Huragan Trump i wybory w Ameryce…

Wynik republikańskich prawyborów w stanie New Hampshire potwierdził pogląd, że Deep State tak naprawdę nie ma narzędzi, aby zatrzymać idącego do prezydentury jak huragan Trumpa. Wielkie nadzieje jakie republikański establishment, RINO’s, NeverTrumpers, newcones i agenci Partii Demokratycznej pokładali w kandydaturze Nikki Haley wymarzły tego wtorkowego mroźnego dnia nawet w liberalnym New Hampshire, gdzie poparł ją gubernator Chris Sununu. Nie pomaga też 91 oskarżeń w czterech procesach w stanach Florida, Georgia, i  Washington, D.C., Trump żartuje, że te mnożone oskarżenia, które grożą mu wyrokiem aż na 700 lat, w rzeczywistości pomagają mu w kampanii i doprowadzą go na druga kadencję do Białego Domu. Nawet gdyby w rozpaczy za pomocą lewicowych sędziów wsadzili go do więzienia w/g amerykańskiego prawa i tak zostałby prezydentem, tylko jeszcze bardziej popularnym. Ostatnio coś jakby zapachniało obywatelskim oporem  wobec knowań możnych tego świata…
  https://media.gettyimages.com/... 
Polityka to pieniądze, w ostatnich 3 miesiącach 2023 r. Haley pozyskała $24 mln  z czego większość utopiła w przygotowaniu kampanii wyborczej w New Hampshire. Na pomoc Nikki, przeciwko Trumpowi rzucili się Demokraci i niezależni zmieniając swoją przynależność na kartach wyborczych. Sondaż podaje, że stanowili oni  aż 73% głosów oddanych na Haley przecież w republikańskich prawyborach! Oczywiście w listopadzie w wyborach prezydenckich będą głosować na Demokratę.

Demokratom i lewicy tradycyjnie pozostała na rozpałkę wyborczych nastrojów aborcja, dla “normalnych” wyborców dziś najważniejsza jest clintonowa “ekonomia głupcze!” i bezmyślnie otwarta południowa granica przez którą nielegalnie napłynęło już ok. 10 mln przeważnie w wieku poborowym mężczyzn. Nikki Haley zapowiedziała dalszą walkę z Trumpem o republikańską nominację, po Nevadzie (8 luty), nadchodzą prawybory w Karolinie Południowej, której gubernatorem przecież była Nikki Haley, ale dziś nie ma w swoim stanie szans przeciwko Trumpowi. Powinna pójść po rozum do głowy i teraz zrezygnować, zanim okaże się co o niej myślą wyborcy w jej własnym stanie.

Sondaż Harvard/Harris wskazuje przewagę Trumpa nad Bidenem: 53%-47%, w przypadku uwzględnienia kandydata niezależnego RF Kennedy: Trump 44%, Biden 36% i RFK 21%. Wielu komentatorów stawia Trumpa w szeregu z George Washington, Thomas Jefferson, Abraham Lincoln, FDR, JFK, Ronald Reagan, Bill Clinton, Barack Hussein Obama. Jednak żaden z powyższych prezydentów nie był dwa razy impeached, 4 razy oskarżony i żadnemu nie groziło ponad 700 lat więzienia! Ostatni sondaż firmy Rasmussen pokazuje, że Trump bije  Bidena 48% do 38%. 

Co jest bardzo ważne, sondaż USA Today i Suffolk University wskazuje, że Trump prowadzi z Bidenem pośród latynoskich wyborców 39% do 34%. Przypomnijmy, że w  starciu między (2012 r.)  Obamą, a Romney ten pierwszy prowadził wśród latynosów 70% do 27% (!). przypomnijmy, że w USA rezyduje legalnie ok.64 mln wyborców z latynoskimi korzeniami. Stanowią oni drugą po białych grupę etniczną liczącą ponad 19% wyborców. Trzeba dodać, że 50% pograniczników na południowej granicy stanowią właśnie latynosi, a ściślej Amerykanie z meksykańskimi korzeniami i to oni protestują imigracyjną  politykę Bidena.

Co do czarnoskórych wyborców (14% populacji, ok. 47 mln) z których aż 92% w ostatnich wyborach głosowało za kandydatem Partii Demokratycznej, za Bidenem. Przyjmuje się, że frekwencja wyborcza wśród czarnoskórych wynosi ostatnio 58.7%. Sondaż firmy Bloomberg wskazuje, że Trump może liczyć na od 14% do 30% czarnoskórych wyborców. Z republikańskich kandydatów na prezydenta najwięcej czarnoskórych głosów otrzymał w 1960 r. Nixon (aż 32%!).

Aby nie przedłużać spójrzmy jeszcze na 52 letnią Nikki Haley. Urodzona w Bamberg (populacja ok.3,000 mieszkańców) w Karolinie Południowej w rodzinie Sikhów (ojciec nosił turban) jako Nimarata Randhawa. Po ukończeniu szkoły pracowała jako buchalter w sklepie z odzieżą u swojej matki. W 2004 r. mając 32 lata została posłanką do stanowego parlamentu. W 2010 r. ubiegała się o urząd gubernatora i pokonała 3 znanych polityków dzięki poparciu będącej wówczas na fali Sarah Palin (kandydatka na wiceprezydenta przy boku sen. John McCain w 2008). 

Jest dość ambitna i dynamiczna. Kiedy poznała swojego przyszłego męża zażądała, aby zmienił imię z William (“Bill”) na Michael. Mąż jest oficerem w stanowej Gwardii Narodowej i obecnie służy w Afryce. Prezydent Trump nominował ją na stanowisko ambasadora USA w ONZ, gdzie wytrzymała 2 lata. Po rezygnacji sytuacja finansowa rodziny Haley poprawiła się, wydawnictwo dało jej zaliczkę $350,000.00 za napisaną książkę. Wielkie korporacje zaczęły ja zapraszać i płacić po $200,000.00 za wystąpienie i tak stała się częścią establishmentu. Ostatnio zrobiło się głośno o jej życiu prywatnym, kiedy kategorycznie podkreślała, że zawsze była wierną żoną, zgłosiło się co najmniej dwóch facetów z jej kampanii gubernatorskiej składając zaprzysiężone relacje z seksualnych przygód z Nikki.

Będąc dla Deep State ostatnią deską ratunku przeciwko Trumpowi Nikki może liczyć na łatwe pieniądze od zainteresowanych darczyńców. Na 30 stycznia miliarderzy z Nowego Jorku zapowiedzieli spotkanie darczyńców na którym cena biletu będzie wahała się między $3,300.00 do $33,200.00, im chodzi głównie o utrzymanie polityki otwartych granic (tani, dostępny robotnik), utrzymanie niskich zarobków i rozbudzenie zapotrzebowania na budownictwo mieszkaniowe. Innym celem miliarderów zwykle dającym pieniądze Demokratom jest wzmocnienie pozycji Nikki w republikańskich prawyborach, tak aby została wiceprezydentem w razie zwycięstwa Trumpa, aby go kontrolować.

Znany senator ze stanu Kentucky Rand Paul określił się “NeverNikki” sugerując, że jest ona kandydatką przemysłu zbrojeniowego (popiera wojnę na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie) i interesów wielkich korporacji. Sen. Paul założył nawet specjalną stronę: NeverNikki.net . Senator przypomniał, że Haley nie zgadzała się z prezydentem Trumpem w sprawie wycofania wojsk USA z Syrii i Afganistanu. Popierała podwyżki cen benzyny, obowiązkowe rejestracje szczepień i nie popierała prawa rodziców do wyboru dowolnej szkoły dla dzieci. 

W przypadku Nikki jest jeszcze jeden problem. W/g Konstytucji nie kwalifikuje się na urząd Prezydenta US czy nawet wiceprezydenta, gdyż jej rodzice nie byli obywatelami w 1972 r. kiedy się urodziła i zostali obywatelami dopiero w 1978 i 2003 r. (Artykuł II, sekcja I Konstytucji). Zima, a tu robi się naprawdę ciepło, byleby  przynajmniej w polityce ominęło nas globalne ocieplenie…

Jacek k. Matysiak                                                                                                  Kalifornia, 2024/01/24
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

24-01-2024 [08:08] - Czesław2 | Link:

Mogą Go zatrzymać siłowo. Musk juź zgłosił akces do jedynie słusznych mocy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-01-2024 [08:25] - NASZ_HENRY | Link:

Fort Trumpa potrzebny od zaraz 😉
 

Obrazek użytkownika sake3

24-01-2024 [09:29] - sake3 | Link:

Jakie są przewidywania poparcia kandydatów przez Polonię amerykańską?

Obrazek użytkownika Adam66

25-01-2024 [04:10] - Adam66 | Link:

@sake3
Tzw. "Polonia amerykańska" ma wiele do powiedzenia, ale z tego nie korzysta, głównie ze względu na totalne skłócenie.  W USA mieszka około 10mln osób kwalifikujących się do bycia "Polonusem" ale żydokomuna zadbała o to żeby nie było jedności.  Organizacje polonijne są zinfiltrowane przez byłych esbeków, mimo tego, że podobno komunizm w Polsce upadł ponad 30 lat temu....  Znacznie mniej liczne grupy etniczne mają więcej do powiedzenia niż Polacy, chociaż w poprzednich wyborach kiedy Trump wygrał, podobno Polonia się do jego zwycięstwa przyczyniła.  Bardzo bym się z tego cieszył ale ze względu na to, że żyję w Ameryce Północnej od ponad 30stu lat nie wierzę, że to jest możliwe.  Smutne ale prawdzie....

Obrazek użytkownika Chatar Leon

24-01-2024 [10:01] - Chatar Leon | Link:

Może po zwycięstwie Trumpa pojawi się i dobra koniunktura międzynarodowa dla Polski...

Obrazek użytkownika Kamil Olszówka

24-01-2024 [12:45] - Kamil Olszówka | Link:

A ja to daję sobie rękę uciąć że w 2024 Trump powróci do władzy!

Obrazek użytkownika Chatar Leon

24-01-2024 [18:27] - Chatar Leon | Link:

Ja wiem, czy ten Ńju Hempszer taki demoliberalny? Raczej chyba republikański... Różnica z sąsiednim demokratycznym zaćpanym Vermontem i jego zabiedzoną prowincją bardzo duża.
Jeździłem tam swoją drogą po fajki z Connecticut, bo było dwa razy taniej.

Obrazek użytkownika Art

24-01-2024 [18:58] - Art | Link:

Oba stany dziadowskie,ale natura piękna.Szczególnie jesienią.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

24-01-2024 [20:26] - Chatar Leon | Link:

No nie?
Coś niesamowitego. USA jak dla mnie, to w ogóle kraj do takiej, nieco menelskiej, turystyki. Te darmowe pola namiotowe, te szlaki oznakowane gorzej niż w Polsce....
Aczkolwiek nie chciałbym tam raczej mieszkać na stałe. 

Obrazek użytkownika Ptr

24-01-2024 [22:42] - Ptr | Link:

Ciekawe, że schowanie smol ska jakoś pasuje wszystkim siłom mówiącym o sobie demsy, na zachodzie i wschodzie. 

Obrazek użytkownika Maverick

24-01-2024 [22:46] - Maverick | Link:

Prawdopodobnie Trump wygra bez problemu, ale czy wygra przy liczeniu głosów tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Większość Amerykanów jest zdania ze jeżełi nie teraz odwrócimy losów Ameryki z torów na jakie skierował ją trockistowski Deep State, to potem  to może nastąpić za 100 lat i to może być opłacone krwią. A jak wiemy wujek Stalin mówił ze nie ważne jak głosuje motłoch tylko kto liczy głosy. Komuniści Bidena wiedzą jak fałszować głosy. 

Gdyby do tego doszło drugi raz to ta demokracja jest tylko fikcją i cyrkiem dla mas.

Polacy powinni być zainteresowani zwycięstwem Trumpa, bo inaczej Polacy mają być wrobieni do wojny jako mięso zastępcze za Upalińców, a że Polin nie ma polskich przywódców co by byli zainteresowani dobrem Polski, wszystko wskazuje ze w podskokach wykonają polecenia globalistycznych lucyferianów z cywilizacji śmierci.

https://www.youtube.com/watch?...