Tusk zajął się wypychaniem USA z Europy

 Takie jest oczekiwanie Niemiec, więc Tusk zajął się wypychaniem USA z Europy

1. Donald Tusk mając tyle bieżących poważnych problemów na głowie, choćby coraz bardziej intensywny strajk rolników w całym kraju, nagle zainteresował się przebiegiem kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych. Otóż Trump na jednym z wieców wyborczych, mówił o konieczności wywiązywania się przez wszystkie kraje NATO z przeznaczenia na obronę narodową przynajmniej 2% PKB i stwierdził, że kraje które tego nie robią od lat, nie powinny liczyć na pomoc militarną USA. Dodał także, że jeżeli te kraje, nie zdecydują się zwiększyć swoich wydatków na zbrojenia do wspomnianych co najmniej 2%, to on jako prezydent USA zachęcałby Rosję, żeby zrobili z takim krajami, co chcą.
 
2. To nic nowego, takie wypowiedzi Trumpa są znane z okresu jego prezydentury, przecież to wtedy przed jednym ze szczytów NATO, mówił wprost do ówczesnej kanclerz Niemiec Angeli Merkel, wy karmicie tego potwora Rosję miliardami euro kupując u nich ropę i gaz i jednocześnie chcecie, żeby USA was broniły przed ewentualną rosyjską agresją, bo przeznaczacie na obronę narodową niewiele ponad 1% swojego PKB. Trump zapowiedział Niemcom „koniec jazdy na gapę” jeżeli chodzi o zapewnienie im bezpieczeństwa i wtedy zapanowało powszechne oburzenie, jak tak wprost można mówić przywódcom tego kraju, że „futrują” Rosję i jednocześnie korzystają z bezpieczeństwa za amerykańskie pieniądze.    Oburzona była nie tylko Angela Merkel ale i Donald Tusk, czemu dał wyraz przykładając dwa palce do pleców Trumpa, naśladujące strzał w plecy, czym wywołał wręcz przerażenie kanclerz Niemiec (zdjęcie przedstawiające tę sytuację Tusk umieścił z pewnym opóźnieniem w internecie).
 
3. Teraz Tusk zabrał się za analizę wypowiedzi Trumpa i umieścił wpis na portalu X, a jakże jak to ma w zwyczaju, w tej najistotniejszej części nieprawdziwy, bowiem przywołał słowa Trumpa w takiej wersji „Będę zachęcał Rosję do atakowania państw NATO”. W tym wpisie nie ma oczywiście nic o tym ,ze Trump domaga się aby wszystkie kraje NATO, przeznaczały na obronę przynajmniej 2% swojego PKB, bo tak się przecież umówiły i  te państwa, które tego nie robią szkodzą Paktowi Północnoatlantyckiemu. Już podczas swojego wczorajszego wystąpienia w Mrągowie, Tusk rozwinął ten wątek, nie ma co liczyć na pomoc USA, w związku z tym Unia Europejska, musi sama zacząć finansować zbrojenia, z własnego budżetu. Tyle tylko, że skoro najbardziej zamożne kraje UE, nie przeznaczają z własnych budżetów 2% PKB na zbrojenia, to domaganie się aby więcej wpłacały do budżetu UE, a ta będzie finansowała zbrojenie, jest czystą fantazją.
 
4. Ale ta akcja Tuska i atakowanie Trumpa, który z dużym prawdopodobieństwem wygra listopadowe wybory w USA, wpisuje się w niemieckie dążenia do wypychania krok po kroku tego kraju z Europy. Na te dążenia Niemców, a wcześniej także Francuzów, wymyślono w UE termin „autonomia strategiczna” i nie tylko go wymyślono, ale coraz częściej zaczął się on pojawiać w różnych unijnych strategiach.            Teraz znalazł się on w przyjętych przez Parlament Europejski propozycjach zmian Traktatów i o takiej zmianie za jakiś czas będą dyskutować przywódcy krajów członkowskich UE, jak się można domyślać Polska rządzona przez Donalda Tuska, będzie za przyjęciem takiego zapisu.
 
5. A Tusk gdyby naprawdę chciał dbać o polskie interesy, powinien skoncentrować działania swojego rządu na sprawnym i racjonalnym wydatkowaniu 158 mld zł zaplanowanymi do wydatkowania w 2024 roku, jeszcze przez rząd premiera Morawieckiego.         Ponieważ 40 mld zł z tej sumy zostało zaplanowane w ramach Funduszu Modernizacji Sił Zbrojnych, konieczne jest już teraz przygotowanie koncepcji pozyskania tych środków z rynku i szybkiego zawierania kolejnych umów zakupowych w kraju i zagranicą. Atakowanie Trumpa i Republikanów w sytuacji kiedy z dużym prawdopodobieństwem wygrają nadchodzące wybory USA jest w tej sytuacji skrajne nieodpowiedzialne i ponad wszelką wątpliwość szkodzi polskim interesom, szczególnie w sytuacji rosyjskiego coraz bardziej realnego zagrożenia.  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kaczysta

12-02-2024 [08:24] - Kaczysta | Link:

Trump powiedzial prawdę na temat Niemiec a najbardziej urażony poczul się Tusk.
Przypadek?

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

12-02-2024 [09:11] - Siberian Husky Dog | Link:

Jebaćpisy oburzone do imentu na Donalda Trumpa, że ten nie chce bronić szkopów za darmo. Proponuję im tłumnie wyp.....lać za zachodnią granicę i zaciągać się do Bundeswehry, a nie kazać amerykanom bronić za darmo potomków "krzewicieli pokoju"

Obrazek użytkownika smieciu

12-02-2024 [12:44] - smieciu | Link:

Pan Kuźmiuk potrafi chyba jak nikt traktować swojego czytelnika jak głupka. Zapewne jednak po prostu wie, kim jest taki czytelnik. Więc..

„(Tusk) umieścił wpis na portalu X, a jakże jak to ma w zwyczaju, w tej najistotniejszej części nieprawdziwy, bowiem przywołał słowa Trumpa w takiej wersji „Będę zachęcał Rosję do atakowania państw NATO”
Czyli Tusk przeinacza. Albo za pomysłem wyrażonym ostatnio przez chatara Leona jest głupem i nie zna kontekstu.
Tylko że za chwilę mamy:
„Tusk rozwinął ten wątek, nie ma co liczyć na pomoc USA, w związku z tym Unia Europejska, musi sama zacząć finansować zbrojenia, z własnego budżetu.”
Czyli powtórzył za Trumpem o co chodzi. Czyli że UE musi zacząć sama przyłożyć się do roboty wojskowej. Bo USA mogą mieć inne, swoje problemy.

Więc... Wygląda na to że Tusk jednak doskonale zna kontekst wypowiedzi. I co, najlepsze, pisząc do Dudy zrobił dokładnie taką samą prowokację jak Trump.
I tak jak na prowokację Trumpa nabrało się stado ofiar. Tak samo na Tuskową.
Więc pan Kuźmiuk kontynuuje:
ta akcja Tuska i atakowanie Trumpa, który z dużym prawdopodobieństwem wygra listopadowe wybory w USA, wpisuje się w niemieckie dążenia do wypychania krok po kroku tego kraju z Europy
Uznając najwyraźniej że wzięcie słów Trumpa poważnie - że Europa musi zacząć liczyć na siebie. Jest wypychaniem USA i co jeszcze lepsze atakowaniem Trumpa.

Obrazek użytkownika Kaczysta

12-02-2024 [14:03] - Kaczysta | Link:

Donald Tusk: - Wprowadzimy kredyt 0% na pierwsze mieszkanie!
Lemingi:
- Genialny pomysł! Brawo Donald!

Donald Tusk: - Jednak nie wprowadzimy kredytu 0% na pierwsze mieszkanie!
Lemingi:
- Jeszcze lepiej! Brawo Donald

Obrazek użytkownika tricolour

12-02-2024 [14:09] - tricolour | Link:

Brawo, brawo - pierwsze, by wy***** ***. Drugie, by nie wzrosły ceny za mieszkania.

Pragmatyzm, skuteczność.