Plan bitwy

Stałych czytelników tego komentarza nie trzeba przekonywać, z czym dzisiaj w Polsce mamy do czynienia. To totalny atak na instytucje demokratyczne przez bezideową, lecz zdeterminowaną w swoich działaniach większość sejmową. Po całkowicie bezprawnym przejęciu mediów publicznych i doprowadzeniu ich do formalnej, ale myślę, że za chwilę faktycznej, likwidacji, dokonano czegoś w rodzaju próby puczu przez jedną z izb Sądu Najwyższego. Puczu wspieranego przez marszałka Sejmu.
Prawny klincz za chwilę uniemożliwi jakiekolwiek procedowanie w Sądzie Najwyższym oraz w sądach powszechnych. Co gorsza, bezprawne pozbawienie części posłów mandatów może doprowadzić do nieważności wszystkich decyzji Sejmu wymagających głosowania.

Teraz następuje potężny atak na Telewizję Republika. Wiemy o szeregu działań, w tym o próbach zastraszania reklamodawców, ale atak odbywa się na bardzo wielu płaszczyznach. Walczymy dzisiaj o Polskę oraz o utrzymanie wolności i demokracji. Musimy nakreślić plan tej bitwy. Po pierwsze, utrzymujmy stały kontakt. Najważniejsze media do tego kontaktu to oczywiście Telewizja Republika i niezalezna.pl. Proszę zachęcać znajomych, by zaglądali tam przynajmniej raz dziennie, a jeżeli to możliwe – kilka razy dziennie. Republikę możemy oglądać na wiele sposobów. Bardzo istotny jest YouTube, gdzie można ją oglądać na żywo i odtwarzać wszystkie programy. Telewizja Republika nadaje na wszystkich satelitach i w większości kablówek. Jeżeli nie widzą Państwo programu na swoich odbiornikach, trzeba zadzwonić do operatora i poprosić, żeby ją włączył. Czasem wiąże się to z dodatkowymi kosztami na jego rzecz. W około połowie kraju jesteśmy dostępni też na multipleksach lokalnych. Mapki zasięgów można prześledzić na naszych stronach internetowych. Bardzo ważne, żeby Państwo polecali nasze programy w swoich mediach społecznościowych, wrzucając linki do nich z YouTube’a i naszych stron internetowych. Telewizja nie może żyć bez pieniędzy. Jak Państwo widzą, próbują nas odciąć od reklam i wszelkich innych źródeł zasilania. Na stronach internetowych podajemy nasze konta albo Fundacji Niezależne Media, albo Telewizji Republika. Wszystkie podawane konta są aktywne i wszystkie wpłacone pieniądze zostaną wykorzystane na  budowę wolności słowa. Zmieniamy prezentacje kont w zależności od potrzeb. Są one bardzo różne i część dotyczy naszego bezpieczeństwa. Nie możemy więc podawać wszystkich szczegółów.

Ważnym źródłem kontaktu są nasze gazety: tygodnik „Gazeta Polska”, dziennik „Gazeta Polska Codziennie” i miesięcznik „Nowe Państwo”. Zalecana forma prenumeraty to prenumerata cyfrowa. Ale każdy sposób ich nabycia jest dobry i służy sprawie.
Mamy wielką armię obywatelską. To kluby „Gazety Polskiej”. Właśnie one są często głównymi organizatorami protestów w obronie wolności słowa. Proszę klubowiczów tam, gdzie są one mniej aktywne, o jak najszybsze spotkania organizacyjne i jeżeli to niezbędne, wybór nowych władz, ale z poszanowaniem dorobku tych, którzy przez lata społecznie służyli Polsce.

Spotykamy się 11 stycznia w Warszawie. No i oczywiście bojkotujemy tych, którzy nas bojkotują.

Felieton z najnowszego wydania "Gazety Polskiej" z 10 stycznia 2024

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

10-01-2024 [18:12] - u2 | Link:

próbach zastraszania reklamodawców

Oglądam TV Republika, od czasów, kiedy to jeszcze nie było tak modne.  Teraz często widzę reklamy Lidla i mBanku, czyli niemieckie. Może jeszcze umowy się nie pokończyły, albo może Niemcy są jednak pragmatyczni w robieniu biznesu? :-)

Obrazek użytkownika Jabe

10-01-2024 [18:14] - Jabe | Link:

Kto bezprawiem wojuje, od bezprawia ginie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-01-2024 [18:38] - Pani Anna | Link:

A ten dalej swoje, jedyne, co potrafi to przezrec każdą ilość kasy, którą dostanie.
Macie wy, drogi PISie odwagę i jaja, aby podjąć rękawicę i przeć do wcześniejszych wyborów? Macie pomysł,  jak zawalczyć o utracony elektorat i przeciągnąć na swoją stronę tych niezdecydowanych, ale przerażonych tym, co się na ich oczach odbywa? Czy tylko Sakiewicz będzie wyciągał łapę po kasę,  a reszta " jakoś to będzie "?

Obrazek użytkownika u2

10-01-2024 [18:56] - u2 | Link:

Macie wy, drogi PISie odwagę i jaja

Zaraz, zaraz, chwilunię. Czy leci z nami pilot? Red. Sakiewicz jest naczelnym komercyjnych mediów, kojarzonych z poprzednią władzą, ale bynajmniej nie jest partyjniakiem jak chcielibyście to widzieć, wy niemieckie trolle na tym komercyjnym, prywatnym portalu blogerskim NB.  :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Swisspola

10-01-2024 [18:56] - Swisspola | Link:

@Pani Anna Ma pani racje. PiS nie ma planu działania i kompletnie nie jest przygotowane. Mam wrażenie, że prezes jest przestraszony! Panie Sakiewicz, żebraniem pan niezdecydowanych nie przyciągniesz, a konkretów brak.
 

Obrazek użytkownika u2

10-01-2024 [19:00] - u2 | Link:

PiS nie ma planu działania i kompletnie nie jest przygotowane.

Zgłaszaj swoje anse na portalu partyjnym, a nie na komercyjnym prywatnym portalu blogerskim NB. Kto was niemieckie trolle uczył kultury? Bi-smark? :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

10-01-2024 [18:50] - Alina@Warszawa | Link:

Na to (wycofanie się z reklam) jest bardzo proste remedium. 
Wystarczy poinformować widzów, czytelników, że takie oto firmy .... wycofały swoje zlecenia reklamowe, bo nie zgadzają się z propolskimi treściami prezentowanymi na ekranach i łamach naszych mediów
Wystarczy to powtarzać często i dobitnie od rana do nocy, a klienci - to przecież inteligentni ludzie, skoro oglądają TV Republika - będą omijać te firmy szerokim łukiem. Można jeszcze dodać, że przychody z naszych zakupów firmy te wykorzystują na promowanie LGBT, PO, TVN, SLD, aborcji, Marsz Kobiet i organizacje antykościelne.
To jest działanie zupełnie bezkosztowe i wystarczające, żeby bardzo wielu klientów znalazło sobie inne sklepy i inne produkty. Już widzę, jak przeterminowane niedobre ptasie mleczko wedlowskie wraca do producenta i nie ma następnych zamówień. Albo meble z Ikea stoją w salonach aż się rozeschną ze starości. 

Obrazek użytkownika Swisspola

10-01-2024 [19:01] - Swisspola | Link:

@Alina@Warszawa Ja jakos od momentu utraty TVP Info i przejscia widzow do TV Republika mam ważenie, że reklam przybywa a nie ubywa! Może to tylko moje wrażenie!

Obrazek użytkownika u2

10-01-2024 [19:03] - u2 | Link:

reklam przybywa a nie ubywa! Może to tylko moje wrażenie!

To tylko twoje wrażenie. TV Republika to medium komercyjne, zawsze było trochę reklam, ale nie są takie nachalne jak w TVNazi.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-01-2024 [18:53] - krzysztofjaw | Link:

Szanowny redaktorze,

niedawno pisałem, że potrzeba nam pospolitego ruszenia a po tym zamachu stanu jaki dokonał się w Pałacu Prezydenckim już nie mam żadnych wątpliwości. Mamy do czynienia z dyktaturą a obalenie dyktatury będzie zależało tylko od zaangażowania ludzi, polskich patriotów. 

Wokół Polski dzieje się jakaś dziwna gra. Co jest jej celem? D. Tusk wysłany został przez Niemcy i Brukselę do likwidacji Polski i ja tak to odbieram. Chce ją tak osłabić jak to było przed zaborami a później wezwać na pomoc UE w ramach ustawy o bratniej pomocy 1066. Szkoda, że przez 8 lat rząd PiS nie usunął tej ustawy z przestrzeni prawnej. 

Kompletne zdegradowanie wszystkich instytucji ustrojowych, totalitarny zamordyzm i zastraszanie Polaków i doprowadzenie do rozruchów społecznych a później oddanie Polski w ręce kondominium niemiecko-rosyjskie. 

Stąd apeluję do wszystkich na na wiecu i marszu 11 stycznia: uważajmy na prowokacje obecnych władz! Nie dajmy się sprowokować, bo to mogłoby się skończyć rozlewem polskiej krwi. 

No i na koniec jeszcze jedno. Właśnie nie dajmy się zastraszyć! 

Pzdr

P.S.

Gdyby kogoś zastraszano to szybko informujmy o tym i rozgłaszajmy. 
 

Obrazek użytkownika Jabe

10-01-2024 [19:06] - Jabe | Link:

Ta niemoc PiS-u oczywiście nie dała Panu do myślenia.

Obrazek użytkownika u2

10-01-2024 [19:09] - u2 | Link:

Ta niemoc PiS-u

To nie niemoc, to 'moc prawa' contra 'moc bezprawia'. Na razie 'wygrywacie' wy pachołki kacapsko-szkopskie, ale wiem z dobrego źródła (Marian Węcławek z Leszna), że nie wygracie :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Jabe

10-01-2024 [19:45] - Jabe | Link:

Jarosław zaczął.

Obrazek użytkownika u2

10-01-2024 [19:46] - u2 | Link:

Mamo, mamo, to on zaczął!

Obrazek użytkownika Jabe

10-01-2024 [21:40] - Jabe | Link:

Więcej tego samego.

Obrazek użytkownika u2

10-01-2024 [21:41] - u2 | Link:

More by Wojtek Ehrenfeucht.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

10-01-2024 [19:25] - RinoCeronte | Link:

Uczciwa gra z szulerami zawsze prowadzi do niemocy... Pozostaje wiara szczera, że sprawiedliwość zawsze zwycięża (z tym, że nie na pewno).

Obrazek użytkownika paparazzi

10-01-2024 [21:28] - paparazzi | Link:

(z tym, że nie na pewno). Genialne, od kogo to powiedzenie?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

11-01-2024 [11:42] - RinoCeronte | Link:

To był mój szef baterii z wspaniałego Torunia :-)

Obrazek użytkownika sake3

10-01-2024 [19:30] - sake3 | Link:

No to ja informuję i chcę rozgłosić że niejaki Wałęsa Lech apeluje o nasłanie policji na ,,Dudę'' jak pisze jednym paluchem na komputerze zapominając dodać słowa ..prezydent'' Dziwne że liczna przecież rodzina nie powstrzymuje obrzydliwego starucha. przed kretynskimi wypowiedziamiOskarża prezydenta o pomocnictwo kryminalistom.tylko czemu ten wielki bojownik co to sam ,,obalył komunę tymy oto ręcamy''teraz.chce wysługiwać się policją? No to może czas przypomnieć jego ułaskawienia dwu gangsterów z mafii pruszkowskiej o pseudonimach ,,Słowik'' i ,,Ali''? Gangster ,,Masa'' zeznajacy w śledztwie zeznał że ułaskawienia nie były za darmo.a Lech Falandyszi Mieczysław Wachowski za pośrednictwo w ułaskawieniu ,,Ali'' otrzymali po 150000 dolarów..On śmie nasyłac policję na prezydenta?

Obrazek użytkownika paparazzi

10-01-2024 [21:30] - paparazzi | Link:

Bolkowi pomyliło siem z milicjom.

Obrazek użytkownika sake3

10-01-2024 [22:06] - sake3 | Link:

@Paparazzi......Nic,temu nędznemu indywiduum się nie pomyliło.Po prostu chce wycyganić parę złotych za swoje ,,doradztwo'' neorzadowi.Może kretyn zwróci się jak zwykle by dać mu milion ludzi a on pójdzie na Pałac Prezydencki i wyciągnie i zaaresztuje prezydenta za opłatą..

Obrazek użytkownika RinoCeronte

11-01-2024 [11:47] - RinoCeronte | Link:

Albo za opłatą odstąpi od rokoszu jak to drzewiej bywało...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-01-2024 [19:21] - NASZ_HENRY | Link:

Don Tuskone doprowadził do szamba, w którym kosmopolici topią Polskę bez skrupułów aby przykryć dawne grzechy i powiązania oraz  pozyskać natychmiast wszystkie stołki i władzę które pachną większą kasą...Każdy kto ma trochę oleju w głowie i nie jest umoczony, to wie co jest grane i jak można przyłożyć rękę do tego, żeby tuskozyebow wyautować i że to  należy  zrobić niezwłocznie. Zwolennikom PiSu zostało już tylko hasło kibiców Legii:  Dumni po zwycięstwie, wierni po porażkach 😎

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-01-2024 [19:34] - Kaczysta | Link:

Nie życzę tuskowi śmierci. Ja mu życzę tylko jednego. Aby ten sukinsyn zdechł

Tego rudego ludzkiego śmiecia,zwykłego niemieckiego parcha i tych co go tu popierają to tylko do czarnego wora i do jeziora
I tak będzie
​To kwestia krótkiego czasu

Obrazek użytkownika u2

10-01-2024 [19:40] - u2 | Link:

Aby ten sukinsyn zdechł

Właśnie oglądam BBC News. Podają, że minister Kamiński poszedł na strajk głodowy. Cuda, cuda ogłaszają w tym zwyczajowo antypolskim merdium :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-01-2024 [20:20] - Kaczysta | Link:

 Aby ten sukinsyn zdechł !!!!!!!!!!
I zdechnie

Obrazek użytkownika u2

10-01-2024 [21:05] - u2 | Link:

I zdechnie

https://www.youtube.com/watch?v=i8NINDlQ6KY

Kombinat pracuje
Oddycha buduje
Kombinat to tkanka
Ja jestem komórką
Nie wyrwę się
Nie wyrwę się
To tylko wiem
Wiem wiem wiem

To tylko wiem

Kombinat pulsuje
Nikt nie wie że żyję
Nic nie wiem o sobie
Mam tętno miarowe
Nie wyrwę się
Nie wyrwę się

To tylko wiem

Wiem wiem wiem
To tylko wiem
To tylko wiem
To tylko wiem
To tylko wiem
To tylko wiem
To tylko wiem

Te biurka się ciągną
Aż hen po widnokrąg
Zasypiam w szufladzie
Dokładnie wskazanej
Nie wyrwę się
Nie wyrwę się

Teraz już wiem
Wiem wiem wiem
Teraz już wiem teraz już wiem teraz już wiem
Teraz już wiem
Teraz już wiem
Teraz już wiem
Teraz już wiem
Teraz już wiem

Wow

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-01-2024 [21:02] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "tych co go tu popierają to tylko do czarnego wora i do jeziora"
Czy zdajesz sobie sprawę Prawdziwy Polaku, że zanim mnie utopisz w jeziorze samemu możesz wylądować  po drugiej stronie  i rozliczony będziesz z uczynków, mowy i myśli? 
 

Obrazek użytkownika sake3

10-01-2024 [20:15] - sake3 | Link:

Jak relacjonuje portal Wirtualna Polska po opuszczeniu Pałacu przez prezydenta o czym wiedział Kierwiński policjanci obserwujący Pałac Prezydencki przez lornetki dostali sygnał od SOP,że mogą wtargnąć do gmachu.To własnie funkcjonariusze dbający o bezpieczeństwo głowy państwa poinformowali i wpuścili policjantów.Zgodę wydał szef prezydenckiej ochrony obiektu,Polecenia dowództwu SOP wydawało MSWiA.Znając rozkład pomieszczeń funkcjonariusze SOP wskazali policji pomieszczenia w którym obaj posłowie czekali na rozmowę po powrocie głowy państwa do Pałacu. To wiceszef SOP ppłk Bartosz Hebda i komendant SOP gen Radosław Jaworski. Współpracowali z nimi komendant Stołeczny Policji gen Michał Domaradzki podlegający Trzaskowskiemu szef MSWiA Kierwiński.To on jest odpowiedzialny za akcję z ,,autobusem''..Czyli głowa państwa jest w niebezpieczeństwie mają takich ludzi w swoim otoczeniu.Mogą mając dostęp uszkodzić hamulce,podłożyć bombę,targnąc sie na życie prezydenta i jego rodziny...

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-01-2024 [22:59] - Kaczysta | Link:

Szanowni Państwo
Dziś o godzinie 20:00 Pan Premier Donald Tusk powołał nowego Prezesa Poczty Polskiej!

https://pbs.twimg.com/media/GDgVuCCX0AAAAiK?format=jpg&name=small

Tomasz Grodzki to fachowiec i entuzjasta Poczty Polskiej!
Brawo!
Witamy na pokładzie!

Obrazek użytkownika spike

10-01-2024 [20:28] - spike | Link:

Tak mi się skojarzyło,
jakby demonstrujący wzorem pospolitego ruszenia, zrobili sobie drewniane kosy postawione na sztorc z flagami i przeszli przed sejmem, to było widowisko, a jak zmierzch zapadnie, każdy z latarnią, to było widowisko na cały świat !

Można by to uzupełnić zdjęcie Tuska Bodnara, Sienkiewicza, Kerwińskiego, Kosiniaka, Czarzastego z czarną opaską na oczach, zakutego w kajdany
AI by wygenerowała odpowiedni obrazek :))))

Czarny humor - Ogłosić zbiórkę na nagrodę za głowę zdrajcy :))))))

Obrazek użytkownika tricolour

10-01-2024 [20:47] - tricolour | Link:

Marzy ci się Fackelzug na wzór 1933? A potem rozstrzelanie skoro oczy zasłonięte opaskami?

Proście, a będzie wam dane...

😛

Obrazek użytkownika u2

10-01-2024 [20:54] - u2 | Link:

Obrazek użytkownika Chatar Leon

10-01-2024 [20:58] - Chatar Leon | Link:

Słychać jakiś gówna plusk,
dostał stołek oszust Tusk,
klaszcze jakiś mu potworek,
co się zowie trikulorek.

Obrazek użytkownika tricolour

10-01-2024 [21:38] - tricolour | Link:

Wsadzić Tuska było można,
Nie obchodzić się z ostrożna,
Wtedy gówno by nie wyszło...
Nie płacz teraz, bądź mężczyzną.

😛

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-01-2024 [21:48] - Kaczysta | Link:

Zamach Stanu ruda kurwa opracowała krok po kroku jeszcze w Brukseli. To zaburzona, psychopatyczna osobowość z obsesją zemsty. Wiele elementów odwetu ten SukInsyn zdradził podczas kampanii wyborczej, ale mało kto w to wierzył. Ludzie nie wierzą w istnienie skrajnego zła i to pokazuje historia.

Obrazek użytkownika u2

10-01-2024 [21:50] - u2 | Link:

Bang, bang

to swim in mystery

you and i in a prison

Obrazek użytkownika EsaurGappa

10-01-2024 [23:11] - EsaurGappa | Link:

Akurat ten jak mu tam Donek to tylko zwykła maszkara na potrzeby plebsu ani straszny ani mocarny zwykły sługa,ale ci którzy są jego mocodawcami to już już raczej ludzi nie przypominają,skrajne zło dobrze się maskuję ale jak już je zdemaskujesz wierz mi rodaku mało kto ma siłę spojrzeć mu w oczy.

Obrazek użytkownika spike

11-01-2024 [01:49] - spike | Link:

@tri
tak to z wami jest, swoje chore wyobrażenia przypisujecie innym, inaczej byś wiedział, że taką czarną przepaską zasłania się oczy na wizerunku oskarżonych, albo przestępców, chyba że sąd pozwoli na jawność tożsamości.
Echhhhhhh :))))))))))

PS. jako katolik nie jestem za karą śmierci, dożywocie bez praw publicznych wystarczy.

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-01-2024 [22:57] - Kaczysta | Link:

Do 13 stycznia jest konstytucyjny czas na orzeczenie ważności wyborów.

Jeżeli uznamy że Izba Kontroli SN, która 11 stycznia ma orzekać w sprawie ważności wyborów, nie jest sądem, to Szymon Hołownia nie jest Marszałkiem, a Donald Tusk nie jest premierem.
Wyborów nie było.