Puszczanie bąków w klozecie, czyli śledcza komisja kopertowa

Chcieliście demolki, wróć, demolkracji, no to ją macie. A jej emanację w niestrawnej pigule stanowi tragifarsa zwana sejmową komisją śledczą badającą okoliczności przygotowań do wyborów prezydenckich metodą korespondencyjną. I tyle moich uwag w tej materii. Bo komentowanie serio tak żenującego spektaklu przypominałoby rozważania recenzenta muzycznego na temat puszczania bąków w klozecie. A dając stosowne rzeczy słowo bez eufemizmów i pisząc o butnym chamusiu zaczadzonym namiastką władzy czy o tępej dzidzie z knajackim sznytem, musiałbym znacznie przekroczyć granice publicystycznego grubiaństwa.

Dlatego z ostrożności procesowej wolę poliberować nad refleksem neodziennikarskiej sotni, dyspozycyjnych reżymowych klakierów. Odnoszę bowiem nieodparte wrażenie, że ostatnio dopinguje ich i to dwojako, parafraza przesłania księdza Twardowskiego: spieszmy się kochać ludzi, oni tak szybko odchodzą. Stąd postmagdalenkowa elyta medialna musi wazeliniarsko wyprzedzać poczynania władzy, bo skrzecząca pospolitość szybko obnaża ich marność.

Tak dzieje się na przykład z pseudoprawnymi chopsztosami ministrów Sienkiewicza i Bodnara. Tak ucichło cmokanie na temat sprawczości premiera Tuska przed jego wizytą w Ukrainie, zaraz po wizycie. Tak prysły wszelakie spekulacje o próbach siłowego wtargnięcia kryminalistów, Kamińskiego i Wąsika do sejmu. Obaj posłowie po prostu nie pojawili się na Wiejskiej. Ale wiem z poufnych źródeł, że szykują podkop pod gmach parlamentu. Dlatego stołeczny garnizon policji i tajne służby wciąż działają w trybie alarmowym. Norwid tak antycypował to zamieszanie.

„Ogromne wojska, bitne generały,
Policje tajne, widne i dwupłciowe –
Przeciwko komuż tak się pojednały?
Przeciwko kilku myślom, co nienowe.”

Tyle o bieżącym zbystrzeniu medialnej awangardy chwalącej dzień przed zachodem słońca. A tak w ogóle tuzy i nomen,omen, tuzki frontu propagandowego, spieszą się na zaś smakować pełną gębą frukta demolkracji póki trwa, bo dyrektywa, że trwa mać, niekoniecznie musi się ziścić. Dlatego mantrując nachalnie swe chciejstwo usiłują życzeniowe myślenie prezentować jako pewnik.

Stąd wysyp komisji śledczych, których zadaniem będzie polityczna masakra Prawa i Sprawiedliwości jako przestępczej kliki zasługującej na anihilację z życia publicznego. Stąd niby eksperckie wieszczby klęski patriotycznej prawicy w wyborach samorządowych i europejskich. Stąd wyczekiwanie niczym kania dżdżu na koniec kadencji prezydenta Dudy, by móc wcielać w życie fantasmagorie unijnego lewactwa, wróć, awangardy progresu.

I to, co jeszcze do niedawna wydawało się snem wariata, na przykład swobodny wybór jednej z kilkudziesięciu płci albo osobowości amorficznej, aborcja odłożona do roku po narodzinach, jeśli bachor okaże się wybrakowany, ośrodki leczenia heteroseksualności, feminatywny język, w którym stolica Włoch, wróć, Italii, w oryginale Roma, w nadwiślańskim slangu będzie brzmieć Rzyma, jak niegdyś przez kilka lat obowiązywała nazwa India, okaże się koszmarem na jawie…

A najgorsze jest to, że ten ich wishfol thinking , odpukać, może się ziścić. Żywię wszak nadzieję, że prawica szybko się ogarnie po niefortunnych wyborach. Żałuję jedynie, że wciąż muszę używać czasu przyszłego. I przyznam, że owo ogarnięcie do wiosny będzie bardzo trudne. Natomiast do wyborów prezydenckich pozostaje, wbrew pozorom, sporo czasu. I w tej batalii prawica ma przewagę przynajmniej w jednym aspekcie. Zna rywala, no, obu. Zatem wiedząc z kim przyjdzie rywalizować kandydatowi, lub kandydatce Pis, łatwiej będzie wybrać stosowną indywidualność i stworzyć właściwą taktykę i strategię kampanijną. Do roboty, sztuczna inteligencjo!
 
Sekator
 
PS.

-- Mam już kilka parametrów do komputerowej obróbki - szczebiocze mój komputer i zerka na mnie. - metr osiemdziesiąt wzrostu, szpakowate włosy, 160 Iq…
-- Wystarczy - studzę zapał Eustachego. - nie zamierzam kandydować.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-02-2024 [09:43] - NASZ_HENRY | Link:

 

@Sekatorze ..."metr osiemdziesiąt wzrostu, szpakowate włosy, 160 Iq"… - już jesteś zgubiony.
SI - Sztuczna Inteligencja już wystartowała do wyścigu z tymi blogowymi NI.
@Eustachy, jak można być tak niedyskretnym 😉

Obrazek użytkownika Kaczysta

02-02-2024 [21:52] - Kaczysta | Link:

Czekam, naprawdę czekam na Trumpa. Wiem, że wygra. Chętnie wtedy obejrzę te wykrzywione w bólu ryje Scholzów i Sikorskich. Ten zawiedziony pysk ryżego gada z jego wymierzonym niegdyś w plecy Trumpa pistolecikiem, który będzie mógł sobie przyłożyć do własnego niemieckiego łba.

Obrazek użytkownika sake3

01-02-2024 [10:26] - sake3 | Link:

Ani autor ani Eustachy słowem nie wspomnieli jaki jest cel tych wszystkich tak dzielnie i z taką determinacją pracujących funkcjonariuszy reżimu .Przecie sam wielki Tusk guru koalicji,siewca chaosu a jednocześnie jego zarzadca obiecał suwerenowi igrzyska.Wypuszcza na arenę polskiego Koloseum wprawdzie wyłysiałe i przepite lwy ,tygrysy do zadań specjalnych,a nawet hieny pod wdzięczną nazwą komisja do likwidacji PiS-u. Suweren żądny krwi się cieszy,klaszcze,wiwatuje bo na razie jest chleb więc po co martwić się jutrem.Niech się martwią ci którzy następni w kolejce na arenę. 

Obrazek użytkownika Pers

01-02-2024 [10:58] - Pers | Link:

@sake
//Niech się martwią ci którzy następni w kolejce na arenę. //
Nie mogę się doczekać aż zobaczę tam waszą sektę :)))))

Obrazek użytkownika sake3

01-02-2024 [16:57] - sake3 | Link:

@Pers.......No to pewno pan pobiegnie i wyda niezły pieniądz na miejsce w pierwszym rzędzie tylko po to żeby zobaczyć na arenie zachwycającą sekciarę sake. 

Obrazek użytkownika Pers

01-02-2024 [17:02] - Pers | Link:

@sake
Oczywiście!
Piwo i popcorn obowiązkowe :))))

Obrazek użytkownika Darek65

01-02-2024 [10:58] - Darek65 | Link:

"Stąd wysyp komisji śledczych, których zadaniem" - komisje mają za zadanie gonić króliczka, w żaden sposób go nie łapać.
"Żywię wszak nadzieję, że prawica szybko się ogarnie po niefortunnych wyborach" - po pierwsze musi powstać prawdziwa prawica, po drugie, to obywatele muszą się ogarnąć, bo w nich siła.
"Zatem wiedząc z kim przyjdzie rywalizować kandydatowi, lub kandydatce Pis"
- pytanie zasadnicze. Czy ów kandydat potrafił będzie wznieść się poza stereotypy i dotychczasowe metody, aby być skutecznym ?
 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

01-02-2024 [12:52] - Edeldreda z Ely | Link:

@Chłopaki 

Dla Was:
https://m.youtube.com/watch?v=...
 

Obrazek użytkownika Jabe

01-02-2024 [16:38] - Jabe | Link:

PiS nie jest ani pario­tyczny, ani prawicowy. No a ta ko­misja, choćby i żenująca, zaj­muje się po­ważną sprawą, której meritum Autor był uprzejmy po­minąć.

Obrazek użytkownika Kaczysta

02-02-2024 [21:49] - Kaczysta | Link:

Zaplanowana na przyszły tydzień wizyta Radosława Sikorskiego w USA została przesunięta z uwagi na "pilne obowiązki sekretarza stanu USA Antonego Blinkena i związaną z nimi jego nieobecność w Waszyngtonie" - podało właśnie MSZ. W języku dyplomacji znaczy to po prostu WYPIERDALAJ.