Ktoś tu coś ściemnia

W tej rozgrywce wokół TVP. Nie wiem dokładnie na czym to polega ale zastanawia czemu właściwie mają służyć ruchy wykonywane przez Dudę. A nawet te robione przez PiS. Tylko to co robi Tusk jest w miarę przejrzyste choć też nie do końca.
Tusk mógłby przykładowo obrać łagodniejszą drogę przejęcia TV obalając najpierw porządek prawny wprowadzony przez PiS w szczególności kompetencje Rady Mediów Narodowych. Wybrał inaczej. Drogę krótszą ale łatwiejszą do podważenia przez politycznych przeciwników.
Tylko że właśnie owi przeciwnicy zachowują się dość dziwnie.
Duda w szczególności najpierw zdawał się być całkiem obojętny wobec zagrywki Koalicji. Co do której ruchów był zdaje się informowany na bieżąco przez samego Tuska. Gdy już w każdym razie zareagował, stawiając weto, można odnieść wrażenie że najwięcej na tym korzysta właśnie Tusk i Sienkiewicz. Który dostał pretekst do postawienia TVP w stan likwidacji. Czyli jakby nowa władza szybko uzyskała stan, który być może samemu ciężko byłoby osiągnąć. Zwłaszcza zachowując pozory dobrych chęci.
Ciekawy jest komentarz Mastalerka:
Decyzja ministra Sienkiewicza o postawieniu w stan likwidacji TVP, Polskiego Radia i PAP to przyznanie się do porażki przez większość rządową. Blitzkrieg się nie udał.”
Kogo w końcu można uznać za pokonanego? Skoro wielu uważa że odcięcie od kasy i likwidacja były jedną z opcji, sposobem przejęcia kontroli nad TVP przez rząd. Trudno mi tu wracać do wszystkich szczegółów, tym bardziej że nie bardzo kojarzę te prawnicze niuanse, ale zanim się to zaczęło, zdecydowanie była mowa o takim rozwiązaniu. Likwidacja miała oznaczać wyznaczenie kuratora, który ułatwiłby życie Sienkiewiczowi. Przed tym rozwiązaniem już wcześniej próbował zabezpieczyć TVP Gliński tylko że ... do sądu wysłał błędny formularz.
Wydaje się że rząd, dzięki Dudzie oraz Glińskiemu dostał okazję, którą samemu może ciężko byłoby mu wypracować.
Dodatkowo ze swojej funkcji zrezygnował prezes TVP Matyszkowicz. Który stanowił jednoosobowy zarząd spółki. Wydaje się że to znów pozytywna informacja dla Sienkiewicza. Gdyż zaskarżyć decyzje Sienkiewicza w tej kwestii może tylko zarząd TVP, którym był jednoosobowo Matyszkowicz. Zastąpił go wprawdzie Adamczyk ale znów. Nie wiem czy ten wybór ma odpowiednią legitymizację. To raz a dwa, sam Adamczyk jest postacią dwuznaczną.

Ostatecznie więc. Niezależnie od zagmatwania prawnej sytuacji wokół TVP można odnieść wrażenie że dzięki Dudzie (oraz decyzjom podejmowanym w starym zarządzie TVP), proces przejmowania kontroli nad mediami publicznymi może pójść szybciej i sprawniej mimo wydawałoby się obrania błędnej czy trudniejszej drogi przez ekipę rządzącą. Choć zarówno Duda jak i PiS robią dużo szumu, kreują wrażenie walki a nawet swoje działania przedstawiają jako sukces - jako blokujące zamiary Sienkiewicza. To wydaje się że jest odwrotnie.
Tak to przynajmniej mi się przedstawia. Na tym etapie operacji. Która, kto wie, mogła zostać dokładniej przemyślana, szersza i lepiej zorganizowana niż nam się wydaje.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

27-12-2023 [20:17] - Siberian Husky Dog | Link:

Apel do użytkowników NB
Nie karmcie tego szmieciarza/szmaciarza komentami
To zwykła antypolska tuskoidalna swołocz pokroju bandytów z PO
Prowokator na.1

Obrazek użytkownika smieciu

27-12-2023 [20:30] - smieciu | Link:

Jeśli masz na myśli podważanie wiary w Dudę, to dla mnie ok. Niech każdy kto w niego wierzy zignoruje mój tekst, jako prowokatorski no i opiera się na Dudzie dalej.

Obrazek użytkownika Kocur1

29-12-2023 [02:48] - Kocur1 | Link:

Byles, jestes i bedziesz tumanem po wsze czasy....

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-12-2023 [20:23] - Imć Waszeć | Link:

Duda nie wykonuje celowych ruchów, a jedynie próbuje jakoś złapać równowagę na deskorolce. Podobnie jak jego pożal się Prezes doradcy. Zresztą to słychać w ich przekazach medialnych już od dawien dawna, gdzie bardziej ich interesuje jak do CV wpisać doradzanie prezydentowi i jak to sprzedać w przyszłej karierze, a nie żeby doradzić coś odkrywczego, czy bodaj skutecznego. To taki długi cień patrona tej "formacji", której zręby "ideowe" wylądowały bez żenady w samym jądrze PO.

Obrazek użytkownika smieciu

27-12-2023 [20:27] - smieciu | Link:

Duda nie wykonuje celowych ruchów, a jedynie próbuje jakoś złapać równowagę na deskorolce.

No nie wiem. Według mnie w polityce jest niewiele przypadku. A Duda, w różnych dość kluczowych momentach lubił mieć „swoje zdanie”.
Duda robi wrażenie błazna. Faktycznie. Tylko czy nim jest. Czy też to doskonały kamuflaż? Dla pewnych Układów.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-12-2023 [20:30] - Imć Waszeć | Link:

Proszę więc nazwać te układy. Ja widzę jeden - związek emerytów jagiellonki z krakówka. Czyli tych ci chcieli mu unieważnić dyplom. Czy to jest układ decyzyjny?

Obrazek użytkownika smieciu

27-12-2023 [20:36] - smieciu | Link:

Czemu nie jagiellonka? Wróg czai się przecież na uczelniach wyższych, w szczególności prawniczych ;)
Ogólnie wiemy że Krakówek na świecie znaczy może więcej niż Warszawka. Jakieś kontakty tam mają.
Co do konkretów, przyjdzie może na czas przy innej okazji, kiedy ludzie uznają że jednak jakieś Układy są, w których PiS siedzi.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-12-2023 [21:19] - Imć Waszeć | Link:

Pomijając zupełnie argumenty z jakimiś kontaktami w świecie, byle synagoga w Polsce znaczy więcej niż ministerstwo i wszystkie służby. Może po prostu trzeba zamienić szejm w synagogę, wtedy będziemy mieli realny wpływ na wiele spraw w kraju i okolicach? Chociaż Monika Jaruzelska to nie moja bańka, ale jestem coraz bardziej zdania, że posługiwanie się argumentami "antysemityzmu" i "prokuratury" powinno być już w Polsce postrzegane w taki sam sposób jak dywersja na kolei.

Obrazek użytkownika smieciu

27-12-2023 [21:30] - smieciu | Link:

No niestety. Udało się z różnych względów Żydom osiągnąć silną pozycję. Trudno jednak stwierdzić jak silną.
Zobaczymy co na to, tradycyjni wrogowie Żydów, Niemcy ;)

Obrazek użytkownika u2

27-12-2023 [21:39] - u2 | Link:

Udało się z różnych względów Żydom osiągnąć silną pozycję

Czyżbyś nienawidził żydów? Ale dlaczego? Wolisz trzymać z barbarzyńcam szmaciu?

Obrazek użytkownika Pers

27-12-2023 [20:31] - Pers | Link:

Pan premier Tusk ograł pana prezydenta Dudę jak dzieciaka.
Prezydent wetując ustawę zawierającą finansowanie TVP podpisał na nią wyrok.
Pan Tusk postąpił logicznie i zgodnie z prawem stawiając te spółki w stan likwidacji. Skoro nie ma jak ich finansować?
Myk polega na tym że stan likwidacji można zawsze wycofać ale do tego czasu rządził będzie wyznaczony przez rząd likwidator.
Stan likwidacji to nie postępowanie upadłościowe.
Szach mat pana premiera Tuska. Lege artis.

Obrazek użytkownika smieciu

27-12-2023 [21:38] - smieciu | Link:

Myk polega na tym że stan likwidacji można zawsze wycofać ale do tego czasu rządził będzie wyznaczony przez rząd likwidator.
Stan likwidacji to nie postępowanie upadłościowe.

No właśnie. Chodzi o wywarcie nacisku. Tylko, co właśnie jest najciekawsze, wina spada na Dudę.
Wprowadzenie w stan likwidacji jest zdaje się najbardziej legalne, czy też zgodne z obecnym prawem z pośród dotychczasowych działań. Solidny atut w ręku Sienkiewicza. Który może wziąć TVP głodem.
Ale chyba wszystko stanie się szybciej patrząc na dotychczasowe tempo. Powiedziałbym że Tusk z Dudą dojdą do jakiegoś porozumienia i obaj ogłoszą zwycięstwo. Ewentualnie nie dojdą i też to ogłoszą. Ale nie wiem. Może mają jakieś inne pomysły.
 

Obrazek użytkownika u2

27-12-2023 [21:40] - u2 | Link:

Tusk ograł pana prezydenta Dudę jak dzieciaka.

Aby na pewno Ruszkiewicz?

Obrazek użytkownika kat

27-12-2023 [21:32] - kat | Link:

smieciu jestes agentem sowieckim....i niemieckim..... yebał cie pies

Obrazek użytkownika kat

27-12-2023 [21:33] - kat | Link:

zwykłym smieciem

Obrazek użytkownika spike

27-12-2023 [21:38] - spike | Link:

"Widzisz przedstawienie, nie widząc rzeczy"

Tusk jakby chciał przejąć TVP, to by przygotował odpowiednie dokumenty, zmienił odpowiednie zapisy itd. potem zmienił co chce i nikt by "nie podskoczył", a tak ci mają min. odwagi mówią półgębkiem, że to przejęcie jest nielegalne, albo budzące kontrowersje, a przechwycone informacje potwierdzają, że ci zamachowcy nazywają to "stanem wojennym".

Nie dziwi, że ta ustawa budżetowa zawierała tylko dwie pozycje?
jedna o dotowaniu TVP i to na 3 mld, druga o podwyżce dla nauczycieli, jakby to była sprawa "życie i śmierci", widać tu zaplanowany szantaż, z przewidzianym skutkiem, "Prezydent nie chce dać pieniędzy nauczycielom!", oszust specjalnie nie dodał, że Prezydent powiedział, że samą ustawę dla nauczycieli podpisze, na TVP należy poczekać.

Może być tak, jak prorokuje Wyborcza, że ustawa budżetowa, która musi być podpisana, trafi do TK, przeleży tam jakiś czas, a potem Prezydent odwoła rząd i rozpisze wybory.
Tuski uchwałami nic nie zrobią, jak będą chcieli, to prawdopodobnie czeka ich Trybunał, a może i sąd, za złamanie Konstytucji, na którą bezczelnie przysięgali, ale przestępcy tak mają, Boga też się nie boją, jak Jaruzelski, który przed śmiercią spowiedzią chciał się oczyścić, tylko że to tak nie działa.

Których z politologów przewiduje, że tak w połowie roku, będą wybory, oby.
Nie jest tak ważne co by zrobił Tusk czy inna władza, ważne jest, by to było dobre dla Polski i Polaków, Tusk jest tego zaprzeczeniem, jak ktoś zawsze kłamie, do łamie prawo, to wszystko może się zdarzyć, a już się zdarzyło, miało nie być darmozjadów, a jednak Tusk to zaklepał, a to tylko początek, jak z wiatrakami, potem Orlen, CPK, LOT, itd., nie może być, by polska gospodarka była lepsza od niemieckiej.

Co do Niemiec, mają problemy z kasą, nie domkną budżetu, jak coś nie wymyślą (jak wciągnięcie Polski pod swój zarząd), to grożą im przedterminowe wybory. (za niemiecką prasą).
Mówi się otwarcie, że jak Niemcy przejmą kontrolę nad UE, to swój dług rozmyją na opanowane "landy".
Prezydent i Pisowcy to legaliści, a Tusk to szuler, walka nie jest równa,

Obrazek użytkownika spike

27-12-2023 [21:41] - spike | Link:

PS. mały szczegół, pułkownik Sienkiewicz nie ma prawa likwidować TVP.

@smieciu marzy ci się Polska kierowana na widzimisię kilkudziesięciu ludków o szemranej przeszłości, którzy przy wódeczce i ośmiorniczkach będą decydować o życiu Polaków i chyba twoim, chyba że płacą ci Niemcy.

Obrazek użytkownika smieciu

27-12-2023 [21:56] - smieciu | Link:

@smieciu marzy ci się Polska kierowana na widzimisię kilkudziesięciu ludków o szemranej przeszłości, którzy przy wódeczce i ośmiorniczkach będą decydować o życiu Polaków i chyba twoim, chyba że płacą ci Niemcy.

Ciągle, nie podając uzasadnienia wciskasz mi jakieś swoje wyobrażenia co do mojej osoby.
Dlaczego nie pomyślisz o swojej? O ludzikach PiSie żrących ośmiorniczki także, tylko że za wszelką cenę nie chcesz tego dostrzec. Kiedy Obajtek kupuje kolejne pałace jest ok bo po prostu nie widzisz co w nich robi. To wszystko. Dostałeś parę Taśm. Wybranych specjalnie dla ciebie. Z tego co pamiętam nagrań była masa. Ale się nie dowiesz co na nich było. Np. co tam ciekawego mówił Morawiecki. Podali ci te ośmiorniczki a ty zwyczajnie je łyknąłeś, łyknąłeś haczyk. Zgodnie z wolą wędkarza. Zgodnie z najprostszą manipulacją medialną świata. Najprostszym urabianiem umysłów.

PS. mały szczegół, pułkownik Sienkiewicz nie ma prawa likwidować TVP.

Oczywiście. Bo i nie o likwidację chodzi jak wyżej zresztą napisał Pers.

Obrazek użytkownika smieciu

27-12-2023 [21:48] - smieciu | Link:

„Widzisz przedstawienie, nie widząc rzeczy"

Nie dziwi, że ta ustawa budżetowa zawierała tylko dwie pozycje?

No właśnie, dlaczego? Dlaczego Tusk akurat tak to zorganizował? Co niby miał wygrać przepychając tą ustawę? Musiałby się motać z RMN itp. Jeśli jednak likwidacja jest zgodna z prawem, nawet tym pisowskim, to jak dla mnie jest w dobrej sytuacji.
Tusk zyskał na różne sposoby. Gdyż Duda wyszedł na złego wobec nauczycieli. Duda pokazał pracownikom TVP że lepiej szybko przejść na stronę Koalicji gdyż walka oznacza głodowanie. Po co stawać po stronie PiS?
Mając szeregowych pracowników i tych średnich. Informatyków, techników po swojej stronie Sienkiewicz już tego nie wypuści.

Być może ty uważasz inaczej. Tylko nie wiem na jakiej zasadzie. Jaki scenariusz lepszy dla Tuska byś widział. Co by mu dał brak weta Dudy.

Może być tak, jak prorokuje Wyborcza, że ustawa budżetowa, która musi być podpisana, trafi do TK, przeleży tam jakiś czas, a potem Prezydent odwoła rząd i rozpisze wybory.
Jest dużo różnych teorii, owszem. W tym przypadku jednak w Pałacu utrzymują że takiej opcji nie ma. Nawet nie wiem czy jest możliwa prawnie.

Obrazek użytkownika spike

28-12-2023 [11:45] - spike | Link:

@smieciu
dalej nie widzisz, Tusk się mści na Polsce, to mi przypomina XIXw. bunt robotników, niszczących maszyny, bo te odbierają im pracę :))
Tusk coś bredzi o jakichś wysokich wynagrodzeniach, korupcji etc. nie podając ani jednego dowodu, a nawet jak coś takiego ma miejsce, to się to likwiduje, ustala nowe warunki etc.

Przejście pracowników na stronę Tuska, kolejny śmiech na sali, a ci biedni pracownicy od kamer, mikserów, sprzątaczki, co mają wspólnego z PiSem, bo tam pracowali, ty siebie czytasz ??

Tusk chce zlikwidować TVP, by w przyszłości pozbawić inny rząd ich media, ty masz sklerozę, nie pamiętasz jak wyglądała TVP za Tuska ??????????????????????????

Tobie na Polsce nie zależy, idziesz drogą Tuska, zdrajcy, kłamcy z krwią na rękach, co wyprawiał z przeciwnikami politycznymi, służby właziły do domów, kibiców aresztował, media zastraszał -Wprost, etc.. to polityczny bandyta, tą drogą zrobi każde plugastwo, już to zapowiada, walka z kościołem, przywileje dla zboków, etc.
Tusk nienawidzi Polski.
On spadnie na 4 łapy, dziwi tylko postawa koalicjantów, oni zostaną w Polsce, nie wiem czy ich wyborcy znowu wybiorą, a jeszcze w zanadrzu odpowiedzialność za obecne bezprawie, sądzę że jak PiS znowu dojdzie do władzy, nie będzie się cackał, jak do tej pory, drogą uchwał powsadza ich do paki, ja zawsze uważałem, że Kaczyński jest za miękki, z szulerami się nie patyczkuje.

Mi Tusk nie zaszkodzi, ale szkoda mi innych Polaków, jak i pamięć tych, co za Polskę walczyli, jak np. moi dalsi krewni, dwoje w Katyniu, dwoje pod Monte Casino, mojego prapradziada bohatera już nie wspomnę.

Obrazek użytkownika Pers

28-12-2023 [12:12] - Pers | Link:

@spajk
//Tusk chce zlikwidować TVP, by w przyszłości pozbawić inny rząd ich media//
Miałem cię za trochę bardziej rozgarniętego a wyszło jak zwykle.
Pan premier Tusk nie ma zamiaru nic "likwidować". Postawienie w stan likwidacji to genialny i legalny sposób na przejęcie kontroli nad spółkami medialnymi.
Teraz wszyscy mogą mu skoczyć i się pobujać.
Tylko pan prezydent Duda wyszedł na (...) wetując ustawę zapewniającą finansowanie mediów publicznych. Strzelił pięknie sobie i PiS w kolano. Przy okazji rozwiązał panu premierowi Tuskowi ręce a to ponoć "dr prawa" jest :)))))

Obrazek użytkownika kat

27-12-2023 [21:56] - kat | Link:

smieć smieć.....sowiecki smieć

Obrazek użytkownika kat

27-12-2023 [21:59] - kat | Link:

Smieciu ...wy...laj z NB...... biore cie na celownik

Obrazek użytkownika EsaurGappa

27-12-2023 [22:36] - EsaurGappa | Link:

Dobry wieczór Kacie.Nie ma co tracić nerwów na takie mąci wody jak ten śmieć,to coś przecierz wszyscy wiemy niemieckiego bożka ma za pana.
 Afera aferę goni,patrz jak oni jedni i drudzy motają się bo wojna puka do dzwi.Spieszą się,działają chaotycznie jedni drugich warci tfu..kapłani nowego porządku świata.

Obrazek użytkownika smieciu

27-12-2023 [22:17] - smieciu | Link:

Podsumowanie małe. Tak jak to widzę.

TVP nie można zlikwidować bo jest osadzona w konstytucji? Co jeśli jednak nie ma pieniędzy? Bo np. zarząd przehulał na zbytki?
Zgodnie z prawem ogłaszamy stan likwidacji. Stan likwidacji spółek a nie likwidację mediów publicznych.
Ktoś mógłby krzyknąć: Zamach Tusk robi!
Tylko że ten Tusk pieniądze zapewnił! W ustawie okołobudżetowej. Zawetował jednak ją Duda i tak pieniądze przepadły. Nikt więc nie może oskarżyć Tuska że odciął pieniądze TVP, że Koalicja jest winna. Nie.
Koalicja po prostu robi to co musi... Kasy nie ma. Więc ogłasza stan likwidacji. Po prostu nie ma innego wyjścia.

Jak się do tego doczepić?
Może plan taki był od początku? A pierwsze działania Sienkiewicza grą pozorów? Tak by ten właśnie kluczowy, obecny moment, nie rzucił się zbytnio w oczy?
 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

27-12-2023 [22:47] - Siberian Husky Dog | Link:

Smieciu ...wy...laj z polskiego portalu
szmaciarzu

Obrazek użytkownika Pers

27-12-2023 [23:05] - Pers | Link:

@smieciueś sektę w czuł
Histeryczna reakcja niektórych dowodzi, że masz rację :)))
Dotknąłeś sektę w czuły punkt.

Obrazek użytkownika spike

27-12-2023 [23:39] - spike | Link:

@smieciu
czyli jak mówią starzy górale: "w dupie byłeś i gówno wiesz".
Jak jest podstawa, że pieniędzy nie ma, a Prezydent nie zgodził się na finansowanie bezprawnie opanowanego TVP, zaznaczył, że ustawę należy rozdzielić i tą nauczycielską podpisze, tak więc bredzisz z głupoty, albo łżesz jak Tusk.

Najbardziej kuriozalne jest kłamstwo ryżego, że pieniądze na media, pójdą na onkologię, ty nie masz pojęcia, boś mało bystry, ale pieniądze przeznaczone na jakiś cel, muszą na niego wydane, na nic innego, podobnie jest z likwidacją mediów, do tego ma prawo tylko zarząd, do którego alkoholik nie ma prawa.

Czekam z rozwiązanie sejmu, albo stan wyjątkowy, byłby lepszy, całe to szemrane towarzystwo można by wsadzić do paki, od Tuska zaczynając, poprzez jego cyngli ministrów, na sędziach POlszewickich kończąc. Amen

Obrazek użytkownika EsaurGappa

27-12-2023 [23:47] - EsaurGappa | Link:

..Stan wyjątkowy...dobra myśl...

 

Obrazek użytkownika smieciu

27-12-2023 [23:59] - smieciu | Link:

Spike napisałem tu odpowiedź pasującą kolorystyką do twojej ale kasuję...
Po prostu ty żyjesz w świecie, do którego tylko ty masz dostęp. Tylko ty widzisz w jakimś tekście (przykładowo moim) rzeczy na które odpowiadasz. Tylko ty wiesz na co. Jaki ma to związek.
Próbowałem. Ale już sobie daruję. Postaram się nie odpowiadać na twoje teksty, jakkolwiek głupie sralis dupalis tam wrzucisz w ramach dowartościowania siebie.

Napiszę po raz ostatni, na wszelki wypadek, tak prosto jak to możliwe:
Przed wprowadzeniem stanu likwidacji działania Sienkiewicza były śliskie prawnie. Można było zablokować wpisy do KRS i pewnie inne rzeczy. Panowałby stan dwuwładzy. Ze wskazaniem na nielegalność poczynań nowego rządu.
Wprowadzenie tego stanu jest natomiast (jak piszą niemal wszędzie) nie tylko zgodne z obecnym prawem, ktokolwiek je stworzył, ale też kasuje problemy wywołane poprzednimi rozporządzeniami Sienkiewicza.
Po prostu dzięki temu stanowi ominął on problemy prawne związane z powołaniem nowego zarządu. Ta droga była już wcześniej wskazywana jako najprostsza. Sam PiS też ją brał pod uwagę i próbował się zabezpieczyć.
W tej grze chodziło jedynie o to by mieć prawną, legalną, nie do podważenia podkładkę do przejęcia władzy w mediach. Forsa nie miała znaczenia. Jeśli trzeba sposób się znajdzie. Gdy budżet będzie klepnięty, byt rządu zabezpieczony.

Obrazek użytkownika spike

28-12-2023 [02:16] - spike | Link:

@smieciu,
nie będę ciebie nauczał i się powtarzał, przeczytaj sobie to, nie jest to osoba związana z PiSem:

https://www.salon24.pl/newsroo...

Nie jesteś godzien do merytorycznej dyskusji, masz cechy zakutego rycerza zakonu krzyżackiego, ciebie prawda nie interesuje.

Obrazek użytkownika smieciu

28-12-2023 [13:39] - smieciu | Link:

@spike Ta Uchwała jest bez znaczenia właśnie. Jak napisane w twoim linku. Nigdy nie miała. Na tym to polega. Wprowadzanie w stan likwidacji odbywa się na podstawie istniejących wcześniej przepisów. Dokładnie tak jak to było proponowane już dawno temu. Dlatego jest właśnie legalne. Owa uchwała była jedynie zasłoną dymną. Można ją wyrzucić do kosza.
Podniesiono wielki krzyk wskazując na szereg nieprawidłowości. Pisano o uchwale, pisano o łamaniu prerogatyw RMN. Łamaniu prawa. I słusznie. Tylko teraz to już nie ma znaczenia gdyż Sienkiewicz dostał możliwość użycia innego narzędzia, które efektywnie kasuje tamto wszystko.
Mam rację i nie zmienią tego barwne przymiotniki.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

27-12-2023 [23:26] - Zbyszek_S | Link:

Czy to:
1. Ważne?
2. Interesujące?
3. Z jakiego powodu?

Oczywiście "świat" dostarcza twierdzących odpowiedzi i argumentów, ale ile one sa warte? Zamiast zająć się czymś, twórczym albo rozrywką, zajmują się ludzie jakąś TVP. Samo zadanie pytania czy to ważne, jest już obrazą prawdopodobnie.

Jest tysiąc tematów, strasznych "walk", jak minione o TAJEMNICĘ SMOLEŃSKĄ, o SĄDY, o PRAWDĘ, o WSTANIE Z KOLAN i ustawę o ochronie dobrego imienia RP. Zadać pytanie: czy te sprawy są nadal ważne? Czy też pełnią rolę królika, którego miliony gonią, popędzane ekranami, twarzami, tekstami, filmami...

Więc. Te pytania z początku komentarza pozostają i można na nie udzielić odpowiedzi, albo brać udział w tym toksycznym, dekonstruującym społeczeństwo i człowieczeństwo przedstawieniu, jednym z długiego, niekończącego się szeregu. Ale przynajmniej jest odzew :)

Obrazek użytkownika EsaurGappa

27-12-2023 [23:44] - EsaurGappa | Link:

Dobry wieczór Z.Tak to fakt patrzeć jak polotycy dziennikarze i reszta tego kabaretu żrą się o władzę nad propagandową machiną.
Prości ludzie po prostu się boją,przyzwyczajeni do stabilności swojej większej lub mniejszej niewoli zaczeli dostrzegać zło po jednej i drugiej stroniw w tym całym zamieszaniu które trwa od kilku lat.Ludzkość jest zmęczona,a nawet sponiewierana samą sobą,widzę to po dzieciakach które nie chcą patrzeć jak dorośli dostają obłędu.

Obrazek użytkownika smieciu

27-12-2023 [23:56] - smieciu | Link:

I kto to pisze, ten który uważa że mam niemieckiego bożka :) Wyjęte z propagandowej machiny. W dodatku w odpowiedzi na pełne spokoju a nie obłędu komentarze ;)

...zaczeli dostrzegać zło po jednej i drugiej stroniw w tym całym zamieszaniu które trwa od kilku lat.

Nie. No właśnie nie. Ludzie się raczej spolaryzowali jedynie bardziej ostatnio. Na tyle silne stały się negatywne emocje że pchnęły do bardzo wysokiej frekwencji wyborczej. Gdyby ludzie faktycznie dostrzegali zło tu i tam, nie poszliby na wybory.

Zawsze mnie fascynują te wszystkie sprzeczności w wypowiedziach. Te wyskoki wszelkich oskarżeń wobec mnie kompletne bezkrytyczne, bez uzasadnienia. Te twierdzenia o własnej obiektywności o tym że się widzi to i owo, często sensowne by w jednej chwili dać pochłonąć się jakiejś emocji, bazującej tylko i wyłącznie na ... głupiej, czystej propagandzie. Jakichś kilku hasełkach na krzyż. Które mają tłumaczyć świat pełen ogromu faktów i sprzeczności.
Źli Niemcy! To hasło najważniejsze. Nic to że absurdalne pod każdym niemal względem. Ale jakie pociągające. Jeśli się dzieje coś źle to z pewnością stoi za tym zły Niemiec. W szczególności kiedy w Niemczech się dzieje źle pewnie :)

Cóż. Tak to właśnie działa. Pytań jest wiele. Odpowiedź jedna ;)

Obrazek użytkownika EsaurGappa

28-12-2023 [00:27] - EsaurGappa | Link:

Panie obywatelu Świata ja tu na Naszych Blogach jestem za karę,znaczy się nie z własnej woli.A pan ?
Proszę mnie nie posądzać o obiektywizm,bo mam go po dziurki w nosie,mówię co myślę i to piszę,subiektywnie do bólu.
 Jeśli rozchodzi się o naród niemiecki poznałem go osobiście zaledwie przez krótki okres koloni wakacyjnych dawno temu jeszcze za PRL.Co mam w pamięci z tego okresu? Pogardę dla nas Polaków,poczucie wyższości,propagowanie postaw antychrześcijańskich,zwykłe skurwysyństwo.
Tyle wspaniałych talentów i ogrom miłości co dostał ten naród,chyba tylko naród żydowski dostał więcej,zamieniliście to wszystko w ...smutek i ciemność.
 Osobiście głosowałem swego czasu za przystąpieniem do UE,jak i za agentem Tuskiem jako kandydatem na prezydenta.
Chciałem pojednania,wierzyłem w dobrą wolę niemieckich elit i narodu,sam Benedykt 16 był w tamtym czasie symbolem nadziei na lepsze czasy w relacji tych dwóch przecież chrześcijańskich narodów.
 Niestety dziś już wiem że płonne były to nadzieje,i nie jest to wina tylko Niemieckiego narodu.
 Anarchia już się powoli opanowuje cały świat,ten mały świat ludzkiej duszy,gdzie nie jesteś ani Niemcem ani Polakiem jesteś człowiekiem?Czy jesteś dzieckiem Bożym?
 Ja panu źle nie źyczę panie obcy,ale proszę zająć się swoim podwórkiem,a nie wpierdalać się tam gdzie ludzie bardzo skrzywdzeni m.in przez Niemców próbują stanąć na nogi,którzy nie chcą umierać po raz setny na krzyżu.
 
 

Obrazek użytkownika smieciu

28-12-2023 [00:39] - smieciu | Link:

Właśnie, subiektywizm! Dlaczego Niemcy mają patrzyć na ciebie obiektywnie skoro tobie na tym nie zależy? Dlaczego Niemiec ma nie podlegać propagandzie, plotkom, mitom itp? Tak jak Polak? Który, jak subiektywnie napiszę, patrzy na Ukraińców tak jak ci Niemcy wtedy na Polaków?
Zabawne jest tak swoją drogą jak historia się powtarza. W latach 80tych Niemcy wysyłali paczki do Polski. Podobno 8,5 miliona tych paczek wysłali by pomóc Polakom. A potem się krzywo patrzyli gdy ci się tam pojawili handlować na gdzieś na rogu w Berlinie.
Teraz my wysłaliśmy Ukraińcom dobra i się krzywo patrzymy.
Ale po co o tym myśleć - to przecież tylko głupi obiektywizm.

Tak czy siak polityka i tak jest prowadzona wyżej i nie bazuje na sentymentach ale interesach.
Ja panu źle nie źyczę panie obcy,ale proszę zająć się swoim podwórkiem,a nie wpierdalać się tam gdzie ludzie bardzo skrzywdzeni m.in przez Niemców próbują stanąć na nogi,którzy nie chcą umierać po raz setny na krzyżu.
Żeby zrozumieć że sami się skrzywdziliśmy a nie źli Niemcy trzeba przeczytać to co tu pisałem. To oni mieli rację a nie my. To znaczy nasz rząd.
Dlatego właśnie siedzę na NB, zajmuję się polityką. Ze względu na prawdę, która jest czymś więcej niż zestawem bajeczek na mas, dzięki którym są urabiane z wolą ich zarządców.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

28-12-2023 [01:02] - EsaurGappa | Link:

Paczki powiadasz biednym Polaczkom wysyłali,oj jacy dobroduśni ci Niemcy.Mieli zbytki i troszkę wyrzutów sumienia to wysyłali,nie po to bo szczerze pomóc ale by zabić w sobie to poczucie winy które tak bardzo ich gryzło.Ogołocili nas jako społeczeństwo ze wszystkiego,zabili w  Rzeczpospolitej różnej krwi,polskiej żydowskiej ukraińskiej niemieckiej białoruskiej litewskiej śląskiej coś więcej niż nadzieję na wspólny Dom.
  Nie baw się w Politykę radzę ci jeszcze raz obywatelu świata,bo te pieniądzę które za tą " zabawę" uzyskujesz,będą ci ciężarem nie do uniesienia gdy będziesz chciał zrobić coś dobrego dla siebie.
p.s Spójrz co episkopat Niemiec czyni z Kościołem Katolickim,patrz taka jest prawda którą tak ubóstwiasz poganinie.
 Dobrej nocy życzę.

Obrazek użytkownika mada

28-12-2023 [12:51] - mada | Link:

śmieci w głowie

Obrazek użytkownika Swisspola

28-12-2023 [13:28] - Swisspola | Link:

Ludzie, ale jesteście powaleni. PO cholerę go komentujecie. Najskuteczniejszą eliminacją jest niebyt. Wy sami go nakręcacie i stajecie z nim w jednym szeregu. Trochę rozumu. Spójrzcie on ma ponad 1000 odsłon i 36 komentarzy. Sami go karmicie!
 

Obrazek użytkownika paparazzi

28-12-2023 [18:54] - paparazzi | Link:

Bingo.

Obrazek użytkownika sake3

28-12-2023 [19:13] - sake3 | Link:

@Swisspola........Rozumiem -karmienie jest faktycznie złe bo napędza mu odsłony.Ale czy przemilczanie jest lepsze? Nie widząc żadnego słownego odporu pan śmieciu uwąza że ma rację i że swoim słowotokiem pognębił krytykantów albo zainteresował czy przekonał do swojej argumentacji.Nie wydaje mi się aby ,,opcja'' milczenia była optymalnym wyjściem, bo niestety dowodzi,że nikt nie ma nic do powiedzenia na ,,jedynie słuszną''wersję pana śmiecia.

Obrazek użytkownika Live free or Die

29-12-2023 [00:28] - Live free or Die | Link:

"Ale czy przemilczanie jest lepsze?" Tak bo idiota sprowadzi cię do swojego poziomu i......

Obrazek użytkownika foros

29-12-2023 [02:07] - foros | Link:

coż, logicznie, to wygladałoby na to, że poszedł targ jak z Błońska i wyborami kopertowymi: PiS oddaje TVP i resztę, ale w zamian coś zyskuje, ale co? I czy logika ma tutaj coś do gadania?