Widmo pisizmu krąży nad Europą

„Już był w ogródku, już witał się z gąską…” Jakże trafnie antycypował Mickiewicz powyborczą euforię pstrokatej koalicji. Progresywne serca rozpierała radość z dołujących notowań prawicy. Komisje śledcze w montypythonowskim stylu obnażały ogrom pisowskich przewinień, wróć, przestępstw. Analitycy szacowali, że w wyborach samorządowych padną ostatnie reduty kołtuństwa, z Podkarpaciem włącznie. Tymczasem na kilkadziesiąt dni przed samorządowym zglanowaniem pisowskich kandydatów w boju o sejmiki, funkcje prezydentów, marszałków i wójtów, zbuntowani rolnicy rozpoczęli blokady dróg i granicy z Ukrainą. Dziesiątki tysięcy wściekłych farmerów przemaszerowało przez Warszawę manifestując przed sejmem i siedzibą premiera.

A ponieważ żaden bunt jako taki nie służy władzy, w sukurs rządowi pospieszyły generatory rzeczywistości urojonej defekując dawno nie spotykaną kupę stosownych fejkniusów, półprawd i manipulacji obciążających za tumult, a jakże, opozycję. Bo czas nagli. Do wyborów samorządowych pozostało zaledwie kilkadziesiąt dni, a zbuntowane chłopstwo nie pęka. I zapowiada kolejny marsz na stolicę. W kantorkach na zapleczu spindoktorzy koalicji 13 grudnia także nie zasypiają gruszek w popiele i deliberują jak wcielić w życie okrojoną dyrektywę Stanisława Wyspiańskiego: „niech na całym świecie wojna, byle polska wieś spokojna”. Okrojoną, gdyż poeta wspominał jeszcze coś o wsi szczęśliwej, co w swobodnej interpretacji mogłoby oznaczać, że chłop śpi, a jemu rośnie.

Tak czy owak, farmerskie wzmożenie na granicy z Ukrainą i na drogach całego kraju, potwierdza starą prawdę, że od czasów króla piasta chłop potęgą jest i basta. Monumentalnie symbolizuje ten stan rzeczy chociażby pomnik Witosa stojący na najlepszej miejscówce w Warszawie. No, może jeszcze Słowacki spogląda na stolicę z równie eksponowanego cokołu na Placu Bankowym. Piłsudski sprzed hotelu Europejskiego i Prus z krzaków na Krakowskim Przedmieściu, mogą jedynie im zazdrościć lokalizacji. Ale mniejsza o symbole.

Władza oczywiście wie, że z potęgą nie warto zadzierać. Przyznaje więc rolnikom rację. Ba, do niedawna samozwańczy wodzirej krzykliwej części krajowego włościaństwa, hybryda Nikodema Dyzmy i Andrzeja Leppera, z lekką domieszką Jakuba Szeli, Michał Kołodziejczak, teraz jako wiceminister rolnictwa jest gotów stanąć na czele protestów i negocjować przed lustrem z własnym odbiciem, wróć, ze swym ministerialnym alter ego. Istny Piast Kołodziej-czak.

Co tam sekretarz stanu, protesty popiera sam Donald Tusk! Jednak jego zwodniczy urok doprowadzający do ekstazy wyznawców politycznego prestidigitatora, na zdesperowanych rolników działa umiarkowanie. I nadal zamierzają czynnie sprawdzać czy obietnice premiera przekształcą się w realia czy w obiecanki cacanki. Bo realia, do których dążą protestujący, byłyby sprzeczne z fundamentami zielonego ładu UE i w ogóle z polityką, że zażartuję, wspólnoty, nie tylko w dziedzinie rolnictwa.

I jakoś trudno mi wyobrazić sobie prymusa brukselskich elyt realizującego dotychczas skrupulatnie, co do joty, polecenia, wróć, życzliwe rady politycznych przyjaciół z Partii, nomen, omen, Ludowej, w roli ich oponenta, orędownika polskiej racji stanu. Progresywne salony z nad Szprewy i Sekwany nie wybaczają takiej niesubordynacji.

Zatem władza wraz ze zblatowanymi mediami usiłuje przekonać opinię publiczną i unijnych decydentów, że słuszny gniew ludu wywołały ośmioletnie nieudolne rządy prawicy. I teraz należy zdecydowanie oddzielać ziarno świadomych ekologicznie, dalekich od polityki, producentów żywności, od plew siejących ferment pisowskich prominentów, wrogiej demokracji konfraterni ojca Ryzyka i agentury wpływu Pupina. Jednym słowem, progresywna władza wraz z nowoczesną wsią kontra zdeprawowani wrogowie ludu i Unii.

W normalnym świecie zwykle opozycja protestuje przeciw rządzącym. Jakaż więc siła fatalna tkwi w pokonanych jesienią wstecznikach z Nowogrodzkiej, jeśli przeciw nim ruszają chłopskie hufce na czele z Tuskiem i Kołodziejczakiem? Właściwe rozeznanie sytuacji zaciemnia mi ignorancja europolityczna. Bo farmerzy na swych stalowych rumakach cwałują po całym kontynencie. Do Brukseli zjechało niedawno ponad tysiąc traktorów. I nie wiem czy to także robota pisowskich prowokatorów? A jeśli tak, ku pokrzepieniu własnemu i podobnych do mnie buraków, spointuję europejską rabację parafrazą znanej wieszczby: widmo pisizmu krąży nad Europą!

Ale zdaniem tropicieli wszeteczeństw kliki z Nowogrodzkiej, nic to. Wkrótce i ono dołączy do reszty osadzonych pisowskich aferzystów. Skąd u mnie ten tryb przypuszczający? Może stąd, że gotowe raporty z prac komisji śledczych czekają dopiero na odpalenie. No i potrzebna będzie amnestia dla pozyskania wolnych cel, bowiem ustawianie dodatkowych prycz na korytarzach na wzór szpitalny, w kryminale się nie sprawdza.
 
Sekator
 
PS.

- Czy ty wiesz - pyta dramatycznym tonem mój komputer, - że zgodnie z dyrektywą unijną będziemy musieli odłogować najmarniej 4 procent naszego areału?
- No cóż - łagodzę zdenerwowanie Eustachego. - Po prostu na czterdziestu metrach kwadratowych naszej działki wyrosną chwasty.
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Hornblower

07-03-2024 [23:33] - Hornblower | Link:

PiS jest taką prawicą, jak nie przymierzając PSL partią ludową. To socjaliści czystej wody. A Bruksela może być spokojna. Tusk i PO wykonają wszystko, co trzeba, a nawet więcej, z zapałem i w podskokach. Podobnie jak to robił PiS przez ostatnie 8 lat. Z jedną różnicą - nie będą mówić, że robią to wbrew  Brukseli. Tylko dla naszego dobra.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-03-2024 [06:31] - NASZ_HENRY | Link:

 
 
Tym się Eustachy nie denerwuj, Sekator będzie miał co kosić😉  
 

 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

08-03-2024 [08:41] - Edeldreda z Ely | Link:

Chłopaki Wyspiańskim, to ja Mickiewiczem pojadę:

"Źródła. 
Mówisz: niech sobie ludzie nie kochają Boga,
Byle im była cnota i ojczyzna droga. —
Głupiec mówi: niech sobie źródło wyschnie w górach,
Byleby mi płynęła woda w miejskich rurach.". 

Obrazek użytkownika Zofia

08-03-2024 [08:52] - Zofia | Link:

Drogi autorze -"sekatorze" proszę jeszcze w tą walkę - " DOBRA ZE ZŁEM" i "ZŁA Z DOBREM" wpisać rolę polskiego społeczeństwa ( nie wpisuję tu rdzennych Polaków lecz odwieczny misz-masz współczesne multi-kulti). Były strajki lekarzy - tylko o pieniądze i swój dobrostan. Co z tego ma pacjent? Musi potulnie stać w ogonku. Do rejestracji jak i do lekarza i czekać miesiącami na poradę! Były strajki nauczycieli - tylko o pieniądze. Czy walczą teraz o dobro i  wykształcenie polskich dzieci?? Oni za pieniądze skłonni są demoralizować i otumaniać nasze dzieci! Za czasów rządu PiS miło było posłuchać,  jak polskie dzieci w przedszkolu uczą się Hymnu Polskiego a teraz co? Masturbację się im funduje? Ci co żywią wyszli protestować to ich spałowała ta mierna ale wierna hołota partyjna! Wylewa się hejt jakoby byli to chuligani! Tak jak za czasów komuny w 70-tym roku robotników nazywani warchołami!! Wtedy ich hejtowano z radia i w gazetach, bo takie były środki przekazu. Musimy sobie odpowiedzieć jakie mamy społeczeństwo a nie skupiać się tylko na partiach i im wytykać czy są socjalistami czy likwidatorami Polski! W imię wariactwa tego świata (dobrobyt uderzył im na mózg) chcą również odczłowieczyć Człowieka.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

08-03-2024 [10:00] - RinoCeronte | Link:

Całe społeczeństwo buduje prywatne schrony...

Obrazek użytkownika Es

08-03-2024 [10:01] - Es | Link:

Sekator raczy sobie żarty stroić z tą mocą sprawczą Pis na obecne wydarzenia w Europie. 

Obrazek użytkownika sake3

08-03-2024 [10:36] - sake3 | Link:

Wg szefowej KE paniusi Leyen nad Europą krąży widmo konfederacjonizmu rodem z Polski chcącego prdeptać nasze wartości i zniszczyć naszą Europę.Na szczęście paniusia Leyen będzie się przeciwstawiała temu ,,silom i godnościom osobistom''Z kolei Sekator i wierny Eustachy wieszczą,że to widmo pisizmu wisi nad Europą.No to ja jeszcze dołożę widmo islamizmu,klimatyzmu,seksizmu i głupoty. Ile CO2 emitują te widma?