Upadają kolejne pisowskie mity

Czyli czy cokolwiek w tej propagandzie nie jest oparte na kłamstwach?
PiSowcy uwielbiali tą formułkę: Sądy są Tatmych. Dlatego niewiele można. Tak tłumaczono powszechne nieróbstwo, spóźnione działania. Ale przede wszystkim tak odpowiadano na ciągle powtarzane pytanie: dlaczego Tusk i jego ferajna nie siedzą? Dlaczego nawet nie mają procesów pozakładanych? W TVP przecież ciągle, codziennie przypominano. O przekrętach Tuska i spóły w TVP ciągła wyliczanka. O tym że Sikorski ma lewe pieniądze. Że rządzili zdrajcy. Powstał serial Reset (podobno oparty na dokumentach :) ).
I nic.
Był Smoleńsk. Zamach. Ludzie zostali zamordowani. Prezydent Polski, brat szefa rządzącej partii.
I nic.
Bo sądy są Tamtych!
Tylko że te sądy zdążyły właśnie wydać niekorzystne dla rządu wyroki. W sprawie mandatów Kamińskiego i Wąsika. Czy w sprawie powołania rad nadzorczych TVP i Radia. Dowiadujemy się że prezydent w porozumieniu z Ziobro powołali ok. 2 tys sędziów (tzw neosędziów). A paczka prokuratorska jest nie do ruszenia. Najwierniejsi ludzie Ziobry zamierzają się bronić przed Bodnarem zębami i pazurami. Stołków swoich nie oddadzą.
Tylko nie wiadomo czym się do tej pory ci pisowscy prokuratorzy zajmowali te stołki zajmując.
Skoro przecież nie ściganiem Tuska i ferajny.
A może się jednak tym zajmowali? Tylko że okazało się że nie ma się do czego przyczepić? Że przekrętów tych wielkich nie było? Zdrad żadnych? Udziału w Zamachu?
I w ten pośredni sposób wykazali kłamstwa kolejnych mitów pisowskich. Bo albo ciągłe pieprzenie w TVP było pasmem kłamstw. Albo pisowscy prokuratorzy i sądy nie mają bladego pojęcia o swojej robocie. O rzetelnej ciężkiej pracy.

Przy okazji jeszcze wspomnę też o sąsiednim tekście napisanym przez @krzysztofjaw. Który podaje przykłady niekorzystnych dla obecnego rządu działań i wypowiedzi ważnych ludzi i instytucji UE. Która według kolejnego pisowskiego mitu miała niemal nasłać ludzi na Polskę by na tacy ją podać Tuskowi. Ale okazuje się że Tuskowi uzyskać tam wsparcie może być trudniej niż PiSowi opracowywać kolejne Kamienie Milowe na drodze do nowej wspaniałej Europy.

Ale jak wiadomo to co napisałem żadnej reakcji nie wywoła. Bo jedyną skuteczną reakcję można wywołać u ludzi tylko metodą Goebbelsa. Tak więc za chwilę powstanie kolejny zestaw tekstów o świętym PiSie i zdradzieckim, przekręciarskim rządzie chcącym przywłaszczyć sobie to co niczemu nie służyło. Setny raz usłyszymy więc bajeczki które rozgłaszała do niedawna TVP. Powtórzone zostaną tysięczny raz te same właśnie mity. Czyli kłamstwa. Bo to jest właśnie jedyna skuteczna metoda. Powtarzać do porzygania. Tak by każdy bał się nawet dotknąć tematu, bo siłą rzeczy skoczy na niego sfora wściekłych psów z pianą na mordzie.

Z jakiegoś powodu jako jedyny chyba tutaj zamieszczam zdecydowanie antypisowskie wpisy. Coraz bardziej mnie to jednak nudzi. Wiadomo z góry co się stanie. Z czym wyskoczą tutejsi pisowscy mistrzowie intelektu i kultury.
Ciekawi mnie ilu jest czytelników, którzy widzą sens w tym co piszę. Pewnie niewielu. Trudno. Skoro ciężko o dyskusję to może komuś ulży dając pożywkę atakowi wścieklizny...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

14-01-2024 [00:24] - Kazimierz Kozio... | Link:

nie czuj sie tak nobilitowany ze jestes jedyny. prawdziwa cnota krytyk sie nie boi.
Kto się złym czuje, tego zarzut wzruszy;
Cienia się swego boi hipokryta,
Gdy go wewnętrzne przeświadczenie głuszy;

Jezeli wierzysz ze twoje pisanie na NB ma sens to idz za rada PADa do ruskiej onucy i "miarkuj slowa" bo jak cie zbanuja skonczy sie zabawa. zreszta niepoprawnych po to tu trzymaja zeby portal nie zamarl.

wracajac do zarzutow stawianych pisowi, ja mam specyficzny: zmarnowal niepowtarzalna szanse demontazu palacu stalina w warszawie z ktorego materialow rozbiorkowych powinien wybudowac luk triumfalny'1920. a bylby to znacznie lepszy pomysl niz huzia na pomniki czerwonoarmistow kiedy w odwecie dostaniemy dewastacje polskich miejsc kazni w sowietach
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

14-01-2024 [00:31] - krzysztofjaw | Link:

To nie tak. Ja uważam, że decyzje TSUE nie są prawem nadrzędnym wobec polskiego prawa i polskiej Konstytucji. To pozatraktatowa uzurpacja TSUE. 

Tyle tylko, że to właśnie sądowi przedstawiciele dzisiejszego reżimu D. Tuska i sami politycy sekty tegoż pana od zawsze uważali, że wyroki TSUE są definitywnie nadrzędne i konieczne do realizowania w Polsce.  I co teraz, gdy TSUE postanowił niekorzystnie wobec obecnej "koalicji 13 grudnia"?. Teraz już TSUE jest niedobry? Śmieszni jesteście!

Pzdr

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

14-01-2024 [05:33] - Zbyszek_S | Link:

W mojej ocenie, pan jest inteligentny, ale nie rozumie pan gry, tego o co się ona toczy i co jest jej celem.
Ale to co jest "gra" - może pan czy czytelnik potencjalny zapytać? No bo jak nie rozumie pan gry, to znaczy czego konkretnie pan nie rozumie i jak ewentualnie wyglądać miałoby rozumienie poprawne, to znaczy pozostające w zgodzie z rzeczywistością "gry"?

Gra to ogół interakcji i zachowań publicznych w Polsce.
Celem gry jest wojna Polaków z Polakami.

Koniec kropka.

W tej grze funkcjonują różne "akty wiary" - mity lub przekonania nie polegające na prawdzie.
Jednym z nich jest przekonanie, że postawa krytyczna nas wyzwoli. Że im więcej, im silniej i dosadniej piętnować będziemy "zło" takim jakim je postrzegamy, to z tego narodzi się dobro. Proszę zwrócić uwagę na udział pozytywnych przekazów  w zbiorze interakcji i wymiany komunikatów. Ile jest przekazów pozytywnych? Jaki procent?

Albo ich nie ma. Albo są ewidentnie fałszywe, to znaczy działania nie idą w parze, ze słowami tylko im przeczą. To jedna z okrutniejszych praktyk psychologicznych tzw. gaslighting.

Pisze pan, "tutaj zamieszczam zdecydowanie antypisowskie wpisy". Robi pan wiele błędów na raz. Po pierwsze są to teksty "anty", negatywne, krytyczne. Nie pozytywne. Po drugie są to teksty jednostronne, bo określa pan je "antypisowskie", a więc zniekształcające rzeczywistość, bo rzeczywistość nie jest jednostronna. Po trzecie zamieszcza pan jednostronnie krytyczne teksty wobec pis na pro-pisowskim portalu i domaga się pan nie wiem, uznania za odwagę? Doceny mądrości? Tak, w jakiejś tam - w sumie chłopięcej perspektywie, bo konsekwencje nie mogą być ostre - wymaga to odwagi, ale może to jest jakaś perwersja, chęć krytykowania dla krytykowania. Czy w PO nie znajdzie pan rzeczy do krytykowania? Czemu nie zamieszcza pan na portalu sympatyzującym z pis, zdecydowanie anty-peowskich tekstów? Bo PO się panu podoba?

Sumując to, co najważniejsze. Celem gry jest wojna Polaków z Polakami. Temu służy powszechny, maksymalny, polaryzujący i koniecznie jednostronny negatywizm. Pan w tej grze bierze udział i staje się potrzebnym zawodnikiem. Ta gra jest na szkodę Polaków i Polski. Jej celem jest ich krzywda. Dlatego promowane są jednocześnie, najświętsze dla stron odniesienia i najbardziej brutalne środki oraz zachowania. To ma ludzi "utwierdzić" w tej grze. Stają się "zapaleni". To jest "proces zapalny" w ogranizmie społeczeństwa.

W trakcie tej gry winy stron rosną, tak jak liczba zachowań negatywnych też. Większość bierze udział w tej grze. Na szkodę nas wszystkich. Życzę więcej pozytywności i równoważenia przekazów. Że nie musi być zrównoważony? Nic nie musi być. Może być wojna i "moja satysfakcja". O to własnie chodzi.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-01-2024 [07:03] - NASZ_HENRY | Link:

Tylko na Naszych Blogach można liczyć na codzienną porcję śmieci z pudełka, tfu z pudelka. 😎
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

14-01-2024 [09:55] - Lech Makowiecki | Link:

Panie @Zbyszek_S. Miałem zabrać głos w dyskusji, ale po przeczytaniu pańskiego wpisu zrezygnowałem, albowiem zgadzam się z zawartymi w nim opiniami. I nie będę się powtarzał. Dodam tylko, że marzy mi się w Polsce rząd podobny do węgierskiej ekipy Wiktora Orbana, który realizuje wszystko dla dobra swego kraju. Wbrew europejskim standardom, wbrew globalistycznym modom. Skuteczne rządzenie krajem wymaga Mężów Stanu, a nie chłopców na posyłki czy emocjonalnych gestów.  Winston Churchill robił różne świństwa dla dobra Wielkiej Brytanii, o czym akurat Polacy wiedzą najlepiej. Ale Anglicy są mu za to dozgonnie wdzięczni!
PS Bezrefleksyjne wspieranie Ukrainy wyjdzie nam jeszcze bokiem. Już wychodzi... Gdy naszych dwóch odwiecznych wrogów wzięło się za łby, trzeba wspierać tego słabszego, ale bez przesady, na chłodno, bez emocji. Tak jak cały świat patrzy na nas... I zbroić się na potęgę, przywrócić pobór do wojska, uniknąć wojny przez odstraszanie...
Bo jeśli bomby zaczną spadać na Polskę, będzie już za późno...

Obrazek użytkownika smieciu

14-01-2024 [13:41] - smieciu | Link:

@Lech
Dodam tylko, że marzy mi się w Polsce rząd podobny do węgierskiej ekipy Wiktora Orbana, który realizuje wszystko dla dobra swego kraju. Wbrew europejskim standardom, wbrew globalistycznym modom.

No pięknie. Ale Orban, z tego co kojarzę wprowadził na Węgrzech miękką dyktaturę. Fajny kolo. Co jeśli jednak jego metod użyje ktoś niefajny? Przecież Tusk pewnie chciałby tego samego. Kontroli nad mediami i innymi instytucjami państwa. Tak jak na Węgrzech.
Dodatkowo trzeba być naiwnym by sądzić że Orban nie ma pleców. Że sobie sam jeden wetuje pomoc Ukrainie. Tak się nie da. Zostałby zniszczony. Orban nie jest samotnym jeźdźcem. Ma swoich sojuszników w Europie i na świecie. Którzy go chronią.
Orban przykładowo ostatnio tylko sobie pyka zdjęcia z Trumpem czy Tuckerem Carlsonem. Orban został wręcz przez nich namaszczony jako lider ich stronnictwa w Europie.
Orban ma swoje plecy. Ma swój układ. Co zabawne. Wiele wskazuje na to że nie jest to układ PiS.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-01-2024 [20:40] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "że marzy mi się w Polsce rząd podobny do węgierskiej ekipy Wiktora Orbana, który realizuje wszystko dla dobra swego kraju."

Dlaczego tak skromnie. Dlaczego nie Erdogan, Franko, Pinochet, albo ..... 

BTW
Rej napisał "iż Polacy nie gęsi iż swój język mają", ale on był luter, co on będzie Panu Piosenkarzowi kity wciskać.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

14-01-2024 [10:29] - Marek Michalski | Link:

Panie Zbigniewie, stosuje Pan wobec S.Mieczysława gaslighting.

Obrazek użytkownika smieciu

14-01-2024 [13:34] - smieciu | Link:

@Zbyszek
Gra to ogół interakcji i zachowań publicznych w Polsce.
Celem gry jest wojna Polaków z Polakami.

No właśnie nie... To jedna z rzeczy, którą ciągle wałkuje. Że ludzie nie potrafią nosa wyściubić poza nasz zaścianek. Zrobiliby to zobaczyliby że to samo ma miejsce i gdzie indziej. W szczególności przykładowo w Niemczech. Przez co właśnie kreują sobie fałszywy obraz gry. W której istnieje strona „demoniczna” Tuska i strona „polska” PiSowa. Co jest właśnie nieprawdą. Propagandową kreacją.
Celem tej gry nie jest wojna Polaków z Polakami. Ale zwycięstwo jednego ze stronnictw.
Tylko niestety nikomu tu nie zależy na zdefiniowaniu tych stronnictw. Zamiast tego funkcjonują więc mity.
Smoleńsk jest tutaj znakomitym przykładem. Miła być strona prawdy i kłamstwa. A jak wyszło każdy już chyba zdążył dostrzec.
Nie są więc stronnictwa tym czym się kreują ani gra nie polega na tym jak ją przedstawiają.

Czy w PO nie znajdzie pan rzeczy do krytykowania? Czemu nie zamieszcza pan na portalu sympatyzującym z pis, zdecydowanie anty-peowskich tekstów? Bo PO się panu podoba?

Po co mam krytykować PiS na portalu PeOwskim? Znów niecelnie pan strzela. Jeśli zamierzam krytykować PiS to właśnie to miejsce jest idealne. Gdyż krytyka powinna prowadzić do dyskusji. Czyli, teoretycznie, dojścia do prawdy. W przeciwnym wypadku PiSowcy i PeOwcy będą sobie żyć w swoich osobnych, całkowicie fałszywych grajdołkach. Nakręcając swoje idiotyzmy.
Na NB znalazłem się bo... byłem kiedyś przeciwnikiem Tuska. Tylko że ja trzymam się pewnych zasad. A nie wiary w jedyną słuszną partię. Więc zwyczajnie fakty, doprowadziły mnie do zmiany zdania. Widzę Tuska jakim jest. Jest dzieckiem polityki jaka jest. Do ludzi nie dociera sposób działania polityki. Żyją w świece paradoksów. Wierzą przykładowo w diabelskie oblicze polityki przy czym jednocześnie wśród tych ludzi szukają zbawców. Mimo że mają pod nosem te właśnie wszystkie rzeczy o których przypominam (haha sam pisałeś w temacie) a które jednoznacznie wskazują że PiS też jest tworem polityki z jej regułami. Tej samej ciągle polityki. Jednej. W Polsce i na świecie.

Mnie nie przeszkadza krytyka. Ale jej brak. Krytyka to nie chamówa. Myślę że to akurat doskonale rozumiesz. Piszesz tutaj te swoje teksty i? Albo właściwie brak reakcji albo ... sam miałeś przykład po swoim ostatnim wpisem.
Piszę więc prowokująco, staram się wkurzać ludzi tylko dlatego by sprawy postawić bardziej wyraziście. Żeby była reakcja, krytyka i dyskusja. Ale tego i tak nie ma.
No choć ostatnio udało mu się z @Pani Anna :) Ale ona akurat też nie jest fanką PiS...

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

15-01-2024 [09:19] - Zbyszek_S | Link:

"Celem tej gry nie jest wojna Polaków z Polakami. Ale zwycięstwo jednego ze stronnictw."
Nie.