Tymczasem świat się rozwija w kosmicznym tempie

Kiedy nasze media wałkują do mdłości sprawę byłych ministrów PiS, uwięzionych przez nowy reżim Tuska pomimo ułaskawienia przez prezydenta, i ponownie uwięzionych i ułaskawionych, dzieje się mnóstwo ciekawych rzeczy, o których nasze media znowu nie mówią jakby sterowane jedna ręką. 
Dziś media nie mówiły o kilkuset blokadach rolników w całej Polsce. Rolnicy są zagrożeni bankructwem przez unijne ulgi dla "ukraińskich" firm produkujących masowe ilości zboża, które są sprowadzane za pół ceny m.in. do Polski. Tusk nic z tym nie robi - tzn. robi - zakazuje informowania opinii publicznej, więc nie ma tematu.
Nikt nie pyta czy nauczyciele dostaną obiecane podwyżki, ani co z cenami benzyny i planowanymi bardzo dużymi podwyżkami cen prądu i gazu? 

Jest też jeden temat dla mnie zawsze fascynujący to odkrycia, wynalazki i wielkie inwestycje techniczne. Niestety najczęściej dowiaduję się o nich przypadkiem, bo nasza publiczna telewizja nigdy się tym specjalnie nie zajmowała. Pewnie dlatego, że większość dziennikarzy to absolwenci uniwersytetów, techniczne "00", jak np. pan Trzaskowski, którzy nie potrafią wymienić koła w samochodzie, a szybę w drzwiach przyklejają bezbarwną taśmą do papieru (i pewnie się dziwią, że im ucięło stopę) albo zwężają ulicę Świętokrzyską w Warszawie z 5 pasów ruchu do 2.

Jestem pod wrażeniem każdego filmu, który pokazuje jak powstają wielkie mosty, drapacze chmur, czy ostatnio u nas pokazywana trasa S19 w okolicach Lublina. Kiedyś znalazłam cykl filmów o największych pojazdach na świecie, np.  o budowie największego Airbusa przez firmy europejskie, albo największych statków wycieczkowców. Uczucie zachwytu nad ludzkim geniuszem przeplatało się ze świadomością, że to mogłoby się dziać i w Polsce, ale z jakiegoś dziwnego powodu się nie dzieje.
Dziś zobaczyłam film z budowy najdłuższej sztucznej rzeki na świecie. Oczywiście jest to chińska inwestycja i każdy, kto dobrze zna angielski albo chiński może sobie poczytać o szczegółach. 
Jeśli w nowym rządzie ministrem edukacji została pani Nowacka (lewacka), i swoje urzędowanie zaczyna od zakazu zadawania prac domowych, likwidacji religii w szkołach, okrojenia przedmiotów takich jak matematyka i historia, to o jakim rozwoju technicznym w przyszłości ona myśli? Że Polacy potrafią sobie sami pościelić barłóg u niemieckiego bauera i wykonać jego polecenia? 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

25-01-2024 [04:14] - Adam66 | Link:

"Że Polacy potrafią sobie sami pościelić barłóg u niemieckiego bauera i wykonać jego polecenia? 
Taki jest plan i jest on konsekwentnie realizowany przez wszystkie rządy zwane dla niepoznaki "polskimi".... 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-01-2024 [06:44] - NASZ_HENRY | Link:

Inteligentna inaczej minister Nowacka to skrzyżowanie Wandy Wasilewskiej z Heleną Michnik. Poziom nauczania to ostatnia rzecz na której jej zależy. Tylko LGBT się liczy 😉  
 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

25-01-2024 [07:44] - Siberian Husky Dog | Link:

Tusk zjadł na śniadanie pigułkę dzień po.
Smakowała mu bardzo

Obrazek użytkownika Es

25-01-2024 [11:21] - Es | Link:

Świat się rozwija w kosmicznym tempie i ucieka. A Nowacka z Tuskiem po swoich unowoczesnieniach w szkolnictwie, do programu matur wprowadzą  zapewne  egzamin ze zbierania szparagow. 
Ministerstwo nauki odmówiło właśnie kontynuacji finansowania programu opracowania komputera kwantowego na politechnice poznańskiej. Powód?  Zbyt bliskie związki uczelni z Pis. Przypomina to jako żywo historię Jacka  Karpińskiego . 
Proces rozwoju Polski mamy zdaje sie już "zapewniony". Gowin z blogoslawienstwem poprzedniej ekipy zacementowal wszelkie miernoty na akademickich stołkach,  a niedobitkow ktorym coś się jeszcze chce i coś potrafią obecna ekipa wykończy finansowo. 

Obrazek użytkownika sake3

25-01-2024 [13:00] - sake3 | Link:

Problem zablokowania środków na komputer kwantowy pokazuje,że wszystkie inne projekty sporządzone przez ekipę PiS zostaną wrzucone do kosza bez sprawdzenia czy są korzystne czy nie.Jakże ,,światła'' jest odmowna decyzja wiceministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego -,, Politechnika Poznanska jest pieszczochem PiS-u a więc projekt odrzucamy''. Jak więc możemy liczyć na rozwój nauki i dobre miejsca uczelni w rankingach światowych? O tej szokującej decyzji pisałam juz wczoraj,niestety bez żadnego odzewu.Jedynie jeden z komentatorów napisał wzgardliwie ,,pewnikiem to samo co z autami na baterie''.Przypuszczam,że teraz w amoku czystek ekipa Tuska wyrzuci z uczelni wszystkich naukowców podejrzanych chocby o cień sympatii do PiS bez względu na ich zasługi dla nauki i zastąpi miernotami.To już zresztą jest.Czym się parają dzisiejsze uczelnie? Politykowaniem nawet na uczelniach technicznych .To mówi samo za siebie.

Obrazek użytkownika Ptr

25-01-2024 [13:08] - Ptr | Link:

Wiosną moglibyśmy otwierać pierwsze rejsy szybkim promem z Elbląga i jego 10% rozwój gospodarczy. Moglibyśmy już dawno mieć atom. Już dawno mielibyśmy dokończoną sieć dróg. A kto wie czy Via Carpatia już nie jeździlibyśmy w tour do Grecji poznając wszystko po drodze.    

Obrazek użytkownika sake3

25-01-2024 [13:41] - sake3 | Link:

@Ptr.....Mogliśmy mieć atom.Więc dlaczego nie mówi się co jest przyczyną,że go nie mamy?Przecież minister Grad ,,budował'' go tak aktywnie,że do dziś nie ma nawet ustalonej lokalizacji.choć gwarantował otwarcie w 2024 roku. Dziś wiceminister Środowiska i Klimatu blokuje powstanie elektrowni bo to ,,pisowski'' projekt.Ta wypowiedź przeleciała jak meteor przez media i pozostała niezauważona..Ważniejsze jest rozliczanie PiS-u i związane z tym sądy kapturowe w wykonaniu pana Jońskiego.Ci wszyscy co tak przez 8 lat na NB ,,patrzyli na ręce'' rządom Kaczyńskiego i chcieli wieszać teraz na ręce rządu tuskowego jakoś patrzeć nie chcą milcząco zgadzając się na obecne decyzje.Jednak internet jest wielką siłą i takie problemy powinno sę rozpatrywać i o nich dyskutować..

Obrazek użytkownika Ptr

25-01-2024 [14:11] - Ptr | Link:

Trzeba to czytać tak:" blokuje projekt elektrowni , bo to projekt polski". Blokuje CPK /...