/GKAYaGSXsAA3kFQ?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika Kaczysta

31-03-2024 [22:56] - Kaczysta | Link:

Jak walczy sie z wiara
to pokazuje konto na portalu X

Marek Reszuta
@Kaukaz_Observer

Właśnie się dowiedziałem, że wszystkie konta mojego przyjaciela Marka Popiełuszko, bratanka księdza bł. Jerzego Popiełuszko zostały "przejęte", "zablokowane" itd. Poprzednia władza mniej lub bardziej aktywnie wspierała pamięć i myśl śp. bł. Jerzego Popiełuszko. To pewnie z tego powodu NAGLE mamy blokadę pamięci o Księdzu Jerzym. Bo inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć. Ale napiszę tylko jedno - blokując Księdza Jerzego TEGO skur**"syny nie wygracie!

https://twitter.com/Kaukaz_Observer/status/1774514399509680176