Europa na zakręcie

Chłop potęgą jest i basta! Wszelkie urzędasy chyba zapomniały o tym? Chłop się wyżywi zawsze, nawet podczas największej wojennej zawieruchy. Miasto natomiast, w tym te brukselskie, przypomni sobie o potędze chłopskiej kiedy w sklepie zacznie brakować mięsa i chleba. Nie obsieją na wiosnę, to już latem będzie ciężko. Ale cwane urzędasy myślą że ukraiński import załatwi wszelkie problemy z lokalnym unijnym chłopem i przy okazji, wszelkie lewackie idee w tym temacie będą górą. No to będzie ostra uliczna wojna z blokadami granic włącznie.

Najbliższe miesiące zadecydują także przy urnie o losie obecnej ekipy brukselskiej. Obstawiam ostry skręt w prawo i pogrom unijnego lewactwa. Jest tylko jedno małe "ale" - na czyją korzyść będzie ta zmiana? W którą stronę nie patrzę, to z nielicznymi wyjątkami, wygrają partie prorosyjskie. Pytanie: Czyja ma być Europa? jest dzisiaj bardzo zasadne. Jeśli nie uda się oligarchom spacyfikować idącej "Wiosny Ludów", to być może będziemy mieli rewolucję.

Tak czy siak, Ukraino przegrasz na wszystkich frontach - a najbardziej chyba na tym eksportowym, o wojnie już nie wspomnę. Bo ktokolwiek by w Europie nie wygrał, to spokój zapewni sobie właśnie twoim kosztem i takich krajów jak Polska. Putin już zaciera rączki. W lewo czy w prawo, wszystko idzie po jego myśli. Gdyby nie ta nieobliczalna i niepokorna Polska - bo tu może być wielka niespodzianka nie tylko dla Europy. Ile to już razy broniliśmy Europę przed dżihadem i inną zarazą? Taki już nasz los, jak pisał poeta: 

Jak sięgnąć pamięcią w nasze dzieje stare,
raz ofiara na biednych – raz biedni na ofiarę.
Słowem taka nasza już historiozofia,
że ciągle nas życie przymusza do ofiar.

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

04-02-2024 [06:55] - r102 | Link:

Piekło zamarzło.  AfD idzie do wyborów z hasłem Germanexitu :-)

Obrazek użytkownika Czesław2

04-02-2024 [07:53] - Czesław2 | Link:

Od kogo uciekają? Od siebie? Chyba, że jest tak, jak tu od dawna sugeruję, że unia jest w łapach amerykańskiej żydokomuny. Niemcy też.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-02-2024 [12:28] - Ula Ujejska | Link:

r102
AfD to także skrajnie prorosyjska partia. Jeśli przejmą w Niemczech władzę, to los emigrantów będzie trudny - ujmę to delikatnie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-02-2024 [07:10] - NASZ_HENRY | Link:

Będą śpiewać poezje

W czasie przesilenia Polacy będą śpiewać wiersze Franciszka  jak to już onegdaj bywało. Najładniejsze bo polskie 🌼

 

Obrazek użytkownika Czesław2

04-02-2024 [07:51] - Czesław2 | Link:

Chłop nie zawsze się wyżywi. Przykładem głód na Ukrainie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-02-2024 [12:26] - Ula Ujejska | Link:

Czesław2
Większość ziemi uprawnej na Ukrainie jest w rękach wielkich latyfundystów, a to co jest w ręku indywidualnego chłopa nie ma tam większego znaczenia.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-02-2024 [12:33] - Czesław2 | Link:

Zełeński zaprzeczył. Czyli potwierdził. O to jest właśnie wojna między żydami a putinem.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-02-2024 [12:40] - Ula Ujejska | Link:

Czesław2
Generalnie, ta wojna jest o kontrolę nad Krymem i zasobami w Donbasie - Rosja nie chce podbić całej Ukrainy. Reszta będzie należeć do Niemców. Ja już o tym pisałam lata temu, za co mnie objechał śp. Jerzy Targalski. Ale później przyznał mi rację.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-02-2024 [12:48] - Czesław2 | Link:

Od kiedy to Blackrock, Monsato i Vanguard to niemcy,?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-02-2024 [12:52] - Ula Ujejska | Link:

Czesław2
Ja miałam na myśli niemiecką kontrolę nad tym, czego nie wezmą Rosjanie.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-02-2024 [13:51] - Czesław2 | Link:

To zgoda, niemcy są wykonawcą  jak zawsze.

Obrazek użytkownika sake3

04-02-2024 [10:41] - sake3 | Link:

Europa nie jest na żadnym zakręcie,ona pędzi w przepaść z szybkoscią światła..Wybory do PE nic nie zmienią,bo nad wszystkim wisi ta sama ideologia narzucona z góry.                   

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-02-2024 [12:33] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
No nie wiem czy wybory nic nie zmienią - przykładem Holandia, gdzie ostatnio wygrała opcja kontestująca obecną politykę UE. Wybory do PE mogą to pogłębić. W Niemczech partia AfD wprost idzie do wyborów z hasłem Germanexit. No i te rolne protesty ciągle przybierające na sile - myślę że to się przełoży na wyniki wyborów do PE.

Obrazek użytkownika angela

04-02-2024 [18:58] - angela | Link:

Eee. Żółte kamizelki we Francji jak szalały, I co? ,  I nic.
Oni robią co chcą , widać to po Tusku i jego bezprawiu. 
EuroOsły z zarzutami wracają jakby nic się nie stało I " rządzą " 🤮
Zobaczymy na ile Orbanowi pozwolą,  na ile Putin Orbanowi pozwoli. 
" Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się ".
Polaczyli się z moskwą i pracują, i to bardzo intensywnie w Polsce. 
Co za gnidziarstwo, jak można niszczyć własny kraj dla odwiecznego zaborcy.
Jest pytanie, daczego ta swolocz nie wyjedzie z Polski, do swojego chlebodawcy, ruskiego czy niemca?
Ale jest  odpowiedź, oni by tam nie przedstawiali żadnej wartości , ich zadaniem jest i za to mają profity, że szkodzą tu i teraz Polsce. 
To się mnozy z dziada pradziada, z rodziców na dzieci przekazywana jest zdrada kraju,  na którym żeruje ten rak.

Obrazek użytkownika Darek65

06-02-2024 [09:53] - Darek65 | Link:

Mało kto tym mówi, ale na Ukrainie prowadzona jest rabunkowa gospodarka rolna, która musi skończyć się katastrofą. Po pierwsze, jest dekret, że można wywłaszczyć rolników indywidualnych z ich ziemi. Dlaczego ? Bo na Ukrainie zacznie brakować ziemi rolnej. W tej chwili ogromne koncerny eksploatują ogromne połacie na maksa. Bez odpoczynku, bez odpowiedniego naturalnego nawożenia, bez płodozmianu. To się kończy tym, że ziemia rolna zmienia się w piach. Doświadczają tego też YSA, ale głośno się o tym nie pisze.