Mam już tego dosyć!

Widziałem protest rolników w Niemczech. Widziałem setki traktorów w Berlinie – w samym centrum, niemalże świętym i symbolicznym dla Niemców miejscu – przy Bramie Brandenburskiej, Brandenburger Tor, tam, gdzie kończy się słynna aleja Unter den Linden.

Widziałem również dziesiątki, może również setki traktorów w Brukseli. Dosłownie przy wejściu do głównej siedziby Unii Europejskiej.
Palili tam opony, a unijnych urzędasów polewali gnojówką. Bojówki antyterrorystyczne policji jakoś nikogo nie odstraszały.

A dzisiaj widziałem również dziesiątki traktorów – traktorów polskich rolników – w ładne rządki ustawione na jakiejś podwarszawskiej łące. Chcieli zdeterminowani (widać nie za mocno) nasi rolnicy wjechać do Warszawy, by tam zademonstrować swój sprzeciw, ale nie pojechali, bo pan Trzaskowski i pan Kierwiński im nie pozwolili.
Ciekaw jestem, czy te wszystkie zgromadzone traktory zdesperowanych rolników, którym właśnie dzięki Unii Europejskiej i ich cyngli – rządu 13 Grudnia, świat się wali, to wyłącznie z terenów podwarszawskich, czy może niektórzy powoli na tych traktorach jechali nawet 400 kilometrów. I po co? By sobie pogadać z kolegami na jakimś ugorze?
Staram się polskich rolników rozumieć i ich usprawiedliwiam mimo dziwnej wstrzemięźliwości. Bo oni, w odróżnieniu od rolników niemieckich, holenderskich, czy nawet hiszpańskich nadal wspinają się po drabinie społecznej. A to ich bardzo dużo kosztuje. Wczoraj mieli 10 hektarów, dzisiaj mają 100. A te stojące na dzikim parkingu traktory tak naprawdę nie są w pełni ich. To sprzęt kupiony na kredyt, czy wzięty na leasing. To wszystko na wsi i w małych miastach to nie prawdziwe bogactwo, to pozory bogactwa.
I rolnicy wiedzą, że ich jeden fałszywy krok i spadną z drabiny – znowu staną się nędzarzami.
Tak więc strach przed perspektywą likwidacji europejskiego rolnictwa, jak to sobie wymyślili Timmermansy z Brukseli, jeszcze nie nabrał mocy. Ciągle przeważa staropolskie – jakoś to będzie.

Nie – tym razem już "jakoś to NIE będzie". Władająca Europą, jak i służalcy ich, obecnie u władzy w Polsce, to fanatycy i durnie. Klasyczne barbarzyńskie prymitywy, co w obronie kretyńskich ideologii, pójdą "choćby po trupach".

Żeby było jasne – ja nie poniżam Polaków. Nie poniżam rolników i pozostałych protestantów. Oni robią co mogą w obecnej sytuacji. A nieustanna, codzienna manipulacja medialna nie pozwala im poczuć tragizmu sytuacji, jeżeli wszyscy nie zaczniemy przeciwdziałać. Zaczniemy walczyć.

Tadeusz Kościuszko – to bohater narodowy Rzeczpospolitej – ale nie tylko – również Stanów Zjednoczonych. Pomnik generała stoi w zaszczytnym miejscu w Waszyngtonie – w połowie drogi między Białym Domem i Senatem.
Swoją historyczną Insurekcję, powód do narodowej dumy, oparł na walczących chłopach. Biedacy nie mieli w co się ubrać i czym walczyć z carskimi potworami. Symbolem stały się ich kosy postawione na sztorc, jako ich jedyna broń. Byli nie tylko waleczni – byli bohaterscy.

Dziś chyba widać, że awansowanie, poczucie złudnego bogactwa, potrafi ludziom odebrać odwagę, bitność, waleczność i stanowczość.
Bo może piękne traktory się porysują i żona będzie marudzić?

Grupa ludzi – Polaków patriotów – takich, co chcą krzyczeć, chcą wołać do narodu: - "Co wy robicie?! Chcecie sobie znowu założyć kajdany, a może nawet pętlę na szyję?!" jest w obszarze opinii publicznej bardzo skromna. Widać wprawdzie, że ona rośnie, że trzeźwe i ważne umysły zaczynają być słuchane i zauważane.
Lecz czy ten wzrost zrozumienia, świadomości powrotu do epoki feudalnej, powrotu do nędzy, a nawet głodu, będą rosły szybciej, niż destrukcja i zbrodnie Brukseli- Berlina i ich agentów – Tuska, Bodnara, Sienkiewicza i całej bandy krwawych idiotów.?

Poważni intelektualiści, którzy już zdobyli i ugruntowali swój autorytet i zaufanie patriotycznych obywateli, jak profesorowie Nowak, czy Zybertowicz, jak redaktorzy Ziemkiewicz i Gadowski, a także pan europoseł Jacek Saryusz-Wolski, dostają wreszcie wsparcie od młodszych – równie mądrych i równie rozumiejących, czym jest i być powinno bycie Polakiem, wiernym ojczyźnie i kochających ją.
I nie są to tylko ludzie ze strony Prawa i Sprawiedliwości. To są samodzielnie myślący patriotyczni obywatele o takich zdolnościach, że łatwo znajdują posłuch i potrafią kształtować opinie publiczną, bez manipulacji, bez kłamstw i propagandy.

Pani poseł Ewa Zajączkowska-Hernik, rzecznik Klubu Parlamentarnego Konfederacji jest posłanką, którą koniecznie trzeba słuchać. Proszę wysłuchać choćby tego – EWA ZAJĄCZKOWSKA-HERNIK ZAORAŁA TUSKA I UNIĘ EUROPEJSKĄ, [1]

Koniecznie trzeba obserwować pana doktora, naukowca – ekonomistę z Instytutu Studiów Podatkowych, Artura Bartoszewicza. Całkiem możliwe, choć nieoficjalna jest informacja, że może pan doktor zdecyduje się na kandydowanie w przyszłych wyborach parlamentarnych. Brak mu niestety silnego zaplecza, a ja byłbym przeszczęśliwy, gdyby taki człowiek został prezydentem.
Z całego cyklu jego wystąpień, proszę posłuchać tego:
CZY POLSKA JEST WOLNYM KRAJEM? – kto realnie za nas decyduje? [10 pytań do dr. Artura Bartoszewicza]
[2]

Także młody Maciej Podstawka, który na kanale #Bądź Na Bieżąco przekazuje dwa razy dziennie najnowsze wiadomości ze swoim krótkim komentarzem, który bardzo się starał, żeby nie łączono go z tymi z lewa, czy tymi z prawa, w końcu nie wytrzymał. Posłuchajcie: Przepraszam, Nie Mogłem Dłużej Milczeć. [3]

To nie tylko ta trojka wykazuje się mądrością i patriotyzmem. Zapewniam, że jest znacznie więcej młodych przedstawicieli nowego pokolenia, którzy idą w ślad za światem starych, konserwatywnych repów. Tych dziadków, którzy nie wyobrażają sobie świata, bez swojego przytulnego kąta w naszym wolnym i przepięknym kraju.

Ta lektura podana powyżej uspokoiła moje wzburzone nerwy po kilkugodzinnej obserwacji warszawskiego protestu rolników i wspomagających ich rodaków. Niestety, było dokładnie tak, jak się spodziewałem. Takie przekonanie spowodowane było, gdy wziąłem pod uwagę, kto w tym ogólnopolskim strajku będzie reprezentował przeciwników: Tusk, Kierwiński, Sienkiewicz, Bodnar. Szuje, prowokatorzy i tchórze chowający się za plecami młodych policjantów. Takich właśnie zakodowałem sobie już kilkanaście lat temu.

Nie poniżam Polaków! Nie poniżam polskich rolników. To dobrzy ludzie, nieco bezradni, bez silnego przywódcy i nieco zagubieni.

Na moje rozumowanie i emocje wpływają osobiste przeżycia z roku 1968, z roku 1970, gdzie doświadczyłem, że zdesperowany naród, może walczyć i nie ulegać milicji, ZOMO, wojsku z ich całym uzbrojeniem. Obraz grupy mężczyzn, z moim udziałem, przewracających kilkudziesięcio-tonowy transporter opancerzony SKOT, przy Dworcu Głównym w Gdańsku, towarzyszy mi w takich dniach, jak 6 marca 2024 i przypomina mi, do czego jest zdolny zdesperowany naród.

Czy teraz również będą musiały dziać się takie rzeczy? Policja wczoraj prowokacyjnie atakując spokojnych protestantów była również uzbrojona w nowoczesną broń gładkolufową. Po co to mieli?

[1] https://youtu.be/LU6poZVbN9Q?si=R5wj4ScJCeG8fVd3
[2] https://youtu.be/bcuK07RaMPI?si=-WPMLRYqEFDg9qTe
[3] https://youtu.be/zNEhsJHM5uQ?si=nvbRuUjgFvj5N_Me
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

07-03-2024 [14:12] - smieciu | Link:

Napisać pełen oburzenia komentarz jest łatwo. A wyjść na ulice robić zadymę?
Czemu autor ma pretensje do rolników że nie chcą się brać za to na co i autor ochoty także nie ma.
Nikt nie ma. Jest tak jak zawsze było w historii. Nie dzieje się więc nic nadzwyczajnego. Tylko w wyobraźni krążą demony. Przykładowo:
Lecz czy ten wzrost zrozumienia, świadomości powrotu do epoki feudalnej, powrotu do nędzy, a nawet głodu, będą rosły szybciej, niż destrukcja i zbrodnie Brukseli- Berlina i ich agentów – Tuska, Bodnara, Sienkiewicza i całej bandy krwawych idiotów.?
Skoro tak jest czemu autor nie wyjdzie na ulice, nie przyłączy się do rolników itp. Czemu nikt nic nie robi (poza rolnikami ofiarami)?
Może dlatego że to bajki? Wprowadzał tą destrukcję i zbrodnie Brukseli i Berlina Morawiecki i jakoś ludzie żyli i nadmiernie nie narzekali. Dlaczego nagle mają zmienić zdanie? Może jakieś fakty, konkrety? Dlaczego nagle ludzie mieliby organizować rewolucję mimo autorowi się nie chce ani powodów szczególnych przedstawić nie potrafi?

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-03-2024 [16:24] - jazgdyni | Link:

Panie  śmieciu

Ja mieszkam 370 km od Warszawy, nie jestem rolnikiem, a i swoje lata mam. Jednak zapewniam, że gdybym był w promieniu 100 km od stolicy to brałbym udział w demonstracji. Na dodatek nad wyraz aktywny jak na swój wiek. Swoje burzliwe demonstracje od 18-tego roku zaliczyłem. Ostatnia to był ACTA. Nie podobało mi się tam, bo wyrażanie sprzeciwu przez skakanie w miejscu, to raczej żenujące..
Protest naszych rolników jest spontaniczny. Nie wyłonił się przywódca taki, którego będą szanować i słuchać.

Ale poważnie - chyba pan nie pojmuje w pełni tego momentu w historii i tego wszystkiego - bardzo niedobrego - co się wyrabia i co już wkrótce ma z nami - zwykłym motłochem, któremu bezkarnie i bez powodu można gazem pstrykać po oczach - zrobić.
Chyba, jak pan to kuż w pełni ogarnie, to może być już za późno.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-03-2024 [14:14] - wielkopolskizdzichu | Link:

" Nie poniżam rolników i pozostałych protestantów. "
Protestujący to zazwyczaj nie protestanci!!!
Protestanci nie mają nic wspólnego z protestacją, natomiast z protestancją jak najbardziej.

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-03-2024 [17:15] - Tezeusz | Link:

@wielkopolski cham się odezwał :
https://naszeblogi.pl/64811-ki...

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-03-2024 [00:02] - jazgdyni | Link:

@Zdzicho

Czy swoją gorycz, nawet wściekłość, spowodowaną wręcz zwierzęcą nienawiścią do Kaczora i jego zakonu, tak mocno w sobie kultywujesz, wprost hodujesz, że już nie potrafisz/nie chcesz myśleć w miarę obiektywnie i rozsądnie? Czy przez to lepiej ci się żyje? Czy jesteś bardziej szczęśliwy?

Warto się czasem zastanowić, o co chodzi w tym życiu.

Obrazek użytkownika sake3

07-03-2024 [15:54] - sake3 | Link:

Proszę się oszczędzać w oburzeniu ,bo to chyba jeszcze nie wszystko co ma nam do zaoferowania UE.Czyżby był pan członkiem partii ,,Mam dość'' Marianny Schreiber?

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-03-2024 [16:28] - jazgdyni | Link:

Słyszałem różne rzeczy o ekscentrycznej pani Schreiber. Ale jej nie kojarzę. Niestety.

Droga Sake, jeżeli mnie poznałaś i rozumiesz, to zgodzisz się, że ja wysoko cenię skuteczność w działaniu. Czy biedni rolnicy coś tym - przecież wielkim i wspaniałym protestem osiągnęli? Ja nic nie widzę.

Obrazek użytkownika sake3

07-03-2024 [17:13] - sake3 | Link:

Oczywiście że nic nie osiągneli .Jednak to nie znaczy że lepiej aby nie protestowali.Dziś wiemy,że to był odruch rozpaczy a jak na ironię dziś w PE przegłosowano pełną liberalizację handlu z Ukrainą.Reżim Tuska musiał o tym wiedzieć i ma pełną satysfaksję,że połozyli polskie rolnictwo całkowicie a nie tylko na wczorajszym proteście.Za tym głosowali nasi europosłowi z EPL jak Hubner i Belka.Sądzę,że łapówki dla skorumpowanych europosłów dawanych przez włąścicieli olbrzymich luksemburskich ,cypryjskich,niemieckich,holenderskich gospodarstw rolnych na Ukrainie.poskutkowały takim działaniom.Przypuszczam,że po wyeliminowaniu polskich rolników te firmy zechcą wejść i na polską ziemię .To wszystko pokrywa się z akcją sprzed laty kiedy Geremek z Łabudą objeżdżali wesołym autobusem polskie wsie przekonując że po doprowadzeniu populacji Polaków do 15 milionów wsie opustoszeją i sprawa rolnictwa sama się rozwiąże.To co się odbywa teraz to własnie ów wcześniej opracowany plan.Aborcja ma pomóc osiągnąć tę depopulację.Nie wiem czy tu jakieś zaangażowanie może pomóc.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-03-2024 [01:51] - jazgdyni | Link:

@sake3

Witaj

Tu się zgadzamy kompletnie - nic nie osiągneli, lecz dobrze, że protestowali. Pełna zgoda. Dzisiaj, gdy już emocje upadają i nie zaburzają logiki i dedukowania, dochodzę do wniosku, że naszym wspaniałym, cudownie "rosnącym" chłopom (w sensie społecznym, a nie zawodowym) brak mądrego i charyzmatycznego przywódcy. Może jakiś nowy Witos byłby potrzebny, lub - sam się sobie dziwię - nawet nowy Lepper. Inaczej będą się miotać i cierpieć.
Tak, czy inaczej - środowe wydarzenia zapewnę budzą umysły i pokazują niedowiarkom oraz zmanipulowanym, co ich niedlugo też czeka, jeżeli nie przeciwstawią się bandzie Ryżego.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-03-2024 [17:28] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz
// Czy biedni rolnicy coś tym - przecież wielkim i wspaniałym protestem osiągnęli? Ja nic nie widzę //
No szkoda. Rolnicy obnażyli doszczętnie Tuska, rzecz bezcenna na dzisiaj. Migawki z protestu rolników, to niczym migawki ze stanu wojennego - i taka sama narracja łże kundli jak z Trybuny Ludu i z czerwonego dziennika TV za komuny. 
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

07-03-2024 [18:08] - Alina@Warszawa | Link:

[17:28] - Ula Ujejska 
Niestety spece od PR już wyszkolili Kierwińskiego jak ma spacyfikować wszystkie doniesienia o prowokatorach. Narracja jest taka:  To oczywiście byli prowokatorzy po stronie rolników!
Zwolennicy Tuska nie dopuszczają do mózgów takiej opcji, że to są typowo tuskowe sposoby walki z przeciwnikami, że to pułkownik-rympał Sienkiewicz kazał kiedyś podpalić budkę (strażnika - pustą) przed ambasadą rosyjską, kiedy przechodził tamtędy Marsz Niepodległości, żeby zrobić z uczestników Marszu antyrosyjskich prowokatorów, którzy chcą zaszkodzić polskiej polityce, faszystów i nazistów, bo taka narracja towarzyszyła temu wydarzeniu i niestety taka pozostała w zakutych łbach wyborców PO. Można zauważyć konsekwentne działania, które mają wbić opinii publicznej do głów, że polscy patrioci, to warchoły, faszyści, antysemici, ruskie onuce, a jedynym sprawiedliwym w naszym grajdole jest Tusk i jego mafia, zdolna do wszystkiego.
Już poprzednie rządy Tuska udowodniły, że jest to mafia zbrodnicza. Dlaczego zwolennicy Tuska tego nie chcą pojąć, to jest ciekawe zjawisko psychiatryczne, niestety w obecnym "demokratycznym" systemie wyborczym śmiertelnie niebezpieczne również dla przeciwników Tuska i całej Polski.

Obrazek użytkownika sake3

07-03-2024 [18:17] - sake3 | Link:

Byłoby dobrze zobaczyć jakiś nowy sondaż poparcia.Jeśli zbrodniczej oeganizacji nazywanej koalicją 13-go grudnia poparcie nie spadnie to tylko świadczy jak najgorzej o umysłowości Polaków..

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

07-03-2024 [18:39] - Siberian Husky Dog | Link:

Pamiętajmy, że to dopiero POczątek reżimowej władzy bandyty Tuska i jego posłusznych współtowarzyszy. Wszystko co najgorsze, dopiero przed nami.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-03-2024 [21:13] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Jeśli zbrodniczej oeganizacji nazywanej koalicją 13-go grudnia poparcie nie spadnie to tylko świadczy jak najgorzej o umysłowości Polaków"
Wprost przeciwnie. Nawet rolnicy złorzeczący na Tuska nie mają ochoty na lansowanie się na ich grzbietach pisowców.

Wyborcy Koalicji 15.10 doskonale wiedzieli co jest ważne. Nie obiecanki cacanki, tylko oderwanie od koryta zakłamanej koterii pod wodzą  Jarosława Żoliborskiego. 
Ani PiS, ani PO mi osobiście i moim krewnym oraz znajomym nie dała tego co wcześniej sam nie wsadziłem do PKB. 

Obrazek użytkownika sake3

07-03-2024 [21:39] - sake3 | Link:

@wielkopolskizdzichu.....Jasne,że wiedzieli co jest ważne i na co głosowali.Na usmiechniętą Polskę Tuska.Tylko z każdym dniem mniej jakoś tego uśmiechu.I fajne widoczne obrazki jak kwicząc wniebogłosy pchają się do koryta jeden przed drugiego.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-03-2024 [23:06] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Tylko z każdym dniem mniej jakoś tego uśmiechu."
Bzdet. Tusk uśmiech to mowa trawa.
Ty sake widzisz świat przez pryzmat pisowskiej propagandy. Wśród głosujących na obecnie rządzącą koalicję nie było liczących na uśmiech.
Przez 8 lat ludzie płacący podatki, ale nie głosujący na PiS dowiadywali się z każdego zakamarka reżymowych przeziorów począwszy od TVP, że są zbędnym elementem w Polsce Pisowskiej.
Ty naprawdę myślisz sake, że wszystko związane jest z ciepłą wodą w kranie?

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-03-2024 [01:57] - jazgdyni | Link:

@Zdzicho

daj wreszcie spokój swoim obsesjom. Dzisiaj PiS to już upadła kobieta (jeżeli wiesz, co to kiedyś oznaczało). Mimo tego nadal jest potrzebny przez pewien okres, żeby ten caly nasz obóz patriotyczny się nie rozsypał i żeby zdążył stworzyć nową prawicę. PiS ciągle ma struktury - centralne i rozproszone; ma forsę, której my nie mamy i ma sporo dobrych kontaktów.
Więc bądźmy pragmatyczni, a nie bezmyslnie wściekli.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-03-2024 [23:15] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "żeby ten caly nasz obóz patriotyczny się nie rozsypał i żeby zdążył stworzyć nową prawicę."
Jaki nasz?
Wyłącznie twój i tobie podobnych, obóz nie patriotów tylko cwaniaków.

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-03-2024 [00:14] - jazgdyni | Link:

Witaj Ulu

Tak - obnażyli Tuska. pokazali narodowi wyraźnie i dobitnie jakim dyktatorem staje się Ryży właśnie. Lecz Ty i ja, a także dobre 10 milionów nas, co w referendum w zeszłym roku wyraźnie zagłosowało, dobrze wiemy i głośno to krzyczymy, kim jest ten lokajski Tusk i co nam grozi od odwiecznych wrogów RP.

Tak - to duży plus dla protestujących rolników. Lecz czy oni właśnie w tym celu protestowali? A czy my od ich protestów nie oczekujemy dużo, dużo więcej? Na przykład powstania Solidarności Bis? Czy nie mają oni być forpocztą naszej kontrrewolucji, która pokona neo-bolszewickich fanatyków i hipokrytów od religii LGBT+ i tych wszystkich Zielonych Ładów i potwora CO2?

Walczymy dalej? Życzmy sobie powodzenia
 

Obrazek użytkownika Hornblower

07-03-2024 [20:51] - Hornblower | Link:

Co do Unii, jej działań, zamiarów i skutków, które przynosi i przyniesie realizacja tych zamierzeń - pełna zgoda. Nie rozumiem tylko jednego. Skąd u pana wiara w to, że partia (tj. PiS) i tworzone przez nią rządy, które w podskokach i bez żadnej próby oporu zgadzają się na największe i najgroźniejsze dla Polski i dla nas pomysły KE, jest jednocześnie jedyną, która tejże KE stawia opór? I z tego powodu ma być naszą nadzieją? Przecież w tej kwestii PO i PiS działają jak bracia bliźniacy. Dla których najważniejsza jest możliwość dorwania się do koryta w postaci publicznych pieniędzy i dojenie ich w każdy możliwy sposób, tak legalny, jak i nielegalny. Co widać od szczebla gmin do szczebla centralnego.

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-03-2024 [02:04] - jazgdyni | Link:

@Hornblower

Może rzeczywiście jestem mało precyzyjny i mam w odpowiedzi pewne nieporozumienie. PIS nie jest naszą jedyną nadzieją. To zwykły pragmatyzm. Nie ma jeszcze na polskiej scenie politycznej nikogo, kto byłby zdolny przeciwstawiać się skutecznie, czy nie Ryżemu. jasne, że PiS również sporo nagrabił. Lecz również zrobił sporo dobrego. Trzeba patrzyć na cały bilans. a nie tylko, co zepsuł, albo spieprzył, lub z drugiej strony tylko wychwalać i się zachwycać.

Widzi pan cokolwiek innego na dzisiaj po stronie patriotyczno - konserwatywnej, co mogło by już PiS zastąpić?

Obrazek użytkownika tricolour

08-03-2024 [10:48] - tricolour | Link:

PiSu nie da się zastąpić do śmierci Kaczyńskiego. Wiem, brutalne, ale tak jest skonstruowana scena polityczna, że coś może być albo z PiSem (i wtedy jest zjedzone) albo przeciw PiS - i wtedy jest wysrane. Nie ma innej możliwości wiec zamiast PiS nic się nie pojawi jak długo żyje konstruktor tego wehikułu.

Obrazek użytkownika angela

07-03-2024 [22:01] - angela | Link:

Szkoda tylko, ze partia  pani Zajączkowskiej Hernik wsparła koalicję 13 grudnia. 
Teraz,  to ich manifestacje i mądre przemowy, również p.Bosaka, są dla mnie po prostu obrzydliwe. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-03-2024 [23:57] - jazgdyni | Link:

@angela

Witam

Proszę się spokojnie zastanowić - czy to, co Pani pisze - "Teraz,  to ich manifestacje i mądre przemowy, również p.Bosaka, są dla mnie po prostu obrzydliwe." to Pani dzisiejsze opinie,  czy trwałe przekonania? Ulegamy emocjom. Koncentrujemy się na chwilowym wzburzeniu - a ten powiedział to, a ta 15/10 tak działała, a kobieta jest zła, bo jej partia wspierała bandę Ryżego. Lecz to są właśnie opinie, które w oparciu o własny stosunek do reguł świata, używamy do oceny zdarzenia. Lecz jest tego za mało, by sobie ugruntować silne przekonanie, jaki dany człowiek właściwie jest. Trzeba zawsze to sobie bardziej przemyśleć. ja zawsze staram się to robić. Dlatego cenię i poważam pana Bosaka, a nie za bardzo podoba się pan Mentzen. By osiągnąć takie przekonanie, wysłuchałem i obejrzałem (dlatego, że mowa ciała, sposób wypowiedzi również wiele mówią o człowieku) sporo materiałów. I to naturalne, że sporo krótkich wypowiedzi 'mogło mnie wściekać'. Cóż, przecież nikt nie jest doskonały, prawda?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-03-2024 [01:16] - jazgdyni | Link:

@Drodzy Internauci

W moim ustawicznym dążeniu do nauczania i szerzenia wiedzy; w stylu który kiedyś "ukradłem" z londyńskiego Society of Dilettanti, - czyli wiedzieć dużo poprzez poszerzanie swoich horyzontów, a nie tylko wgłębiania się w jeden temat i koncentracja na wąskiej, choć precyzyjnej wiedzy, chcę tutaj polecić wysłuchiwanie wystąpień, właściwie wykładów, jednego z grupy naszych wybitnych myślicieli Tomasza Wróblewskiego, obecnie prezesa ważnego (i konserwatywnego!) Think  wszystkich ważniejszychtanku WEI - Warsaw Enterprise Institute, a poprzednio naczelnym chyba wszystkich ważniejszych czasopism.

Na dzisiaj polecam wysłuchanie półgodzinnego wykładu "SKĄD STRACH PRZED ŚWIATEM?"   https://youtu.be/edMuT2UPKi8?si=OWwug8Gl-DfSv4wJ 

Obrazek użytkownika Es

08-03-2024 [09:50] - Es | Link:

Z tymi kilkudziesięcioma tonami Skota to drobna przesada, ale co do zasady zgoda. Zdolności I umiejętności organizacyjne to stała bolączka Polaków. Nie tylko rolników. Ale w ich przypadku rozdrobnienie, brak głośnej współpracy i jedności powoduje ,że są i będą łatwo rozgrywani przez rząd . Jakikolwiek  by on nie był. 
Wszelkie cooperatives - to co jest siłą drobniejszych rolników na zachodzie , dajace poczucie bezpieczeństwa,  gwarancje pomocy i rekompensatę  poniesionych ewentualnie w takich protestach strat oraz pomoc prawną,  w Polsce istnieje tylko w postaci szczątkowej. 
No ale jest nadzieja, ze zmieniajace się na niekorzyść wymagania być może wymuszą zmiany DNA Polaków I skłonią do porzucenia tradycyjnego indywidualizmu i stłumienia zazdrości jako głównego czynnika dokompozycji społeczeństwa obywatelskiego. 
Są jeszcze dwa o najmniej problemy wynikające z braku jedności zarówno samych rolników jak i szerzej: Polaków w ogóle.  Pierwszy to  taki ze te protesty odbywają się  z dużym opóźnieniem zarówno wobec rzeczywistych przyczyn, jak i kalendarzowo. Protesty tej przynajmniej skali powinny były się zacząć ponad rok temu i trwać w czasie gdy kalendarz nie zmusza już do odwrotu i nie sklania do zawierania każdego oferowanego  " kompromisu" . A na to jak widać liczy Tusk.
Drugi natomiast  to znowu : rozdrobnienie protestów.  Protestowali transportowcy - reszta tylko się gapiła. Teraz szerzej protestują rolnicy . Gapią się pozostali . Nie ma jak widać telefonów,  komunikacja w narodzie nie istnieje. Zorganizowanie protestu generalnego wydaje się niemożliwe. Za przeproszeniem: wpierdol jest jeszcze za słaby. 

Obrazek użytkownika spike

08-03-2024 [10:09] - spike | Link:

"Dosłownie przy wejściu do głównej siedziby Unii Europejskiej. Palili tam opony, a unijnych urzędasów polewali gnojówką. "

a dlaczego polscy rolnicy nie idą polewać gnojówką swoich wybrańców do Sejmu Kosiniaka i Kołodziejczaka, obiecywali w kampanii wyborczej, że nie pozwolą na import zboża z Ukrainy, a teraz siedzą sobie na ciepłych posadkach w rządzie i udają głupka.
Swoją drogą, rolnicy sami zdecydowali o swoim losie, przy okazji Polaków, zgadzając się na rządy Tuska, czy są kretynami, że znowu uwierzyli w obietnice tego kłamcę i oszusta Tuska? bo ich liderzy nie ukrywali, że pójdą z Tuskiem demolować Polskę, tym bardziej, że PiS obiecał im ochronę ich interesów, a nawet stołem premiera dla Kosiniaka, jakby nie było wodza partii rolniczej, a on zajmuje się wojskiem !!!
Rolnicy przypominają mi talmudowców, myślą tylko o sobie i pójdą z każdym, nawet z oprawcą, byle ich interes był gwarantowany.

Obrazek użytkownika spike

08-03-2024 [10:12] - spike | Link:

PS. a z tą propozycją na Prezydenta, bym się tak nie spieszył, po kilku zdaniach nie można stwierdzić, że ktoś jest dobry, Prezydent Duda też robił dobre wrażenie, a jednak wiele razy zawiódł.
Moim kandydatem na prezydenta jest prof.Czarnek.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

08-03-2024 [11:23] - Lech Makowiecki | Link:

@Jazgdyni. Januszu Drogi!
Ostatni, którzy gotowi byli walczyć i zabijać wrogów Ojczyzny zostali wymordowani tuż po wojnie. To byli tzw. Żołnierze Wykleci (aktualnie znowu wyklinani przez nową-starą władzę).
Od tego czasu wiele się zmieniło.
Choćby zniesiono karę śmierci... :)
Ale tak na poważnie: 
Wszystkie demonstracje są starannie dokumentowane (zdjęcia, filmy etc.).
I to wszystko będzie wykorzystywane przeciwko najbardziej radykalnym, strajkującym rolnikom.
Przykład dała Kanada, w której blokujący drogi kierowcy TiR-ów zostali namierzeni, przykładnie ukarani i dodatkowo odcięci od własnych pieniędzy (bankomaty przestały im wypłacać gotówkę).
Reasumując - każdy indywidualnie prześladowany przez opresyjną władzę rolnik w końcu i tak zostanie sam ze swymi kłopotami.
Chyba - że działając w zorganizowanej grupie - wywiezie tę władzę na taczkach... Przy wsparciu i pod ochroną np. dzielnych myśliwych...
A na to na razie nie ma odważnych.
Zatem - wg mojej oceny - rolnicy dostaną co najwyżej rekompensaty, potem "przejedzą" własne gospodarstwa...
I może dopiero ich dzieci - nie mając nic do stracenia - pójdą na barykady...
Albo i nie... :(((
Pozdrawiam!
 

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-03-2024 [12:20] - jazgdyni | Link:

@Lech Makowiecki

Witaj Lechu

Jestem chwilowo w podniosłym nastroju, bo właśnie obserwowałem parę żurawi krążącą nad moją siedzibą. Może to symbol? Wiesz - wiosna nasza...
Tak... Podświadomość natychmiast przypomina:
Oj naiwny naiwny naiwny
Jak dziecko we mgle
Jak goliat na pchle
Mól w otchłani wód
Który liczy wciąż na cud

Wychwyciłeś to dokładnie, o co mi w tym felietonie chodzi:
Chyba - że działając w zorganizowanej grupie - wywiezie tę władzę na taczkach... Przy wsparciu i pod ochroną np. dzielnych myśliwych...
A na to na razie nie ma odważnych

Właśnie tak. Niech wreszcie znajdzie się dowódca wojownik. W grudniu pisałem, że obudzą się rycerze śpiący pod Giewontem... Oj naiwny, naiwny...

Serdeczne uściski