Program dla obozu patriotycznego

Mam dziwne przeczucie, że jeżeli obecny rząd będzie dalej robił to, co robi, to jego losy mogą być dosyć szybko przesądzone. Nawet jeżeli dzisiaj koalicja wygląda na zabetonowaną, to za parę miesięcy, szczególnie jeżeli wybory do samorządów i europarlamentu nie pójdą jej najlepiej, z tego betonu mogą zacząć się sypać okruszki. Obóz patriotyczny powinien być gotowy na nową propozycję dla wyborców, która będzie trochę szersza niż tylko tradycyjny elektorat PiS.
Oto kilka filarów, na których ten program, moim zdaniem, powinien stanąć:

Strategiczne bezpieczeństwo – nasze strategiczne bezpieczeństwo musi opierać się na sojuszu bilateralnym z USA i globalnym z NATO. Nawet jeżeli dzisiaj polityka amerykańska wobec Europy Środkowej wydaje się mało rozumna i sprzeczna z ich własnymi interesami – ta sytuacja nie potrwa długo. Najpóźniej za rok, ale myślę, że może nawet wcześniej, będzie ulegała zmianie kosztem dzisiejszego kursu na Berlin. Strategiczne bezpieczeństwo musi uwzględniać pozaunijnych sojuszników USA: Wielką Brytanię, Kanadę, Japonię, Koreę Południową, Izrael oraz Australię. To obszar, z którym musimy też rozbudowywać nasze kontakty gospodarcze i przeciwstawiać się wypychaniu tych państw z rynku europejskiego.

Współpraca w rejonie Trójmorza – dzisiaj przez labilny wobec Moskwy kurs Budapesztu i proniemiecki Ukrainy – znowu się zamraża. Jednak państwa regionu są na nią na dłuższą metę skazane i wcześniej czy później będzie ona polskim atutem w UE.
Przebudowa UE – chyba wszyscy uczestnicy UE są zgodni co do tego, że jej obecny kształt nie rokuje już na przyszłość. Problem w tym, że każdy widzi inne rozwiązanie. W interesie Polski jest otwieranie Unii na współpracę z USA i jej sojusznikami, zmniejszenie możliwości arbitralnych decyzji instytucji unijnych i zmniejszenie jej budżetu zarówno po stronie wydatków, jak i przychodów. Część budżetu Unii może być realizowana przez samych jej członków na zasadzie wspólnych ustaleń.

Uproszczenie i zmniejszenie ciężarów podatkowych – obóz Dobrej Zmiany stracił setki tysięcy wyborców przez przywrócenie podatku obrotowego dla małych firm pod postacią składki zdrowotnej. To spowodowało, że dla części firm (o dużych kosztach) podatki stały się nie tylko niemożliwe do zniesienia, lecz także niesprawiedliwe, bo degresywne. Wszystkie podatki powinny być liczone od dochodu, czyli zysku, poza jakąś minimalną, podstawową dla wszystkich rodzajów działalności, składką zdrowotną i emerytalną. Powinna też być kotwica dla podatków nie pozwalająca na to, żeby na przykład suma obciążeń podatkowych i parapodatkowych przekraczała 50 proc. dochodu. Dotyczy to milionów ludzi balansujących dziś między PiS, Trzecią Drogą a Konfederacją, będących często liderami opinii.

Budowa silnej armii – ta sprawa nie wymaga wyjaśnień, lecz stałego pilnowania.

Budowa nowoczesnego potencjału energetycznego i logistycznego – tu prawica będzie miała wsparcie USA i Korei Południowej oraz oczywiście przeszkody ze strony Niemiec.
Dokończenie reformy sądownictwa, bez względu na naciski zewnętrzne – koncepcję tej reformy trzeba przedstawić teraz, a potem konsekwentnie ją realizować.
Zniesienie podatku na media publiczne i wprowadzenie stałego finansowania niezależnego od decyzji rządu – jakieś media publiczne powinny istnieć  i trzeba ustalić dla nich jasne reguły finansowania.

Wyborców konserwatywnych jest około 50 proc. Wykazują wielką cierpliwość, ale trzeba mieć dla nich ofertę. Pora zacząć ją tworzyć..

Artykuł z najnowszego wydania "Gazety Polskiej" z 24 stycznia 2024

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Chatar Leon

24-01-2024 [20:20] - Chatar Leon | Link:

No toż dlatego mówię,
Kibicować idiotom z koalicji 13 grudnia w ich kretyństwie!!!
Oby nigdy nie zmądrzeli! Niech idą konsekwentnie na swą zagładę!
Na razie idą 
 

Obrazek użytkownika sake3

24-01-2024 [20:54] - sake3 | Link:

Nie tylko idą.Robia wszystko by naród stał się bezkształtną masą bezwolną i bezmyslną.Jaki program dla narodu? To dziś Tusk obwieścił,że w aptekach bez recepty nawet nastolatki bedą mogły nabywać tabletki ,,dzień po''.Premier nie jest lekarzem ,nawet nie zapoznał się z informacjami producenta tabletek EllaOne o dopuszczalności ich ze względu na wiek i ryzyko.Octanuliprystal jest toksyczny i wpływa na zdrowie.Objawy niepożadane to torbiele jajników,zaburzenia zakrzepowo-zatorowe,ryzyko choroby nowotworowej,ciązy pozamacicznej bóle stawowo mięśniowe i miednicowe.Tymczasem bez żadnych konsultacji z lekarzami premier zezwala na sprzedaz bez recepty niczym suplementy diety. Wielki wrzask i oskarżenia podniosły sie z powodu pandemii covida,.Teraz ci sami co krzyczeli milczą.No tak ,bo to dobry ,,usmiechniety rząd i wie co robi.Nikt z powodu utraty zdrowia czy życia przecież go nie oskarży. Tylko społeczeństwo będzie coraz bardziej chore.

Obrazek użytkownika Jabe

24-01-2024 [22:19] - Jabe | Link:

Chanukowcy tak mają.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-01-2024 [20:27] - NASZ_HENRY | Link:

Pani nauczycielka pyta się Jasia:
Jakim językiem najlepiej przemawiać do zdrajców ojczyzny?
Językiem spustowym - psze pani, odpowiada Jasiu 😉  
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-01-2024 [16:30] - NASZ_HENRY | Link:

Pan redaktorze taką gadką to nawet kota ogonem nie odwróci a o kocicy to szkoda nawet gadać.
Trzeba popracować nad poważną ofertą bo troszkę szersza nie wystarczy😉  

Obrazek użytkownika Jabe

24-01-2024 [22:18] - Jabe | Link:

Trójmorza, a co to?

Obrazek użytkownika sake3

24-01-2024 [22:54] - sake3 | Link:

W miejsce ,,obozu patriotycznego'' użyłabym wyrażenia ,,obóz ludzi myślących''..Patriota myśli o Polsce, i pracuje na jej dobro,ale nie wystarczy być patriotą.Dobra zmiana chciała łaczyć jedno i drugie.Teraz widzimy jak niszczone czy porzucane są dobre projekty,inwestycje i budowy.To cofnie Polske na lata.Politechnika Poznańska ma cofnięte fundusze na budowę Centrum Transferu Technologii i Rozwoju tylko dlatego że był to projekt PiS-u szacowany na 220mln zł.Celem było powstanie komputera kwantowego na potrzeby badań prowadzonych przez PolitechnikęMarek Gzik wiceminister Nauk i Szkolnictwa Wyzszego negatywnie zaopiniował projekt jako pisowski a politechnike uznała za pieszczocha PiS-u.To jak nasze uczelnie mogą konkurować z zagranicznymi?.

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [08:42] - Jabe | Link:

Z komputerem kwan­towym pew­nikiem byłoby jak z autami na baterie.

Obrazek użytkownika sake3

25-01-2024 [10:38] - sake3 | Link:

@Jabe......Więc lepiej nic nie robić?To od czego mają być politechniki i inne uczelnie? Od politykowania jak to widzimy teraz? Pisze pan ,,pewnikiem'' czyli raczej się nie zna,Od stania w miejscu świat nie ma szans na rozwój a ten zapewniony może być tylko przez eksperymenty i badania.Zresztą możliwości i korzyści z komputera Kwantowego x pewnością rozważali eksperci i naukowcy.

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [12:30] - Jabe | Link:

Oj, na pisowe projekty wszyscy się już na­patrzyliśmy. Na ekspertów też.

Obrazek użytkownika sake3

25-01-2024 [14:03] - sake3 | Link:

Prosze więc podać przykłady tych projektów ,najlepiej wszystkich żeby mocniej wybrzmiało że są nietrafione.Myśli pan,że każde badania,eksperymenty,wynalazki zawsze się sprawdzają?Że zanim rakiety wyleciały w kosmos nie było nieudanych prób? Zawsze istnieje margines ryzyka,a wielcy wynalazcy umierali w zapomnieniu.Pan kwestionuje wszystko co w Polsce dokonał PiS i to pokazuje,jak mała jest pana wiedza a jak wielka arogancja.Przytoczę jeszcze dwa przykłady -Fabryka Osocza firmowana przez Kwaśniewskiego i Cimoszewicza która nigdy nie ujrzała światła dziennego pomimo wpompowania w nią ogromnych środków. Projekt Balcerowicza  budowy skarbca realizowany  ogromnym nakładem kosztów wbrew opinii ekspertów na terenach zalewowych dziś straszy kupą gruzów.To nie były projekty pisowskie,ale czy pan to krytykuje? Nie.Ale na wyrost potrafi pan krytykować komputer  kwantowy.

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [14:14] - Jabe | Link:

Nie chodziło mi o to, że budowa prze­łomowego kompu­tera może się nie po­wieść. Z pisowymi po­mysłami jest problem taki, że są na pokaz. Takie choćby Trój­morze istnieje tylko w sferze propa­gandy. Wiadomo, jak urzędnikom wy­chodzi prowadzenie działalności gospodarczej, ale to nie prze­szkodziło w forsowaniu budowy państwo­wych mieszkań. Rezultatem jest klapa. Nawet ów epokowy kanał prze­kopali do­nikąd. Propaganda jednak mogła pisać o sukcesie. Po­szło szybciej niż robiony przez „prywaciarzy” przekop sueski.

Co realnie zrobili trwałego?

Obrazek użytkownika sake3

25-01-2024 [14:27] - sake3 | Link:

To co dziś wydaje się niepotrzebne albo na pokaz jutro może okazac się rewelacją.Czy budowa CPK też jest na pokaz? Eksperci sa zdania,że to kluczowe by Polska takie lotnisko posiadała.Pan jest ekspertem? Ja też nie nie,ale wierzę ekspertom bardziej niż Trzaskowskiemu czy Niemcom.Był wielki krzyk o tunel pod Swiną,bo pisowski.Ale dziś ludzie dziękują za jego powstanie i doceniają słuszność decyzji.To nie jest trwałe? Może i nie bo Niemcy niezadowoleni.To tylko takie projekty na które zezwolą Niemcy mamy przygotowywać i realizować?

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [15:03] - Jabe | Link:

No, jak eksperci są zdania, to nie ma sensu się za­stanawiać.

Obrazek użytkownika Pers

24-01-2024 [23:30] - Pers | Link:

// W interesie Polski jest otwieranie Unii na współpracę z USA i jej sojusznikami//
Ależ Unia już bardzo ściśle współpracuje z USA!
Po zakazie handlu z Rosją UE kupuje już np. gaz wyłącznie z US. To nic że znaaacznie droższy ale za to poprawny politycznie.
Ze względu na ogromny wzrost cen energii wielkie europejskie firmy już zwijają manatki i przenoszą się do Chin a zwłaszcza do USA.
Czy można jeszcze bardziej otwierać się na współpracę?

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

24-01-2024 [23:59] - Eugeniusz Kościesza | Link:

Panie Sakiewicz . Jak naprawdę zależy ci na suwerennej Polsce ,to wyjdź poza wzrost oglądalności TV Republika -i zrozum ,że owa w każdej chwili może przestać istnieć ! Zamiast pisać androny co powinno obowiązywać , w formie manifestu PKWN  - napisz tu i teraz czemu stosunkowo  mała liczebnie banda ryżego , może sobie ot tak bezkarnie poprzez przejmowanie siłowe kolejnych budynków w Warszawie -wycinać całą państwowość pomiędzy Odrą a Bugiem. A jak nie umiesz wyjaśnić i zaagitować kontrakcji   –to spadaj z dziennikarstwa na emeryturę –zamiast pisać i ględzić farmazony !
 
ps. na niemieckiej lichej emeryturze proponuję Mu przeczytać nie odrobione dotąd  lektury, jak np. „Pisma Zbiorowe” Józefa Piłsudskiego . Może wtedy skapuje – jakim był jako szef ośrodka medialnego GP - totalnie nie kumaty i   zawsze niczym przestraszony.   
ps.2 tak jak  ośrodkiem głównym podważającym wersję smoleńską Tuska nie była żadna  Gazeta Polska ,ale przemilczane przez GP Radio Maryja . TV Trwam oraz  bloger Parol  !

Obrazek użytkownika Adam66

25-01-2024 [03:35] - Adam66 | Link:

@ Eugeniusz Kościesza
Redaktor Sakiewicz jest głównie filosemitą i ukrofilem, a w chwilach wolnych, kiedy reklamodawcy pozwolą, udaje polskiego patriotę.  Kiedy wszystkie media ukrzyżowały Pospieszalskiego za zadawanie niewygodnych pytań w sprawie plandemii, media Sakiewicza nie pisnęły słówka sprzeciwu przeciwko linczowi na Pospieszalskim.  Sakiewicz to Michnik w biało-czerwonym sreberku.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-01-2024 [10:52] - jazgdyni | Link:

Szanowny Panie Redaktorze

Aby ten jak najbardziej słuszny program zacząć realizować, dzisiaj musimy się skupić na obronie państwa i odebraniu władzy tym, którzy działając jako rząd przez miesiąc, zasłużyli już sobie na 10 letnie wyroki karne. Przecież to ewidentny zamach stanu!

Dobrze, że Pańskie media przedstawiają projekty rozwoju. Lecz w tej trudnej chwili trzeba Polaków mobilizować. Dlaczego 57% Polaków, wg. jednej sondażowni opowiedziało się uwięzieniem Kamińskiego i Wójcika a tylko 17% za ich uwolnieniem?

Z szacunkiem
Janusz Kamiński / jazgdyni
 

Obrazek użytkownika tricolour

25-01-2024 [11:54] - tricolour | Link:

@jazgdyni

Dlaczego 57% Polaków, wg. jednej sondażowni opowiedziało się uwięzieniem Kamińskiego i Wójcika a tylko 17% za ich uwolnieniem?

Dlatego, że 57% Polaków przez osiem lat było wyzywanych od ruskich onuc, idiotów, kretynów, a inne grubsze epitety pominę, w wyniku czego 57% Polaków głosowało przeciw PIS w ostatnich wyborach parlamentarnych i nie chce mieć z PiSem nic wspólnego. Jest to też swoisty i realny odwet.

A w 17% nic nie wskóracie tym bardziej, że w piekarni leży i czeka dwadzieścia gatunków chleba i bułek, w osiedlowym pięć gatunków masła, a nieco dalej szynki, polędwice, łososie i pomidory malinowe w środku zimy.

Obrazek użytkownika sake3

25-01-2024 [12:21] - sake3 | Link:

Przecież najbardziej ordynarnie  wyzywającym jest pan  jesli wziąć pod uwagę NB. Skąd więc te żale?A w skali kraju ma pan przecież wyraziste przykłady ze słownictwa pani Lempart i obozu Tuska które przyjęły się i spowszedniały do tego stopnia że dziś nikogo nie rażą.Nawet profesor Bralczyk nie widzi w tym nic niestosownego.Problem leży w czym innym.Po prostu wy uważacie w swojej arogancji że jesteście kastą której wszystko wolno zas drugiej stronie nie wolno nic..

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [12:31] - Jabe | Link:

Jak Ci nie wstyd!

Obrazek użytkownika tricolour

25-01-2024 [19:15] - tricolour | Link:

Sake,

Ty jesteś tak tępa, że nawet nie jesteś w stanie zauważyć, że wszystkie moje określenia są kopią tego, co napisano pod adresem mojej strony politycznej.

Ogarniasz, bezczelny wypierdku?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

25-01-2024 [13:44] - Marek Kudła | Link:

Panie Kaczyński, pan naprawdę zrobił tak wiele dla Polski, ale – już czas !
PIS potrzebuje młodych, odważnych ludzi, którzy:
- zdelegalizują wreszcie przestępczą partię komunistyczną i zakażą komunizmu w Polsce,
- przeprowadzą dogłębną reformę sądownictwa, usuną postkomunistycznych sędziów, lewackich sędziów i organizacje sędziowskie,
- usuną antypolskich zajobów lewacko-liberalnych z życia publicznego,
- zreorganizują prawo wyborcze, m.in. bez nocnej turystyki wyborczej,
- wydalą z Polski agenta Stasi o ps. „Oskar” i antypolskich żydów,
- zlikwidują szczujnię TVN,
- będą łapać i karać antypolskich wrogów Rzeczpospolitej, a samorządowców wypowiadającym posłuszeństwa rządowi wymieniać na zarządy komisaryczne .
            Inaczej nie naprawimy Polski, Polski, której my Polacy tak pragniemy !!!
 

Obrazek użytkownika foros

25-01-2024 [16:48] - foros | Link:

Pod takim programem to może podpisać się i PiS i PO i PSL a pewnie i Holownia, a nawet SLD i Konfederacja - czli tak na prawde każda partia w PL
A skoro tak, to trudno nazwać to programem. To raczej sztuczka PR-owska - chwyt marketingowy, której celem jest zamaskowanie prawdziwego programu politycznego celem oszukania wyborców.
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-01-2024 [17:23] - NASZ_HENRY | Link:

@foros

A gdzie Twoja notka z salonu24 się zapodziała 😉