Triumf pisowskiej metody socjalistycznej

Gdy Chatar Leon napisał w komentarzuNie wiem, co gorsze, przy Morawieckim część ludzi łudziła się, przy metodach Tuska być może większość osób się obudzi” dokładnie o tym zagadnieniu właśnie sobie myślałem po lekturze wpisów Marka Michalskiego, jazgdyni i tricoloura. Czyli jaki jest najlepszy sposób dla władzy pragnącej wprowadzić mega syf. Akurat wszyscy w jakiś sposób poruszyli ten wątek.
Są bowiem sposoby dwa. Ten na rympał, stalinowski. Oraz drugi. Roosevelta, UE i Morawieckiego.
Ten pierwszy ma tą wadę że bat na tyłku oraz brak żarcia w garnku wybitnie wzmaga procesy myślowe. Ten drugi natomiast wręcz odwrotnie. Siedzieć na tyłku i nic nie robić. Oto odwieczne marzenie! Ludzie szczęśliwi a władza jeszcze bardziej. Gdyż ma błogosławieństwo ludu. Czy wręcz nie należałoby ludziom za nieróbstwo płacić jak to opisał tricolour? Płacimy więc za to ludziom dzięki czemu oni władzę kochają. Tak jak pokochali Morawieckiego. Ten przecież jak tylko znalazł się w Brukseli już to podpis pod planami destrukcji wszelkimi składał. Ale kochany z poparciem ludu!
Socjal! Ostateczna więc metoda władzy. Robisz co chcesz, a jeszcze wgniatasz w ziemię każdego politycznego przeciwnika. Biden i spóła mają właściwie transformacje Ameryki na ukończeniu. W UE chcesz odebrać, jak Macron, socjal? Ludzie wylegają na ulice! W końcu nic innego do roboty nie mają. Krytyka nań spada łatwa. Więc Macron stał się wrogiem nr 1 socjalistów z naszymi pisowskim na czele.
A Tusk by wygrać też swój kark przed socjalem zgiąć musiał.

Ale socjal to przecież nie tylko genialne narzędzie władzy. Wróćmy do pytania Chatara Leona. Ludzie się nie budzą. Ludzie się łudzą. Ludzie nie widzą. Ale czego właściwie? Jaki jest cel?
Całkowita destrukcja i upadek?
Załóżmy.
Wprowadzać więc można różne patologie pod pozorem tworzenia szczęścia dla ludu. Można wprowadzać. Ale można przecież znów ... nie robić nic? Nie robić nic i rozdawać ludziom socjal. Nie robić nic. Czyli nie pracować. Nie uczyć. Nie czytać. Nie uprawiać roli. Nie produkować. Nie myśleć.
Tylko żyć z socjalu.
Aż okaże się że nikt nic nie robi. Że kiedyś masa roboli wyprodukowała masę rzeczy. Te zostały poupychane w magazynach. Albo były produkowane przez jakieś pozbawione socjalu Żółtki z Indii. I  tylko wydawać te rzeczy. Doprowadzić do prawdziwej orgii socjalu.
Aż magazyny staną się puste. I okaże się że nikt nie wie ani nie ma jak ich napełnić.

Idźmy więc dalej. Socjal. Nie tylko genialne narzędzie władzy. Ale też idealne narzędzie do totalnej destrukcji. Pełna symbioza. Jest rząd, który jest kochany. Jest kochany tutaj na NB. Bo podarował ludziom słońce :) Ludzie chcą takiego rządu i wszystkiego co robi.
Czy to właśnie jest ten rząd o który trzeba walczyć? Jak tego pragnie jazgdyni?
Mamy o niego walczyć bo chce dobrze. Bo ludzie mają dobrze. Natomiast tamten drugi. Czyli obecny. Będzie chcieć to ludziom odebrać. Machnąć batem. Z garnka odjąć. Pokazać brutalną rzeczywistość.
A to jest złe :) Więc rząd ten jest zły?

Więcej! Załóżmy że mamy demony. Demony destrukcji. Perfidii. Demony kłamstwa i iluzji. Jak rozpoznać taki rząd? Kierowany przez nie. Czym powinien się charakteryzować? :)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

07-03-2024 [16:35] - Siberian Husky Dog | Link:

Mamy tez sqr**syna tuska
I co dalej?

Obrazek użytkownika Adam66

07-03-2024 [22:19] - Adam66 | Link:

@Siberian Husky Dog
Tusk i Morawiecki to jedna drużyna tylko czasami inne koszulki zakładają.  Poniżej cytat z innego blogu poruszający ten niewygodny temat.
":07-03-2024 [21:52] - Hornblower | Link: Sądzę, że dokładne
Sądzę, że dokładne przestudiowanie życiorysu pana Morawieckiego, zwłaszcza w części dotyczącej budowania kariery z pomocą Niemców i w Niemczech może co nieco wyjaśnić. Nie jest to przecież wiedza tajemna. Przypomnieć też należy publikację pana Leszka Szymowskiego. Ogłosił on, że w wyniku przeprowadzonego przez niego śledztwa Mateusz Morawiecki miał być dwukrotnie zarejestrowany przez Służbę Bezpieczeństwa NRD (STASI) jako tajny informator. Szymowski natknął się na dokumenty w czasie badania aktywności Grupy Operacyjnej „Warszawa” (Operativgruppe Warschau). Jej siedziba mieściła się w ambasadzie NRD. Grupa ta miała też swoje ekspozytury, m.in. we Wrocławiu czy Katowicach. Dziennikarz w dokumentach znalazł zapisy ewidencyjne niejawnego współpracownika STASI, o pseudonimach „Jacob” i „Student”, który został zarejestrowanego przez  Operativgruppe Warschau w 1989 roku. Przy tych aktach rejestrowych w dzienniku rejestracyjnym są dane osobowe dotyczące tej osoby i one się pokrywają z danymi pana premiera Mateusza Morawieckiego.
I co w związku z tą publikacją ? Ano nic. Nikt się tym nie zainteresował, nikogo (poza paroma posłami Konfederacji) nie poruszył fakt, że urzędujący premier RP może być agentem STASI. Co ciekawe, w tej kwestii wody w usta nabrała też PO. Dlaczego? Podobno dlatego, by przy okazji nikt nie zapytał o Oskara. Ot, takie podobieństwa dwóch najważniejszych sił politycznych naszego bantustanu. Nie jedyne, rzecz jasna."

Obrazek użytkownika Adam66

07-03-2024 [19:01] - Adam66 | Link:

Zarówno sposób stalinowski. jak również Roosevelta, UE i Morawieckiego skazane są na bolesną porażkę.  Sposób stalinowski już został sprawdzony i udowodniono, że do niczego dobrego nie prowadzi.  Eksperyment Roosevelta jest w fazie końcowego rozkładu, ciężko będzie zmiany przez niego wprowadzone odwrócić, USA jest zdemoralizowane i gospodarczo zdemolowane, chociaż wciąż jeszcze ma potencjał.  Natomiast UE i Morawiecki usilnie nadrabiają zaległości i są na najlepszej drodze do zniszczenia Polski i Europy.  Wszystko jedno czy jest to sposób stalinowski czy Roosevelta, UE i Morawieckiego, to wszystko jest utopia.  A do czego takie utopijne eksperymenty prowadzą, wykazał w latach 1968-73 biolog John Calhoun z Maryland, USA.  Stworzył on mysi raj, jedzenie i mieszkanie dla mysz dostępne, brak drapieżników.  Wystartował z ośmioma myszami, które zaczęły się mnożyć jak szalone, dochodząc do liczby 2200 w szczycie rozwoju, aby spaść do zera w 1973.  Tylko pięć lat zajęło całkowite wyginięcie populacji tych gryzoni, eksperyment wykazał, że dostarczanie wszystkiego, do niczego dobrego nie prowadzi, więcej tutaj: https://www.focus.pl/artykul/e...
Taki właśnie eksperyment na ludziach chce teraz przeprowadzić UE i Morawiecki.

Obrazek użytkownika sake3

07-03-2024 [19:45] - sake3 | Link:

@Adam66.......Nie pomyliło się panu? Morawiecki nie jest w rządzie i nie może przeprowadzać żadnych eksperymentów na ludziach.Informuję,że w Polsce rządzi Tusk razem ze swoją ekipą ,,fachowców.Myślę,że czas najwyższy aby nie wracać do przeszłości.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-03-2024 [21:44] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Informuję,że w Polsce rządzi Tusk razem ze swoją ekipą"
Informuję że PiS zwalał wszystkie problemy pojawiające się w czasie jego rządów na Tuska do ostatnich minut poprzedzających ciszę wyborczą.
PiS przerósł w swej propagandzie peerelowskie tłumaczenie, braku papieru do 4liter i sznurka do snopowiązałek okupacją niemiecką.

Obrazek użytkownika smieciu

07-03-2024 [20:11] - smieciu | Link:

@Adam66 Co ciekawe od dawna istnieje oczywiście inna droga. Z czasem dostała swoją nazwę. Nie kombinując nadmiernie chodzi o ideę prawicową. Czyli kontynuację starych tradycji. Naturalnych w sensie historycznym, społecznym, gospodarczym.  Zabawne jednak jak współcześni „prawicowcy” całkowicie właściwie porzucili ten model, sposób. Ideę. Socjal stał się największym osiągnięciem PiS! Czyli ludzi nazywających się prawicowcami... Każdy potencjalny chętny do jego odrzucenia to człowiek występujący przeciwko Polsce i Polakom. Państwo ma dbać. Państwo ma się opiekować. Państwo ma kontrolować, doglądać, pilnować, zarządzać, wyznaczać drogę. Partia słusznej idei.
Ciekawe jest także że pisowcy niemal nie tolerują innych wcieleń „prawicy”. Swoje marzenie o socjalizmie nazwali ideą prawicową. Jedynie słuszną właściwie. W szczególności takie podejście stosował prezes Kaczyński, wyrocznia dla wielkich mas ludzi. Prawica to my! Nikt inny. Tylko nasza partia ma rację - czyli kolejna cecha charakterystyczna wdrożeń socjalizmu. W pierwszej czy drugiej wersji. Reszta oczywiście bowiem to tak czy siak wrogowie ludu i kraju...
Takie brzmienie ma szereg tekstów na NB. Tusk jest zły bo został zadeklarowany takim wrogiem. Mimo że ci co tak zadeklarowani nie byli w stanie swoich zarzutów przekuć na żadne czyny. Inni, tamci, reszta też są źli, bo po prostu nie należą do partii, naszej Partii :)

Z jakiego by właściwie nie spojrzeć punktu widzenia PiS był kolejną kreacją socjalistyczną. Wiele razy sugerowałem (nie tylko ja) to na różne sposoby. Owszem Tusk i spóła odziedziczyli wiele osób po PRLu ale to PiS odziedziczył to co najważniejsze: Ideę. Czyli jedyną rzecz której bał się Stalin.
I słusznie. Gdyż mamy na dłoni potęgę tej idei. Praktycznie nie da się już poza nią wyjść. Dla tzw. prawicy - czyli PiSowca socjalizm stał się wartością fundamentalną. A tzw opozycja wobec tzw prawicy została tzw lewicą, która z założenia też powinna krzewić idee socjalizmu.
No ładnie to zostało rozegrane.

Nie świat ale umysł ludzki został podbity. Nawet jeśli będzie toczyć się dalsza walka. Gdzieś ludzie będą do siebie strzelać, rządy wybierać, to jeśli będzie się toczyć w ramach tej idei jedynie, nie skończy się dobrze.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

07-03-2024 [19:45] - Marek Michalski | Link:

"Postawy wobec komunikatu mogą wpływać na motywację . Czerpiąc z teorii dysonansu poznawczego , gdy ludzie otrzymują nową informację (przekaz), która jest sprzeczna z istniejącymi przekonaniami, ideami lub wartościami, będą motywowani do wyeliminowania dysonansu, aby zachować spokój z własnymi myślami."
https://en-m-wikipedia-org.tra...
Dokonując skrótu myślowego powiem, że chodzi o płodozmian. Jeżeli przyjąć teorię naukowców od psychologii za dobra monetę, to pała toruje drogę centralną perswazji a manipulacja drogę peryferyjną. Droga centralna to również droga argumentacji racjonalnej ale kto by się zajmował takimi głupstwami.

Obrazek użytkownika sake3

07-03-2024 [21:18] - sake3 | Link:

Myślę,że na te demony kłamstwa,destrukcji,iluzji najlepiej przyda się jakiś sondaż poparcia. Tej czy innej władzy.To bardziej zdroworozsądkowo niż wzniosłe i patetyczne słowa i kaznodziejskie tony pod ciężarem których niejeden prawdziwy intelekt az się ugina.