Nikt już nie zatrzyma Trumpa?

Wokół, przy wyśnionym “traktorze” wybuchła swoimi wonnościami, prze bogatym pulsującym wyzwolonym kobiercem odcieni zieloności,  kwiatów i nadziei radosna i beztroska Panna Wiosna. Czy pomoże nam rozpalić nadzieję i da siłę i wiarę na przeciwstawienie się potwornemu złu, które zewsząd wdziera się w nasze życie? Mamy nadzieję na odrodzenie w wielu wymiarach i również w tym politycznym, od którego przecież zależy przyszłość nasza i naszych dzieci. W jednej ze swoich wypowiedzi miliarder  Elon Musk ostrzegł, że USA upadnie jeżeli wyborcy z dużą przewagą nie wybiorą w wyborach w 2024 r. Republikanów dodając, że kryzys z nielegalnym przekroczeniem granicy wybuchnął w czasie administracji Bidena:
 
“Albo w listopadzie nadejdzie zwycięska fala Republikanów, albo Ameryka jest stracona. Wyobraź sobie następne 4 lata tak pogarszającej się sytuacji” 
                                         https://assets.zerohedge.com/s... 
Joe Biden (tow. Próchno) jest najstarszym prezydentem w historii i  chodzącym plakatem kończących się sił witalnych człowieka  mającego kłopoty z normalnym funkcjonowaniem, co podkreśla 6 z 10 badanych w sondażu The Associated Press-NORC. “Niespodziewany” zwycięzca ostatnich (87%?) wyborów  prezydenckich w Rosji, Wowka Putin zapytany kogo preferowałby jako nowego prezydenta USA, postawił na Bidena. Putin podkreślił, że 81 letni Joe Biden to: 

“bardziej doświadczony, przewidywalny, polityk starej szkoły”

Zabawnym będzie jak na to zareagują zastępy “fachowców” od demokratycznej narracji, którzy codziennie od 8 lat starali się udowodnić, że Putin popiera Trumpa? Czy teraz przyznają, że to jednak przewidywalny Biden jest ulubionym człowiekiem Putina w Waszyngtonie?
Niestety w jakim stanie Biden jest każdy widzi, w sodażach jego akceptacja waha się od 33 do 40%. Jedynie ¼ Amerykanów uważa, że sprawy idą w dobrym kierunku. W najważniejszych w prezydenckich wyborach “wahających” się stanach Biden traci w stosunku do Trumpa od 1 do 6%. Blisko ¾ Amerykanów uważa, że Biden  jest za stary i zbyt już niedołężny, aby rządzić przez następne 4 lata. Inną rzeczywistość usiłują nam  sprzedać każdego dnia lewicowe mainstreamowe media (MSM)...

Globalistyczna lewica, której plany przebudowy świata nie mogą być wdrażane bez kontrolowania USA robi co może przebierając nóżkami, regulacjami i lewicowymi sądami, aby zatrzymać, dobić, zablokować Trumpa. W jednym z 4 procesów (ponad 90 zarzutów) czarnoskóra zaprzysiężona przeciwniczka Trumpa prokurator generalny Nowego Jorku, Leticia James zagroziła przejęciem słynnego wieżowca Trump Tower jeśli oskarżony Trump nie dostarczy ok. 500 milionów dolarów na zabezpieczenie wydumanych szkód procesu sądowego w którym nie ma poszkodowanych (!). Dotąd Ameryka uchodziła za państwo prawa, ale lewica nigdy przecież nie dbała o PRAWO (“tak jak my je rozumiemy”) postępując według znanej i w Polsce zasady: TKM!
Trump próbuje szerzej otworzyć drzwi dla niezdecydowanych wyborców. W rozmowie z CNBC Squawk Box powiedział (said): 

“Ja nie jestem konserwatystą, jestem człowiekiem kierującym się zdrowym rozsądkiem i dużo konserwatywnej polityki wypływa ze zdrowego rozsądku.”

Według sondaży Trump zdecydowanie wyprzedza Bidena w wielu ważnych dla wyborców zagadnieniach zaczynając od uzdrowienia ekonomii (49% do 37%), inflacji (45% do 31%), przestępczości (41% do 35%), imigracji (Trump 45%) i ulega Bidenowi jedynie w temacie aborcji i zmian klimatycznych…
Media budują negatywny obraz Trumpa jako autokraty, który doprowadzi do zrujnowania demokracji, jednak to Biden rządzi dekretami, które bywają odrzucane przez sądy. Takim przykładem może być nieuprawniona próba umorzenia studenckich pożyczek (dla pozyskania wyborców), próba nałożenia restrykcji na prawo do posiadania broni, czy otwarcie południowej granicy dla nielegalnej imigracji, czego pierwszym rezultatem jest nowa fala przestępstw.

Na społecznościowej platformie “Truth Social”, którą zorganizował po zablokowaniu go przez lewaków na ówczesnym Twitterze i FB, Trump ogłosił swój program:

“Moje pierwsze posunięcia jako Prezydenta to zamknięcie granicy, odblokowanie produkcji gazu i ropy (DRILL, BABY, DRILL!) i uwolnienie z więzień bezprawnie oskarżonych uczestników protestu z 6 stycznia 2021 r.”

W zakładach obstawiających kto wygra prezydenckie wybory na portalu RCP Trump zdecydowanie wyprzedza Bidena 45,8% do 35,4%. Dzisiejsze dane z FOX News: na polu imigracji Bidena popiera 29% sondowanych, 70% jest przeciwko. Na polu ekonomii Bidena popiera 34%, przeciwnego zdania jest 66% (Jesse Watters) …

Dziś dla Amerykanina najważniejszymi  zagadnieniami są ekonomia i problemy z imigracją. Ciąży też widmo wojny na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie. Kilka dni temu senator Lindsey Graham (R-SC), przyjaciel przemysłu zbrojeniowego (“sierota” po sen. McCainie) spotkał się z prezydentem Żeleńskim i poinformował go jak ewentualną pomoc widzi kandydat Trump. Otóż Trump uważa, że wszelka zagraniczna pomoc danemu państwu powinna być przyznawana nie jak dotąd w formie darowizny, ale nieoprocentowanej pożyczki, a to ze względu na rosnące zadłużenie USA. Jak wiemy Trump wywarł nacisk na Republikanów w Kongresie, aby nie głosowali za przyjęciem $95 mld pakietu pomocy (Ukraina, Izrael +), pakietu już przegłosowanego przez mających większość w Senacie Demokratów. Trump zachęca  do przegłosowania tego pakietu pod warunkiem, że to będzie pożyczka: 

“Nigdy nie powinniśmy rozdawać pieniędzy bez nadziei na ich odzyskanie, czy też bez żadnych warunków. Ameryka nie może dalej tak głupio postępować!”

Jak wiemy, jakby powiedział Jacek Vincent Rostowski “piniędzy nie ma i nie będzie”, Ameryka przestaje być dobrym wujkiem rozdającym dolary. Jednak Biden znalazł “zaskórniaki”  i wyśle nową przesyłkę broni i amunicji Ukrainie  wartości $300 mln…

Wizytujący Waszyngton polscy przywódcy prezydent Duda i premier Tusk odbyli wiele spotkań od Białego Domu, poprzez Kongres i zbrojeniówkę (Pentagon) głównie w związku z 25 leciem Polski w NATO, zamówieniami zbrojeniowymi i zagadnieniami wojny na Ukrainie. Wizytę omówiły jako tako media lewicowe, natomiast w głównym dzienniku FOX News (Bret Baier) cisza, jak makiem zasiał. Zaskoczył też swoim apelem skierowanym do speakera Kongresu M. Johnsona premier Tusk, krytykując brak dopuszczenia (zamrażarka) pod głosowanie pakietu $61 mld dla Ukrainy i ostrzegając, że może to doprowadzić do śmierci tysięcy ludzi. 

Mija 100 dni rządów premiera Tuska, który ma poważne kłopoty z wskazaniem, które ze swoich obietnic potrafił zrealizować, przypomina to słynne cyniczne wyznanie: dwa razy obiecać to tak jak raz zrealizować. Największym zgrzytem zabrzmiały jego obiecanki, że w UE ma wielki autorytet i nikt go nie ogra, przecież jest najlepszym przyjacielem Ursuli von der Lenin. W kategorii sprawdzam przywołajmy jaki procent funduszy UE przeznaczonych dla rodzimych mocy produkcyjnych przemysłu zbrojeniowego (amunicja) przydzielono Polsce przypomnijmy, że to aż ok. 0,4%! Dla Tuska to jest wielki sukces  wieńczący 100 dni, które teraz mogą kojarzyć z niesławnymi 100 dniami Napoleona (Bruksela byłaby tu Elbą)…

Tusk pewnie zuchwale  brylując na salonach europejskich elit zapomniał, że aspirujemy do życia w REPUBLICE! Więc biedny nie może zrozumieć, że speaker Mike Johnson reprezentuje nie elity i ich interesy, ale swoich republikańskich wyborców, a ci wyborcy muszą najpierw zadbać o swoje bezpieczeństwo i zabezpieczyć specjalnie przez Bidena otwartą południową granicę! Może Tusk powinien najpierw spotkać się z przedstawicielami Polonii Amerykańskiej i zorientować się w tym temacie (list Jeśmana) zanim  zacznie zawracać kijem Wisłę? Polonia wystosowała list otwarty do Prezydenta i premiera RP, przed ich wizytą w Waszyngtonie głównie z apelem o nie wchodzenie do wojny na Ukrainie. W odpowiedzi w imieniu rządu zrugał ich amb. Magierowski. Po co nam rzetelna wiedza, kiedy my zawsze wiemy lepiej? Widocznie tu też potrzebny jest “Traktor”… 

P.S. Dziś w Kongresie zeznawał pod przysięgą były partner biznesowy klanu Bidenów Tony Bobulinski. Masakra. Prezentował dowody i mówił o licznych przekrętach finansowych rodziny Bidenów i sumach pieniędzy szabrowanych od “partnerów” z Chin, Rosji i innych krajów. Korupcja na najwyższym szczeblu. Lepiej późno przekłuć ten balon niż wcale…

Jacek K. Matysiak                                                                                                   
Kalifornia, 2024/03/21
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-03-2024 [06:20] - NASZ_HENRY | Link:

 

Nareszcie dobre wieści z Ameryki. Dobrze mi dzień się zaczyna. Dzięki 🌼
 
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

21-03-2024 [08:49] - Lech Makowiecki | Link:

Jacku, widzę optymizm w Twym wpisie. Mimo wszystko martwi mnie stan psychiczny Amerykanów - jako narodu. Jak można - przy tylu widocznych błędach, mankamentach  i samobójczej polityce demokratów - z uporem maniaka głosować wciąż na bezwolnego staruszka Bidena? Skąd taka głupota, bezmyślność i brak instynktu samozachowawczego u Amerykanów? Poparcie dla Bidena - po tych wszystkich jego "ekscesach" - powinno być śladowe...

Obrazek użytkownika Swisspola

21-03-2024 [10:04] - Swisspola | Link:

Panie Leszku, widocznie można. A martwić powinien pana stan umysłu Polaków, którzy milion razy oszukani milionami obietnic, porzuceni przez jawnie proniemieckiego i antypolskiego polityka ponownie go wybrali. To jest prawdziwy powód do obaw. W USA rządzą pieniądze i lewactwo mające poparcie największych i najbogatszych korporacji. Amerykanów to można jeszcze zrozumieć, tym bardziej, że nie mieli oni doświadczeń komunistycznych jak my w Polsce. Jeśli oskarża pan Amerykanów o głupotę, bezmyślność i brak instynktu samozachowawczego, to co pan powie o Polakach.
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

21-03-2024 [14:13] - Lech Makowiecki | Link:

@Swisspola.
Sprawy Polaków są już pozamiatane. Trzy i pół dekady "wolnej Polski" zdemolowały psychikę narodu bardziej, niż 123 lata zaborów, niemiecka okupacja i pół wieku komuny... Okazało się, że demoralizacja i ogłupianie działa skuteczniej niż konkretny wróg po drugiej stronie barykady. Pojawiło się pokolenie, które nie wie nic o naszej historii, o otaczającym nas świecie i współczesnych zagrożeniach. Pokolenie, dla których autorytetem nie jest ani Kościół (demolowany od środka przez tęczową mafię), ani rodzice (zapracowani lub zagubieni), ani Szkoła (zwłaszcza ta, która właśnie nadchodzi). 

Tu pomoże tylko zderzenie ze ścianą (pomór? klęska żywiołowa? wojna?).
Wtedy znów uruchomi się zdroworozsądkowe myślenie i normalność...
Żal...

PS Pocieszające jest to, że "ciężkie czasy rodzą silnych ludzi". Czeka nas zatem wkrótce wysyp bohaterów! Ale i morze cierpień... Niewyobrażalnych; technologia stwarza nowe możliwości eksterminacji człowieka....

Obrazek użytkownika smieciu

21-03-2024 [11:00] - smieciu | Link:

(amunicja) przydzielono Polsce przypomnijmy, że to aż ok. 0,4%! Dla Tuska to jest wielki sukces

Już było wyjaśniane: Wnioski o dofinansowane były składane jeszcze za poprzedniego rządu i to on odpowiada za ich kiepskie przygotowanie, niedopracowanie. Tusk w tym kontekście wspomniał o Trybunale Stanu dla odpowiedzialnych ministrów. Więc zdecydowanie nie uznał tej sprawy za sukces.

Jednak ciekawsze jest:
Wizytę omówiły jako tako media lewicowe, natomiast w głównym dzienniku FOX News (Bret Baier) cisza, jak makiem zasiał.

Bo milczenie jest także wyrazem braku krytyki Dudy i Tuska. Ciekawe tak swoją drogą na co położyły nacisk media lewicowe. Warto przypomnieć że Duda wykonał szereg kroków sugerujących chęć stanięcia po stronie Trumpa. Rozwinął jego hasło konieczności przeznaczania pewnej kwoty na zbrojenia, co jak się wydaje było takim pośrednim sposobem wyrażenia poparcia dla strony Republikanów. W Polskich mediach (Onet, WP) królowało też zdjęcie Dudy z M. Johnsonem.
Tusk, owszem zwrócił się z apelem o wsparcie Ukrainy ale niby dlaczego miałby tego nie robić? Tusk prowadzi tutaj w Polsce i Europie swoją gierkę z Ukrainą. Wiadomo przecież że to tylko czysty gest medialny, Trump ma swoją wiedzę co robić. Warto zauważyć więc także dalej że o ile Duda, który wysyłał sporo sygnałów w kierunku Trumpa został na dłużej w USA. Tym bardziej że miał problemy z samolotem... Natomiast Tusk jedynie przybył, wysłuchał co ekipa Bidena planuje (i zapewne „sugeruje”) w sprawie Ukrainy i się zmył. Zdecydowanie żadne przyjazne gesty między Bidenem i Tuskiem nie zaistniały.

Piszę to bo autor nie rozumie że lokuje swoje nadzieje po błędnej stronie. To PiS był realizatorem polityki Bidena w Polsce. Powinno to autorowi i czytelnikom dać do myślenia.
Polityka, owszem, składa się w dużej w części z propagandy. Ale nią nie jest.

Obrazek użytkownika spike

21-03-2024 [12:26] - spike | Link:

@smieciu
"Wnioski o dofinansowane były składane jeszcze za poprzedniego rządu i to on odpowiada za ich kiepskie przygotowanie, niedopracowanie."

jakby nie inaczej, wniosek składał PiS, ale był jeszcze termin by je poprawić i pokazać co Tusk potrafi, a że dotacje dostały kraje w których są niemieckie firmy zbrojeniowe i dziwnym trafem one dostały spore dotacje, nawet ci spoza UE, tu już cisza absolutna,
za niespełnioną obietnicę podniesienia progu podatkowego oczywiście też jest PiS, nie może być inaczej, także za spadek dochodu, wzrost bezrobocia, etc.
A ta dotacja UE co już przyznana, nie na złomowane niemieckie wiatraki ma iść ??

Ty to bez wazeliny, a może z refundowaną z Niemiec wazeliną będziesz bił pianę, tylko że masz pecha, tu twoje konfabulacje nie mają gruntu, poza kilkoma członkami.
:)))))))))))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika smieciu

21-03-2024 [12:36] - smieciu | Link:

@spike
PiS nie potrafił więc PO miało poprawiać? Zakładając że twoja wersja o możliwości poprawek jest prawdziwa (może tak jest, po prostu nie widziałem).
Reszta twoich zarzutów nie odnosi się do moich komentarzy.
 

Obrazek użytkownika spike

21-03-2024 [13:10] - spike | Link:

@smieciu
PiS nie potrafił, to wasza narracja, a jakby Tusk potrafił zwiększyć kwotę dotacji, to jaki wielki byłby sukces, jeździłby po całej Polsce na białym koniu, a tak może tylko na Giertychu :)))))))))))

Ty nie odniosłeś się dla kogo te pieniądze trafią i dlaczego to są niemieckie firmy, też przemilczasz ten przekręt, jak to jest w niemieckim zwyczaju, ale to się skończy, jeszcze będziecie piszczeć.

Reszta twojego komentarza to mowa-trawa.

Obrazek użytkownika Maverick

23-03-2024 [03:41] - Maverick | Link:

Kim jest Victoria Nuland, główny winowajca wojny na Upadlinie z domu Kaganowiczów? https://www.youtube.com/watch?...