Przymusowa relokacja migrantów do Polski

20.12.23, rząd tuska  #Koalicja13grudnia ​zatwierdził Pakt Migracyjny. 

Do Polski planowany jest import migrantów z obszarów Afryki i Bliskiego Wschodu, nie w kwocie 2 000, a mówi się o KILKUSET TYSIĄCACH przybyszy.  Poprzedni rząd, Zjednoczej Prawicy, nie zgadzał się na tzw. "przymusową solidarność". 20.12.2023 roku rząd tuska poparł ten mechanizm i przystąpił tym do planów rozdzielenia migrantów również do Polski. W Pakcie Migracyjnym pojawiło się także określenie jak "mechanizm wyrównawczy" dla asertywnych państw, czyli Polski. Oznacza to, że kraje, które do tej pory nie uczestniczyły w tej przymusowej solidarności, KARNIE będą musiały przyjmować więcej. 

Polityka UE „Refugees Welcome” powoduje, że liczba osób próbujących dostać się do Europy, cały czas będzie rosnąć i  będzie trwał stały import migrantów. W chwili obecnej eutopejskie miasta są przeciążone,  nadciągają kolejni. Ile to będzie trwać? Rok, 5 lat, 10 lat, czy nieskończoność.  Mówi się jedynie o relokowaniu tych osób po całej Europie, mimo sprzeciwu mieszkańców. 11 milionów Polaków podczas Referendum wyraziło SPRZECIW przymusowej relokacji, a #Koalicja13grudnia zignorował głos suwerena! Przy czym, Tusk do tej pory nie odpowiedział na żadne pytania posłów Prawicy dotyczących przymusowej relokacji. Temat nie istnieje. Blokowana jest także debata przez #Koalicja13grudnia, na ten temat w Sejmie RP. Nie wiemy jakie zobowiązania podjęła #Koalicja13grudnia, ile osób trafi do Polski, kiedy, do której miejscowości oraz jaki jest koszt i kto ten koszt poniesie.  A koszty nie tylko dotyczą utrzymania migranta. To również koszty przewozu, szkoleń, usług medycznych, itp. czy wynagrodzeń osób, które będą się nimi zajmowały. Nie wiemy nic!!
Polacy mają prawo do informacji dotyczącej przymusowej relokacji nielegalnych migrantów do Polski. Rząd tuska #Koalicja13grudnia odmawia nam tego prawa. Nie możemy być bierni. Nie jesteśmy jednak bezradni.

CO MOŻEMY ZROBIĆ:

  1. Zwrócić się do radnego, posła w swoim miejscu zamieszkania i poprosić go o złożenie interpelacji w Urzędzie. Pierwsze interpelacje radnych zostały już wysłane. Mamy także pierwszą odpowiedź
  2. Każdy z nas może wysłać Wniosek o udostępnienie Informacji Publicznej  do włodarzy, czyli do Prezydenta Miasta, Burmistrza, Wójta.

Wzór Wniosku o udostępnienie Informacji Publicznej. Możesz go pobrać, uzupełnić, wysłać pocztą lub mailem.

  • Dokument ten został uzupełniony o przykładowe pytania, ale możesz je wykasować i napisać swoje. Dlaczego w formie pytań, ponieważ adresat ma obowiązek, odpowiedzieć na każde z nich.
  • Wysyłając wniosek e-mailem, zawsze dołącz do wiadomości (DW) maile mediów lokalnych, typu radio, telewizja, serwisy informacyjne. Odpowiedź wówczas może otrzymasz szybciej i bardziej szczegółową, a jednocześnie zainteresujesz innych tematem.
  • Adresat ma obowiązek automatycznego udzielenia informacji publicznej, bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku.

Daj znać w komentarzach po artykułem, bądź w wątku na ten temat na X, do jakiej miejscowości wysłałeś i podaj nazwę urzędu. Tylko tyle. Przygotowujemy mapę i zaznaczymy gdzie zostały wysłane wnioski. To będzie nas motywować do działania.
Jeżeli otrzymasz odpowiedź, proszę, udostępnijcie ją w social mediach (zamazując swoje dane) z hasztagiem #przymusowarelokacja #PolskaOpozycja  lub dodaj zdjęcie w komentarzach pod artykułem, czy postem na X.

Pamiętaj MILCZENIE TO ZGODA. Wysłanie Wniosku, czy interpelacji trwa chwilę, a w ten sposób monitorujemy, co jest zaplanowane, bądź nawet przygotowywany. Ja będę swój wniosek wysyłać systematycznie. Czekam na odpowiedź i jak tylko otrzymam podzielę się z Wami informacją. Proszę wysyłajcie, pytajcie - MILCZENIE TO ZGODA.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2024 [14:44] - smieciu | Link:

Ciekawy tekst w związku z tym że nie ma w nim zgodnego z prawdą :)
Przypominam.
Paktu nie ma. Jest wstępne porozumienie co tego jak ma wyglądać. Rząd więc niczego zatwierdzić nie mógł. A jeśli, jakimś cudem zostanie ustalona ostateczna wersja, zostanie przegłosowana i zatwierdzona w UE. To i tak polega na czymś innym ;)

Obrazek użytkownika Mika

17-01-2024 [14:53] - Mika | Link:

Są już informacje, że remontowane są pomieszczenia koszarów. Nie chcę opierać wiedzy na plotkach, więc domagam się informacji. Mam takie prawo. Także nie będę czekać, aż się coś dokona, tylko oczekuje oficjalnej informacji.
Różne są opinie. Jedni mówią, że ewentualnie pod koniec roku przybędą inżynierowie, drudzy, że na pewno nie trafią do Polski przed wyborami samorządowymi. Jeszcze inni, że migranci będą do nas relokowani przed wyborami do PE, ponieważ europejscy politycy będą chcieli uspokoić swoich wyborców. 

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2024 [15:06] - smieciu | Link:

Proszę się nie obawiać. Tusk nie dlatego się nie wypowiada bo coś ukrywa tylko po prostu narazie nie ma tematu.
Jeśli Pakt wejdzie w życie to faktycznie mogłyby powstać obozy - bo taka jest idea. No chyba że będzie się mieć na tyle szczelne granice że żaden imigrant nie przeniknie.
Ale póki co, np Paweł Jabłoński (PiS):
„Przyspieszają. Komisarz UE ds. wewnętrznych Ylva Johansson ogłosiła właśnie porozumienie ws. paktu migracyjnego. Wprowadza on zasadę 'przymusowej solidarności' - która w praktyce oznacza, że do Polski mogą być przymusowo relokowani nielegalni imigranci. Jeśli pakt zostanie ostatecznie przyjęty, decyzja w tej sprawie nie będzie należeć do naszego kraju - a do Komisji Europejskiej i Rady UE. Ostrzegaliśmy"
A przyjęcie nie będzie łatwe bo przykładowo:
Premier Słowacji Robert Fico po spotkaniu z Viktorem Orbanem. Politycy zgodzili się, że należy odrzucić proponowany przez UE pakt migracyjny
Francuzi właśnie wprowadzili prawo uderzające w Imigrację. To obecnie niewygodny temat dla wielu. Wydaje się że szansa na zatwierdzenie Paktu jest naprawdę mała. Tylko że jego zatwierdzenie naprawdę wydaje się być pozytywne gdyż likwiduje chaos, brak kontroli nad imigracją. Także w Polsce. Gdyż obecnie kraje UE nie są związane polityką i regulacją w tej kwestii.

Obrazek użytkownika Mika

17-01-2024 [15:19] - Mika | Link:

Do tej pory tusk aprobował wszelkie procesy w tej sprawie. Myśli Pan, że w ostatnim momencie zmieni zdanie? Może zmieniłby, gdy polskie społeczeństwo zrobiło presje nawet poprzez takie zapytania w swoim miejscu zamieszkania. Nie chce liczyć na Węgry, Francję. Jestem Polką i jeżeli popierają mnie rodacy, również oczekuje, że tuskowy rząd nie podpisze tego wyroku na Polskę. 

Nie zgadzam się również, aby decyzyjność w tak ważnej sprawie oddać w ręce korupcyjnych urzędników KE i Rady UE. To jakiś absurd, że Polacy mogliby to zaakceptować.

Obrazek użytkownika Darek65

17-01-2024 [15:43] - Darek65 | Link:

Przede wszystkim ten temat powinien być poruszany ogólnopolsko, min. w TV Republika, a forum Sejmu, itp.

Obrazek użytkownika Czesław2

17-01-2024 [15:46] - Czesław2 | Link:

@ Darek65 Co to znaczy powinien być? Próbę dyskusji na temat Zielińskiej i Fit for90 zablokowano.

Obrazek użytkownika Czesław2

17-01-2024 [16:11] - Czesław2 | Link:

@ Mika Ależ większosć polaków to zaakceptuje, poniewaź to oznacza nieblokowanie unijnej kasy na którą liczą. Problem jest tylko taki, że polak X chce, aby obozy były 300 km od niego obok polaka Y i vice versa.

Obrazek użytkownika Mika

17-01-2024 [16:38] - Mika | Link:

Zakładam, że jak pan X i Y dowie się, gdzie mają być zorganizowane "domki" (z Ikei :D ) dla inżynierów, to mogą obydwaj zmienić zdanie, Jak ruszy import to w każdej miejscowości będą. Czy Wy w ogóle bierzecie pod uwagę, że to nie tylko dotyczy bezpieczeństwa Waszych rodzin, pogorszenia się jakości życia i tyrania na inżynierów, ale również innych aspektów takich jak, chociażby obniżenie wartości waszego mieszkania, domu. Gdy na Waszym osiedlu zakwaterują migrantów, to i cena będzie niższa mieszkania, ani nikt nie będzie chciał tego kupić. Zobaczcie jak wyglądają teraz szkoły podstawowe w Niemczech, jak spadł poziom nauczania. Jest wiele aspektów, z których nie zdajemy sobie sprawy, a o nich się nie mówi. Nie wiem, jak wymusić rozmowę na ten temat, ale uważam, że to celowa CISZA NAD TĄ TRUMNĄ.  To nie jest tak, że nie będziemy pytać, że mamy siedzieć cicho, bo jeszcze nie ruszył import. Po fakcie to już niewiele można  Tak nie może być.
Polecam artykuł Jean Raspail pół wieku później

Obrazek użytkownika Czesław2

17-01-2024 [17:03] - Czesław2 | Link:

Jeszcze raz powtarzam, polak nie myśli , co bedzie jutro. Zasadniczym celem jest podrzucenie kukułczego jaja sąsiadowi w ramach miłości do niego.
Są media w Polsce podobno. Temat tabu,  no prawie . To znaczy, że ktoś ma biznes .

Obrazek użytkownika u2

17-01-2024 [15:38] - u2 | Link:

#Koalicja13grudnia zignorował głos suwerena!

Nigdy się na ludzi antypolscy aparatczycy nie oglądali. Mają swoich oficerów prowadzących i wykonują ich rozkazy, a nie słuchają głosu ludzi.

Obrazek użytkownika admin

17-01-2024 [15:56] - admin | Link:

Witam Mika i życzę powodzenia na blogu.  Pamiętaj o uzupełnieniu pół w edycji konta. Nie mogą być puste bo to źle wygląda na SG.

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2024 [17:30] - sake3 | Link:

W unijnej debacie padło słowo ,,mechanizm wyrównawczy'.To oznacza,że nieprzerwany proces przymusowej relokacji dotknie Polskę przyjęciem ,,zaległej'' liczby plus wynikłej z bieżącego rozprowadzania.Mówi się o tym w kuluarach europarlamentu,bo w trudnej sytuacji gospodarczej krajów europejskich milczy się chcąc uniknąć niezadowolenia społecznego.Polska będzie zmuszona przyjąć kilkaset tysięcy bez protestu bo już nas oswojono z poczuciem winy za rzekome prześladowania i zabijanie.Po to służył przecież paszkwil Holland i żenujące występy Ochojskiej,celebrytek i polskich europosłów.Imigrantów roześle się po plebaniach,domach parafialnych,domach pielgrzyma,opieki czy w kościołach.UE nie interesuje jak państwa mają sobie poradzić.Zastanawia,że bogata w surowce naturalne Afryka nie jest w stanie wyżywić swoich obywateli. 

Obrazek użytkownika paparazzi

17-01-2024 [18:04] - paparazzi | Link:

Czesc Mika, widzę że myślisz po amerykańsku . Jest problem to trzeba go rozwiązać jak najszybciej. Powodzenia.

Obrazek użytkownika mada

17-01-2024 [18:15] - mada | Link:

Zauważyliście kto najbardziej prze do relokacji muzułmańskich byczków do Polski?
Zauważcie!, to panie w wieku popoborowym, nie za bardzo .....tego.....
Mają nadzieję, że będzie za darmo, bez grzechu i do woli.
Śmieciu, nie martw się. Też znajdziesz amatora.

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2024 [18:39] - smieciu | Link:

Uwielbiam to... Czarno na białym że Pakt jest jakąś tam niepewną pieśnią przyszłości. Wszystko co o nim wiedzą jest fikcją. Ale PiSowcy będą to klepać. Mają ten swój wirtualny świat i już do jego końca z niego nie wyjdą :)

Obrazek użytkownika Mika

17-01-2024 [19:01] - Mika | Link:

Jesteś nie w porządku Śmieciu. Powtórzę, jest cisza w tuskowych mediach. Uczciwie to byłoby, gdy tusk wyjaśnił dokładnie, do czego się zobowiązał w grudniu oraz jakie jest stanowisko i plany polskiego rządu. To nie jest temat tabu, a nasz rząd to nie są święte krowy. Oni reprezentują Polaków i ich interesy. W każdym razie tak powinno być. Proszę, więc odpuść sobie szyderę i wyzwiska. Chcesz być dymanym frajerem to bądź, a innym pozwól wyegzekwować swoje prawa, a mam prawo do informacji. Mam też prawo nie zgadzać się ani z importem ani z płaceniem  (dowolna liczba migrantów) * (dowolny koszt jednego) = (dowolna suma)

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2024 [19:22] - smieciu | Link:

Jestem w porządku bo poświęciłem trochę czasu na ten temat. Jest jak piszę. Tusk po prostu zgodził się na szkic nowego prawa. To wszystko. Do niczego się nie zobowiązał gdyż to prawo dopiero musi zostać doprecyzowane.Przykładowo liczby - ilość relokokowanych imigrantów. I inne aspekty. Tych szczegółów nie ma więc Tusk zwyczajnie nie ma o czym gadać.
Ale to wszystko się pojawi. I będzie procedowane dalej w UE. Wtedy będzie można wiedzieć więcej. Dopiero wtedy będzie można powiedzieć że Tusk/rząd się na coś zgodził.

Jeszcze raz warto przypomnieć o co chodzi w Pakcie.
Chodzi o granice UE i kontrolę imigracji na nich. Tu chodzi o Polskę a nie Niemcy. To Polska a nie Niemcy będą mogły słać imigrantów dalej.
Po prostu jeśli jakiś kraj nie będzie dbać o swoje granice to wiadomo siłą rzeczy znajdą się w nim imigranci. Zostaną oni zgodnie z Paktem dokładnie skatalogowani. Pobrane odciski palców itp. Nie będzie taki imigrant już mógł rżnąć głupa. Pchać się dalej. Bo trafi do obozu przygranicznego. Tam będzie musiał siedzieć aż zostanie zalegalizowany w kraju do którego się przedarł. Albo właśnie uruchomiona zostanie procedura relokacji. Wtedy jeśli w takim granicznym kraju sytuacja stanie się krytyczna.

To są ogólnie dobre rozwiązania. Wszystko zależy od kwot. Jeśli przykładowo rocznie w UE będzie możliwe do rozlokowania tylko 30tys imigrantów to kraje przygraniczne zostaną zmuszone do bronienia się przed imigrantami zębami i pazurami bo nie uda im się ich wypchnąć dalej. Gdyż 30 tys. to śmiesznie mała liczba na całą UE - przykładowo Polska musiałaby przyjąć raptem 2 tys ludzi. A przecież też zapewne będzie mieć swoje obozy a w nich ludzi, których będzie chciała wypchnąć.
Ten system po prostu ma zmusić kraje posiadające zewnętrzne granice UE do rzeczywistej walki z imigracją.
Także Polskę właśnie, przez którą tysiącami przenikają imigranci.
To obecny stan jest patologiczny właśnie gdyż Polska nie musiała się tym przejmować gdyż większość imigrantów szła do Niemiec.

Zrozumcie. Niemcy mają dość. Chcą by Polska i inni wreszcie zaczęli ten strumień ludzi blokować.
Jeszcze raz powtórzę. Niemcy nie potrzebują żadnego Paktu gdyż nie mają zewnętrznych granic UE. Wystarczy że zablokują granicę na Odrze i to my zostaniemy z tym gównem sami. Bez pomocy UE.
Macie przykładowo Zgorzelec. Niemcy wprowadzili kontrole i to my mamy problem a nie oni.
Czy to wreszcie dotrze? Mamy problem bo PiS był mistrzem pozorów i migracji jakoś szczególnie nie blokował. Gdy wejdzie Pakt Polska będzie musiała się za to wziąć serio.

Chcemy chaosu? Tego co było? Odrzućmy Pakt.
Propaganda PiS wszystko stawia na głowie. Może kiedyś do ludzi dotrze ale wątpię.

Obrazek użytkownika u2

17-01-2024 [20:01] - u2 | Link:

Zrozumcie. Niemcy mają dość. Chcą by Polska i inni wreszcie zaczęli ten strumień ludzi blokować.

Ależ blokujemy nielegalnych migrantów ze ZBiR-u. Uchodźców z Ukrainy wpuszczamy, bo to są uchodźcy.

A wy lewacy chcielibyście, aby tych ze ZBiR-u wpuszczać, potem się ich sprawdzi kim są, a tych z Ukrainy zawrócić, choć oni uciekają przed wojną.

Wszystko u ciebie szmaciu jest na opak :-)

PS. Pisałem niedawno, że wysłuchałem ze sporym zdziwieniem pani Ylvy Johansson, tej europoseł od szydełkowania. Powiedziała ona, że EU potrzebuje rocznie 1 milion więcej imigrantów. Tym chce poprawić swoją kulejącą demografię. Rocznie legalnie migruje do EU 3,5 mln, nielegalnie 300 tysięcy. W ten sposób nigdy się nie rozwiąże problemów ani kulejącej demografii, ani nielegalnej migracji.

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2024 [20:30] - sake3 | Link:

Muszę jednak wziąć w obronę pana @smieciu,który wg mnie nie jest trollem.Istnieje bowiem taki byt jak propagandysta.Ma z trollem punkty wspólne ale nim nie jest.Jego zadaniem jest ukierunkowanie słuchacza,internauty na dany temat z uporem kontynuowany.Tylko pozornie nie prowokuje do słownej agresji bo ma jasno podany schemat ,,nauczania''i musi sie tego trzymać.Przeważnie propagandysta uważa się za lepszego niż troll,ale czasami ,,wychodzi z nerw'' i ubliża.Pan @ smieciu  chyba przeszedł szkolenie w Szkole Nawigatorów bo i manipulowanie nie jest mu obce.Temat dla nas ,,tępych tłuków'' jak nazywa to pokazanie nam przyjaznej twarzy Niemców i świetlana przyszłość pod ich rządami.Temat migrantów też wiąże się z Niemcami dlatego ma to w swoim ,,serwisie'' szkoleniowym.Jednak ja swoim sokolim okiem dostrzegłam braki wiedzy np.nie wie kim jest taka osobistość jak Klaus Bachmann...

Obrazek użytkownika u2

17-01-2024 [20:35] - u2 | Link:

pokazanie nam przyjaznej twarzy Niemców i świetlana przyszłość pod ich rządami

Nie ma sprawy, ale szmaciu ciągle jest w kontrze do nas "pisowców", którzy jesteśmy sceptyczni co do "macht" Deutschland. Więc szmaciu nie ma czasu, aby przedstawiać świetlane plany dla nas Niemców, bo ciągle nas kontruje. A pan Martin Weber pokazał po wyborach takie serduszko złożone z dwóch dłoni w kierunku do nas Polacken. Tyle, że takie serduszko to za mało, aby kogokolwiek przekonać do pana Webera :-)

Obrazek użytkownika Warmia

18-01-2024 [01:41] - Warmia | Link:

Tak wyszedł ze Szkoły Nawigatorów. Gospodarz SN Gabriel Maciejewski po rozpoczęciu wojny na Ukrainie wyrzucił wszystkich trolli/propagandystów ze swojego portalu. Na zbity pysk. Stwierdził, że czas na wygłupy się skończył. Jednym z nich był Śmieciu, który twierdzi, że sam odszedł po wyrzuceniu go na zbity pysk.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-01-2024 [07:22] - NASZ_HENRY | Link:

@Warmia ... doskonale jesteś zorientowana 🌼  

Obrazek użytkownika smieciu

18-01-2024 [12:04] - smieciu | Link:

W sumie miło że do tego wracasz. Tylko że gadasz głupoty. Ciągle fantazjujesz (nie idź drogą u2!) na ten temat. Nie odszedłem stamtąd bo tak chciałem, ale dlatego że wywalił mnie Maciejewski. Zawsze to mówiłem. Wywalił tych „trolli” i ...wystarczy tam zajrzeć kto tam pisze notki. Niemal nikt. Zostali tylko ci co trykają głową w podłogę przed wielkim guru pod jego bełkotliwymi wpisami.
Maciejewski przeprowadził na swoim portalu operację o której tutaj wielu marzy. Wypieprzyć „trolli” i zostawić same błogosławione acz głupiutkie owieczki. Cielątka zapatrzone w PiS. Powtarzające bezmyślnie za guru, za propagandą. Teksty dokładnie jak wyżej główna notka.
Żeby tylko te owieczki mogły się zgrupować poskakać wesoło wokół. Albo z oburzeniem pobeczeć.
Ale zawsze jednym głosem w jeden rytm.

Każdemu kto o tym marzy proponuję zapisać się więc do SN i spędzić tam trochę czasu. Naprawdę idealne miejsce żeby uzewnętrznić swoje uczucia na tema Tuskowego zła. Nikt nie skrytykuje. Co najwyżej Maciejewski wywali, jak zwykle nic nie zrozumiawszy. Tym bardziej że dawno przestało go to interesować. Teraz już bowiem, zostawiwszy wokół siebie elitarną grupkę wyznawców, ostatecznie utwierdził się w swojej mądrości. Więc nie musi już starać się czegokolwiek rozumieć.
Ja lubiłem będąc tam, cytować Maciejewskiego. Miał wtedy okazję jeszcze raz przeczytać to co napisał. Kiedy pisał on - było to mądre. Kiedy powtórzyłem jego słowa ja - okazywało się głupie. I tak wyleciałem :)

PS
Chcę jednak podkreślić że autorka notki stara się podjąć dyskusję. W miarę rzeczowo. Podczas kiedy inni nie mając pojęcia o niczym wrzucają swoje żałosne infantylne docinki. Nikt tu nawet nie zdobył się na jakiś cytat, wstawić odnośnik do źródła wiedzy na temat Paktu. Ja wstawiłem dwa - pokazujące że jeszcze długa droga przed nim. I...
To jest problem właśnie! Jak śmiem podważać propagandę! Przecież tą się łyka a nie podważa.
Sorki ale jest tu cała masa takich PiSowców, których właśnie tylko to interesuje. Tępe łykanie. Nie mogą ścierpieć kiedy ktoś poda jakiś fakt. Przytoczy konkretną wypowiedź itp.
I to ja jestem trollem. PiSowski stan umysłu...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-01-2024 [07:15] - NASZ_HENRY | Link:

@sake3.... Świeżutki opis trolla, z pierwszego tłoczenia, masz na blogu

https://naszeblogi.pl/69004-w-sprawie-zagrozenia-demokracji-i-praw-czlowieka-w-polsce

redaktora Sakiewicza 🌼  
 

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2024 [20:38] - smieciu | Link:

Ależ blokujemy ...
Wyszło gdzie ma źródło propaganda PiS - u2 ją kreuje! A miliony pochłaniają...

Obrazek użytkownika u2

17-01-2024 [20:50] - u2 | Link:

A miliony pochłaniają...

Dokładnie 3,5 miliona rocznie legalnych i 300 tysięcy nielegalnych na całą EU. O 1 milion za mało aby poprawić demografię EU według europosłanki Ylvy Johansson.

Biurokraci w EU nie mają pojęcia jak kreować politykę migracyjną, bo rządzą nimi hochstaplerzy jak Ursula von der Leyen, która czego się nie dotknie to robi gigantyczne manko. Podejrzewam, że aby jej się pozbyć z ministerstwa wojny awansowano ją na szefową KE :-)

Obrazek użytkownika Mika

17-01-2024 [20:41] - Mika | Link:

 "Ten system po prostu ma zmusić kraje posiadające zewnętrzne granice UE do rzeczywistej walki z imigracją."
"Zrozumcie. Niemcy mają dość. Chcą by Polska i inni wreszcie zaczęli ten strumień ludzi blokować."

Jakoś się nie klei. Nie wycofali "zaproszenia" i jednocześnie finansują transport do Włoch na Lampedusę. Widzisz tu jakąś logikę? Nie mów o 2 tysiącach, bo w kuluarach mówi się o KILKASET TYSIĄCACH. Problem trwa od kilkunastu lat i raptem teraz UE temat ureguluje :D Oddajmy decyzyjność w tej kwestii, aby urzędasy z PE decydowały o naszej granicy, o obozach, kosztach i ilości. Nie interesujmy się, nie pytajmy, nie mówmy o tym. 
Podsumowując, konkretna kasa na przemycie ludzi i destabilizacja krajów ościennych. W Polsce jest wiele debili, jednak nie wszyscy.

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2024 [20:54] - smieciu | Link:

@Mika - powtarzasz za plotkami, kreowane przez propagandę mity. Ktoś co klepie inni powtarzają. Nie przytaczasz żadnych źródeł, konkretów itp. Chcesz wierzyć będziesz wierzyć. W świat nakręcany strachem przed Niemcami.
Zobaczysz. Z tego Paktu nic nie będzie. Nie wejdzie w życie. A jeśli już to na nim nie stracimy.

Nie wycofali "zaproszenia" i jednocześnie finansują transport do Włoch na Lampedusę. Widzisz tu jakąś logikę?
Owszem widzę. Niemieckie MSZ finansowało ten statek, podobnie jak polskie MSZ za pomocą zatrzymanego ostatnio Piotra W. kanały przerzutowe imigrantów do USA.

Obrazek użytkownika Darek65

17-01-2024 [21:50] - Darek65 | Link:

Jedyną siłą, która może zorganizować ludzi przeciw tym szaleństwom jest PIS. Ma struktury, zasoby i jeszcze poparcie dużej grupy społeczeństwa. Niestety, ale jest w chaosie. Miota się od ściany do ściany. Brak jakiejkolwiek refleksji powyborczej, przegrupowania sił, nowej strategii. 

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2024 [22:05] - Jabe | Link:

PiS jest częścią tego, co jakoby zwalcza.

Obrazek użytkownika Anna Marzec

18-01-2024 [18:00] - Anna Marzec | Link:

Nie, bo czym innym są czasowe pozwolenia na pracę a czym innym przymusowe relokacje przybyszów, którzy dotarli do Europy nielegalnie. Najczęściej są to analfabeci. Wypalają albo wycinają sobie opuszki palców, żeby uniemożliwić identyfikację i deportację. Powielasz propagandę, która polega na podawaniu tylko część prawdy.

Obrazek użytkownika Darek65

17-01-2024 [21:44] - Darek65 | Link:

"Ten system po prostu ma zmusić kraje posiadające zewnętrzne granice UE do rzeczywistej walki z imigracją" - rozumiem, że to żart ? Niemieckie statki dowożą imigrantów na włoskie wybrzeże, to trzeba ukarać Włochów, że  źle bronią granic ?
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

17-01-2024 [21:51] - Chatar Leon | Link:

@Darek
Przecież ten troll @kinderpunk śmieciu pitoli te smuty nie od dzisiaj. On to międli na okrągło.
Po co karmicie trolla?

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2024 [21:58] - smieciu | Link:

@Chatar Leon Ciągle czekam na dwa zdania z jakąś argumentacją. Potrafisz? Nie? Wiesz w ogóle kto to troll? To właśnie taki ktoś kto nie potrafi...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

17-01-2024 [22:20] - Chatar Leon | Link:

Nawet nie prowokuj. Napisałem, że nie rzuca się pereł przed kinderpunki.
Miętolisz w kółko to samo, według tego samego schematu: piszesz kilka sensownych zdań, a następnie puentujesz to przyśpiewką "Deutschland, Deutschland Uber alles".
Bajkę o tym, że polityka migracyjna UE jest dobrodziejstwem i o tym, że przymusowe niemieckie przesiedlenia przyniosą nam tylko 2 tys. nachodźców, opowiadasz w kółko.

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2024 [22:33] - smieciu | Link:

@Chatar Leon Nie piszę Deutschland, Deutschland Uber alles ani nic w tym stylu. Miętoli niestety propaganda PiS. Niemcy w niej są fundamentalne. Niemcy,  Niemcy, ciągle Niemcy. Wpis autorki jest właśnie przykładem. Dlaczego nie zarzucisz autorce że miętoli? Ludzie powtarzają ciągle mity o Pakcie. Ja ciągle je prostuję.

Bajkę o tym, że polityka migracyjna UE jest dobrodziejstwem i o tym, że przymusowe niemieckie przesiedlenia przyniosą nam tylko 2 tys. nachodźców, opowiadasz w kółko.

Nie piszę że polityka migracyjna UE jest dobrodziejstwem. Ale że Pakt daje szansę ją wreszcie uporządkować i ... zablokować imigrację. Powtórzę po raz setny. Bo Pakt zmusza państwa ościenne do blokowania imigracji. Naprawdę tak trudno zrozumieć co przekazuję?
Przekazuję że sukces Paktu polegać ma na tym że imigracja zostanie efektywnie powstrzymana.

Aczkolwiek diabeł tkwi w szczegółach. Póki co znamy tylko jedną liczbę. 30 tys. Ona daje owe niecałe 2 tys. imigrantów na Polskę. Czyli dużo mniej niż obecnie do niej przenika. Wydawało mi się że to że powinno być jasne.
Jeśli pojawią się oficjalnie inne liczby. To będzie można sobie wyrobić wyobrażenie jak faktycznie to będzie działać.

Tyle że wiele wskazuje na to że ten Pakt ma małe szanse na wejście. A ja uważam że możemy tego pożałować. Kiedy dotrą do nas hordy ludzi przez ukraińską dziurę. I bez Paktu będziemy musieli sobie z tym radzić sami.

Obrazek użytkownika Mika

17-01-2024 [23:33] - Mika | Link:

Śmieciu dalej się nie klei to co piszesz:
1. Zarzucasz mi, że nie opieram się na dokumentach, tylko informacjach (od europarlamentarzystów), a sam piszesz o 30 tys i planie 2 tys inżynierów zaimportowania do Polski. Czyli Twoje informacje są ok, ale moje są kłamstwem? Ta wyższość tituska nad innymi W niemieckich mediach piszą, że nie ma już dla nich mieszkań, że zabiera się mieszkania komunalne emerytom, a lokuje inżynierów. W Berlinie śpią na lotnisku i na ulicach i codziennie rejestruje się około 1tys. dziennie. Do Polski według tuska i tituska zaś mają ich wysłać 2 tysiące :D :D :D, chyba w pierwszym tygodniu.
2. Mówisz o szansie uporządkowania nielegalnej migracji i jej zablokowaniu. Podaj mi link, gdzie Niemcy oficjalnie wycofały zaproszenie merkelowej z 2015 roku. Czytam tylko o PLANIE ROZWOŻENIA ICH PO EUROPIE. Jednocześnie Niemcy od lat finansują statki (nie statek) i doważą ich BEZCZELNIE do Włoch. Zarabia na tym mąż wiceminister, który zarządza jednym z ngosów.  Przestać słuchać pierdolo, tylko popatrz na działania. 
3. Na Wyspy Kanaryjskie przybywa miesięcznie 10 000 inżynierów mimo ciężkich warunków atmosferycznych. W Hiszpanii powstał nowy rodzaj ubezpieczeń: od "okupacji", od remontu po okupantach. Otrzymasz lokal zastępczy, bo inżynier się włamał I zajął Twoje własne mieszkanie! Oficjalny koszt miesięczny utrzymania inżyniera to 4 600 euro, w sytuacji gdy strażak tam zarabia 1 500 euro na miesiąc.
4. Odnieś się może do faktu, że mamy oddać decyzyjność w tej sprawie. To jest jakiś absurd, że można tak w ogóle pomyśleć!! O Twojej chacie też decyduje sąsiad i lokuje Ci codziennie nowych lokatorów, których Ty masz utrzymywać???
5. A w ramach "zasłyszanych" informacji dotyczących Paktu Migracyjnego. Mamy się, jako państwo ościenne, zgodzić na obozy przejściowe?. Odsetek osób, które można odesłać i jest w ogóle gdzie, jest znikomy, zakładając, że ich państwo chce ich przyjąć. Mamy zostać z inżynierami w Polsce. Żadnych obozów, niech idą .... W Polsce obozy były tylko niemieckie.
6. Lewica znalazła sobie niezłe źródło utrzymania - przemyt, handel ludźmi, grupy wyspecjalizowanych prawników, którzy potrafią latami odwlekać deportacje. U nas w Polsce to jeszcze ZRZUTKI :D :D

Kończąc, skoro dzisiaj w Polsce prawo ustanawia się uchwałami, to równie dobrze tusek może "uchwali" dokwaterowanie inżyniera każdej polskiej rodzinie. Wiem, że przesadzam, ale "Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?" 

Obrazek użytkownika u2

17-01-2024 [23:40] - u2 | Link:

Zarabia na tym mąż wiceminister, który zarządza jednym z ngosów

W Polsce Niemcy mają zainstalowanych 37 takich NGO-sów. Uruchamiane są w zależności od potrzeby. Odra, port terminalowy, elektrownia atomowa itp. Dba o nich cała armia urzędników ambasady i konsulatów. We Wrocławiu konsulat ma 800 etatów. No zarobieni są. Trzeba geld machen. Dringend. A jak dojdą relegowani imigranci to będzie co robić, oj będzie. Trzeba będzie np. odławiać tych którzy będą wracać do Rajchu i stosować odpowiednio wysokie kary dla niepokornego landu nie potrafiącego utrzymać skoszarowanych nielegałów:-)

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2024 [21:56] - smieciu | Link:

@Darek65 Było o tym wyżej. Czemu patrzysz wybiórczo? Nie tylko Niemcy potrafią żartować. Polacy też.

Obrazek użytkownika Anna Marzec

18-01-2024 [17:36] - Anna Marzec | Link:

No i właśnie o to chodzi, że zgoda polityczna jest i już tworzone są rozporządzenia w tej sprawie, żeby zdążyć przed przed wyborami do PE. W Niemczech jest potężny kryzys, koalicji  spadają sondaże i do tego czasu Niemcy sporej części się pozbędą. Nie po to zainwestowali w zmianę władzy w Polsce, żeby Tuk miał o czymkolwiek decydować. Tam jest duże bezrobocie wśród niewykwalifikowanych i zapotrzebowanie na kilkaset tysięcy wykwalifikowanych. Tych niewykwalifikowanych przesiedlą nam tutaj a wykwalifikowanych wyeksportują do Niemiec. Sytuacja ta pokazuje, że masowe przesiedlenia młodej płodnej Afryki do starej wymierającej Europy, dla której potrzebą nr 1 jest aborcja na życzenie, nie rozwiązuje problemów. Oni chcą sprowadzać na początek 4,5 miliona rocznie (plus łączenie rodzin) i na to właśnie zgodził się Tusk. Mechanizm jest stały i każdego roku to Bruksela będzie decydowała wbrew naszej woli ile nam osiedli tutaj migrantów, nieakceptujących naszej kultury. 

Obrazek użytkownika Jan1797

17-01-2024 [21:00] - Jan1797 | Link:

@Mika,
Witam,
Proszę się nim nie przejmować. On tak ma, bo nie rozumie. Chwilami nie jest zły.
A wpis, Ładnie i dzielnie

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2024 [21:09] - smieciu | Link:

PiSowcy za to rozumieją wszystko bo do zrozumienia nie potrzebują niczego...
Faktów, danych, cytatów itp.
Dlatego uważają się za lepszych Polaków. Między innymi dlatego. Poczytasz Mika Kaczystę, Siberiana, u2 to poznasz dodatkowe ich walory. Nie mają ich PeOwcy.

Obrazek użytkownika u2

17-01-2024 [21:25] - u2 | Link:

uważają się za lepszych Polaków

Baju, baju, ciągle wszystkich kontrujesz, określasz mianem pisowców, czyli jakimiś gorszymi Polakami niż ty. Ciągle piszesz PiS, pisowców, Niemcy, Niemcy ueber alles in der welt. A pełowcy typu tric, zdzich, na NB są wulgarni i prymitywni. Dziwne że stawiasz ich jako wzór. Wzór chamstwa na pewno, ale nie mądrości. A lepiej z mądrym stracić, niż z głupim znaleźć. :-)

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2024 [21:36] - smieciu | Link:

określasz mianem pisowców, czyli jakimiś gorszymi Polakami niż ty.

Nie. Określam PiSowców takimi Polakami jak ty.

Obrazek użytkownika u2

17-01-2024 [22:55] - u2 | Link:

Czyli bezczelnie kłamiesz.

Typowe dla lewizny takiej jak ty. Masz na ustach ciągle PiS, pisowcy, Niemcy, Niemcy. Zawsze nie na temat artykułu. Byle głupio potrollować.

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2024 [23:05] - smieciu | Link:

Zawsze nie na temat artykułu. Byle głupio potrollować.

Pogubiłeś się u2. Jak zwykle.

Obrazek użytkownika u2

17-01-2024 [23:09] - u2 | Link:

Znowu nadajesz nie na temat.

Jak zwykle :-)

Obrazek użytkownika Mika

17-01-2024 [21:26] - Mika | Link:

Ależ Śmieciu nie ma co strzelać focha :D  Zapewniam Cię, że jak będzie dostępny dokument, to przeanalizujemy go szczegółowo. Obyśmy zdążyli go przeczytać i podać opinii publicznej, zanim Twój tusek go podpisze. A podpisze wszystko bez mrugnięcia okiem. 

Dziękuję innym za serdeczne przyjęcie. Może jestem czasami naiwna, ale ja z tych co się nie poddają. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-01-2024 [19:47] - NASZ_HENRY | Link:

@Mika

Karmienie trolli,
Admina nie boli 🌼  
 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

17-01-2024 [20:38] - EsaurGappa | Link:

Chrześcjanskie kobiety to one pierwsze instynktownie czują zagrożenie związane z planem wypowiedzenia wojny Polskim rodzinom,bo to kobiety będą pierwszymi ofiarami polityki migracyjnej którą prowadzą bestie w ludzkiej skórze,następnie zaczną cierpieć dzieci,starsi ludzie a na samym końcu mężczyzni którzy swoją ignorancją doprowadza do stanu gdzie nie znajdą w sobie wystarczającej siły i odwagi by przeciwstawić się choremu systemowi.
 Dane Eurostatu za ubiegły rok bezwzględnie pokazują że Polska to jeden z najbezpieczniejszych krajów,w porównaniu z takimi Niemcami(Burdelland) nasza ojczyzna jawi się jako ostatnia ostoja chrześcijańskiej cywilizacji.
 p.s Jeśli więc na takim niszowym portalu blogerskim jakim jest NB pojawia się mega troll którym nazwał się śmieciem,który próbuje zamilczeć temat relokacji,jedno jest pewne,że to gówno wysrane z dupy eurokołchozu pragnie jedynie mącić i osłabiać naszą czujność.
 

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2024 [22:27] - sake3 | Link:

Niemcy sa w kryzysie,ich model gospodarki nie sprawdza się i ma to związekze wzrostem biurokracji,podwyższeniem świadczeń socjalnych o 12%,cięcia ,wprowadzenie opłat drogowych i kryzys imigracyjny.Jak podano 60-80% imigrantów korzysta z ochrony socjalnej.Podano przykład landu gdzie imigrantów umieszczono w czterogwiazdkoym hotelu płacąc olbrzymie za nich kwoty.Takie bolączki dotykają i inne kraje.To powoduje strajki i niezadowolenie społeczne.Widać wyraźnie,że nie ma pomysłu na politykę migracyjną a jednoczesnie ją ciągnąć w sposób niekontrolowany.Nie wiem czy jest sens zwracać się w tej sprawie do premiera który nieustannie kłamie a igrzyska w postaci więzienia,gnojenia,zwalniania z pracy ludzi czy wyprowadzania przez silnych panów pracowników zza biurek są jego jedynym zajęciem.Jedyne co wiadomo to tylko z kuluarowych rozmów w europarlamecie.Stąd też wiadomo o uszczęśliwieniu Polski 350000 imigrantów.Zakwaterowanie,utrzymanie takiej liczby osób przekracza chyba nasze możliwości.Tylko kogo to obchodzi ,niech trwaja igrzyska.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-01-2024 [06:59] - NASZ_HENRY | Link:

@sake3 ... Zobacz dla 350.000 imigrantów w wieku poborowym Don Tuskone znajdzie fundusze (czytaj zapożyczy kraj lub opodatkuje nas) a na 350.000 polską armię piniędzy ni ma i nie będzie 🌼