Coś poszło nie tak

To stwierdzenie Szymona Hołowni, które wynika ze zmiany trendów w poparciu społecznym, obrazuje narastającą panikę w obozie władzy. Coraz więcej sondaży wskazuje na to, że PiS w najbliższych wyborach znowu może być pierwszą partią, czyli najwięcej Polaków odda na nią głos. Najważniejsze jest jednak to, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego ma szansę utrzymać władzę w kilku sejmikach i bardzo wielu mniejszych jednostkach samorządowych. Zmiana następuje w najgorszym możliwym momencie dla rządzących, czyli dwa tygodnie przed wyborami. Pojawiła się dodatkowo sekwencja wydarzeń bardzo niekorzystnych dla obozu władzy. Wyborców czeka jeszcze sporo rozczarowań i medialnych problemów koalicji 13 grudnia.

1 kwietnia wchodzi podwyżka VAT na żywność, którą odczujemy tuż przed wyborami. Narasta rozczarowanie rolników i wielu innych wyborców tym, że władza nie radzi sobie z tym problemem. Sto dni rządów okazało się, na własne życzenie Donalda Tuska, absolutną klapą wizerunkową. Mnóstwo naobiecywał i nawet życzliwe mu media wytykają, że nic istotnego z tego nie spełnił. Naprawdę musiałby się zdarzyć cud, żeby zatrzymać wolno postępującą, ale niekorzystną tendencję. Niekorzystną, żeby nie było złudzeń, zamiast zmiażdżenia PiS-u są szanse na wynik przybliżony do ostatnich wyborów samorządowych. Dla propagandy Tuska to jednak będzie cios. 

Ale najwięcej zmartwień ma Szymon Hołownia. Jego ugrupowanie nie istniało w poprzednich wyborach, ale PSL zawsze był beneficjentem wyborów samorządowych. W niektórych sondażach trzecie miejsce Trzeciej Drogi zaczyna zajmować Konfederacja. Jeżeli PiS i Konfederacja uzyskają dobre wyniki, to klecenie koalicji bez udziału prawicy będzie bardzo trudne. Skąd się biorą nagłe problemy Trzeciej Drogi? Lewicowo-liberalne media próbują przekonywać, że chodzi tu o aborcję. Nie do końca wierzę w to, że liberalizacja prawa do przerywania ciąży ma jakiś istotny wpływ na poparcie dla tej formacji. Sznyt konserwatywny miał być właśnie jej atutem w pozyskiwaniu dla koalicji 13 grudnia wyborców PiS i Konfederacji. Jestem przekonany, że ogromny wpływ na odpływ wyborców ma niedotrzymanie słowa w sprawie składki zdrowotnej dla mikroprzedsiębiorców. Jak ważna to sprawa, przekonał się na własnej skórze PiS, gdy okazało się, że zamiast 43 proc. małych przedsiębiorców (w 2019 roku), w ostatnich wyborach poparło ich tylko 19 proc. Hołownia i Kosiniak oszukali wyborców i zapłacą za to dużą cenę, tym bardziej, że PiS w tej sprawie uderzył się w piersi i chce sprawę odkręcić. 

Na pewno PSL-owi nie pomogło milczenie wobec brutalnej rozprawy z rolnikami. Jeszcze jedna taka akcja połączona z obrażaniem producentów rolnych i PSL nie będzie miał czego szukać na wsi.  Ale problemy ma też główna partia rządząca. W ogromnym tempie następuje zniechęcenie do niej i narasta rozczarowanie. To nie pozbawi jej twardego elektoratu, ale o mobilizację wahających się może być trudno. Sam jestem ciekaw, co z tego wszystkiego wyjdzie. Nadzieje na kontrolę przekazu przez obóz rządowy spełzły na niczym, gdy okazało się, że widzów TVP przejęła TV Republika. I to nasz wspólny sukces. 

Życzę Państwu, by nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego były momentem budzenia wiary w zwycięstwo. To święta największego zwycięstwa w historii – życia nad śmiercią, dobra nad złem, miłości nad nienawiścią, prawdy nad kłamstwem.

Felieton z najnowszego wydania "Gazety Polskiej" z 27 marca 2024

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-03-2024 [19:59] - NASZ_HENRY | Link:

  

Coś idzie nie tak Redaktorze!
Osiem godzin czekać na pierwszy komentarz???  😉  
 

 
 

Obrazek użytkownika sake3

27-03-2024 [21:32] - sake3 | Link:

Ależ wszystko idzie na ,,tak''.Komisje wszechczasów dokonały rzeczy wielkich wykazując niesłychane zbrodnie ZP.Tak wielkie,że paniusia Dubois wydała zgodę na zwolnienie aż 20000 więźniów by cele zapełnić zbrodniarzami pisowskimi.Panowie w szmatach na pyskach zarekwirowali porażające materiały w domach posłów ZP.To teczka z dawną sprawą śmierci ojca pana Ziobry i telefony jego dzieci.W domu posła Mateckiego zabezpieczono laptop ze zdjęciami i przepisami kulinarnymi jego żony,u pana Wosia notatki dotyczące kwestii związanych z dzisiejszą komisją.Oni już się nie wywiną od dożywocia.Wisienką na torcie jest wezwanie pana Bodnara do wytłumaczenie się dlaczego ,,praworządność ''w Polsce tak wolno jest przywracna aż przed oblicze jakiegoś niskiego rangą urzędniczyny z niemieckiego landu. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-03-2024 [21:50] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Tylko co ma wspólnego ta teczka z Funduszem  Sprawiedliwości? Bo to podobno takich dokumentów tam szukano - i kicha!  Nawet nie podali czy to kopie czy zwyczajnie, zbierane przez Ziobrę materiały na temat śmierci ojca. Ja tak sobie myślę, że trafiło się rympałom coś, jak ślepej kurce ziarno na pocieszenie, i próbują jakoś z tego włamania wybrnąć.

Obrazek użytkownika sake3

27-03-2024 [21:58] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska.....No niestety nalana arogancka twarz pana Bodnara nie wskazuje by chciał z tego wszystkiego wybrnąć z honorem.Przecież czekają go jeszcze dwie siłowe akcje-wyprowadzenie prezesa Glapińskiego na bruk i wkroczenie i zajęcie siedziby TK w Wielkanoc..

Obrazek użytkownika Kaczysta

27-03-2024 [21:34] - Kaczysta | Link:

Sondaże są bezlitosne dla tego pajaca, "Trzecia droga" tonie ograna przez Tuska. Pajac pobawił się "marszałkowaniem" wizytami w szkołach, filmikami na You Tube i nawet nie zauważył, że stoi po pas w gównie a wszystko co robi Tusk idzie na jego konto.
Czeka go los Palikota.

Obrazek użytkownika Kaczysta

27-03-2024 [22:19] - Kaczysta | Link:

Rósł powyborczo ten pajac z TVN w rankingach to ciągnął 3D w górę. 
Gwiazdorzenie celebryty, próbującego przepychać się coraz mocniej w polityce, zaczęło się niektórym nudzić (być męczące), zaplecze partyjne okazało się słabiutkie, to mamy windę z 3D jadącą w dół.