Tuskowa inflacja w 2024 r. na poziomie min. 100% murowana !

Tuskowa- inflacja w 2024- to będzie ta wypróbowana skokowa a’la Balcerowicz:, na minimalnym poziomie 100% na  rok!
 
Owa inflacja skokowa al’a Balcerowicz rzędu co najmniej 100 % tylko przeciągu bieżącego 2024 r  jest jednym z głównych środków do wyznaczonych przez Berlin celów dla reżimu ryżego gauleitera. Ruszy kusem wiosną zaraz po przejęciu NBP, ale szczególnie  poleci galopem natychmiast po czerwcowych wyborach do Eurostagu . Inflacja będzie wynikała z celowych zarządzeń natychmiastowych co najmniej półtorakrotnych podwyżek paliw, cen energii, stóp procentowych, lawinowego wzrostu zarówno niekontrolowanych wydatków państwa , powiększającej się stale dziury budżetowej i powrotu znów bezkarnych unijnych mafii vat-owskich.
Dlaczego będą to celowe środki rozkręcenia hiperinflacji ?
Celem tych działań proinflacyjnych , są określone cele polityczne na rzecz Niemców .
Po pierwsze, defraudacja zasobów państwa oraz  oszczędności posiadanych przez Polaków na ich prywatnych kontach –po pierwsze.
Po drugie, przekonanie galopującą inflacją ogółu dotychczasowych zwolenników polskiego złotego do przejścia na niemiecką walutę euro ! I jej wprowadzenie po maksymalnie niekorzystnym dotąd niespotykanym dotąd współczynniku wymiany! Szczególnie  wobec istniejących w 2023 relacji zarobków do cen artykułów i towarów.
Po trzecie: Wspomniany wzrost kosztów produkcji oprócz oczywistego masowego upadku polskich przedsiębiorstw , przełoży się na lawinowy wzrost bezrobocia analogicznego do czasów przed 2015 r. Da to kolejny impuls dalszego etapu wpędzania w nędzę  ogółu etnicznych Polaków.
Po czwarte nastąpi powrót masowej emigracji zarobkowej,
Po piąte : otwarta zostanie droga urzędniczo-komornicze  wywłaszczenia Polaków z ich domostw i gruntów dla przejęcia nieruchomości na rzecz obsługi transportowanych z państw starej Unii   kolorysów.
Po szóste :Po wpakowaniu Polski  w strefę euro , dojcze-naziści obrabują- jak własne -całe zasoby NBP : złota , walut i papierów wartościowych! Które zagrabione trafią bezpowrotnie do rothischildowego Banku  Centralnego UE we Frankfurcie nad Menem.
 
Dodam , że wzrost tej rocznej inflacji inspirowanej działaniami bandy  ryżego rzędu 100 % ,to wariant optymistyczny. Po zastosowaniu „żelaznej miotły” ryżego gauleitera - będzie do raczej bliżej 200 % (jak było 13 grudnia 81)!
 A to w celu metodą zaskoczenia , błyskawicznego wdrożenia procedur zaborczego pakietu niemieckiego „fit for 55”- na rzecz stojącej za tym wszystkim ideologii Lebensraum [1]!
 
p.s.1 Za 10 miesięcy się okaże, kto ws. rokowania poziomu inflacji w Polsce ma lepszy zmysł polityczny: czy każdy wielokadencyjny etatowy poseł czy europoseł z PiS , prezes NBP ,  czy dekonspirujący oczywisty niemiecki  spisek na państwa europejskie - polski uczciwie publikujący społecznie  bloger …
Z każdym rokującym jak (eu) poseł  Czarnecki , Kuźmiuk https://naszeblogi.pl/69244-inflacja-moze-wzrosnac-po-likwidacji-tarcz-ochronnych- czy inny,  który szacuje takową poniżej 20 %
-idę o otwarcie zakład ,że 31 grudnia 2024- poziom inflacji będzie bliżej mojej oceny. Zakład  o to ,kto imiennie podejmie go do końca wiosny 2024 , a  przegra  z dniem 31:12.24!  Wtedy  trwale oficjalnie zrezygnuje z dalszej działalności publicznej! (Blogowanie też działalność publiczna)  A jak ten przegrany nie zakładu dotrzyma, należna będzie każda, nawet nielegalnie wykonana , byle skuteczna kara, aby ów publicznie nigdy więcej Polakom bezczelnie za kasę z podatków, już psedo-patriotycznego kitu, jako wrogi kolaborant więcej nie będzie jak dotąd  wciskał!    
p.s.2 Oczywiście taki zakład straci ważność,  gdy przed zimą obsada obecnego reżimu ryżego gauleitera znajdzie się gdzie należy -czyli gdy czekając na wyrok -za zdradę PL- jego uczestnicy  będą już posadzeni  celi ! Lub ucieknie za Odrę ,lub za Bug  

  [1] Lebensraum (z niem. przestrzeń życiowa) – niemieckie określenie wyrażające przekonanie że Niemcy są przeludnione, że Niemcom brakuje niezbędnej do życia przestrzeni, co jakoby usprawiedliwiać miało terytorialną ekspansję. Doktryna ta zawierała koncepcje rasistowskie, nacjonalistyczne i szowinistyczne.
więcej : https://pl.wikipedia.org/wiki/Lebensraum
 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

09-02-2024 [19:48] - u2 | Link:

niemieckie określenie wyrażające przekonanie że Niemcy są przeludnione

Panie Gienku, obecnie Niemcy boją się o słabą demografię. Że za mało ich. Stąd ta ich samobójcza polityka migracyjna. Przyjęli milion nielegalnych migrantów, ale chętnie przyjmą kolejne miliony i podzielą się swoim "problemem" z innymi krajami Ojropy.

Niedawno przeczytałem  krótki komentarz w periodyku "Do rzeczy" red. Piotra Gabryela, że Peace ukradł Polakom 400 mld w czasie 8 lat Dobrej Zmiany. Skąd takie red. Gabryele się biorą? Oni rzeczywiście otumaniają nas tradycyjnych Polaków, nawet jeśli ja jestem rusińskiego pochodzenia, ale kocham tradycyjną Polskę z piękną polską pamięcią, bo bez pamięci "kochają" tylko antypolskie agenciaki :-)

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

09-02-2024 [20:40] - SilentiumUniversi | Link:

No pewnie, ukradł te pieniądze Polakom (mafii vatowskiej, politykom i celebrytom  byłej opozycji) i rozdał je patologii (obywatelom)

Obrazek użytkownika spike

09-02-2024 [22:00] - spike | Link:

Z tymi imigrantami jest też inny aspekt, Niemcy wymierają, gdzieś czytałem, że w tym tempie, koło 2050 roku liczebność Niemców poważnie spadanie, gdzieś do połowy obecnej populacji, a w UE liczy się "moc" szabel, w  głosowaniach etc.
Problem jest w tym, że może się okazać, że imigranci po "asymilacji" bo tylko tacy mają znaczenie, może być większością i Niemcy będą mieli problem, nie pomijając istotnej sprawy, że ktoś musi na nich pracować, a oni do pracy nie są chętni.

Kiedyś Kaczyński wspomniał o polskiej ludności, stwierdzając, że jakby Niemcy nie wymordowali tylu Polaków, to byśmy byli o wiele większą siłą w UE, mają dużo więcej ludności. Oczywiście POlszewia chciała go "zjeść" za te słowa.

Mówi się, że Ggruppenführer Tusk, może dążyć do odstąpienia roszczeń za niemieckie zbrodnie, grabieże i zniszczenia.

Obrazek użytkownika tricolour

09-02-2024 [20:16] - tricolour | Link:

@kościesza

Przypomnę ci ten zakład na 100% inflację w grudniu. Mam wrażenie, że stchórzysz... ale poczekajmy cierpliwie.

Obrazek użytkownika u2

09-02-2024 [20:22] - u2 | Link:

stchórzysz...

Takiś gieroj?

Obrazek użytkownika smieciu

09-02-2024 [21:09] - smieciu | Link:

@tricolour
Daj mu spokój. Jest taka część PiSowców, którym propaganda tak zryła mózgi że żyją niemal zwierzęcym strachem. Przed niemieckim demonem. I szeregiem innych demonów. Ten strach potrzebuje pokarmu, wiec trzeba bez przerwy coś kreować. Np. Pakt Imigracyjny Wiadomo już że Polska ostatnio powiedziała nie (dlaczego Tusku!) i że nawet wprowadzony w życie wejdzie dopiero w 2026r. Ale histerię już rozpętano. Już w umysły włożono setki tysięcy, których Niemcy mają nam paktem wepchnąć. Już zaraz za chwilę. Czekają z pontonami nad Odrą :)
I tak z każdą rzeczą.
Po prostu Polska ma szczególną misję dziejową. Bo podczas kiedy na świecie dzieją się duże, globalne rzeczy dotykające wszystkich niemal jednako. To Polska nie! Ta ma zostać zajęta przez Niemcy. Tusk demon takie ma zadanie. Wyjątkowe na naszym globie.
Wywoła więc hiperinflację. Mimo że prezesem NBP, który nad tym czuwa, jest Glapiński.
Po to by... byśmy wprowadzili Euro, który to proces wymaga... by mieć uprzednio swoją walutę stabilną :)
Ale przecież, czy logika w świecie propagandy ma znaczenie?
Demon! Niemiecki. Wisi nad Polską.
Wiesz o tym, wiesz wszystko :)

Obrazek użytkownika spike

09-02-2024 [21:44] - spike | Link:

@tri
no to już wiemy, że @śmieciu "wierzchem jedzie" :)))

Obrazek użytkownika tricolour

09-02-2024 [22:40] - tricolour | Link:

@smieciu

To taki specyficzny rodzaj ludzki, może rzeczywiście tak wygląda prawdziwy polak, że im drugiemu gorzej, tym jemu lepiej. Na tym się wszystko opiera, na zazdrości i zawiści - nawet inflacja stuprocentowa jest lepsza od mniejszej, xuj z własnymi dziećmi i wnukami - byle sąsiad zdechł.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

09-02-2024 [20:36] - SilentiumUniversi | Link:

Byłbym zdania, że muszą wywołać hiperinflację w celu odebrania obywatelom 800+ i innych atrakcji. Prawdopodobnie z tej przyczyny Glapiński powiększa zasoby złota - ono podrożeje wraz z inflacją i przynajmniej częściowo zniweluje jej skutki.

Obrazek użytkownika Jabe

09-02-2024 [21:11] - Jabe | Link:

Rozkręcaczami inflacji byli poprzednicy – to wiadomo.

Obrazek użytkownika smieciu

09-02-2024 [21:19] - smieciu | Link:

Częściowo tak. Częściowo jednak był to jednak proces zewnętrzny. Było pięknie. Ale „nastał” Covid i się wywaliło. W Polsce i nie tylko. Ceny poszły do góry globalnie. PiSowcy nie raczą oczywiście zauważyć (bo nie widzą nic co im nie włoży do głowy propaganda) że gdyby nie tarcze antyinflacyjne (skądś się nazwa wzięła przecież) gdyby nie zalew taniochy z Ukrainy to już dawno kwiczeliby dociśnięci wysokimi cenami.
A Tusk to po prostu odziedziczył. I nie jest wykluczone że ceny będą szły do góry. Tyle tylko że będzie to wynikiem tego co się w Polsce i na świecie zaczęło w 2020r. I co może być kontynuowane, znów globalnie i lokalnie.

Obrazek użytkownika spike

09-02-2024 [21:30] - spike | Link:

@smieciu
nie masz litości dla siebie, pisząc kolejne głupoty, jakbyś je pisał pod swoim nazwiskiem, pewnie byś się zastanowił, czy ktoś ciebie palcami nie będzie wytykał, ale jedno trzeba przyznać, do swoich tekstów czy komentarzy masz adekwatny nick :))

Obrazek użytkownika smieciu

09-02-2024 [23:01] - smieciu | Link:

Czy przed snem odmawiasz modlitwę przed portretem Kaczyńskiego? :)
Człowieku, przecież ty nawet nie wiesz gdzie te głupoty bo jakoś zwykle nie udaje ci się wyjść poza próbę dowartościowania siebie polegającą na nazwaniu kogoś głupkiem itp.
Mogę się tylko litować.
Wiem też, między innymi dzięki tobie, że PiS już dogorywa. Nie tam ani wśród wyborców nikogo, kto byłby wstanie zrobić coś z tą kupką iluzji. Stare zaśniedziałe sypiące się szczątki, które spinało koryto, kasa, przekręty.
Zacznie się rozpadać od głowy. Potem gdy zabraknie propagandy posypie się reszta. Którą może przejmie Duda.

Obrazek użytkownika Es

09-02-2024 [23:29] - Es | Link:

Atak na polską gospodarkę owszem nastąpi , ale nic spektakularnego nie wydarzy się przed wyborami prezydenckimi. To o czym Pan pisze byłoby dla ferajna Tuska jak podcinanie gałęzi na której się siedzi. O ile teraz i do czasu tych wyborow Tusk może sobie pozwolić na całą tę chamówę personalna I cyrk którym pozwoli żyć co bardziej naiwnym Polakom,  to w kwestii ataków na gospodarkę i złotówkę nie zrobi nic, co oznaczałoby jakieś mocniejsze tąpnięcia. Gra idzie o jego prezydenturę. Tak. Konsekwentnie od trzech lat już chyba twierdzę, że prawdziwym celem Tuska jest prezydentura, która ma być zwienczeniem jego politycznej kariery.
Ale zarazem również większość konstytucyjna i legalnie wprowadzone euro jako gwarancja  wypełnienia zobowiązań wobec Berlina. 

Obrazek użytkownika smieciu

10-02-2024 [00:15] - smieciu | Link:

Rany, jakiego Berlina? Tego pełnego imigrantów wypierającego Niemców? Arabskiego więc? Czyli nie niemieckiego?

Do wyborów prezydenckich ma być dobrze... a potem mają niby zrobić co? Po co u licha?
Naprawdę chętnie wysłucham konkretów. Czego ci źli Niemcy chcą od Polski? Zlikwidować tanich poddostawców dla niemieckich fabryk czy jak? Skoro tak to czemu zamawiali u nas za PiSu? Sprawiając że ludzie mieli pracę a PiS poparcie?
Naprawdę muszę powtórzyć po raz setny. W tych wszystkich teoriach nie ma żadnego sensu, oparcia w faktach, przykładach. Jest tylko mitologiczne bajanie o tym jak zły Niemiec chce zrobić źle Polsce.
Dlaczego? Bo Niemcy tylko myślą o tym jak Polsce zrobić źle. Całe ich istnienie się na tym opiera. Po to sprowadzili sobie imigrantów, których obdarzyli socjalem. Zamykają sobie elektrownie atomowe, budują idiotyczne wiatraki, niszczą swoje rolnictwo.
Wszytko to by dokopać Polsce.
(naprawdę mam wrażenie że żyję w jakiś świecie niewiarygodnego absurdu, skrzyżowania dziecięcych lęków, dziewiętnastowiecznego myślenia z jakimś politycznym dyskursem z wiejskiej zabawy obficie zakrapianej wódą w klimacie Chłopów Reymonta)

Obrazek użytkownika spike

10-02-2024 [11:30] - spike | Link:

@smieciu
widać, że dla ciebie już nie ma ratunku, tłumaczenie tobie mija się celem.

Obrazek użytkownika u2

10-02-2024 [11:41] - u2 | Link:

@spike

Ten szmaciu ze swoimi kumplami na NB to typowy je*ać PiSowiec.  Dla nich Polacy są przeszkodą w utworzeniu sojuszu Wielkich Niemiec z Wielką Rosją. Na nic nasze dobre rady do Niemców, aby nie kroczyli tą samobójczą drogą, która w przeszłości zakończyła się dwiema wojnami światowymi.

PS. Jak Tusk szusował w Dolomitach, to nie powstrzymał się od niepotrzebnego komentarza  w kierunku USA. Widać USA stoi mu kością w gardle :-)

Obrazek użytkownika Es

10-02-2024 [20:11] - Es | Link:

@smieciu
Smieciu nie wiem czy bardziej to jest twój problem, czy z tobą i twoja germanofilią- czy jakkolwiek to nazwać. 
Po tym co widać, radykalizujesz się w swoich przekonaniach coraz bardziej - jakby na przekór krytyce tego co wypisujesz. Doszedłeś do poziomu wyparcia wszystkich niekorzystnych z twojego punktu faktów. 
 "Tego pełnego imigrantów wypierającego Niemców? Arabskiego więc? Czyli nie niemieckiego" -.. a to imigranci objęli w Berlinie władzę?coś mi umknęło?
 "Czego ci źli Niemcy chcą od Polski? Zlikwidować tanich poddostawców dla niemieckich fabryk czy jak?"- nie przychodzi ci do głowy , że chodzi o to aby tanimi poddostawcami pozostali zamiast tworzyć konkurencję na rynku produktu finalnego?A do tego coraz bardziej zaawansowanego technologicznie?
Sprzeczność interesow Niemiec i Polski jest niezaprzeczalna nawet przy minimalnych aspiracjach Polakow zmierzajacych do rozwoju gospodarczego kraju. Każda inwestycja po polskiej stronie budzi i będzie budziła negatywne i przeciwne jej reakcje Po stronie niemieckiej. Dlatego takie reakcje i aktywne próby przeciwdziałania wywołuje cpk, port przeładunkowy w Świnoujściu,  próby przywrócenia zeglugi na Odrze i wszystko na czym w związku z konkurencyjnością sami mogą stracić. To jest trochę jak tłumaczenie dziecku. 
Poł biedy gdyby  całość odbywala się na warunkach czystej konkurencji: . Niestety tak nie jest. 
Niemcy uzywaja każdej brudnej metody nie dopuszczenia do tej konkurencji powstania. Temu sluzylo ponad 30 lat fundowania szkoleń stypendiów kontraktów " naukowych",  i tysiące wyprodukowanych w ten sposób agentów wpływu, którzy w tej chwili starają się torpedowac każdy pomysł Po stronie polskiej. Temu również służą wszelcy finansowani pod stołem " ekolodzy" I inni pozyteczni...  Trzeba mieć duże pokłady złej woli aby tego nie zauważać