Uśmiechnięte pały i Michał Młot

Pytanie o niezwykłą brutalność policji 6 marca br. podczas demonstracji rolników w Warszawie będzie ciążyło na naszym życiu politycznym nie tylko przez najbliższe dni, lecz pewnie przez miesiące i lata. Kalkulacja Donalda Tuska była stosunkowo prosta: większość elektoratu jego partii nie ma nic wspólnego z rolnikami, spora część wprawdzie rozumie postulaty protestujących, jednak nie chce blokad, boi się UE, która domaga się realizacji Zielonego Ładu, a generalnie pragnie jak najszybciej zakończyć awanturę, nawet jeśli teraz to oznacza zamieszki, byle krótkie. Tusk zyskuje jeszcze jedno: stawia PSL do pionu, który gwałtownie traci poparcie na wsi. Czy kalkulacje Tuska okażą się prawdziwe, o tym za chwilę.

Nie ma wątpliwości, że zachowanie PSL i całej Trzeciej Drogi to zbiorowe samobójstwo. To prawda, że większości zwolenników Trzeciej Drogi nie stanowią rolnicy, jednak elektorat wsi nie jest tu znikomy. Trudno sobie wyobrazić, żeby po czymś takim jakiś rolnik głosował na partię, która jest w rządzie nakazującym bić rolników i nazywającym ich bandytami. PSL mógł uratować skórę, żądając natychmiastowej dymisji szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego i solidnego śledztwa w sprawie ostatnich zamieszek. Nic takiego nie nastąpiło. W dodatku sama polityka rolna rządu jeszcze bardziej odbiera PSL-owi poparcie. Ale dla reszty elektoratu Trzeciej Drogi to, co się dzieje, to też bardzo poważny sygnał ostrzegawczy. Partia Hołowni pokazała, że nie jest żadną alternatywą wobec PO. Jest jej klakierem mającym nieco inne zdanie jedynie w sprawie aborcji. Różnica polega na tym, że Hołownia ma w tej kwestii poglądy umiarkowanie liberalne, a Tusk przeszedł na pozycje ultralewicowe. W dodatku jego ugrupowanie jest wstrząsane kolejnymi aferami z finansowaniem partii. Tym razem na wielki sukces w wyborach na miejscu Hołowni i Kosiniaka-Kamysza naprawdę bym nie liczył.

Czy Tuskowi rzeczywiście opłaci się ta cała awantura? Opłaciłaby się, gdyby szybko się zakończyła. Nie zakończy się. Po pierwszym szoku opór stężeje, zacznie się rozszerzać, a nawet stanie się modny. Ale jest też coś, co będzie elektoratowi Tuska jeszcze trudniej znieść – obciach. Tusk postanowił do negocjacji z rolnikami użyć swojego kolejnego zderzaka, założyciela AgroUnii Michała Kołodziejczaka. Jego częsta obecność w mediach powoduje, że – czy to się komuś podoba, czy nie – otwiera usta i wypowiada swoje światłe myśli. Ostatnie odkrycie „musztry stosowanej przez wielkiego przywódcę Karola Macedońskiego” to przypadek ryzyka, na jakie naraża się formacja Tuska. Swoją drogą ciekawe, czy chodziło mu o Aleksandra Macedońskiego czy Karola Wielkiego, wnuka Karola Młota. Notabene przydomek Młot dla tego ostatniego nie powinien być w żaden sposób obraźliwy, bo był to wielki przywódca, który dostał przydomek w uznaniu walk z Arabami. Z Kołodziejczakiem może być gorzej, bo zyska go, walcząc z rozumem.

Jedno jest pewne: uśmiechnięta Polska zniknęła w oparach gazu łzawiącego i pod policyjnymi pałkami. PO może liczyć już tylko na przewagę medialną. Ale póki wspierają Państwo, za co dziękuję, Telewizję Republika, przewaga ta totalna nie jest.

Felieton z najnowszego wydania "Gazety Polskiej" z 13 marca 2024

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryan

13-03-2024 [12:01] - Ryan | Link:

Dzięki Donaldowi Tuskowi Polska zakupi 96 śmigłowców Apache które kupił Mariusz Błaszczak

Obrazek użytkownika RinoCeronte

13-03-2024 [13:17] - RinoCeronte | Link:

Donek w Stanach mocno zabłysnął talentem politycznym i wyczuciem Bidena jak powiedział TVN i to by było na tyle...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

13-03-2024 [18:52] - Siberian Husky Dog | Link:

Proponuję zakupić tabliczki SKANSEN POLSKA.
Powiesić NA KAŻDEJ GRANICY.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-03-2024 [13:38] - NASZ_HENRY | Link:

Hej młoty do roboty
 
Wały Jagiellońskie śpiewały tak:

https://www.youtube.com/watch?v=5uQDF_KoSQQ

Do pracy rodacy
Do fabryk, do roli
Już nowe się; jutro
Wykuwa powoli
Hej młoty do roboty
Niebieskie ptaki do paki
I niech wre robota
PO co nam wolna sobota
😉  
 
 

Obrazek użytkownika sake3

13-03-2024 [14:50] - sake3 | Link:

Ani kalicja sie nie rozpadnie ani,Trzecia Droga nie popełnia samobójstwa.Wprost przeciwnie udając konserwatystów Kosiniak-Kamysz i Hołownia chcą pozyskać wiejski elektorat który nieco ochłonął z miłości do nich .To sprytne posunięcie.Koalicja też się nie rozleci,ileż to razy w potwornych kłótniach rozstawali się i jednali tak na niby.Wspólne pałowanie likwidowanie firm,zakładów,organizacji i onstytucji,niszczenie praworządności i łamanie Konstytucji jeszcze bardziej tę szajkę zwaną koalicją cementują.,

Obrazek użytkownika RinoCeronte

13-03-2024 [15:42] - RinoCeronte | Link:

Tylko po co oni to robią?

Obrazek użytkownika smieciu

13-03-2024 [16:03] - smieciu | Link:

Wprost przeciwnie udając konserwatystów Kosiniak-Kamysz i Hołownia chcą pozyskać wiejski elektorat który nieco ochłonął z miłości do nich.

No tak. To właśnie jest logiczne. Dziwne jest że każdy wie że pałowanie rolników jest samobójstwem ale Tusk i spóła mieliby nie wiedzieć :)
Wyraźnie, jak piszesz, Kosiniak i Hołownia starają się pozycjonować na konserwatystów by urwać ile można z elektoratu PiS. By ludzie przestali uważać Koalicję za czysto lewicową. Tak właśnie powinni to rozgrywać w koalicji jeśli mają chociaż mały kawałek pomyślunku.

Dla odmiany propaganda PiS powinna oczywiście przeciwdziałać temu. Czyli rozdymać całe to pałowanie. Tak by nie utracić własnego elektoratu. Więcej. Powinni - i robią to - wysyłać prowokatorów, próbujących nakręcić policję do działania.
Przecież PiS niemal wprost to zapowiedział: podłączenie się do protestów rolniczych. A po tej zapowiedzi po pierwszym spokojnym proteście w Warszawie mamy na drugim już trochę zadymy.

Polityczne gierki.
Wciąż czekamy na poważne decyzje rządu w sprawie rolników. To one nam przekażą prawdziwy obraz a nie propagandowe nakręcanie pałowania.

Obrazek użytkownika sake3

13-03-2024 [16:52] - sake3 | Link:

No nie wiem gdzie autor tego komentarza widział tych pisowskich prowokatorów.Raczej byli to prowokatorzy od Kierwińskiego albo specjalisty od spalania budek Sienkiewicza.Dlaczego w takim razie policja nie pałowała starej ropuchy Augustynek na licznych demonstracjach z jej udziałem? Ta prowokatorka gryzła ,kopała,pluła,szarpała.Dlaczego nie stanęli w obronie swojej koleżanki policjantki którą biła drzewcem flagi i wyzywała od szmat których się brzydzi dotknąć. Dlaczego tak różne zachowane tej samej przecież stołecznej policjii w przypadku dwu demonstracji?Wniosek nasuwa się sam.Kierwiński wydał rozkaz pałowania. .

Obrazek użytkownika spike

13-03-2024 [20:23] - spike | Link:

@sake
"ałtor" tamtego komentarza dużo widzi, szczególnie jak się dobrze kilka razy zaciągnie i zapije 6-pakiem :))
Ciekawe czy słyszał o akcji "widelec", pewnie nie, bo miał zwidy długometrażowe :))

Obrazek użytkownika smieciu

13-03-2024 [20:59] - smieciu | Link:

Haha. Przepraszam. Demon Tusk wydał rozkaz pałowania. Jak mogłem zapomnieć! Sam przecież ciągle wyjaśniam że Tusk jest demonem, z którym walczy dzielnie armia aniołów. Idących ludziom na ratunek. Pałuje bo lubi! Słuchać kwików pałowanych :) Zwłaszcza tych biednych. Owieczek niewinnych.
Ta podnieta napędza jego działania.

Co to teraz będzie martwią się owieczki. Przetrzepią skórę tak że po 7 kwietnia z armii aniołków nic nie zostanie? Czy nie przetrzepią...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

13-03-2024 [16:11] - Siberian Husky Dog | Link:

Karol Macedoński
Mieszko III Waza
Napoleon Piłat
Tutanchamon Mocny Walezy
Barack Wałęsa
Kserkses Batory
Gajusz Juliusz von Jungingen

No nie mówcie, że ich nie znacie

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-03-2024 [20:34] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wielki wkoorw Pana Redaktora bo silni panowie wywalili go z następnej intratnej roli.
Cała nadzieja w rolnikach, że dzięki nim do P. Redaktora ponownie popłyną frukta z publicznej kiesy.