Rewolucja wolności

Kiedy na początku rządów Mateusza Morawieckiego zapytałem go, jak nazwałby zmiany, które wprowadza jego ekipa, a wcześniej Beaty Szydło, po namyśle powiedział, że jest to rewolucja godności. Chodziło o to, że znaczna część Polaków z małych miejscowości, bezrobotnych, rodzin wielodzietnych, a także emerytów itd., dostała szanse na wyjście z ekonomicznego dołka. Uruchomienie ich aktywności dało dodatkowy impuls gospodarce. Trzeba przyznać, że ten element programu PiS został najlepiej zrealizowany. Miliony ludzi poprawiły swój byt, mało tego – wróciły do zawodowej aktywności i ku zgorszeniu elit III RP zaczęły korzystać z takich luksusów jak wczasy nad polskim morzem. To było przyczyną ponownego zwycięstwa PiS w 2019 roku i dało jeszcze kapitał na następne lata. Jednak siły liberalno-lewicowe zaczęły przeciwstawiać postulatowi godności równie silny, jeśli nie silniejszy, postulat walki o wolność. Pierwszą iskrą do tego miała być sprawa aborcji, kiedy to kobiety zaczęto straszyć wizją opresyjnego państwa, które wtrąca się w życie intymne człowieka. Dodatkowo tworzono wzorce autorytarnej ingerencji rządu w kulturę, edukację i media. Wiele z kolportowanych w mediach przykładów nie miało nic wspólnego z rzeczywistością, ale pasowało do obrazka.

Strach przed utratą wolności stał się przyczyną nadzwyczajnej mobilizacji, szczególnie młodych ludzi, 15 października ubiegłego roku, i przejęcia władzy przez koalicję 13 grudnia.
Jednak przez ostatnie miesiące nowy rząd przekonał Polaków, a przynajmniej jego sporą część, że to on sam jest ogromnym zagrożeniem dla wolności. Dowody są dostarczane niemal codziennie. Już pierwsza wielka akcja ekipy Donalda Tuska pokazała, że istnieje tu poważny problem. Zaczęli od brutalnego i całkowicie bezprawnego ataku na media publiczne. Może nie zrobiło to złego wrażenia na twardym elektoracie Platformy Obywatelskiej, ale konserwatywna część społeczeństwa poczuła się okradziona ze swoich mediów. Żeby nie było wątpliwości co do zamiarów rządu, wyznaczony do pacyfikacji mediów publicznych podpułkownik Bartłomiej Sienkiewicz rozpoczął chwilę później atak na Telewizję Republika. Nic też dziwnego, że na demonstracjach w obronie wolności słowa, ale także rolników, hasło „Republika, Republika…!” jest jednym z najczęściej powtarzanych.  

Bunt rolników ma oczywiście bezpośredni podtekst ekonomiczny, chodzi o obronę przed likwidacją całej tej sfery gospodarki albo zepchnięciem jej do zupełnie podrzędnej roli. Ale oprócz sfery ekonomicznej jest tu bardzo silna motywacja dotycząca obrony wolności. Lewackie ideologie chcą narzucić mieszkańcom Europy styl życia, w którym ktoś za nas decyduje, co mamy jeść, jak mamy pracować, czym mamy podróżować, a nawet jak mamy się ubierać. Działania UE i uległej jej władzy uderzają w wolny rynek, wolności osobiste, a nawet sferę poglądów. Nic też dziwnego, że mimo mglistych obietnic rządu złagodzenia kursu narasta rewolucja – rewolucja wolności. Ludzie nie chcą, żeby ktoś decydował o ich życiu w imię obsesyjnych ideologii, niemających dla większości nic wspólnego z rzeczywistością. Ta rewolucja za chwilę ogarnie większość sfer społecznych i odwróci od władzy miliony wyborców.

Felieton z najnowszego wydania "Gazety Polskiej" z 6 marca 2024

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Es

06-03-2024 [11:17] - Es | Link:

Redaktor jest solidnie "zabetonowany". Tkwijcie I utwierdzajcie partyjny beton w przekonaniu, że Pis utracił wladze nie poprzez popełnione kardynalne błedy- nie wyciągając z nich żadnych wniosków a osiem kolejnych przegranych wyborów(jak poprzednio) macie jak w banku. 

Obrazek użytkownika Marek Michalski

06-03-2024 [12:35] - Marek Michalski | Link:

"rewolucja godności. Chodziło o to, że znaczna część Polaków z małych miejscowości, bezrobotnych, rodzin wielodzietnych, a także emerytów itd., dostała szanse na wyjście z ekonomicznego dołka. Uruchomienie ich aktywności dało dodatkowy impuls gospodarce"
Jakie są na to dowody?
Jedyne co w tym kontekście miało sens, to poprawa infrastruktury komunikacyjnej. To akurat nie jest zasługą Mateusza Morawieckiego. I takich inwestycji w propagandzie partyjnej nie reklamowano proporcjonalnie do ich rangi.
Pytanie jakie są zasługi rządów RP w czasie sprawowania władzy przez Mateusza Morawieckiego. Wymienię korzyści bezdyskusyjne: drogi, kolej, gazoport, tunel pod Świną, inwestycja CPK.
Podwyżka kosztów życia w wyniku stosowania podatku ETS bije najbardziej właśnie w wymienionych "bezrobotnych, rodzin wielodzietnych, a także emerytów itd.".

Obrazek użytkownika smieciu

06-03-2024 [13:11] - smieciu | Link:

Miałem odnieść się do tego samego.
Pytanie brzmi ile w tym zasługi PiS? Inwestycje komunikacyjne były bardzo silnie wsparte przez UE. Niezależnie jednak od tego czy są drogi czy nie, ważniejsze są inne rzeczy. Czyli przede wszystkim światowa koniunktura gospodarcza nakręcająca popyt a zatem zwiększająca zapotrzebowanie na pracowników.
To właśnie ta koniunktura była autorem gospodarczego sukcesu PiS - bo przecież jakoś nie słychać by ten się chwalił prawnymi rozwiązaniami wspierającymi gospodarkę, pracodawców itp. Przeciwnie, sam J. Kaczyński przyznał że uderzono w małych przedsiębiorców.
Jak ważne są czynniki zewnętrzne widać choćby po Covidzie, wojnie na Ukrainie, które dosłownie w jednej chwili zaburzyły cały system gospodarczy.
Odeszła do przeszłości epoka taniej energii i surowców czyli tanich kosztów produkcji. A zatem taniego produktu dostępnego dla mas a zatem mającego duży zbyt, czyli nakręcającego produkcję, czyli pracę a zatem siłę nabywczą itp. To było samonakręcające się koło gospodarcze. W Polsce i na świecie. Wystarczy spojrzeć na różne wykresy. Te są niemal takie same w Polsce jak w Czechach na przestrzeni ostatnich 20u lat. To nie światłe rządy tych czy innych ale globalna koniunktura decyduje.
Tyle że ta odchodzi do przeszłości.
Różnego typu tarcze przez jakiś czas ukrywały prawdziwy stan rzeczy. Ale przecież ktoś za to musi zapłacić.

Przed wyborami napisałem nawet tekst z pytaniem czy opłaca się PO wygrywać wybory gdyż wszystko wskazuje na to że nadchodzący rząd będzie musieć się zderzyć z wieloma nieprzyjemnymi zjawiskami. Ludzie mogą bardzo szybko obrócić się przeciw niemu.
Taka jest sytuacja.
Przez 8 lat PiS tworzył swoją legendę jak to cały świat jest przeciw niemu. Tylko jakoś tak pieniądze płynęły do Polski szerokim strumieniem. Problemów w sumie żadnych nie było. Przeszkód. Prób wykolejenia rządu PiS.
Podczas kiedy teraz łatwo może się okazać że PO napotka na cały szereg problemów i przeszkód.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

06-03-2024 [18:39] - Marek Michalski | Link:

Budowa dróg ruszyła w sposób zauważalny w czasie rządów min.Polaczka (2005-2007). Potem była aktywizacja w zw.z tzw.EURO2012. Można prześledzić źródła finansowania, chronologię planowania i kilometry oddawanych dróg w kolejnych latach. Faktem jest, że były dotacje UE jednak inwestycje w komunikacje są istotne niezależnie od istnienia tej unii. Nie wiem jak sobie radzili Rzymianie bez dotacji i norm unijnych ale Via Appia i cała reszta sieci imperium powstała, działała i nawet przetrwała 2 tys. lat.
Mnie zainteresował dowód twierdzenia przedstawionego w artykule. Znanego, powtarzanego od kilku lat ale ubolewam, że bez podzielenia się z Polakami jak Mateusz Morawiecki to policzył.

Obrazek użytkownika Jabe

06-03-2024 [13:22] - Jabe | Link:

Wolność słowa deptała po­przednia władza, choćby uznaniowo blokując Najwyższy Czas.

Nie jest natomiast po­gwałceniem wolności prze­jęcie przez rząd mediów rządo­wych z rąk opozycji. Bunt rolników zaś roz­począł się za rządów PiS-u, a obecny kontynuuje jego politykę.

Generalnie rządzi za­przane stron­nictwo wy­tartych kolan, jak rządziło. Reszta jest teatrem dla ciem­niaków.

Obrazek użytkownika spike

06-03-2024 [13:23] - spike | Link:

ledwo dwa komentarze, a już jojczenie, dlaczego się nie cieszycie, PiS już nie rządzi, wielkimi krokami idzie lepsze, więc "radujcie się i weselcie i nie zrzędźcie".
Będzie teraz wszystkim tak dobrze, że dobrze nam.

Polacy wybrali PiS, ale nikt nie przewidział, że lewacka ideologia zbrodni aborcji tak się zmobilizuje, wielu "zwolenników zbrodni aborcji" oddało głosy na poszczególne partie śmierci poczętych, bo każdy obiecywał zbrodnię zalegalizować.

Wybory zostały sfałszowane metodą "na turystę", co jest ewidentnym złamaniem prawa, wszyscy zgłosili zmianę okręgu wyborczego nie z powodu uzasadnionego wyjazdu, a tylko i wyłącznie jechali by oddać głos i wrócić do domu.

Kolej sprawa, SN zatwierdzający ważność wyborów, nie jest uznawany za "legalny" sąd, więc jego wyrok nie powinien mieć mocy prawnej, tak więc obecny nierząd, rządzi nielegalnie, do tego nielegalnie, czyli bezprawnie wprowadza zmiany wbrew Konstytucji.
Cały rząd pod TS i prokuratury.

Zastanawia mnie fakt, że praktycznie nikt nie mówi głośno o oszukanych i nieważnych wyborach.

Obrazek użytkownika Es

06-03-2024 [14:37] - Es | Link:

Od co najmniej 2 lat, a tak naprawdę od 2015 roku zapowiadali mobilizację i każdy dzień przynosił dowody, że ,mimo tarć o jak najlepszą własną pozycję w koalicji, zrobią wszystko w imię wywalenia pisu za burtę. A dla zatwardziałych pisowców to było i jest i tak zaskoczeniem. 

Obrazek użytkownika spike

06-03-2024 [20:05] - spike | Link:

@Es
to nie jest prawda, wielu tzw. pisowców ostrzegało PiS w wielu tekstach przed wygłodniałą POlszewicką watahą, ja gdzie mogłem nawoływałem do uszczelnienia samych wyborów przed "cudami nad urną", tym bardziej, że były na nie twarde dowody naukowe, kilku prof. matematyki tego dowiedli, żadne dowiedzione przed sądem oszustwo nie zostało ukarane unieważnieniem wyborów w danym okręgu, sprawcy i organizatorzy nigdy nie ponieśli kary. Karty do głosowania nie zostały, na ile to możliwe dobrze zabezpieczone przed ich fałszowaniem, czy powielaniem itd.
Prezes Kaczyński legalista, nigdy nie zakładał, że ktokolwiek może posunąć się do bezczelnie bezprawnego łamania prawa, jak obecnie obecnie robi to Tusk, zapomniał podobnie jak Morawiecki, że z szulerami uczciwie się nie wygra, trzeba się przed takimi zabezpieczyć.
Weźmy głośny przykład z aresztowanymi posłami, szczególnie przypadek wtargnięcia służb do Pałacu, to precedens w skali całej historii parlamentarnej Polski, nikt nie poniósł konsekwencji, a nawet ochrona była usprawiedliwiana wykonywaniem rozkazu zwierzchnika niskiego rangą względem Prezydenta, jak minister.
Obecna władza korumpuje cały aparat władzy, obsadzając stanowiska niezgodnie z prawem, czyniąc nominatów "wspólnikami przestępstwa", więc zrobią wszystko, by sprawiedliwość ich nie dopadła, więc będą dalej brnąć w bezprawiu.
mamy Prezydenta, który nic nie może, nawet jako zwierzchnik Sił Zbrojnych.

Cała nadzieja w Polakach, którzy masowo mogą odwołać rząd, paraliżując kraj, jak było za Solidarności, inne drogi nie ma.

Rząd PiS nie był idealny, ale można z nim było się porozumieć, jest pewne, że Tusk by zamknął Turów, Morawiecki się postawił.

Obrazek użytkownika tricolour

06-03-2024 [20:30] - tricolour | Link:

@spike

Weź w końcu stan się mężczyzną, a nie chłopczykiem z piaskownicy: PiS wybory wygrał, jak od dwóch kadencji wygrywał. Jedynym powodem utraty władzy nie są żadne fałszerstwa wyborcze tylko fakt, że WSZYSCY  rzygali na PiS, dosłownie wszyscy od prawa do lewa i obrzygany został sam.

A teraz część najtrudniejsza: dlaczego WSZYSCY rzygali i się zjednoczyli?. Podpowiedzieć może?

Obrazek użytkownika spike

06-03-2024 [20:53] - spike | Link:

@tri
rzygali tacy jak ty, Janda, Szatanowa, Szczur itp., a będziesz dopiero rzygał za pół roku, tylko ty masz to w doopie innych, po was choćby potop.
Ja jestem od dawna przygotowany i zabezpieczony na różne warianty, ale jak widzę ludzi liczących drobne pieniądze, czy kupić jedną a może dwie bułki, to mnie krew zalewa, że są tacy jak ty i twój Tusk, "oby gdzieś poleciał, może wszystko się zmieni".

Obrazek użytkownika tricolour

06-03-2024 [21:23] - tricolour | Link:

@spike

I właśnie dlatego wszyscy na was rzygają ponieważ jedyne, co potraficie - tak jak ty teraz - to wylewać żółć. Szukać, kim był ojciec gdy wam człowiek nie pasuje albo - co najgorsze - powiedzieć prawdę.

Jandę widzisz, Seweryna też - bo wam powiedział to, co myślą ci, którzy na was rzygają .

I weź mnie nie rozśmieszaj, jak to się roztkliwiasz nad biedakami. Nie zapłacz się na śmierć, tylko kup im drugą bułkę - proste. 

Obrazek użytkownika sake3

06-03-2024 [21:55] - sake3 | Link:

@spike.....Jakie to szczęście ,że są jeszcze ludzie co to pouczą,podpowiedzą,pochylą się nad problemem prawdziwych Polaków i dodatkowo są ekspertami od rzygania.Frapujące te wioski i refleksje pańskiego miłego rozmówcy.Chyba niedługo wejdzie na wyżyny swego intelektu i będzie rozpatrywał tematy moczu czy wypróżniania.Jak widać to go ekscytuje i trzyma przy życiu.

Obrazek użytkownika tricolour

06-03-2024 [22:24] - tricolour | Link:

@sake

Wypowiadasz się jako ekspertka od bezczelnych wypierdków i eurognid?

Obrazek użytkownika Hornblower

06-03-2024 [21:20] - Hornblower | Link:

Panie redaktorze, co zrobił przez 8 lat PiS by powstrzymać szalone działania UE? Bo ja znam ze strony PiS tylko i wyłącznie przykłady posłusznej zgody nawet na najgłupsze pomysły KE. Jeśli zna pan jakiś przykład odwrotny, to bardzo proszę o jego przedstawienie. Bez podania choćby jednego przykładu, ta cała argumentacja to tylko pustosłowie, mające na celu zafałszowanie rzeczywistości. Rzeczywistości, w której PO i PiS działają tak samo.