Prawie 400 chanukowców w sejmie odebrało immunitet Braunowi

Właśnie trwają głosowania. Za uchyleniem immunitetu posła G. Brauna głosuje w każdym z 7 zarzutów ok 400 posłów z koalicji PO-PiS. Przeciw jest stała liczba 15 posłów, wstrzymuje się 2...15 posłów. 
Wcześniej było glosowanie nad wotum nieufności wobec Sienkiewicza - odrzucone, i za odwołaniem marszałka K. Bosaka - odrzucone, wobec nieuzyskania większości. 

Aha! Dziś jest dzień judaizmu w KK ...

Wszystkim posłom głosującym za odebraniem immunitetu posłowi G. Braunowi dedykuję stary wierszyk w uaktualnionej wersji:

W Poroninie na jedlinie śmierdzą gacie po rabinie,
Kto chce w Polsce egzystować, musi gacie wciąż całować.
Choć te stare gacie straszą, w Sejmie posłów bardzo cieszą.
Bo to ciągłe całowanie, da im wszystkim utrzymanie.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

17-01-2024 [17:57] - Siberian Husky Dog | Link:

Prokuratura chce postawić mu siedem zarzutów związanych z czynami popełnionymi w latach 2022-2023. Chodzi m. in. o zgaszenie w Sejmie gaśnicą świec chanukowych. A co z immunitetem Giertycha, Gawłowskiego czy Grodzkiego? Nic. Są i będą.

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2024 [20:06] - Jabe | Link:

Jaka konkluzja?

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

17-01-2024 [18:21] - Eugeniusz Kościesza | Link:

17.01.24 dzień dekonspiracji  klubu PiS!  
 
Tak przy okazji dzisiejszego głosowania: 6-krotnie wobec 6-krotnie złożonego  wniosku z powodu  oskarżenia warszafkowego prokuratora – przy których to głosowaniach przy obecności 413 posłów przeciw odebraniu immunitetu posła Brauna i idącym za tym możliwym represjomi . (patrz analogiczny  przykład kamiński –Wąsik) przeciw głosowało 15-stu a wtrzymało się 4-ch.Reszta z całym składem PiS za!     Chodziło tu o kwestię zakończenia  z użyciem gaśnicy chazarskiej -chaunukowej prowokacji- w warszawskim Sejmie przez tegoż posła. I tu  ukazała się cała ta udająca Polaków „talmudyczna koalicja” knesejmu  od tzw. lewicy, przez kacapowych ZeteSeLi , POpierdojczy i …to razem  z PiS włącznie. Wsie razem ręka w rękę !
Posłowie PiS zachowując resztki godności  mogli choć wstrzymać się od głosowania za defacto  odebraniem immunitetu Brauna!   Ale talmudyczna solidarność i tożsamość etniczna zarządu koła poselskiego  wzięła górę nad odgrywaną przez tychże –wbrew faktom – udawaną polskością . Chaunukowe świece i talmudyczne obrzędy w podobno polskim sejmie -okazały się być posłom z ramienia PiS ważniejsze od prawa posła do immunitetu ( np dla Kaminiński ,Wąsik)  , jak i całej koalicji "13 grudnia" ,wespół razem ! 
 
p.s. Stąd nad łamaniem przyklepanego przez nich ustroju jedynie płaczą i skarżą aj-waj , aj –waj, nawołując przy tym do oddolnego braku aktywności jedynie legalnych manifestacji  i podania się łasce okupanta-  zamiast wykazać realną inicjatywą wśród ludu i zagranicy  by zagnieść dopiero co wzrastającą w Polsce już jawnie neohitlerowską dojcze -nazistowką bestię UE !  

Obrazek użytkownika Darek65

17-01-2024 [22:25] - Darek65 | Link:

Tak, to było słabe ze strony PIS-u. I strategicznie i wizerunkowo. Wpisali się w narrację Tuska i ferajny. 

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2024 [22:40] - Jabe | Link:

Przypadek to, pomyłka, czy tak było od po­czątku?

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2024 [22:50] - smieciu | Link:

@Jabe Spokojnie. Nie ma co wyciągać daleko idących wniosków. Wszystkie te zarzuty stawiane Braunowi słabe są. Za to całkiem niezłe medialne. Dla wielu wyborców. Myślę że Braun nie straci. Jest w tym jak na mój gust jakaś gierka. Zagłosowanie przeciw Braunowi może okazać się głosowaniem które nakręci go medialnie. A zatem mu na rękę. Czyli...
Czyli przykładowo Braun może wreszcie odnieść sukces, który miała odnieść Konfederacja. Czyli może stać się ważnym graczem. Czyli może być komuś potrzebny.
Jeszcze raz powtórzę. Obecna sytuacja nie daje Braunowi mocy. Ale sytuacja w na świecie i w Polsce może się zmienić. Pojawić się grupa ludzi, duża grupa ludzi do których dotrze z dużą siłą przekaz Brauna.

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2024 [23:18] - smieciu | Link:

Warto przypomnieć w tym kontekście o Bosaku. Nikt nie pisze a przecież historia jest ciekawa.
Miał być odwołany. A tu klapa. I to całkowita.
Wydawało się to proste. Na porannym zebraniu PiS Błaszczak nakazał dyscyplinę i głosowanie za odwołaniem. Zrobiłby tak PiS, Bosak by przepadł. Tylko że...
Wcześniej ruch wykonał Kosiniak-Kamysz i Trzecia Droga. Jednoznacznie deklarując że nie poprą odwołania Bosaka. PO miała się wstrzymać. Czyli...
Czyli PiS zostałby tym, który odwołał.
Czarnek szybko się kapnął. Przekaz przecież byłby jasny. PiS dołuje Konfederację. To PiS jest wrogiem ... Brauna efektywnie.
Propagandowo kolejny strzał w stopę. PiS więc, mimo że wcześniej było nagrane odwołanie Bosaka nie stawił się na głosowanie.

Pierwszy ruch jednak wykonała Koalicja. To był sprytny ruch. Mogło chodzić o wkręcenie PiSu. Ale nie tylko. Trzecia Droga. A w szczególności PSL stali się na pewnej propagandowej płaszczyźnie sojusznikami Konfederacji. Naturalnymi gdyż elektorat zbliżony.
Ładna zagrywka!
Pokazująca że Bosak, Konfederacja i Braun przynajmniej przez Koalicję nie są traktowani z buta. Że Koalicja widzi konieczność utrzymywania dobrych stosunków z tymi ludźmi.

Obrazek użytkownika u2

17-01-2024 [23:33] - u2 | Link:

Bosak, Konfederacja i Braun przynajmniej przez Koalicję nie są traktowani z buta.

A-ha czyli pisowcy są traktowani z buta przez "koalicję" :-)

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2024 [23:36] - Jabe | Link:

PiS tak traktuje.

Obrazek użytkownika Es

17-01-2024 [18:28] - Es | Link:

pis zatwierdził dzisiaj wyniki wiosennych i prezydenckich wyborów

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

17-01-2024 [20:35] - Eugeniusz Kościesza | Link:

@Jabe –pytanie!
Jakie masz literowe oznakowanie blach auta –wtedy gdy poruszasz się nim w obszarze Polski ?
Pytanie o 20::35 ! 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

17-01-2024 [20:39] - Chatar Leon | Link:

PiS jawił się przez pewien czas jako mniejsze zło. I skwapliwie to wykorzystywał na zasadzie "Skoro jesteśmy mniej podli od Tuska, to głosujcie na nas".
No ale chyba koniec tego syndromu sztokholmskiego!

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

17-01-2024 [20:53] - Eugeniusz Kościesza | Link:

@ chatar Lion odp:
PiS to nie tylko skrzywiony unijnie zarząd żydafki-warszafki ! PiS to ponadto oddolna ogółnopolska żyjąca struktura. Struktura  która  powinna zwołać oddolnie nadzwyczajny zjazd ogólnokrajowy PiS  i zaprosić na niego jedynie w charakterze jako uczestników -obecny warszafkowy zarząd PiS.. Nie można stracić struktur , trzeba demokratycznie powołać nowy zarząd i kierownictwo . Już polskie kierownictwo- a nie te dotychczasowe warszafkowe !  

Obrazek użytkownika Chatar Leon

17-01-2024 [21:12] - Chatar Leon | Link:

@Eugeniusz Kościesza
Zbyt wiele miałem do czynienia z tymi strukturami PiSu, z posłami i innymi działaczami tej partii, ażebym wierzył, że z tej formacji jeszcze cokolwiek będzie.
Zero konsekwencji, tendencje samobójcze, izolowanie się od elektoratu.
Promowanie przypadkowych miernot.
Zamykanie się na nowych ludzi, a w konsekwencji brak kadr. Uzupełnianie ich różnymi niedzielskimi.
Przez osiem lat rządów kompletna ignorancja wobec realnych problemów społecznych (mógłbym wiele powiedzieć na temat przekrętów w mieszkalnictwie).
Nie chcę już pisać o gnojeniu elektoratu w czasie dętej srandemii.
 

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2024 [22:31] - sake3 | Link:

Może jednak poznamy te 7 zarzutów wobec pana Brauna.i dopiero wtedy określimy czy to była tylko zemsta polityczna.

Obrazek użytkownika spike

18-01-2024 [00:12] - spike | Link:

Jeżeli sądy nie będą rozgrzane, to Braunowi włos z głowy nie spadnie.
Przypomnę tylko, że prawa strona domagała się zniesienia immunitetów poselskich, a może wszystkich, by sędziowie nie mieli prawa łamać prawo.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

18-01-2024 [00:39] - Kazimierz Kozio... | Link:

i tym sposobem pisowska szala przechylila sie. juz bedzie tylko coraz biedniej z elektoratem, sondazami. to juz jest koniec fantasci moga zyc mrzonkami ze  stanie sie cud bo przeciez lud jest glupi i napewno zechce walczyc o to co bylo. walka o utrwalenie wladzy POpaprancow dopiero sie zaczyna. jak zaczna robic igrzyska dla ludu z ujawnianiem bajek o pegasusie to przechyl szali zostanie utrwalony na dobre a rozgrzani sedziowie i pozbawiacze immunitetow, tudziez mandatow poselskich beda mieli pelne rece roboty

 

Obrazek użytkownika Darek65

18-01-2024 [09:41] - Darek65 | Link:

PIS nadal ma ogromny potencjał, ale w zastraszającym tempie go traci. Chaos w działaniach, brak strategii. To nie czas pospolitego ruszenia, ale przemyślanych działań. Tu potrzebni są fachowcy. No i czas na zmianę wizerunku. Muszą się pojawić nowe twarze, Terlecki, Suski i Kaczyński nie porwą tłumów. Świat się zmienił. Można zaklinać rzeczywistość, ale to nic nie da.

Obrazek użytkownika Czesław2

18-01-2024 [09:49] - Czesław2 | Link:

Zabetonowane struktury lokalne lub ich brak. Brak lokalnych mediów na poziomie miast, powiatów, wszystkie opanowane przez żydokomunę.

Obrazek użytkownika Es

18-01-2024 [11:11] - Es | Link:

@Darek
No jest przeciez" nowa twarz". Niemal oficjalnie juz Mateusz zaczął grać pierwsze skrzypce, więc nie ma to tamto. 
Do brukseli to bedzie tlok, ale zobaczysz jakiego kandydata na prezydenta z kapelusza pare tygodni przed wyborami wyciagną. " Szczęsliwiec" wybrany metodą:" bo ktoś musi",rekami i nogami będzie machal wrzeszczac : nie !!.. nie chcę.  Ale to pomoże tyle co zażenowanie wyborców. 

Obrazek użytkownika Darek65

18-01-2024 [11:57] - Darek65 | Link:

Morawiecki ma charyzmę mopa do podłogi, czyli żadną. Nie mam do niego za grosz zaufania, uważam go za ciało obce w PIS-ie

Obrazek użytkownika Pers

18-01-2024 [17:53] - Pers | Link:

@Darek
//Morawiecki ma charyzmę mopa do podłogi, czyli żadną. //
No ale to geniusz ekonomiczny jest...

Obrazek użytkownika Jan1797

19-01-2024 [16:46] - Jan1797 | Link:

PIS nadal ma ogromny potencjał, ale w zastraszającym tempie go traci. 
Naprawdę?
Podobnie pisano o Solidarności od początku lat dziewięćdziesiątych. 

Obrazek użytkownika Ptr

18-01-2024 [11:27] - Ptr | Link:

Immunitet jest, a raczej powinien być, od tego ,aby umożliwić posłowi pełną niezależność wyrażania poglądów politycznych, umożliwić fizyczne uczestnictwo w pracach Sejmu bez względu na zdania przeciwne połowy , a nawet prawie całego Sejmu.  Poseł podlegałby karze w tym przypadku za krzywdy fizyczne innych osób, a nie za wyrażanie poglądów z wyjątkiem obrazy uczuć religijnych. Ale jasne jest ,że chcą go ukarać tylko i wyłącznie za wyrażenie poglądów. Można mu zarzucić karalne działanie co do formy, bo co do treści miałby prawo chronione immunitetem. Teoretycznie. Teoretyczne państwo.  

Obrazek użytkownika Czesław2

18-01-2024 [11:52] - Czesław2 | Link:

Dokładnie tak CAŁY sejm złamał ducha immunitetu. Ale naród handlowy ma swoje prawa. Wobec gojów.

Obrazek użytkownika Darek65

18-01-2024 [12:04] - Darek65 | Link:

Symbolika, to jeden z elementów zniewolenia. Wystarczy zwrócić uwagę na to, co robi okupant po zajęciu terenu. Niszczy symbole pokonanego, a eksponuje swoje. Takim symbolem zniewolenia jest ruski wrzód na polskiej d..e, pałac stalina w Warszawie. Zobaczcie, jaki jest opór, aby go zburzyć. Teraz eskimosi znakują swoimi symbolami podbity teren, na razie pomału. Mają tu jednak wielu swoich.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

18-01-2024 [13:17] - Alina@Warszawa | Link:

Wszystkim posłom głosującym za odebraniem immunitetu posłowi G. Braunowi dedykuję stary wierszyk w uaktualnionej wersji:

W Poroninie na jedlinie śmierdzą gacie po rabinie,
Kto chce w Polsce egzystować, musi gacie wciąż całować.
Choć te stare gacie straszą, w Sejmie posłów bardzo cieszą.
Bo to ciągłe całowanie, da im wszystkim utrzymanie.

Wierszyk z czasów komuny był taki: 

W Poroninie na jedlinie wiszą gacie po Leninie,
Kto chce w partii awansować, musi gacie pocałować.
A choć gacie stare były, licznym oczy otworzyły.
Wielu gacie całowało a awansu nie dostało."

Nazwiska Autora nie udało mi się ustalić, niniejszym dziękuję za inspirację :)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

18-01-2024 [16:46] - Alina@Warszawa | Link:

O chanukowcach trochę historii, m.in. słowa S. Kisielewskiego: 
Chanukowa Rzeczpospolita Przyjaciół, czyli 3 odsłony pieśni Hava Nagila 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

18-01-2024 [22:22] - Siberian Husky Dog | Link:

głosowania nad uchyleniem immunitetu de facto nie odbyły się, ponieważ Sejm był nieprawidłowo obsadzony