Mały wpis zanim trafią na dywanik Bidena :)

Zanim tam trafią Duda zdążył zaskoczyć swoja propozycją podniesienia progu wydatków na obronność państw NATO z 2 do 3% PKB.
Nic wielkiego, głupotka?
Czy może prztyczek w bidenowski nos?
Pierwsza rzecz jaka przychodzi do głowy to skojarzenie z tematem, który ciągle wałkował Trump: Ludzie, dawać kasę na wojsko. 2% to minimum. Słowa Dudy sugerują więc w jakiś sposób polityczne wsparcie Trumpa. Rozwinięcie jego koncepcji a zatem nijako ustawienie się po stronie jego obozu.
Inaczej niżby to sobie życzyła administracja Bidena, której marzeniem jest by wszystko zostało oddane Ukrainie.
Co ciekawe Sikorski, mimo wątpliwości jakie ujawnił Biały Dom, też wsparł Dudę.
Mamy więc przygotowaną polską gierkę z pierwszymi ruchami?
Może nasi nie będą chłopcami do bicia?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

12-03-2024 [19:06] - sake3 | Link:

Trafią nad dywanik? To już lewitacja w grze? Cuda w tym Białym Domu,cuda.

Obrazek użytkownika smieciu

12-03-2024 [19:08] - smieciu | Link:

Zgadza się, aż tyle chyba nie potrafią ;) Poprawiłem.

Obrazek użytkownika smieciu

12-03-2024 [19:24] - smieciu | Link:

Po spotkaniach z przedstawicielami Kongresu i Senatu Duda oznajmia że jego propozycja, którą nawiasem mówiąc umieścił także na łamach The Washington Post, została przyjęta z bardzo pozytywną reakcją.
Wyraźnie więc rzeczy zostały zaplanowane wcześniej a temat ten służy być może jako jakiś rodzaj hasła, mającego sugerować pewną postawę polityczną. Wsparcie tego hasła przez jednych lub nie przez innych.

Obrazek użytkownika smieciu

12-03-2024 [19:37] - smieciu | Link:

Taaak. Jest ciekawie. W info 19:30 na TVP jest podkreślone że Duda rozmawiał ze speakerem Izby Reprezentantów zyskując poparcie Republikanów. Sam Duda w swoim przemówieniu pod Kapitolem nawiązał do Iraku i Afganistanu, które były przedsięwzięciami ekipy Busha.
Mamy więc coraz więcej sugestii odnośnie sympatii politycznych.

Obrazek użytkownika Es

13-03-2024 [09:13] - Es | Link:

@smieciu
Chyba nauczeni przykrym doświadczeniem współpracownicy Dudy z Kancelarii przygotowali jakieś ładnie zapakowane nic nie znaczące w zasadzie słówka dla obu stron amerykanskiej sceny. Temu służy zarówno absurdalne wezwanie o 3 procent wydatków na zbrojenie zgodne z wezwaniami Trumpa, podczas gdy trudno wymusić wypełnienie obowiązujących 2 procent. Temu również sluzy wzywanie Bidena do utrzymania pomocy Ukrainie w sytuacji zupełnego pata między zwolennikami Trumpa I Bidena w tej kwestii. 
A tak dla jasnosci- chciałbym usłyszeć, czy ktokolwiek naświetlił już może właściwy cel tej wizyty? Oprócz oczywiście uzyskania od strony polskiej deklaracji kontynuacji programów elektrowni i cpk? Jaki jest uzysk Polski z tej wizyty? Ja chciałbym usłyszeć cokolwiek o jakimś istotnym reversie - nie produkcji drzwi do helikoptera  czy kamizelek ratunkowych. O transferze technologii , a nie tylko, że ameryka zgodzi się aby bambo że wschodniej Europy mogli u nich kupować bombki płacąc jak za zboze- nie ukraińskie bynajmniej.
 

Obrazek użytkownika smieciu

12-03-2024 [20:15] - smieciu | Link:

Widzę że Onet też podchwycił ten wątek. A zdjęcie, które zamieścił na stronie głównej przedstawia akurat Dudę z przewodniczącym Izby Reprezentantów, Republikaninem Mikiem Johnsonem. Choć gdy się wchodzi w artykuł jest przewodniczący Senatu, który jest Demokratą.
Na WP w relacji na żywo też jako główne zdjęcie jest to z  Johnsonem.
Warto przypomnieć - osobą przede wszystkim odpowiedzialną za blokowanie amerykańskiej pomocy Ukrainie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-03-2024 [20:26] - Ula Ujejska | Link:

Śmieciu
Oooo, jak pięknie i twórczo rozwinął pan moją ostatnią notkę - ciepło ciepło coraz cieplej. Warto było kruszyć kopie o to z Ujejską? Chyba już pan wie po co Biden wezwał na dywanik polskich kacyków?

Obrazek użytkownika smieciu

12-03-2024 [20:29] - smieciu | Link:

Jeśli mam być szczery to nie wiem. Domyślam się tylko w jaki plan zamierza wejść Duda z Sikorskim o czym napiszę wkrótce.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-03-2024 [20:42] - Ula Ujejska | Link:

Śmieciu
Oba nasze kacyki mieszają się w amerykańskie wybory vide wygłupy na Twitterze Tuska i Sikorskiego, a o Dudzie sam pan pisze, że jego przemówienie było za rozwinięciem polityki Trumpa. Tusk dodatkowo podważa sens amerykańskich inwestycji w Polsce. Biden więc wezwał kacyków na dywanik.

Obrazek użytkownika smieciu

12-03-2024 [20:45] - smieciu | Link:

Nie śledzę Twittera, zaciekawiło mnie to - może jakiś odnośnik?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-03-2024 [21:10] - Ula Ujejska | Link:

Śmieciu
Ja także nie śledzę Twttera, ale wyczyn Sikorskiego był pokazany przez ruskich w ONZ. Podobno według niego, to USA zniszczyły bałtyckie rury. Tuska także komentowały wszystkie media za wygłupy antybidenowskie, ale nie pamiętam już dokładnie za co.

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-03-2024 [22:06] - Pani Anna | Link:

Niestety to tylko murzynskosc i "robienie łaski ", jak zwał tak zwał.  Cała ta wizyta to kuriozum.

Obrazek użytkownika smieciu

12-03-2024 [22:29] - smieciu | Link:

Bez murzyńskości się nie obejdzie. Takie są realia. Ale w tych realiach są jednak też różne opcje. Nie jest wcale tak deterministycznie jak się ludziom wydaje. Dlatego do takich wizyt w ogóle dochodzi, inaczej można by pchnąć gońca z rozkazem. Czasem dochodzi i jest właśnie oznaką zaistnienia tych opcji. Stąd też więc jest też pole do analizy. Tym bardziej że rzecz dotyczy naszego kraju. Jak to ujął Biden, jego zaangażowanie w nasz kraj jest żelazne. Więc nie zamierza odpuszczać. Ze swoimi planami.
Jakie to mogą być? Rzecz istotna gdyż mogą wpłynąć solidnie na nasz byt. Bardziej niż to co tam sobie by wymyślił Duda, Tusk.
Przykładowo sprawa protestów rolniczych. Biden może naciskać by nie blokować granicy.
Ukraina, to przecież oczko w jego głowie. Ze wszystkim inwestycjami, także w ukraińskie rolnictwo.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

12-03-2024 [23:56] - Marek Michalski | Link:

Kto jest za zwiększeniem wydatków na zbrojenie przez Niemcy? Hände hoch!

Obrazek użytkownika smieciu

13-03-2024 [00:03] - smieciu | Link:

Z dużej chmury mały deszcz? Wyjątkowa podwójna wizyta w Białym Domu i nic? Gadka szmatka o Ukrainie?
Tak to wygląda trochę.
Tylko że Donald Tusk zapowiedział na piątek nieplanowany, nagły szczyt Trójkąta Weimarskiego.
Nie oglądałem tego wywiadu dla TVP Info ale mamy takie zdanie: „Sytuacja jest trudna, nie ma co ukrywać - stwierdził premier w TVP Info”. I tylko ciekawi czy faktycznie Tusk zadecydował o zwołaniu tego spotkania. Jeśli tak to mamy pierwszy i to szybki i wcale nie słaby efekt wizyty.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

13-03-2024 [00:25] - Marek Michalski | Link:

Nie przesadzajmy. O Apachach już była mowa wcześniej. Kredyt 2mld$ nie robi wrażenia przy wydatkach rozmnażających PKB, ale zakup rakiet już tak. Niestety mowa o zasięgu poniżej 1000km, czyli sięgających Moskwy i Petersburga z granic Polski, ale dobre i to po 25 latach sojuszowania.
Sprawdziłem w portalu Defence24
"Już JASSM-ER które mogą przenosić polskie F-16, a w przyszłości również F-35 które wejdą do służby za kilka lat, mogą razić cele odległe o ponad 900 km. Jednak JASSM-XR zapewnia niemal dwukrotnie większy zasięg i jest obecnie najnowocześniejszą wersją tego pocisku, która do arsenału US Air Force ma zacząć trafiać dopiero w przyszłym roku. Jest to więc zdolność, której uzyskanie miałoby nie tylko swoją wagę militarną, ale również polityczną."
https://defence24.pl/sily-zbro...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Es

13-03-2024 [11:06] - Es | Link:

Pozostaje tylko pytanie: co takiego , czego wcześniej nie wiedzieliśmy nagle stało się " sytuacja trudną" dająca powód nagłego zwołania spotkania trójkąta weimarskiego? Zdaje się, że podwojna wizyta nie była jednak kurtuazyjna, a dziadek Biden potrafi jeszcze ścisnąć komuś to i owo. Chyba mamy koniec przebąkiwania o atrakcyjności francuskich reaktorów lub braku uzasadnienia dla cpk.
Wycofywanie sie z wczesniej rzuconych deklaracji i obietnic to rzeczywiscie " sytuacja trudna" .

Obrazek użytkownika sake3

13-03-2024 [09:53] - sake3 | Link:

Dyskusję należało by zacząć od oceny NATO od początków jego powstania.Czy to był sukces czy mało znaczący fakt Jaka jest ocena teraz.Rocznica powstania NATU jest tylko pretekstem i widać wyraźnie,że zaproszenie tak uroczyste prezydenta i premiera jest elementem walki wyborczej.Czy w takim razie wizyta jest sukcesem czy po ewentualnej wygranej Trumpa straci na znaczeniiu.Wprawdzie mówi się,że łączą nas  USA interesy,ale Trump może mieć w tej kwestii inne zdanie.