Ameryka, wybory, Trump i Świat…

Dopiero początek roku, a wydarzenia biegną jak szalone powodując zamieszanie tak wśród obserwatorów, jak i wśród komentatorów. Powoli dogasa wojna na Ukrainie. Rosjanie ufortyfikowali swoje zdobycze nie dając większych szans Ukraińcom na odzyskanie swoich południowo-wschodnich obszarów. Gospodarka i infrastruktura codziennie bombardowanego kraju leży praktycznie w gruzach i wymaga ciągłej zachodniej finansowej kroplówki i dostaw sprzętu i amunicji. Prezydent Żeleński pojawił się w USA z prośbą o dalszą pomoc, ale niewiele wskórał. Teraz może tylko liczyć na pomoc z  UE (a tu blokada Orbana). 27 grudnia amerykański rząd wysupłał zaskórniaki tylko w wysokości $250 mln, natomiast oczekiwane $61 mld zablokowali w Kongresie Republikanie. Chcą je przyznać, podobnie jak pomoc Izraelowi, ale pod warunkiem, że zostanie zabezpieczona otwarta granica z Meksykiem. Przez nią przepływa dziennie nawet 12,000 nielegalnych imigrantów! Szacuje się, że za kadencji Bidena do USA nielegalnie przedrze się powyżej 12 mln imigrantów ze 160 krajów świata. Skala i wielowymiarowe konsekwencje tego stymulowanego przez Demokratów zjawiska może zdestabilizować Państwo. Przecież podobne zjawiska destabilizują dziś Europę zachodnią, a niebawem odczują to też Polacy.          
Na Bliskim Wschodzie w strefie Gazy trwa wyniszczająca wojna Izraela z Palestyńczykami, wojnę Izraelowi wypowiedział szyicki Jemen, który atakuje statki zmierzające przez Morze Czerwone do Kanału Sueskiego. Ostatnio agresywni Houthis są bombardowani przez siły US w ramach odwetu za zakłócanie bezpiecznej żeglugi. Netanjahu kolonizuje resztę Palestyny  wypychając z Gazy Palestyńczyków, trwają bezowocne nawoływania o zaprzestanie walk. Dużą aktywność w wielu miastach zachodu przejawiają palestyńscy imigranci organizując częste i głośne protesty, skierowane nie tylko przeciwko lokalnym Żydom.

W Polsce mamy niepokoje wzbudzone poza prawnymi metodami nowego rządu Tuska, który podejmuje dzikie dyktatorskie decyzje, które mają na celu dalsze podporządkowanie Kraju biurokratom z UE. Jakie świadectwo daje Tusk UE, w której pełnił wysoką funkcję, czy mamy oczekiwać podobnego traktowania Polaków po ewentualnej reformie centralizacji UE? Sprawia wrażenie jakby nie był premierem polskiego rządu, ale unijnym komisarzem, czy w najlepszym wypadku przerośniętym podwórkowym łobuzem wynajętym przez Berlin do oczyszczenia Polski z resztek suwerenności praktycznie w każdej dziedzinie. Polacy głosowali za dołączeniem do Unii wolnych narodów, bez gwałtu na polskiej suwerenności, gospodarce, kulturze i edukacji, a tu plan Mitteleuropa: “wot zasadzku Germańcy zdjełali”... 

Wydaje się, że dziś elity traktują swoje narody, swoich wyborców jak arystokracja traktowała swoich poddanych integrując się dziś ponad pospólstwem z elitami z Davos. To oni podkreślają, że Ziemia jest przeludniona, dlatego tyle mówią o depopulacji, czy to przez genderyzm, rozbijanie rodzin, czy przez niebezpieczne zabawy z groźnymi wirusami i szczepionkami. Rząd Tuska może wyrządzić Polsce wiele nieodwracalnych szkód i doprowadzić do porzuceniu niestety naszej “polskości”, tożsamości narodowej w celu szybkiej integracji z berlińską wież Babel. 

Co do sytuacji międzynarodowej to można przypuszczać, że wojna na Ukrainie ze strony USA miała za zadanie zdestabilizowanie zacieśniającego się porozumienia rosyjsko-niemieckiego, którego celem byłoby wypchnięcie Ameryki z Europy i zbudowanie euroazjatyckiego imperium. Wydaje się, że właśnie dlatego Wielka Brytania, bliski sojusznik USA wycofała się z UE. To bardzo kosztowne przedsięwzięcie wyniszczające i wyludniające Ukrainę niedługo skończy się niekorzystnym dla niej kompromisem, a jego prawdziwym celem będzie rozdzielenie wspólnych interesów Rosji i Niemiec/UE. W zamian za porzucenie Rosji rządzące dziś w USA lewactwo (oficerowie prowadzący administrację Bidena) mogą dać Niemcom pozwolenie na dalszą konsekwentną centralizację UE. 

Ten plan może pokrzyżować dojście do władzy Trumpa, którego celem nie jest stworzenie jednego wielkiego światowego kibutzu, on dba o interesy swojego państwa narodowego. Czyli przeciwdziała planom światowych banksterów, co stawia Trumpa po stronie liderów dbających o interesy własnych państw (Kaczyński, Orban, Netanjahu, Xi, Putin, itp). Narasta fala niezadowolenia z polityki elit niszczenia krajowych ekonomii w imię globalnego ocieplenia, czy teraz zmian klimatycznych, ograniczania wolności obywatelskich przez sprzyjanie napływowi imigrantów, którzy nie chcą się integrować, niszczenia tożsamości narodowej, wprowadzania zamętu wokół płci, itd. Rok 2024 jest rokiem wyborczych szans dla ok. połowy populacji Ziemi, przy powoli umacniającym się trendzie wzrostu sił patriotycznych, konserwatywnych partii. Niestety w Polsce doznaliśmy tendencji zwrotnej i dzięki trikowi z “trzecią nogą” pozwoliliśmy eurokratom na sukces.
                                        
Spójrzmy jednak na początek roku wyborczego w USA, na sytuację i szanse poszczególnych kandydatów z obydwu partii. Partia Demokratyczna dalej stawia na ledwo powłóczającego nogami najstarszego w historii kandydata jakim jest urzędujący prezydent Joe Biden. Przypomnijmy, że Biden przez 8 lat był na stanowisku wiceprezydenta w administracji Obamy i m.in. był odpowiedzialny za Ukrainę. Uchodzi za najbardziej skorumpowanego prezydenta w ostatnich dekadach.  Polityka, który bez żadnych skrupułów sprzedawał wpływy wynikające z jego pozycji dla wzbogacenia siebie i klanu swojej rodziny. Tuż przed wyborami w 2020 r. wybuchł skandal z zagubionym słynnym laptopem jego syna Huntera, na którym Hunter rejestrował nie tylko swoje narkotyczne i seksualne orgie, ale i podejrzane wątki korupcyjne rodziny Bidenów. Dziś Kongres analizuje finansowe przekręty Bidena i hojne wpłaty (ok. $30 mln) na konto jego rodzinnego klanu z Chin, Ukrainy, Rumunii, itd i powoli buduje impeachment prezydenta Bidena.

W 2020 r. w debatach Trump podniósł ten korupcyjny wątek, co spotkało się ze stanowczym zaprzeczeniem ówczesnego kandydata Bidena. Niestety stanowisko Bidena poparło 51 byłych szefów agencji wywiadowczych USA. Kłamliwie przyrzekli oni, że laptop Huntera jest misterną fałszywką Putina, który w ten sposób chce pomóc wyborczym szansom Trumpa. Później okazało się jednak, że laptop i jego zawartość są autentyczne. Była to jedna z wielu zagrywek i przekrętów Deep State (obok impeachmentów) mających doprowadzić do przegranej Trumpa. 

Deep State również kontroluje mainstream media w USA generujące stały zogniskowany na zwalczaniu Trumpa program. Nie ma się co temu dziwić kiedy zauważymy, że w/g sondy Newhouse z 2022 r.  36% amerykańskich dziennikarzy należy, bądź sympatyzuje  z Partią Demokratyczną, a jedynie 3,4% określa się Republikanami. Dlatego podczas politycznych debat prowadzący je dziennikarze często “debatują” z Republikanami chroniąc Demokratów. Przypomnijmy, że 50 lat temu podobna sonda wykazała, że 35,5% dziennikarzy identyfikowało się z Demokratami, 25,7% z Republikanami, a 32,5% było niezależnych. W 2013 r. sonda wykazała 7,1% dziennikarzy Republikanów, 28,1% Demokratów i 50,2% niezależnych.

Podobna sytuacja jest z niszczeniem Trumpa sądami. W czterech wytoczonych procesach lewicowi aktywiści w czarnych togach postawili mu 91 zarzutów, często absurdalnych, ale angażujących jego pieniądze i czas potrzebny dla kampanii wyborczej. Dla przykładu posiedzenie sądu w Dystrykcie Columbii wyznaczono Trumpowi dzień przed bardzo ważnymi prawyborami w “Super Tuesday”. Do zapoznania się Trump i jego prawnicy mają ponad 11 mln stron dokumentów, tysiące godzin nagrań audio i wideo i zeznań świadków.  Ciągany po sądach Trump po to aby osłabić jego pozycję, zaskakująco zdobywa przez to większe poparcie, nawet wśród czarnoskórych i Latynosów, którzy też widzą tę niesprawiedliwość.  Pamiętają też, że za prezydencji Trumpa żyło się lepiej i zasobniej. Według sondażu Bankrate, aż 50% sondowanych przyznało, że od 2020 r. ich sytuacja finansowa znacznie się pogorszyła, dla 21% sytuacja się polepszyła, a u 26%  pozostała taka sama. Ponadto 45% z niezadowolonych uważa, że to wina polityki ekonomicznej Bidena, 35% obciąża Kongres, a 27% obarcza winą Rezerwę Federalną.

Już dziś można spokojnie powiedzieć, że Trump wygra republikańskie prawybory w wielkim stylu, podobnie będzie z wyborami prezydenckimi, tym bardziej jeśli Demokraci będą reprezentowani przez Bidena. Najlepszym potwierdzeniem powyższego niech będą wyniki republikańskich prawyborów w stanie Iowa, w którym w siarczystym mrozie Trump zwyciężył z 51%, drugi był gub. Florydy Ron DeSantis 21%, dalej Nikki Haley 19% i Vivek Ramaswamy, który następnie zawiesił swoją kampanię, 7,7%.   

Lewacy z mainstream mediów (MSM) są w rozpaczy. Rachel Maddow z MSNBC  nazywała  Trumpa faszystą, dodając, że jego wyborcy są jeszcze gorsi, pewnie myśląc o tym, że w sondażu 68% Iowan wyznało, że nie wierzy w to, że Biden uczciwie wygrał wybory prezydenckie w 2020 r! W przeszłości funkcjonował model w którym MSM uparcie lansował słabszego republikańskiego kandydata na prezydenta dając mu dużo czasu na antenie, aby uczynić, zbudować jego popularność wśród odbiorców. Tak było z budowaniem kandydatury z John McCain (2008), czy Mitt Romney (2012) tak zbudowany medialnie kandydat zwykle nie “porywał” republikańskich wyborców i kiedy zbliżał się czas debat z demokratycznym kontrkandydatem do prezydentury taki kandydat był rozszarpywany, niszczony przez te same MSM, które go wcześniej wylansowały. Trump ich kompletnie zaskoczył, facet bez politycznego doświadczenia i ławki wygrał swoim programem i osobowością ze starymi mocno osadzonymi wygami. Dlatego jego pierwsza kadencja ubiegała w ciągłej walce z Deep State, wymyślano afery, przeprowadzano impeachmenty, kasowano mu ludzi którym mógł ufać i obstawiano go swoimi współpracownikami. Dobrze przygotowano też wybory sam Mark Zuckerberg z Facebooka wydał ponad $400 mln aby tylko zmieść  Trumpa.
 
Teraz Trumpa czeka wielki ciężki bój, Deep State rzuca mu pod nogi kolejne kłody usiłując zatrzymać jego pochód do prezydentury. Teraz Demokraci wspierani przez republikańskich NeverTrumpers i neocons mocno finansują kampanię Nikki Haley (b. gub. Karoliny Południowej i b. amb. US w ONZ), aby w jakiś sposób zatrzymać Trumpa. Jednak tym razem republikańscy wyborcy mają dość gier Deep State, 61% wyborców ze stanu Iowa potwierdziło, że zostaną przy Trumpie nawet jeśli sądy go skażą, a 20% powiedziało, że w razie wyroku skazującego będą popierać go jeszcze bardziej. Krajowe sondaże wskazują na 61% poparcia wśród Republikanów i 44% w stanie New Hampshire gdzie wkrótce odbędą się następne prawybory. Sondaże krajowe wskazują kompletną klapę poparcia dla Bidena, zostawiając go tylko z 33% poparcia dla jego osiągnięć. Sondaż ABC News ukazuje, że jedynie 28% Amerykanów uważa, że Biden jest w pełni sił fizycznych i mentalnych.

Kończę aby nie przedłużać. Trump idzie jak burza. Im bardziej jest prześladowany przez Deep State tym bardziej odbiera Demokratom argument reprezentowania  i stawania w obronie słabszych i prześladowanych niesprawiedliwie niszczonych przez wielki układ możnych. Dlatego Trump zyskuje coraz więcej poparcia od czarnoskórych i latynoskich Amerykanów, ale o tym następnym razem.

Jacek K. Matysiak                                                                                                     Kalifornia,2024/01/16
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-01-2024 [07:26] - NASZ_HENRY | Link:

Dobra analiza
W USA obywatele mogą zawsze sięgnąć jeszcze po pistolety w Polsce najwyżej po drzewce 😉  

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

16-01-2024 [07:44] - Jacek K.M. | Link:

Kto wie, może wieje wiatr Historii dla nas, kto wie...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-01-2024 [11:23] - NASZ_HENRY | Link:

Diagnoza

Czasy pierwszej komuny odcisnęły się głęboko i szeroko w całym społeczeństwie.
Polacy nie pamiętają już jak to jest, gdy ludzie posiadający własność utożsamiają się z państwem. Ochoczo więc poszli głosować przeciwko państwu, dość gwałtownie wzbogaconemu za rządów PiSu, za kolejnym rabunkiem firmowanym przez tych samych ludzi, którzy przed trzy pokolenia okradali go i przymuszali do niewolniczej pracy. Wolność zaś kojarzyli jedynie z  deprawacją. Tę z kolei uwiarygadniali żartami i kawałami podawanymi ze sceny i z ekranu przez celebryckie LGBT mendy. 😎
 

Obrazek użytkownika Jabe

16-01-2024 [11:44] - Jabe | Link:

Bzdura. PiS forsował cen­tra­lizację w rękach partii rządzącej na wzór sa­nacji i komuny. Wz­bogacenie zaś do­tyczyło wy­kreowanego prole­tariatu. Trudno też ugrupowanie Jaro­sława Kaczyńskiego ko­jarzyć z wol­noś­cią.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

17-01-2024 [00:00] - Lech Makowiecki | Link:

@Nasz Henry. Żyjemy w czasach łamania wszystkich przykazań Dekalogu. Tak opisałem stosunek Polaków do VII. Przykazania (z tomiku "Pro publico bono", 2012)

          WSZYSCY DZIŚ KRADNĄ...

Sprosiłem mych przyjaciół, wieki nie widzianych,  
By świat z nimi naprawiać –  przy winie, do rana.
Marzenia nasze dawne druhom przywołałem;
Zobowiązania wielkie... Piękne ideały...

Koledzy popatrzyli na mnie ze zdumieniem,
Potem śmiechem ryknęli w wielkim rozbawieniu,
Że aż im łzy pociekły i oddech zabrało...
Na koniec –  klepiąc w plecy (trochę to bolało),
Poczęli mnie pouczać (naiwnego grajka)
Mówiąc: „Dorośnij stary! Życie to nie bajka”...
I myśl złotą jak tombak  któryś z głowy palnął:
„Wszyscy dokoła kradną! I to jest normalne...”

Tu zawrzała dyskusja; każdy przykład dawał:
„Złodziej kradnie ci portfel... Ot, złodziejskie prawo!”

„Lekarzowi sam wciskasz w kopercie banknoty!”
(Życie droższe pieniędzy. Wszyscy wiedzą o tym.)

„Policjant też szmal liczy, z kolegą do spółki”...
(Zwłaszcza, gdyś trochę wypił. I siadłeś za kółkiem...)

„Urzędnik jest przychylny, gdy dostanie w łapę”...
(Haracze przy przetargach... Nie wiesz? Toś jest gapa!)

„Rząd sam się nie wyżywi –  lecz z naszych podatków;
Ci dopiero nas łupią! Stąd te niedostatki...”
(Nic dziwnego, że naród kombinuje skrycie;
Szara strefa –  jak nigdy – ma się znakomicie...)

I tak wrzała dyskusja, że żal opowiadać;
Wszyscy wszystkich z wszystkiego na gwałt chcą okradać!

Przytaczano nazwiska... Nazwy instytucji...
Warianty nepotyzmu, szabru i korupcji...
Większość –  w tonie podziwu (lub nawet zazdrości) –
Niczym wyrazy hołdu dla tej zaradności...

Nieśmiało się włączyłem: „Przepraszam, że truję;
Jeśli każdy dziś kradnie, to kto tu ... pracuje?”...

Zapadła chwila ciszy (cisza czasem krzyczy)...
Ktoś rozbawił ferajnę krzycząc: „Kto? Chińczycy!
Chciwość jest dzisiaj cnotą! Tak na Wall Street mówią...
Nie zostawajmy w tyle! Kradnijmy! A równo!”

Spotkałem dziś przyjaciół, wieki nie widzianych,  
By z nimi świat naprawiać przy winie, do rana.
Lecz z ulgą ostatniego z kumpli pożegnałem,
A z nim nasze marzenia... Nasze ideały...

 

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

17-01-2024 [02:06] - Jacek K.M. | Link:

@ Witaj Lechu
Dzięki za piękny i smutny wiersz, natychmiast skojarzyłem z równie refleksyjną balladą mistrza Kelusa:                               https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Czesław2

16-01-2024 [07:58] - Czesław2 | Link:

@N_H Dostęp do broni jest. Trzeba tylko trochę się wysilić  i po pół roku w szafie pancernej masz pełno.

Obrazek użytkownika Ptr

16-01-2024 [09:41] - Ptr | Link:

Ale musisz zostać sportowcem i chodzić na zawody. 

Obrazek użytkownika Czesław2

16-01-2024 [09:49] - Czesław2 | Link:

Bez przesady, to przyjemność. kilka obowiązkowych zawodów w roku. Przynajmniej nie zapomnisz, gdzie kolba, gdzie lufa.
Może być problem ze strzelnicą, bo duża część np lok akceptuje tylko wiatrówki  na niektórych innych ceny zaporowe. Ja mam szczęście  w Jaworznie mam dostęp do strzelania z  CP.

Obrazek użytkownika Czesław2

16-01-2024 [07:50] - Czesław2 | Link:

Prolikwidatorski (likwidacja Polski) komunistyczny mainstream w Polsce ma ciągle 60% poparcia  i ono rośnie.

Obrazek użytkownika Ptr

16-01-2024 [16:43] - Ptr | Link:

Prawicowe, katolickie i patriotyczne standardy są zbyt trudne do spełnienia , o ile w ogóle mozliwe. To są standardy wymagajace hartu ducha , mądrości, pokory. Tym bardziej ,że wielu upada.  Coś w rodzaju szlachectwa. Zwykle było to 3-5% narodów, w Rzeczpospolitej 10%. Oczywiście dobrze byłoby dodać do tego zamożność, ale zamożność zdobywali ludzie kradnąc pierwszy milion. Tak więc kilka % coś reprezentuje, a 60% nic sobą nie reprezentuje i ci słuchają głupców , zabawiaczy i tych obiecujących łatwe wzbogacenie i ułatwienia w życiu. 

Obrazek użytkownika Czesław2

16-01-2024 [17:08] - Czesław2 | Link:

To prawda, ale nie cała. Część ludzi za chiny nie chciała głosować na POPIS z różnych powodów , więc zagłosowali pośrednio na Tuska, jak idioci.
Tu coś na temat ordynacji wyborczej,  tłumaczy, dlaczego obojętnie jak głosować, zawsze wejdzie beton.
https://www.dakowski.pl/prawo-...

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

16-01-2024 [07:50] - AŁTORYDET | Link:

Ameryka to nie jest kraj dla zwykłych ludzi. Praca na dwa/trzy etaty, by jakoś żyć, to patologia. Plaga narkomanii (w 2022 roku, z powodu tylko zatrucia fentanylem, zmarło blisko 75 tys. ludzi). Trump proponował wprowadzenie kary śmierci za handel narkotykami. W pełni się z nim zgadzam. Niekontrolowana imigracja. Ameryka ciężko choruje. Wszyscy czekamy na powrót dawnej Ameryki, bo teraz nie pomaga, ale wręcz szkodzi. 

Obrazek użytkownika Czesław2

16-01-2024 [07:54] - Czesław2 | Link:

W Polsce kwalifikowane słoje w żydowskich firmach pracują powyżej 12h. Potem idą do domu i pracują nadal. Nie mam na myśli pracowników zmianowych, tylko kadrę. A to naprawdę duża ilość słoi..

Obrazek użytkownika u2

16-01-2024 [08:09] - u2 | Link:

za prezydencji Trumpa żyło się lepiej i zasobniej. Według sondażu Bankrate, aż 50% sondowanych przyznało, że od 2020 r. ich sytuacja finansowa znacznie się pogorszyła, dla 21% sytuacja się polepszyła, a u 26%  pozostała taka sama.

I wszystko w tym temacie. Trump idzie jak burza:

https://niezalezna.pl/swiat/usa/trump-zdecydowanym-zwyciezca-pierwszych-republikanskich-prawyborow-z-historycznym-wynikiem/509083

Donald Trump zdecydowanie wygrał poniedziałkowe inauguracyjne prawybory republikańskie w stanie Iowa, zdobywając 52 procent głosów - wynika z ogłoszonych rezultatów po podliczeniu niemal wszystkich głosów. Drugie miejsce zajął były gubernator Florydy Ron DeSantis z 21 procent., zaś trzecie - była ambasador USA przy ONZ Nikki Haley - 19 procent.

Obrazek użytkownika Czesław2

16-01-2024 [09:30] - Czesław2 | Link:

Większość Polaków uważa, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik nie powinni wyjść przedwcześnie z więzienia.
  60 proc. badanych. Przeciwnego zdania jest 25 proc.
Zgadza to się z opiniami i sondażem, że 60% polaków chce kraść i kradnie.
 To nie jest sprawa manipulacji czy przekłamań. To mieszkańcy terytorium Polski.

Obrazek użytkownika tricolour

16-01-2024 [09:51] - tricolour | Link:

Zdziwiony?

Top 10 sprzedawanych aut używanych w 2023 to 10/10 aut niemieckich. No, jest i skoda, fakt.

Czy to nie jest okradanie siebie samego?

Obrazek użytkownika Czesław2

16-01-2024 [09:54] - Czesław2 | Link:

Możesz kupić rower alternatywnie. Poza tym, polowa fabryk niemieckich jest żydowska. Stellantis  czyli Fiat i połowa Francji. Tak, że wybieraj. Wokół mnie ponad połowa nowych i używanych to Azja.
 Z innej branży ostatnio Viessmann.

Obrazek użytkownika u2

16-01-2024 [10:28] - u2 | Link:

Z innej branży ostatnio Viessmann

Ale Niemcy sami sekują swoją firmę zakazując instalacji pieców gazowych. W Niemczech jest ostry spadek IQ rządzących od czasu zjednoczenia. W sumie się nie dziwię, przecież Scholz to ideowy marksista, czego się nie tknie to zepsuje. Był burmistrzem Hamburga, był ważnym ministrem u Angeli Merkel, teraz jest sam kanclerzem od siedmiu boleści :-)

Obrazek użytkownika Ptr

16-01-2024 [16:29] - Ptr | Link:

Niemieckie samochody nie istnieją, podobnie jak TVP, TVN,  Lidle itp. W moim świecie ich nie ma. 

Obrazek użytkownika Jabe

16-01-2024 [10:54] - Jabe | Link:

60% Polaków nie chce łamania prawa, zwłaszcza w partyjnym interesie.

Obrazek użytkownika Czesław2

16-01-2024 [12:07] - Czesław2 | Link:

@N_H 11,23 Zgadza się . W komunie przeciętny człowiek przeżył tylko kradnąc. Teraz to cud, że są tacy, co nie kradną. zresztą postaci złodziejstwa jest wiele, np reklamy i cały przemysł kłamstwa z tym związany. dziesiątki tysięcy ludzi.

Obrazek użytkownika smieciu

16-01-2024 [12:30] - smieciu | Link:

Przez nią przepływa dziennie nawet 12,000 nielegalnych imigrantów! Szacuje się, że za kadencji Bidena do USA nielegalnie przedrze się powyżej 12 mln imigrantów ze 160 krajów świata.

Pisałem wielokrotnie. Ale oczywiście do zlasowanych pisowską (w istocie bidenowsko-lewacką) propagandą mózgów nie dotrze. Bo dla nich świat kończy się na Niemcach.
Więc.
Najpierw wojny w Libii i Syrii. Bez nich nie dałoby się przeprowadzić operacji. Specjalnej. Rok 2015. Merkel pod naciskiem komuchów z USA otwiera granice Europy a w szczególności Niemiec. Jednocześnie te same służby organizują zwycięstwo PiS w Polsce. Realizując plan dalej. Następuje kolejna Operacja Specjalna. Znów miliony imigrantów wojennych trafia do Europy. Tym razem przez Polskę, której pisowski rząd ma od dawna przygotowane plany. Nie ma żadnego chaosu. Są pociągi. Którym dawno zaplanowano skąd i dokąd mają jechać. Darmowe bilety. Przyznawanie nr PESEL. Socjalu itp. Słowem Polska PiS powtarza realizację wdrożoną przez Merkel.
Propagandowe wycie pisowskie zagłusza całkowicie zdrowy rozsądek i zdolność kojarzenia faktów.
PiSowskie mity upadają jeden za drugim.
Ale wiara ludu jest potęgą. Więc PiSowcy walczą o partię, która jest bidenowskim przedstawicielstwem na Polskę. Robi łaskę Amerykanom jak to określił Sikorski. Która realizuje plan Sorosa. Której udało się za pomocą innych operacji (Smoleńsk) wmówić że są świętymi walczącym z niemieckim demonem - Tuskiem.
A wszystko po to by nas podzielić. Polskę z Niemcami (które dostają wciry od komuchów) i Europą. Byśmy nie mogli się porozumieć byśmy walczyli ze sobą zamiast stawić czoła wspólnemu wrogowi.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

16-01-2024 [12:33] - Chatar Leon | Link:

Kinderpunk znowu nadaje.
Zresztą pisze ciekawie acz bałamutnie... Kleci kilka nawet sensownych zdań, aby spuentować je przyśpiewką "Deutschland, Deutschland uber alles".

Obrazek użytkownika smieciu

16-01-2024 [12:36] - smieciu | Link:

PiSowcom zostaje tylko propaganda. Jednym słowem, Niemcami, potrafiono wyczyścić mózgi milionom Polakom. Niesamowite, przerażające ale też bezwzględnie skuteczne.

Obrazek użytkownika u2

16-01-2024 [12:50] - u2 | Link:

Przyjemnie się ciebie czyta szmaciu. Ciągle ten PiS, PiSowcy, widać, że marnujesz swoje talenta na NB. Zaaplikuj do Płuski, Czyża i Kurzajewskiego (PCK), może się z tobą podzielą kawałkiem tortu :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika smieciu

16-01-2024 [13:09] - smieciu | Link:

Dodam jeszcze że tak swoją drogą fanem tych drugich nie jestem. Arogancja, buta, swoisty arystokratyzm, to chyba ich drugie imię. Komuszki ich docisnęły. Może to i dobrze. Może się trochę zreflektują. Tak czy siak, taki wybór. Jeśli ktoś zamierza wybierać.

Obrazek użytkownika u2

16-01-2024 [13:38] - u2 | Link:

Ano, po PiS, PiSowcach jedziesz, ale imienia tych drugich boisz się wymawiać. Wiadomo komuszki docisnęły tych drugich, imienia których nie wolno wymawiać. Komuszki tak docisnęły, że ci drudzy cisną tych trzecich, imienia których również nie wolno wymiawiać, aby cisnęli po tych czwartych, czyli po PiS, PiSowcach, czyli po nas Polakach, czyli po imieniu, którym gardzisz i ciągle wymawiasz je z widoczną pogardą na NB  :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Ptr

17-01-2024 [00:16] - Ptr | Link:

Śmieciu w 1944 zachęcałbyś do obrony Festung Warshau ? I miałby za tym dobre argumenty. 

Obrazek użytkownika Darek65

16-01-2024 [14:00] - Darek65 | Link:

Ciekawy artykuł wpisujący się w to, co Pan pisze - https://pch24.pl/progresywna-i...

Obrazek użytkownika smieciu

16-01-2024 [15:07] - smieciu | Link:

Tak. Błędne jest postrzeganie polityki jako (wyłącznie niemal) geograficznej geopolityki. Dziwne jest w sumie jak łatwo w Polsce przyjęły się demoniczne Niemcy skoro tak bardzo lubimy posługiwać się etykietkami w stylu lewactwo czy komuchy.
Czerwoni mają swój styl walki. Coś w sumie zupełnie sprzecznego z tym jak się przykładowo zwykło postrzegać Niemcy. Czyli kraj tradycyjnego nacjonalizmu i w tym sensie konserwatyzmu.
Zupełnie inaczej wygląda rzeczywista polityka i fronty walki niż się kreuje w prostych propagandowych wrzutkach.

Obrazek użytkownika u2

16-01-2024 [19:22] - u2 | Link:

demoniczne Niemcy

Ano, Niemcy tu, Niemcy tam. Oprócz PiS, PiSowcy to twoje kolejne ulubione słowo szmaciu. Nie ma znaczenia, że wątek nie jest ani o PiS, PiSowcach, czy Niemcach :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika sake3

16-01-2024 [18:30] - sake3 | Link:

Pisowcom pozostaje tylko propaganda mówi naszoblogowy mistrz od natrętnej propagandy.No dobre to,a nazywa się odwracaniem kota ogonem.Dodatkowy smaczek,że słowa naszego mistrzunia znajdują się na blogu traktującym o wyborach w USA..Trzeba przyznać że trafił w temat .

Obrazek użytkownika Pers

16-01-2024 [19:01] - Pers | Link:

@sake
Muszę cię pocieszyć (a może rozczarować?).
Narracja propagandowa PiS i PO na temat najważniejszych wydarzeń na świecie (Ukraina, Gaza, Tajwan, pandemia) mających bezpośredni wpływ także na Polskę, niczym się nie różnią.
Jak to wytłumaczysz?
Z góry dziękuję za obszerny komentarz :))))))

Obrazek użytkownika u2

17-01-2024 [00:37] - u2 | Link:

Ukraina

PiS i PO różnią się diametralnie w sprawie Ukrainy. PO to ludzie Moskwy w Warszawie. Tak ich tytułują rosyjskie gazety. Nigdy tak nie zatytułowały nikogo z PiS-u. Zdradek nalega na podpisanie niekorzystnej umowy z Janukowyczem, bo inaczej Ukraińcy mają wszyscy zginąć. Po tym Rosja atakuje Ukrainę. PiS dostarcza sprzęt Ukrainie, która daje odpór "Specjalnej Operacji Wojskowej" Rosji.

Gaza

PO to stanowisko Niemiec, które na rozwiązanie swojego kryzysu demograficznego sprowadzają miliony arabów. PiS to stanowisko USA, ale nie Bidena, tylko Trumpa. PiS nie chce milionów nielegalnych migrantów.

Tajwan

PO to stanowisko Niemiec, którzy chcą kręcić interesy z komuszkami. PiS to stanowisko USA, ale nie Bidena, tylko Trumpa, który wprowadził sankcje nie tylko na WHO, za wprowadzenie świata w błąd co do pandemii.

Pandemia

PO nie kupuje szczepionek, bo nie ma piniędzy, choć wszystkie bogatsze kraje zachodu wykupiły. PiS kupuje szczepionki, bo ma pieniądze.

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2024 [09:39] - Jabe | Link:

Czym się różnią PiS i PO w sprawie Ukrainy?

Obrazek użytkownika u2

17-01-2024 [09:45] - u2 | Link:

PO umożliwia zajęcie Ukrainy przez Rosję, a PiS uniemożliwia zajęcie Ukrainy przez Rosję. To są proste sprawy, ale nie dla ciebie szmaciak :-)

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2024 [10:40] - sake3 | Link:

WKijowie ma się odbyć spotkaie Donald Tusk-prezydent Żełeński.Wtedy dowiemy się jaki jest stosunek PO do Ukrainy.Prezydent Duda na spotkaniu z Żełeńskim w Davos zapewnił że Polska nadal będzie wspierać Ukrainę w sprawie wejścia do UE  a która może spokojnie przystąpić do rozmów z Donaldem Tuskiem w Kijowie.Również szef BBN Jacek Sieiera rozmawiał z Oleksem Daniłowem z RBNiO Ukrainy o współpracy w drodze do członkostwa w NATO.Wygląda na to,że stanowiska PiS i KO-PO w tych sprawach będą jednakie.

Obrazek użytkownika u2

17-01-2024 [10:46] - u2 | Link:

Wtedy dowiemy się jaki jest stosunek PO do Ukrainy

Przecież to żadna tajemnica. Stosunek PO do ukrów jest taki sam jak stosunek szkopów do ukrów :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2024 [11:46] - sake3 | Link:

No tak,ale ważne czy Tusk będzie rozmawiał z Żełęńskim już po konsultacjach z Scholtzem i paniuską Leyenową.I co po tych ,,konsultacjach'' zaproponuje Żełeńskiemu aby zrobić na złość prezydentowi Dudzie.

Obrazek użytkownika u2

17-01-2024 [12:00] - u2 | Link:

Żeleński już raz wbił nóż w plecy Dudzie na forum ONZ. Może to zrobić kolejny raz. To że się teraz ściskali w Davos o niczym nie świadczy. W polityce nie ma sentymentów. Każdy dba tylko o swoje interesy. Czas na mirnyje pieriegawory/Friedensgespräche z udziałem Niemców, nie Polaków. Na pewno zakończą się sukcesem nie mniejszym niż porozumienia osiągnięte w Mińsku. A Polska jest tylko hubem dla pomocy dla ukrów, niczym więcej :-)

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2024 [12:38] - Jabe | Link:

A pan Duda dbał o czyje interesy?

Obrazek użytkownika Pers

17-01-2024 [12:08] - Pers | Link:

@sake
//Również szef BBN Jacek Sieiera rozmawiał z Oleksem Daniłowem z RBNiO Ukrainy o współpracy w drodze do członkostwa w NATO//
Strata czasu.
Ukraina (to co z niej zostanie) NIGDY nie będzie w NATO.
Zakład? Ty podobno nigdy nie przegrywasz :))))

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2024 [13:35] - sake3 | Link:

@Pers.......A co mnie obchodzi czy Ukraina będzie w NATO.Jedynie odpowiedziałam komentatorowi.Teraz można tylko dywagować i czekać na wybory w USA  bo wtedy cała geopolityka może się zmienić.Tak więc jako osoba ostrożna nie zamierzam się zakładać w takich kwestiach Może się okazać ,że to Tajwan wysunie się na czoło stawki. Obecnie jest tyle punktów zapalnych w świecie,że wypadkowa jest trudna do ustalenia.Zwłaszcza ,że zapowiada się ciężki mój los skoro pan i neozmiana dla mnie i elektoratu PiS-u szykujecie wykluczenie ze społeczeństwa poprzez zakładanie opasek na rękę zapewne z napisem PiS.O czym zresztą mnie pan uprzejmie zawiadomił.Więc ja również uprzejmie sugeruję,że wolę zamiast opaski bransoletkę bez napisu ale z brylantem.

Obrazek użytkownika Pers

17-01-2024 [18:50] - Pers | Link:

@sake
//szykujecie wykluczenie ze społeczeństwa poprzez zakładanie opasek na rękę zapewne z napisem PiS//
Najwyraźniej nic nie rozumiesz.
Taka opaska byłaby ogromną nobilitacją. Każdy mógłby widzieć jak wygląda prawdziwy, szczery Polak - patriota i brać przykład.
 

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2024 [20:02] - sake3 | Link:

@Pers.....Ze mnie można brac przykład nawet bez opaski na ramieniu.

Obrazek użytkownika Live free or Die

16-01-2024 [23:06] - Live free or Die | Link:

Rodacy, Węgrzy moga coś powiedzieć, mogą. A my? Czekamy na Fleciste z Hameln? Mamy plage szczurów czy nie?