Zabiją się o własne nogi

Rzadko była taka zgodność komentatorów jak przy ocenie przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego przez komisję ds. Pegasusa. Ów organ miał zrównać lidera PiS z ziemią, a sam się nie tyle nawet zaorał, co zakopał, sadząc gęsto na swoim grobie kwiatki. Jego członków zgubiła wiara we własny obraz świata, mocno odstający od rzeczywistości.

Nie wiem, czemu założono, że Jarosław Kaczyński to przewrażliwiony staruszek, którego po paru godzinach męczącego przesłuchania pozbawią politycznej zdolności do kierowania partią. Ostatni raz miałem okazję rozmawiać z prezesem PiS na zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”. Był po arcymęczącej kampanii wyborczej do parlamentu i niezależnie od tego, czy w jakiejś sprawie się zgadzaliśmy czy nie, przez całą noc tryskał energią, humorem i talentami polemicznymi. Komisja miała szczęście, że Kaczyński nie wydłużał swoich wypowiedzi, bo nad ranem paru członków tego ciała pewnie potrzebowałoby reanimacji. Poza tym prezes PiS, poza pewnie wyjątkowymi wypadkami, dosyć dobrze kontroluje emocje i część jego ekspresyjnych reakcji to czysty PR, który ma pomóc w podkreśleniu różnych istotnych treści. Ponadto w polemice to zawodnik wagi ciężkiej i niedocenianie go przez dużo mniej doświadczonych posłów jest zwykłym błędem. 

Ale komisja ds. Pegasusa ma znacznie większy problem – główna teza, dla której ją powołano, czyli masowa inwigilacja tym oprogramowaniem, i to jeszcze bez zgodnych z prawem procedur, to po prostu fikcja. Dodatkowymi problemami, które wyłażą w wielu miejscach całej formacji rządzącej, są niezwykłe prostactwo i ogólnie małe oczytanie – delikatnie ujmując te kwestie. W opozycji łatwiej uchodzą chlapanie błotem, wulgarność i brak konkretów. Kiedy bierze się odpowiedzialność za państwo, samymi emocjami ludzi się nie nakarmi. Oczywiście namnożenie komisji śledczych to właśnie próba karmienia emocjami. Ale to nie przykryje na długo braku konkretów. W dodatku to, co miało pomóc, czyli nieustanne śledztwa i audyty, zaczyna pracować na niekorzyść „sprzedawców dymu”. Po stu dniach rządów mamy niezrealizowanych niemal 100 słynnych konkretów, porażkę koncepcji zagadania komisjami śledczymi i nieprawdopodobny bałagan w wielu dziedzinach państwa. Poparcie dla koalicji rządzącej zaczyna spadać i za parę tygodni może ona mieć problem. 

Gdyby nie chodziło o nasz kraj, to wszystko byłoby nawet zabawne – tylko kupić popcorn i włączyć TV Republikę. Jednak Polski szkoda…

Felieton z najnowszego wydania "Gazety Polskiej" z 20 marca 2024

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

20-03-2024 [13:04] - Jabe | Link:

Ta komisja zajmuje się uświadamianiem ogółowi, skąd POPiS czerpie kadry.

Obrazek użytkownika sake3

20-03-2024 [13:52] - sake3 | Link:

Te komisje nie uświadamiają i nie po to są stworzone.One tylko puszczają perskie oczko do suwerena=,,popatrzcie co my teraz z nimi pisowcami zrobimy.Ale będzie śmiechu''.I idą teksty ,,członków' 'na temat małego wzrostu ,,świadka'',jego wieku,demencji,czy potrzeby badania wariografem po czym zostaje ukarany grzywną bo nie spełnia tych warunków..Dobrze chociaż że świadkowi pozwolono siedzieć a nie żeby te kilka godzin spędził na stojąco.I oburzenie ,bo ,,świadek'' przypomina że jest posłem i takaż jest forma dotychczasowego zwracania się komisji do przesłuchiwanych. Żeby ratować twarz przesłuchujących dziennikarzyna ,,Rzeczpospolitej'' wnosi o badania lekarskie czy aby ,,oskarżony'' nie jest ,,na lekarstwach uspokajających'' wtedy bowiem komisję należy uznać za niewazną.i powtórzyć.Czym teraz błyśnie komisja? Pewno brakiem konta albo rozwiązaną 30 lat temu sznurówką.Czy komisja uświadomiła pana dostatecznie o kadrach?No i uśmiał sie pan po rewelacjach paniusi Sroki,Rostkowskiej,Treli czy innych?Ależ było śmiesznie.

Obrazek użytkownika Jabe

20-03-2024 [14:57] - Jabe | Link:

Ja od dawna wiem, ile aparat stron­nictw chanu­kowych, nazwijmy je, jest wart. Chodzi o to, że ludzie nie intere­sujący się do­tąd zbytnio poli­tyką z­obaczą. W szczegól­ności sabotaż przed­stawicieli partii krysta­licznie czys­tych rąk da im do myślenia. A to oni po­winni przeć do jak naj­szybszego wy­jaśnienia.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

20-03-2024 [13:52] - RinoCeronte | Link:

Przychodzi Donald do lekarza i mówi  " przesladuje mnie teoria chaosu".  Lekarz zapisał mu lekturę Feigenbauma. No i pomogło.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-03-2024 [21:10] - NASZ_HENRY | Link:

  

Niemożliwe ... Donald ma 4,66 raza za krótki 😉  
 
 

Obrazek użytkownika smieciu

20-03-2024 [14:10] - smieciu | Link:

Ale komisja ds. Pegasusa ma znacznie większy problem – główna teza, dla której ją powołano, czyli masowa inwigilacja tym oprogramowaniem, i to jeszcze bez zgodnych z prawem procedur, to po prostu fikcja.

No i świetnie. Wyjdzie jak było. Że poprzedni rząd nie łamał procedur przykładowo. O to chodzi przecież. Żeby wyjaśnić jak było naprawdę. A tą sprawę zdecydowanie wyjaśnić należało.

Obrazek użytkownika Jabe

20-03-2024 [14:59] - Jabe | Link:

Tak. I to jest w interesie PiS-u, jeśli rzeczy­wiście afera jest dęta.

Obrazek użytkownika tricolour

20-03-2024 [14:35] - tricolour | Link:

Nie jest ważne, co ustali jakakolwiek komisja. Ważne jest to, że na dosłownie pojedyncze dni przed wyborami samorządowymi zajmujecie się smrodem wokół siebie zamiast wyborami.

Garnek miodu. Nie, przepraszam, garnek smrodu.

Obrazek użytkownika Darek65

20-03-2024 [14:43] - Darek65 | Link:

Tri
Ta komisja nie została powołana, aby cokolwiek wyjaśnić. Świadczy o tym dobitnie osoba przewodniczącego. Tu nie chodzi o złapanie króliczka, ale by go gonić :) I oby jak najwięcej osób tym się zajmowało. Tu ciekawe stanowisko https://www.fronda.pl/a/Czarne...

Obrazek użytkownika tricolour

20-03-2024 [15:05] - tricolour | Link:

@darek

Wiesz, mnie naprawdę dziwi, że dorośli ludzie nie widzą takiej jaskrawej, oczywistej rzeczy. Że żyją kolejny dzień członkiem Kaczyńskiego gdy realną grę prowadzi się gdzie indziej.

Obrazek użytkownika spike

20-03-2024 [19:54] - spike | Link:

@darek
prawdą jest, że Jaki nie powinien obecnie tego powtarzać, daje paliwo satanistom, takie deklaracje są odpowiednie w czasie wyborów do sejmu.

Wg mnie, każdy poseł, czy mianowany premier, powinien spełniać obietnice wyborcze, wszystko inne, co nie było poruszane w kampanii wyborczej, powinno być nagłośnione skonsultowane z wyborcami, może nawet podparte referendum, wtedy by nie było manipulacji, czy oszustwa, jeżeli nie spełnia kryteriów wyborczych, taki poseł powinien oddać mandat.

Obrazek użytkownika Darek65

20-03-2024 [20:42] - Darek65 | Link:

spike
"taki poseł powinien oddać mandat" - kto to wyegzekwuje?

Obrazek użytkownika spike

20-03-2024 [21:05] - spike | Link:

@darek
wiadomo, z tym jest kłopot, nie wiem czy jest jakakolwiek demokratyczna metoda społecznego odwołania posła.

Jest też inny problem, możliwy do uregulowania prawnego.
każdy poseł, który startował z listy dowolnej partii i wygrał, a jeżeli chce ją po wyborach zmienić na inną, powinien on, albo partia która go przekabaciła na swoją stronę, powinna ponieść jakieś konsekwencje. Te kupczenie posłami jest uciążliwe, najczęściej wielu posłów robi to z wyrachowania.

Przypomnę swego czasu Lepper tak się zabezpieczał, wekslami in blanco.

Obrazek użytkownika sake3

20-03-2024 [16:37] - sake3 | Link:

Tak naprawdę o własne nogi potyka się polski suweren.Potykają się rolnicy wołający dzisiaj ,,Fit for55 do kosza''.Własnie dzisiaj dowiedzieliśmy się z ust radosne pani wiceminister że w UE już ponownie przedstawiła plany nowej akcji Fit for 90 i zobowiązała się tę inicjatywę w Polsce przyspieszyć.Jako przedstawiciel Polski chce pospiesznie to wdrożyć,pozostałe kraje nie wykazują takiego entuzjazmu a UE wobec takiej gorliwości żąda większego zazielenienia naszego kraju.Pani wiceminister w dyskusji w Sejmie potwierdziła swoje wystąpienie w Brukseli i jak najszybsze przystąpienie do Fit for 90.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

20-03-2024 [17:38] - RinoCeronte | Link:

Na dodatek jeszcze ciekawostka:
 Jak dodał Duda, zawsze jest "tąpnięcie", jeśli próbuje się usunąć szefa banku centralnego. - Tym bardziej, jeśli próbuje się usunąć szefa banku centralnego, pod którego rządami udało się nie tylko przetrwać bardzo trudny czas pandemii koronawirusa, nie tylko udało się przetrwać bardzo trudny czas kryzysów, związanych z rosyjską napaścią na Ukrainę i tąpnięć, które one wywołały, choćby na rynku energetycznym czy w kwestiach inflacyjnych" .

Obrazek użytkownika Zofia

21-03-2024 [08:21] - Zofia | Link:

Natworzyli wiele komisji z ludźmi o niskim stopniu inteligencji i się bawią w kastę sędziowską. A tymczasem "leming-suweren" dostał zadanie utworzenia wielu komitetów wyborczych  do samorządów i do eurokołchozu . Aby całkowicie przejąć władzę - od gmin aż po eurokołchoz. Namnożyło się z poprzednich władców samorządowych (PO, Lewica, Trzecia Noga itd) nowe komitety o nazwie Nasze Miasto, Wasze Miasto, Nasz Powiat, Wasz Powiat ( tu się wkleja nazwę miejscowości), Samorządowcy, Nasze Samorządy, Wasze Samorządy a tym co zabrakło haseł na komitety to tworzą od swoich nazwisk. Tylko PiS został pod tą samą nazwą. Kto te komitety finansuje??

Obrazek użytkownika Es

21-03-2024 [21:06] - Es | Link:

Zacznę się emocjonować gdy Prezes,Naczelnik, Wódz, czy jakkolwiek będzie nazywany  stojąc przed glównymi mikrofonami sali obrad parlamentu w Brukseli będzie w obronie naszych interesów z takim polotem rozstawiał po kątach durni tamtejszych . Czy zasługujemy na takiego przywódcę? Lub czy stać nas na znalezienie i wybranie takiego?  A to że Kaczyńskiego stać jedynie na tyle, by tutaj robić z tymi ,przepraszam ,wypierdkami co mu się podoba to takie średnie dosyć. I co nam z tego że wspólnie reżyserują przedstawienie dla tubylczej gawiedzi?

Obrazek użytkownika sake3

21-03-2024 [21:29] - sake3 | Link:

W Brukseli nasz umiłowany wódz nie będzie rozstawiał po kątach,wypchnie do tego ,,mądrych ludzi'' z rządu ,żeby walczyli ,,jak lwy'' o polskie sprawy .Sam czmychnie starą wypróbowaną metodą na narty tam gdzie jeszcze śnieg się uchował..

Obrazek użytkownika Jabe

21-03-2024 [23:21] - Jabe | Link:

Czyli jak zwykle.