Kilka uwag w sprawie pochwycenia w Pałacu Prezydenckim

Czyli czy Kamiński i Wąsik zostali zrobieni w bambuko.
Czy komuś z was przyszło do głowy że akurat tam się skryją przed ścigającą ich policją? Co ich do tego skłoniło? Kiedy powstał plan?
Jakiś być musiał. Bo przecież Duda, jego ochrona nie musieli ich wpuszczać. Trudno sobie wyobrazić że Kamiński z Wąsikiem wepchnęli się tam na siłę. Słowem powinniśmy założyć że wcześniej powstał taki pomysł. Że Duda się nań zgodził. Co więcej. Można podejrzewać że prezydent sam wyszedł z inicjatywą gdyż przecież zamysł był poważny, trudno sobie wyobrazić że Kamiński rzucił „słuchaj Andrzej, schowamy się u ciebie, ukryjesz nas, ściganych w świetle reflektorów przestępców, ochronisz nas, to świetny pomysł!”. A Duda „spoko chłopaki, mówicie i macie”. Chodziło przecież o autorytet prezydenckiego urzędu. Trudno przypuszczać by ktoś mógł się wepchać do Pałacu bez pełnej aprobaty, wręcz zachęty Dudy.

Na ten plan jednak świetnie była przygotowana policja i MSW Kierwińskiego. Wszyscy podkreślają jak sprawnie odbyło się pochwycenie Kamińskiego i Wójcika. Cała akcja była błyskawiczna. Ciężko sobie wyobrazić że była improwizowana. Zwłaszcza jeśli założymy że autobus przed Belwederem znalazł się i zepsuł nieprzypadkowo.
Wszyscy zaangażowani w akcję pojmania obu panów działali wyraźnie z dobrze przemyślaną precyzją. Tak by zadyma w Pałacu była absolutnie minimalna. By nie powiedzieć żadna. Nie dało się tego osiągnąć bez współpracy z Służbą Ochrony Państwa obstawiającą Pałac. Szefostwo SOP zwyczajnie wydało rozkaz. Ochrona się rozstąpiła i wręcz poprowadziła policję do celu (podobno gabinetu Mastalerka) gdzie Kamiński z Wąsikiem zostali przejęci i wyprowadzeni. Całkiem zaskoczeni. Podobnie jak prezydenccy urzędnicy.
A kiedy opadł kurz. Wrócił prezydent i pewnie wyraził zadowolenie z działań ochrony Pałacu. Tak mi się wydaje bo nie słyszałem o niezadowoleniu.

Podsumowując więc. Jeśli nawet nikomu z nas nie przyszło do głowy że ścigani przez policję panowie schowają się w Pałacu to najwyraźniej przyszło to do głowy Kierwińskiemu...
Dzięki czemu nie miał on żadnych kłopotów z realizacją zadania. Więcej! Można chyba powiedzieć że dzięki temu poszło mu lepiej i bardziej gładko niż powinno. Nie było żadnego widowiska dla mediów. Szarpaniny uwiecznionej w kamerach. Siniaków. I kreacji mitu krwiożerczej sbeckiej policji.

Jak to rozumieć, więc? ;)
MSW wiedziało wcześniej z góry co ma się stać? Czy nie wiedziało ale błyskawicznie i bez pudła się zorganizowało?
Jeśli jednak MSW wiedziało wcześniej to skąd?
Na czym polegała idea schowania się Kamińskiego w Wąsikiem w Pałacu? Kto rzucił pomysł i co chciał osiągnąć? Dlaczego Duda tak łatwo przystał na ten plan? I tak łatwo oddał obu panów policji?

Można snuć różne teorie. Odrzuciwszy wszakże że to wszystko odbyło się przypadkiem. To rozgrywkę tą małą PiS przegrało całkowicie. Policyjna akcja poszła bardzo gładko. Bardzo łatwo. Bardzo sprawnie. Nie zostawiając propagandzie PiS nic na żer. Wręcz przeciwnie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

10-01-2024 [21:06] - smieciu | Link:

A tak wracając na chwilkę do mojego poprzedniego tekstu, mam nadzieję że jakby nie było, dyskusja pod nim była pouczająca. Mam nadzieję że komuś pomocna, że coś wyjaśniła. Nawet jeśli się ze mną całkiem nie zgadza. To może się w tym utwierdzi choćby ;)
Będzie ciekawie do niej wrócić. Piszę jednak ten komentarz by nie ciągnąć tamtego tematu tutaj. Jeśli kogoś by korciło. Kiedy pojawi się dobra okazja sam do tego wrócę...

Obrazek użytkownika u2

10-01-2024 [21:08] - u2 | Link:

Duda, jego ochrona nie musieli ich wpuszczać.

W dodatku Kamyk i Wąsik to typowe żydki jak Jasiu Piński, którego zapoznałem na piffffku w Kazimierzu Zdolnym nad Wisłą, od którego zapoznałem się o aferce FOZZ.

Brawo, bracia Żydzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS. Kochany Wojtek Ehrenfeucht patrzy z płaszczyzny nieśmiertelności.

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-01-2024 [21:51] - Kaczysta | Link:

ty też szmaciarzu będziesz bedziesz  świadkiem jak ten rudy sukinsyn będzie wisiał
potem czas na jego popleczników bez wzgeldu na awatar
​ZAKLAD?

Obrazek użytkownika Pers

10-01-2024 [21:24] - Pers | Link:

//Wszyscy podkreślają jak sprawnie odbyło się pochwycenie Kamińskiego i Wójcika. Cała akcja była błyskawiczna.//

@sake twierdzi, że po "wtargnięciu" policjanci "buszowali" po pałacowych komnatach 40 minut.
Wyraziła nawet obawy o klejnoty pierwszej damy.

Obrazek użytkownika u2

10-01-2024 [21:27] - u2 | Link:

obawy o klejnoty pierwszej damy

Czyli nie twoje ubecki bucu:)

Obrazek użytkownika smieciu

10-01-2024 [21:28] - smieciu | Link:

@Pers
O tym nie słyszałem. Ale może ktoś to nagrał :)

Obrazek użytkownika u2

10-01-2024 [21:39] - u2 | Link:

może ktoś to nagrał :)

Zrobieni w bambuko by Kasia Nosowska:

https://www.youtube.com/watch?v=CKti7QixnJI

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-01-2024 [21:57] - Kaczysta | Link:

dachowiec
czy to prawda że ten chuj co w 3 dni wojnę na Ukrainie wygral  będzie zdychał i lada dzień może zostać publicznie zutylizowany
tak na Toy-Toyu piszą 

Obrazek użytkownika sake3

10-01-2024 [22:24] - sake3 | Link:

@Pers.....Jak widzę dla pana dzień bez sake to dzień stracony.Jak miło.

Obrazek użytkownika smieciu

10-01-2024 [22:26] - smieciu | Link:

Mastalerek... Z jednej strony trochę wyjaśnia, z drugiej ciągnie tą... błazenadę, żenadę?.
„Jak dodał, zachowanie policjantów "wobec człowieka, który m.in. odpowiadał za obronę granicy przy hybrydowym ataku białoruskiej granicy, modernizację policji, a także za walkę z korupcją, doprowadziło do płaczu panie, które pracują w Pałacu Prezydenckim".
- Funkcjonariusze polskiej policji powinni wiedzieć, że jeżeli ta frustracja wylewała się w ten sposób, że wyprowadzając posła Mariusza Kamińskiego uderzono nim o futrynę, a po tym popłakały się panie, które tam pracują, to powinni po prostu przeprosić.”

Do 40 minut buszowania możemy więc dorzucić płaczące panie ;)
Ale wie co z tym zrobić:
„A jeżeli ktoś wylewa frustracje, doprowadza kobiety do płaczu, to powinien przeprosić, przynieść kwiaty, bo to zachowanie było skandaliczne”
Może przyniosą? Mielibyśmy groteskę w pełnej krasie.
Pewna rzecz się jednak wyjaśnia:
„Kiedy słyszę, że posłowie się ukrywali, uśmiecham się, bo jest to ciekawa forma ukrywania się. Sam osobiście napisałem, że będą gośćmi na wręczeniu nominacji dla swoich współpracowników. Było wiadomo od kilkunastu godzin, że zjawią się o godz. 11 - kontynuował.”
Czyli  wiemy że przyszli na zaproszenie prezydenta.
„Pytał następnie, dlaczego policja "kulturalnie nie przyszła", bo "przecież wiedzieli gdzie się znajdują" i "poprosiła szefową Kancelarii, żeby oni wyszli"
Oraz że Duda nie miał najwyraźniej żadnych planów obrony Kamińskiego i Wąsika...
„Dlaczego wprowadzono kilkunastu policjantów, dlaczego siedmiu funkcjonariuszy w moim gabinecie zajmowało się dwoma parlamentarzystami”
Tylko nie wiemy co obaj panowie robili w gabinecie nieobecnego wtedy Mastalerka. Tym bardziej że przecież prezydenta też w pałacu już nie było, wręczenie nominacji dawno się już odbyło...

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-01-2024 [22:43] - Kaczysta | Link:

ty debilu sam do siebie piszesz
psychol?

Obrazek użytkownika mada

10-01-2024 [22:56] - mada | Link:

Po dzisiejszym wyroku Policja Polska powinna wprowadzić właściwy zarząd do TVP i wyprowadzić do więzienia uzurpatorów Sienkiewiczowskich.

Obrazek użytkownika smieciu

10-01-2024 [23:08] - smieciu | Link:

Nie.
Po pierwsze nie ma uzurpatorów gdyż nie rządzi w TVP zarząd odrzucony przez sąd.
Po drugie takiego potwierdzonego przez sąd rejestrowy zarządu w ogóle nie ma. Gdyż wcześniej ustąpił też „legalny” Matyszkowicz. Teraz widać zgubne skutki tego ruchu gdyż jak się wydaje on akurat miałby jakieś prawa.
Kluczowe będzie rozstrzygnięcie w sprawie zarządu powołanego za pomocą postawienia spółek w stan likwidacji. W tej kwestii jeszcze nie zostało wydane. A ten zarząd akurat w tym momencie zarządza.

Obrazek użytkownika mada

11-01-2024 [09:06] - mada | Link:

Nienawiść wyłącza rozum.

Obrazek użytkownika smieciu

11-01-2024 [12:05] - smieciu | Link:

@mada Jest tak jak napisałem wyżej. Koniec tematu bo nie jesteś w stanie tego podważyć. Nie da się bazując na rzeczywistości a nie medialnych kłamstwach. Dowiedz się więc jak jest i odpowiedz na pytanie komu wyłączono rozum.

Obrazek użytkownika admin

11-01-2024 [08:29] - admin | Link:

Jesteś stuknięty śmieciu. Moralne dno. Przykro mi to stwierdzić. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-01-2024 [09:18] - NASZ_HENRY | Link:

@admin...nie marudź, daj mu kopa 😎

 

Obrazek użytkownika smieciu

11-01-2024 [11:32] - smieciu | Link:

@admin
Stuknięty - jeśli za normę uznać wpisy u2, chatar Leona, Kaczystę - bez wątpienia ;)
Ale moralne dno? To mnie dziwi, tym bardziej że właściwie omijam ten problem. Skupiając się na mechanizmach gry politycznej.
No i prawdzie faktów.
Trzeba pisać i wyjaśniać. Wszelkie emocje będą się pewnie jeszcze długo nakręcać. Bez tłumaczenia co i jak każdy pozostanie marionetką poruszaną sznurkami władców propagandy, własnych uprzedzeń. O to chodzi w moich tekstach. Ludzie lubią posługiwać się prostymi hasłami, szufladkować. Tylko że kiedy zajrzy się głębiej, pojawiają się zaraz dziury.
Jak w przypadku Smoleńska. Jak w przypadku postępowania Dudy. Taka jest istota polityki. Nie opiera się na moralności.
Wiem że moje wpisy są inne.
Tylko faktycznie nie wiem czy są tu ludzie, których interesują. Nie wiem do końca czego ludzie tutaj na NB szukają.

Obrazek użytkownika Kaczysta

11-01-2024 [11:45] - Kaczysta | Link:

śmieciu
masz oczywiście rację
ty nie jesteś stuknięty
ty gnoju jesteś pierdolnięty
dokładnie tak samo jak rudy sukinsyn

Obrazek użytkownika sake3

11-01-2024 [12:26] - sake3 | Link:

Admin.....Pan @smieciu nie jest wcale stuknięty.Jest po prostu wazny że w jakiejś cząstce przynależy do elity. Teraz reżim Tuska pozwolił mu rozwinąć skrzydła i jest fanatycznym wielbicielem.właśnie tego reżimu.Jako propagandysta świetnie się sprawdza,ale nie jest w stanie i nie potrafi dyskutować ani zrozumieć że nie każdy musi podzielać jego punkt widzenia.To własnie jest maniera funkcjonująca w reżimie.Obraża głównie tych którzy go nie atakują ale mają swoje zdanie.i nie pojmuje reguł demokracji z poczucia wyższości .Szkoda,że komentatorzy decydują się na niezbyt kulturalne z nim przepychanki,w normalnej dyskusji okazałoby się,że pan@smieciu nie ma nic do powiedzenia.a rozmówcy kaze się zamknąć.

Obrazek użytkownika smieciu

11-01-2024 [12:38] - smieciu | Link:

@sake „okazałoby się,że pan@smieciu nie ma nic do powiedzenia.a rozmówcy kaze się zamknąć.”
A co miałem ci wtedy napisać sake? Pochwalić twoje obrażające mnie kłamstwa? Powtarzam. Przytocz może przykłady tego:
„komentatorzy decydują się na niezbyt kulturalne z nim przepychanki
Ludzie tu lubią banialuki. Lubią sobie tak pływać rzucając bzdury na prawo i lewo. Ty też to lubisz sake czy nie? Jeśli nie to, jak napisałem. Przytocz jak było. Bazuj na faktach a nie oszczerstwach.
Może ciebie bawi jak ludzie cię obrażają, stawiają kłamliwe zarzuty, atakują personalnie. Mnie nie. To wszystko sake.

Obrazek użytkownika sake3

11-01-2024 [12:58] - sake3 | Link:

@smieciu.....Mogę odpowiedzieć telepatycznie?Przecież kazał mi sie pan zamknąć.Mnie to tez nie bawi.Zwłaszcza to że pana nigdy nie obraziłam.

Obrazek użytkownika smieciu

11-01-2024 [12:02] - smieciu | Link:

Jeszcze raz zadaję pytanie. Co było intencją prezydenta? Jak zamierzał rozegrać problem Kamińskiego i Wójcika? Miał ich trzymać w Pałacu miesiącami?
Podobno Duda żałuje że opuścił Pałac. Ale co. Nie widział policji otaczającej Pałac czekającej na obu byłych parlamentarzystów? Nie wiedział czego chcą? Widząc to nie wydał żadnych dyrektyw ochronie, SOP? Co mają robić?
Jeśli Duda faktycznie zamierzał ich trzymać u siebie, jeśli jego ideą było nie wydanie Kamińskiego i Wąsika policji to powinien wszystkich u siebie jasno poinstruować. W szczególności funkcjonariuszy SOP. Których zadaniem jest ochrona Pałacu i prezydenta a nie branie udziału w politycznych grach.
A tutaj SOP się rozstępuje i prowadzi policję do gabinetu Mastalerka. Czy szef tych służb nie mógł, nie powinien zadzwonić do prezydenta, pytając się o instrukcje? Proste pytanie: „Panie prezydencie, dostałem polecenie doprowadzenia policji celem pojmania Kamińskiego i Wąsika, co mam robić? Pozwolić czy nie?”. Najwyraźniej nikt nie zadzwonił bo śladu na ten temat nie ma. Czyli SOP podjął działania bez informowania prezydenta i ... wszystko jest ok. Duda najwyraźniej pretensji nie ma.
Za to grzmi jacy to Kamiński z Wąsikiem krystaliczni...
Kolejny raz wykonując ruch na którym zyskuje Koalicja.

Obrazek użytkownika Kaczysta

11-01-2024 [12:25] - Kaczysta | Link:

SPIERDALAJ KURWO